Nadużycia, brak informacji, uwaga na naciągaczy

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: ks41 »

To było już jakiś czas temu. Po mojej miejscowości chodził pewien Pan i informował o włączeniu telewizji cyfrowej i jakie trzeba spełnić wymagania by ją oglądać etc...
Szczerze mówiąc byłem w lekkim pozytywnym szoku :D

synfaza

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: synfaza »

Po co się tak rozwodzicie nad paroma oszustami. Oszuści wykorzystują każdą sytuację. Zwłaszcza teraz kiedy przepisy unijne dotarły do Polski. Ciągle ktoś się na nie powołuje. Np instalatorzy piecyków gazowych - wymiana na nowe bo takie przepisy wchodzą. Naiwnych nie brakuje. Przeważnie są to ludzie starsi, bardziej łatwowierni i ufni. Jeżeli ktoś się wgłębi w przepisy UE to dojdzie do wniosku, że nie tylko domokrążcy to wykorzystują. Są organy państwowe żerujące na naszej nieświadomości.
Jeżeli ktoś chce podnieść sprzedaż swoich usług i ogłasza się, że zainstaluje wszystko do odbioru NTC nie widzę problemu. Przecież płaci się za efekt. Nie potrafisz sam zainstalować. zlecasz to fachowcowi - jakim by nie był :D . Oni pewnie doskonale wiedzą gdzie są trudności z odbiorem i tam się nie pchają.

radiks
Posty: 30
Rejestracja: 28 czerwca 2010, o 15:37

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: radiks »

Można "podbić" temat. :lol: Cyfryzacja dotarła do Wrocławia
Oszuści zakładają telewizję cyfrową 8-)

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: kaem3 »

Tym wszystkim cwaniakom, którzy straszą ludzi wyłączeniem telewizji i nakłaniają do podpisywania umów z platformami, należy zawsze zadać pytanie, czy mają jakąś propozycję w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Zwykle w takich przypadkach, "krawaciarz" milknie, bo przecież jemu chodzi o to, że telewizja naziemna w ogóle ma być zlikwidowana...

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: TomW »

Dla naciągaczy każda okazja jest dobra żeby zarobić. NTC jest dobrym pretekstem, bo nie wszyscy się orientują o co chodzi, a naiwnych nie sieją. Też kiedyś przeżyłem wizytę dwóch panów w krawatach z notatnikiem. Zbierali ponoć oferty, żeby można było oglądać telewizję. Po informacji, że przecież mam już bezpłatną naziemną, cyfrową - bardzo szybko się ulotnili. Nie zdążyłem nawet zapytać co chcieli mi wcisnąć. Ponieważ mieszkam na parterze, na górę już nie szli. Może to byli legalni przedstawiciele platform cyfrowych, ale jakoś szybko dali za wygraną.

areknajlepszy

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: areknajlepszy »

Naciągacze naprawdę chcą zarobić na niewiedzy ludzi.Powinna być reklama w telewizji,że nie trzeba kupić telewizor z tunerem mpeg4,albo sam tuner.Zwykła antena wystarczy.Należy pamiętać,żeby kupić sprzęt w sklepie,a nie chodzącym "oszustom".

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: yerry »

A o czym jest ten wątek http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=2535 w którym zresztą sam się wypowiadasz???

loleklolek

Minister Boni o podróbkach tunerów dvb-t podczas debaty o AC

Post autor: loleklolek »

Natrafiłem na wypowiedź Ministra Boniego na temat podróbek wśród tunerów dvb-t, która mnie zaciekawiła. Wypowiedź miała miejsce podczas Improwizowanego Kongresu Wolnego Internetu - można obejrzeć w podanym linku między 10, a 11 minutą http://blip.tv/problematyka/min-boni-na ... tu-5935899 .

Przejrzałem pobieżnie dane serwowane przez UOKiK, ale nie znalazłem, który to tuner posiada oznaczenie "CE" - China Export, czy też inne w stylu "zgodny z dwb-t". Czy ktoś wie może, o który model chodzi?

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: Kpc21 »

Oglądałem to i z tego co pamiętam, to nie był to Boni, a jakiś polski producent tunerów DVB-T (jako zaproszony uczestnik debaty).

Jak wiadomo, pojawiają się na polskim rynku tunery bez obsługi dźwięku E-AC3 i zapewne to o nie chodziło.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

Dziś po Rudzie chodzi banda oszustów i naciągaczy. Około 11ej jak byłem u cioci na Wirku to chodził po domach koleś i informował, że z Katowic analog wyłączą na koniec marca. O 13ej zaś jak wróciłem to po jakimś czasie przyszedł inny koleś i mówił to samo i oferował jakieś extra warunki przy odbiorze z kablówki. Najwyraźniej nie orientują się co robią, bo na moim osiedlu nie ma wogóle tv kablowej. Ani się nie przedstawił z jakiej jest sieci. A jak go zwyzywałem od naciągaczy i że się nie orientuje kiedy analog zostanie wyłączony i jak proces cyfryzacji na śląsku przebiega to wartko zaczął uciekać i ani nie zadzwonił do sąsiadów na furtki. Nie wiem co zrobił po drodze do mnie nim doszedł ale to jest plaga bandziorów. Że wogóle ludzie się piszą na taką robotę.

pepe'
Posty: 15
Rejestracja: 7 lutego 2012, o 09:01

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: pepe' »

del
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2016, o 08:51 przez pepe', łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: m@rtops »

a najgorsze że na tych "............ów" nie ma mocnych -wezwij policję -tylko po co
chyba najlepsza byłaby SKARBÓWKA :lol:

lukasz_xd

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: lukasz_xd »

Widzę że i tutaj temat tej "firmy" wpadł...
Byłem w tej firmie przez jeden dzień, zobaczyłem jak to wygląda od ich strony (nawet nie wiedziałem że są naciągaczami, na początku) dostałem dokumenty których oni używają i pojechałem z nimi w trasę. Cóż, wchodzą do domów przed godziną 15/16 więc wtedy kiedy młodych niema w domu. Wpychają strasząc o wyłączeniu TV naziemnej zestawy sat - od jednej sprzedaży mają handlowcy 80zł Instalacja kosztuje "tylko" 800zł i jeżeli ktoś weźmie kredyt (99%) to płaci 1300zł. Ładnie prawda?
Niestety, centrala tej firmy jest w Warszawie i wystarczy że ktoś podpisze umowę z nimi i może zrobić taki zespół naciągaczy. Sam przekazałem dokumenty prokuratorowi, ktoś poprosił mnie o wydanie ich w celach sądowych, po co mi nakazy i chodzenie po sądzie.
Handlowcy mają ustaloną grę słowną i niestety ciężko niektórych jest przegadać a starsza osoba gubi się w tym i wierze w to co mówi koleś 10 razy że TV nie będzie bez tego co on sprzedaje.
Chciałem zacząć coś podobnego ale sprzedawać same dekodery DVB-T od jednego producenta (sprawdzonego) ale niestety przez tamtych nie miało i nie ma to sensu bo każdy krzywo patrzy na to. Oczywiście nie za 800zł ^^ max 30zł zarobku na zestawie (bo paliwo kosztuje i czas na montaż).

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: belzebiusz »

Zrobieni w telewizję. Firmy intensywnie atakują klientów nadchodzącą cyfryzacją.
Aby sprzedać satelitę czy dekoder, handlowcy udają nawet przedstawicieli spółdzielni.

http://biznes.interia.pl/media/news/zro ... ow,1771823

conrado1001

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: conrado1001 »

http://www.telewizjapt.pl/index.html

to też moim zdaniem z lekkim przekłamaniem, a do tego te kosmiczne ceny tunerów...

loleklolek

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: loleklolek »

Ja wiem, czy takie kosmiczne te ceny, wydaje się tyle samo lub niewiele więcej, niż w marketach. A to, że korzystając z wyszukiwarek cenowych lub znając tanie sklepy można parę dyszek taniej, no i kabel hdmi trochę taniej... no można. To jednak nie umywa się do kosmicznych cen rzędu paru stówek za sam dekoder.

W Poznaniu tv analogową mają wyłaczyć z końcem listopada, więc to info jest ok. Brakuje info, że nowsze tv nie potrzebują dekodera do szczęścia.


belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: belzebiusz »

Tunery DVB-T tylko od sprawdzonej firmy!
http://satkurier.pl/news/73761/tunery-d ... firmy.html

hetyt

Re: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciągac

Post autor: hetyt »

Dzisiaj Pani z infolinii internetii podnosiła argument "wyłączenia nadawania analogowego" jak chciała mi sprzedać kablówkę.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Nadużycia, brak informacji (poprzednio"uwaga na naciąga

Post autor: kb997 »

Stream communications - takie coś co w Chrzanowie i nie tylko ma swoje sieci i o dziwo w analogu i DVB-C nadające rozsyła do klientów wraz z rachunkami ulotki w których nie straszy ASO lecz może mało przystępnie informuje, że ich klient jeśli chce odbierać DVB-T to musi mieć TV z mpeg-4 lub STB, a jeśli nie to nie musi nic robić. W sumie pozytywnie to odebrałem - nie straszą, nie naciągają, wręcz informują. Jak dla mnie ok, nie to co "przedstawiciele" "telewizji", którzy wciskają CP, C+, czy N jadąc na ASO.

Zablokowany