PANASONIC TX-P42C10Y

afticn
Posty: 100
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 21:02
Odbiornik: Panasonic TX-P42C10Y
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Antena logarytmiczna 2-65
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne,Ostrava,Kosztow

PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: afticn »

Witam.
Mam dość taki dziwny objaw,mianowicie po uruchomieniu DVB-T z katowic na kanale 49,mój telewizor automatycznie podmienia 38 kanał z Skrzycznego właśnie na kanał 49.
Sytuacja taka ma miejsce kiedy telewizor wyłączony jest w trybie stand-by zawsze na drugi dzień jestem zmuszony ponownie skanować kanały aby uzyskać dostęp do 38.
Dodam,iż wszystkie automatyczne aktualizacje w tv mam wyłączone,a antene skierowaną na Skrzyczne.
Sprawa jest tyle uciążliwa,że kiedy tv podmieni mi pakiet z kanałów 38 na 49 odbiór z katowic jest nie możliwy ze zwględu na ogromną pikseloze.
Pytanie dlaczego mój tv podmienia sam kanał z 38 na 49?

kris68
Posty: 21
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, o 17:12
Miejscowość: Bochnia
Odbiornik: Telewizor LG 50 cali 4K, HDR+, z odbiornikiem dvb-T2
Instalacja antenowa: Dipol 19 elementowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Choragwica

Brak wizji w telewizorze z DVB-T (MPEG 4)

Post autor: kris68 »

Zanim zainstaluje dużą antenę chciałem wypróbować czy wogole coś bedzie odbieralo- zastosowałem antenke od dekodera mpeg 4 i koncentryk i podłaczylem do telewizora. Moj telewizor to plazma Panasonica :
TX-P42C10Y

Producent: Panasonic
Przekątna (cale) 42"
Proporcje obrazu 16:9
Kontrast 2000000:1
Rozdzielczość 1024x768
Częstotliwość 100 Hz
Wbudowany tuner DVB-C, DVB-T+ (MPEG4), analogowy

TV posiada też EPG, czyli cyfrowy elektroniczny przewodnik po programach, który z powodzeniem zastępuje papierowe programy telewizyjne. Ponieważ telewizor wyposażony jest w cyfrowy tuner MPEG-4, w przyszłości nie będzie konieczności kupna dodatkowych urządzeń do odbioru tv cyfrowej na terenie Polski.
Owszem antenka znajduje kanaly - poziom sygnalu nawet 10 - mieszkam w Bochni jestem wystawiony na Chorągwice tak ze nie ma przeszkód ( na wzniesieniu ) - i dzwiek na kanałach jest nawet DD - co z tego jak na wszystkich kanałach pisze brak wizji.
Podawaliście takie objawy jezeli telewizor ma mpeg2 a nie mpeg4 - no ale specyfikacja telewizora chyba nie kłamie.

Dekoder DVB - T na tej antence na komputerze znajduje kanały i wizja jest.

I teraz pytanie - czym jest spowodowany brak wizji - falszywym opisem w specyfikacji - czy potrzebna wieksza antena. Bo jezeli nie ma dvb-t telewizor to pozostaje kupno zewnetrznego dekodera - no ale nie po to placilem za plazme z DVB-T MPEG 4.
Bardzo prosze bardziej doświadczonych kolegów o wypowiedz.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: Andrew525 »

Nic nie zrobisz też mam Panasonica i jak chwilowo dostanie wiekszy sygnał z innego nadajnika to go podmienia.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: K63 »

Problem był opisywany w temacie PANASONIC TX-L42S10E. Może to będzie jakaś podpowiedż?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2715
kadafi pisze:
K63 pisze:Trochę to dziwne, ze TV odbiera niezaprogramowany kanał. Może jednak nie łapiesz sygnału z Katowic, tylko sygnał ze Skrzycznego okresowo ulega osłabieniu i stąd te zakłócenia odbioru.
Ja w swoim robiłem tak jak Ty napisałeś wcześniej, ale pomimo ręcznego zaprogramowania, wyłączenia aktualizacji zawsze znajdował mi kanał, którego nie miałem zamiaru oglądać, a tym bardziej programować i nadpisywał automatycznie.
Nie pomagał nawet reset do ustawień fabrycznych i programowanie ręczne od początku.
Odkąd mam antenę kierunkową problem znikł jak ręką odjął.
Wg mnie problemem może było zbyt duże wahania sygnałów z różnych muxów na siatce w zależności od pogody, czy innych warunków.
Na kierunkowej nie zdarzyły się wahnięcia większe niż 5%.

kris68
Posty: 21
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, o 17:12
Miejscowość: Bochnia
Odbiornik: Telewizor LG 50 cali 4K, HDR+, z odbiornikiem dvb-T2
Instalacja antenowa: Dipol 19 elementowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Choragwica

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: kris68 »

A na moje pytanie ni nie zna odpowiedzi o ten telewizor czy mnie olewacie, zanim cos kupie chcialbym sie poradzic ale widze ze nie moge na to liczyc.

telewizorek

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: telewizorek »

Witam
Jeśli jakość sygnału jest na bardzo niskim poziomie tzn 10% to w telewizorze nie będzie obrazu.Tez mam plazmę panasonica, troszkę nowszy model. Z anteny kierunkowej uzyskuje jakość i poziom sygnału 100% na wszystkich kanałach .
Obrazek


Proponuje kupić antenę kierunkowa yagi. Wtedy na pewno będzie ok

Z bardzo odległych nadajników tzn innego województwa też czasami odbieram sygnał i jeśli pasek jakości sygnału jest w kolorze czerwonym to nie można wyszukać kanałów i oczywiscie nie ma obrazu.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 marca 2012, o 20:51 przez telewizorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: K63 »

kris68 pisze:A na moje pytanie ni nie zna odpowiedzi o ten telewizor czy mnie olewacie, zanim cos kupie chcialbym sie poradzic ale widze ze nie moge na to liczyc.
Objawy faktycznie wskazują, że tv ma MPEG-2, ale specyfikacja mówi o MPEG-4. Na niektórych forach są porady, że przy trudnościach z zestrojeniem dvb-t pomaga w ustawieniach wybrać "kraj instalacji - Finlandia". Spróbuj ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie zaprogramuj tv.

@telewizorek zwróć uwagę na te zdania
kris68 pisze: Owszem antenka znajduje kanaly - poziom sygnalu nawet 10 - mieszkam w Bochni jestem wystawiony na Chorągwice tak ze nie ma przeszkód ( na wzniesieniu ) - i dzwiek na kanałach jest nawet DD - co z tego jak na wszystkich kanałach pisze brak wizji.
Podawaliście takie objawy jezeli telewizor ma mpeg2 a nie mpeg4 - no ale specyfikacja telewizora chyba nie kłamie.
Dekoder DVB - T na tej antence na komputerze znajduje kanały i wizja jest.
W moim Panasonicu siła i jakość sygnału przedstawiona jest na paskach w skali 0-10, a nie 0-100%. Więc u kris68 poziom sygnału zapewne jest maksymalny. Tylko który - siła czy jakość. Ja stwierdziłem, że na moim tv jest możliwy w miarę stabilny odbiór przy sile 9-10 (90-100%) i jakości tylko 1 (10%)!
Skoro na tej instalacji ant. tuner dvb-t odbiera wizję i fonię, to i tv powinien - tym bardziej że panasonic ma stosunkowo czułą głowicę.

telewizorek

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: telewizorek »

Zle zrozumiałem post kolegi kris68 napisał ...poziom sygnalu nawet 10.
Zrozumiałem że poziom sygnału nie przekracza 10% czyli jest bardzo niski i może dlatego brak obrazu.
Jeśli w instrukcji telewizora jest napisane ze telewizor posiada tuner dvb-t mpeg4 to powinno działać.

kris68
Posty: 21
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, o 17:12
Miejscowość: Bochnia
Odbiornik: Telewizor LG 50 cali 4K, HDR+, z odbiornikiem dvb-T2
Instalacja antenowa: Dipol 19 elementowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Choragwica

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: kris68 »

I tu mam zgrzyta - instalacja antenowa z kablami stelazem na balkon antena to 150 - 200 zł spokojnie. A jak sie okarze ze dalej nic nie ma dochodzi jeszcze dekoder STB czyli plus 150 zl to sytuacja robi sie nieoplacalna tym bardziej ze jestem maniakiem elektroniki - i mam kablowke z kanałami HD - ale sie z nimi wykłócam bo nie chca dac TVP 1 i TVP 2 HD a sukinkoty blokuja sygnał w kablówce tzn. nakładaja sie kanały - tak chcialem 1 i 2 TVP ogladac w HD tanszym kosztem nie płacąc ale widzę ze sie raczej nie da.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: K63 »

Po pierwsze najpierw musisz zdiagnozować, dlaczego tv nie odbiera sygnału MPEG-4. Jeżeli odbiera tuner dvb-t, to sygnał jest prawdopodobnie wystarczający i wymiana instalacji nie będzie konieczna. Ponadto mało prawdopodobne, abyś w Bochni miał problem z odbiorem sygnału z Chorągwicy. Być może masz za mocny sygnał i jego przesterowanie powoduje brak odbioru. Jeżeli masz wzmacniacz antenowy, to spróbuj zastąpić go symetryzatorem i zobacz jaki będzie efekt. Ewentualnie możesz zasięgnąć opinii na forum http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic-f68.html.
Po drugie kablówka nie da Ci teraz TVP2HD, bo póki co takiego kanału nie ma. A TVP1HD nadaje chyba tylko "n"-ka z satelity. Od czerwca oba te kanały będziesz miał w dvb-t za darmo.

kris68
Posty: 21
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, o 17:12
Miejscowość: Bochnia
Odbiornik: Telewizor LG 50 cali 4K, HDR+, z odbiornikiem dvb-T2
Instalacja antenowa: Dipol 19 elementowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Choragwica

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: kris68 »

Dzieki K63 za wyjasnienie tematu troche wiecej wiem na czym stoje.

latonio

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: latonio »

W starszych modelach Panasów było coś takiego, że aby odbierać w Polsce dvb-t, trzeba było kraj ustawić na np. Niemcy, Szwecję, itp.
Kiedyś o tym czytałem na forum HDTV.

kris68
Posty: 21
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, o 17:12
Miejscowość: Bochnia
Odbiornik: Telewizor LG 50 cali 4K, HDR+, z odbiornikiem dvb-T2
Instalacja antenowa: Dipol 19 elementowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Choragwica

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: kris68 »

No wlasnie jak mialem modul CI z kablówki to sie dziwiłem bo instalator kazał mi ustawiac kraj jako Finlandie i chyba miasto Turku. Dziwne to. Ale chyba na razie odpuszcze bo za droga zabawa zeby zdublowac to co mam w kablowce - moze jak dołączą TVP 1 i 2 w HD wtedy podejde znów do sprawy i w ostatecznosci kupie dekoder STB choc kurde w specyfikacji jest wyraźnie DVB-T MPEG 4. Albo oszukanstwo Panasonika i montowali tunery z MPEG 2 albo już nie wiem co i nie wiem jak ustawić.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: m@rtops »

proponuję ci znaleźć forum typowo o tym modelu i tam spytać czy ma on mpeg-4 czy nie
teraz to jest gdybanie :?

edit
Panasonic nie ma wejścia USB więc nie będziesz mógł oglądać filmów z pendriva,a co do tunera MPEG4 to mają go wszystkie Panasonici z niższych serii z "Y" na końcu oraz oczywiście serie G i V
tekst z forum panas...

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: K63 »

kris68 pisze:Ale chyba na razie odpuszcze bo za droga zabawa zeby zdublowac to co mam w kablowce - moze jak dołączą TVP 1 i 2 w HD wtedy podejde znów do sprawy
Koszt symetryzatora to ok. 5 zł, a czas montażu - przy dobrym dostępie do anteny - 5 min. Jeżeli TVP1/2HD zaczną nadawać w dvb-t, wcześniej lub póżniej pojawią sie na satelicie i w kablówkach. Wszystko zależy od negocjacji z operatorami. Ale prawdopodobnie wszyscy będą chcieli mieć te programy w ofercie przed Euro.
http://satkurier.pl/news/73213/od-1-cze ... p2-hd.html

Bartt

Re: PANASONIC TX-P42C10Y

Post autor: Bartt »

kris68 pisze:No wlasnie jak mialem modul CI z kablówki to sie dziwiłem bo instalator kazał mi ustawiac kraj jako Finlandie i chyba miasto Turku. Dziwne to. Ale chyba na razie odpuszcze bo za droga zabawa zeby zdublowac to co mam w kablowce - moze jak dołączą TVP 1 i 2 w HD wtedy podejde znów do sprawy i w ostatecznosci kupie dekoder STB choc kurde w specyfikacji jest wyraźnie DVB-T MPEG 4. Albo oszukanstwo Panasonika i montowali tunery z MPEG 2 albo już nie wiem co i nie wiem jak ustawić.
Nie wiem jak w tym modelu Panasonica, ale w niektórych było coś takiego, że jeśli w menu nie zaznaczyliśmy aby tv obsługiwał serwisy HD, to tuner domyślnie ustawiał się w tryb MPEG2. Gdzieś jest to w menu, chyba "dodaj usługę" czy coś takiego. Musi być wtedy wybrana obsługa HD, widocznie dla telewizora usługa HD oznacza obsługę MPEG4 nawet w SD ;). Wtedy po wybraniu tej opcji trzeba wykonac dodatkowe wyszukiwanie kanałów.

Zablokowany