ATM ROZRYWKA w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Wide-screen signalling powoduje sporo kłopotów. Ale rozważamy wszystko.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Poland pisze:
Zoman pisze:Czyli nieprzewidziane są emisje weekendowe programów reality?
To samo emisje w trakcie tygodnia które także bywały emitowane na żywo w Polsacie lub na TV4. Nie wiem jak to wyglądało w przypadku ''Amazonek'' ale przykładowo w ''Barze'' studyjnymi programami były środowe ''Spotkania Plus-Minus'', sobotnie ''Gorące Krzesła'' i odcinki specjalne na żywo które z racji ważnych wydarzeń odbywały się w trakcie tygodnia. I właśnie o tego typu wydania programów się drogi Tango Down pytałem :)
Wiem o co pytałeś:) Sęk w tym, że reality show będą od poniedziałku do czwartku, bo w piątek chcemy mieć filmy fabularne w tym pasmie. Będziemy musieli dostosować odcinki do ramowki.


Programy live w Barze byly w czwartki. Gorące krzesła w soboty.

Zoman

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Zoman »

W takim razie pojawia się problem. Bo programy dwugodzinne w jednogodzinne pasmo się nie zmieszczą (chyba, że będą przycinane). Tak samo programu przewidzianego na emisję przez cały tydzień nie upcha się w pasmo czterodniowe. Ewentualnie pozycje po 22:30 mogłyby mieć ruchome godziny emisji (jeśli nie są dla Was zbyt ważne), albo całość pociąć na jednogodzinne kawałki i emitować od poniedziałku do czwartku.
No ale rozumiem Waszą decyzję, i tak dobrze że postanowiliście utworzyć pasmo takich programów. Mam nadzieję, że rozwiążecie ten problem tak byście Wy i my (widzowie) byli zadowoleni :).

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Jest to problem, ale musimy się z nim zmierzyć. \
Pasmo reality show tworzymy po to, żeby zobaczyć czy tego typu programy jeszcze 'dają radę'. Jeśli dadzą, to nie wykluczmy zrobienia nowej edycji 'Dwóch światów'.

Wiking

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Wiking »

A starych Dwóch Światów kiedy można spodziewać się? Bo akurat powtórkę Dwóch Światów z chęcią obejrzę. I co z EPG na satelicie?

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

A co z EPG na satelicie?

'Dwa światy' będą po 'Amazonkach', czyli po ruszeniu pełnej ramówki.

Wiking

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Wiking »

Od dnia wczorajszego nie ma EPG na satelicie o czym pisałem na Media2, ale że zero odzewu to wspomniałem o tym tutaj.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: belzebiusz »

Tango Down pisze:Wide-screen signalling powoduje sporo kłopotów. Ale rozważamy wszystko.
Jakoś wszystkie stacje w DVB-T (oprócz TV6) to przyjęły, nawet twardo się temu opierające TV4, które planowało nadawać sztywne 4:3 aż do zakończenia emisji analogowej. Po zmianie formatu na dynamiczne WSS pojawiły się tylko pochwały tej decyzji, a jakość obrazu również diametralnie się poprawiła.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Sprawdzamy. Pewnie jakaś 'awaria' :D
Thx za info.

Za 30-40 minut powinno być OK. Wywalił się plik xml z EPG.

No i już działa. Dzięki za info, Wiking.
Ostatnio zmieniony 24 marca 2012, o 18:31 przez Tango Down, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: ks41 »

zesepo pisze:Logo w lewym dolnym rogu wg mnie będzie wyglądać dobrze, i będzie się też wyróżniać.
Też jestem za tym. Logo w lewym dolnym rogu.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Kamilx »

A ja jestem za tradycją polską, czyli górny prawy róg.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Ilu ludzi tyle opinii.
Będzie na dole po prawej. Ale na 100% będę wiedział kiedy docelowe logo wyjdzie od grafika.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: twmichal »

W czwartek na TV4 był nadany dokument o detektywie Rutkowskim produkcji ATM. Czy na dokumenty też będzie można liczyć na Waszym kanale?

Na razie widzę, że co do zawartości programu to byłem niepoprawnym optymistą. Wszystko niestety zmierza ku drugiemu TV6.
Bar? Ludzie, nie załamujcie mnie - to chyba jeden z najgorszych programów reality show i mam nadzieję, że odejdzie w zapomnienie. Gorsze były już chyba tylko tańce na lodzie zaprezentowane przez TVP.

A Pani Basia, Łazienka, czy Pitu-Pitu to dla mnie produkcje dla ludzi o inteligencji ameby.
Kompletnie nie rozumiem tego fenomenu p. Barbary Kwarc.
No, chyba że to ja mam inteligencję ameby, która nie pozwala mi się przedrzeć przez gąszcz środków stylistycznych i znalezienie odpowiedzi na pytania nurtujące od stuleci ludzkość.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Poland »

Zoman pisze:W takim razie pojawia się problem. Bo programy dwugodzinne w jednogodzinne pasmo się nie zmieszczą (chyba, że będą przycinane). Tak samo programu przewidzianego na emisję przez cały tydzień nie upcha się w pasmo czterodniowe. Ewentualnie pozycje po 22:30 mogłyby mieć ruchome godziny emisji (jeśli nie są dla Was zbyt ważne), albo całość pociąć na jednogodzinne kawałki i emitować od poniedziałku do czwartku.
No ale rozumiem Waszą decyzję, i tak dobrze że postanowiliście utworzyć pasmo takich programów. Mam nadzieję, że rozwiążecie ten problem tak byście Wy i my (widzowie) byli zadowoleni :).
Mam nadzieje że jednak te programy nie będą pocięte na części i emitowane jako pełne programy :) Przy okazji można by w nocy dać drugie pasmo reality show i tam emitować "Gladiatorów" a następnie "Łysych i Blondynek" wtedy po "Dwóch Światach" byłby bezpośrednio "Bar" :) Natomiast planowany film fabularny można by zaplanować na niedziele w czasie kiedy główne telewizje będą katowały nas kabaretami czy programami typu talent show.

Zoman

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Zoman »

Ale po nocnej emisji nikt nie oceni, czy jest zapotrzebowanie na takie programy, a takie przeznaczenie ma mieć to pasmo ; ).

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Poland »

To powiedzmy że taka druga emisja miałaby miejsce zaraz po tej wcześniej emisji reality-show czyli około 23:30 no chyba że tam już coś jest zaplanowane :)

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Zoman pisze:Ale po nocnej emisji nikt nie oceni, czy jest zapotrzebowanie na takie programy, a takie przeznaczenie ma mieć to pasmo ; ).
Brawo :!:
Poland napisał(a):
Natomiast planowany film fabularny można by zaplanować na niedziele w czasie kiedy główne telewizje będą katowały nas kabaretami czy programami typu talent show.

Filmy zaplanowane są także w sobotę 20:00 i 22:00 i niedzielę o 20:00

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: alabama1 »

Tango Down pisze:To dlatego, że nie ma jeszcze reklam i autopromocji.
Ale opóźnienie się już bardziej powiększa, a reklamy i autopromocja jeszcze go powiększą. Trzeba będzie całkiem inaczej opracować epg. Teraz opóźnienie wynosi dziewięć minut.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

To przez ten 'walnięty' xml. Od poniedziałku będzie OK.

qweir205
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012, o 22:25
Miejscowość: Poznań

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: qweir205 »

A bedziecie miec pasmo anime?Jeśli tak to proponował bym transformers oraz pokemon.

Zablokowany