Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Chris »

Cypisek_XL pisze:Tuner na RTD1185 rozwiązuje sprawę tyle że cena sporo wyższa.
To może wreszcie ktoś podałby nazwy tych tunerów na RTD1185?

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cypisek_XL »

Chris pisze:
Cypisek_XL pisze:Tuner na RTD1185 rozwiązuje sprawę tyle że cena sporo wyższa.
To może wreszcie ktoś podałby nazwy tych tunerów na RTD1185?
Np. Evolve SHC HMC-DCHD czyli inaczej EVOLVE DualCorder HD

Fedajkin

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Fedajkin »

Ferdek t65 zakupiony i zainstalowany :) wrażenia i pytania napisze w wątku dotyczącym tego modelu.

HDMI kupione 3 metrowe ale nie zwróciłem uwagi i kupiłem z jedną końcówką kontową. Trza wymienić.
W wielu wypadkach kable nie są opisane, nie ma ich dokładnych specyfikacji. Warto wcześniej przejrzeć oferty na necie. Większość kabli spełnia minimalne standardy więc nie ma co się bać przy zakupie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Cypisek_XL pisze:
Chris pisze:
Cypisek_XL pisze:Tuner na RTD1185 rozwiązuje sprawę tyle że cena sporo wyższa.
To może wreszcie ktoś podałby nazwy tych tunerów na RTD1185?
Np. Evolve SHC HMC-DCHD czyli inaczej EVOLVE DualCorder HD
Jeszcze chyba Manta DVBT05 i pewnie jak by poszukać na google by się znalazło masę innych.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cypisek_XL »

@GUTEK@ pisze:Jeszcze chyba Manta DVBT05 i pewnie jak by poszukać na google by się znalazło masę innych.
Fakt, Manta tez jest na tym procku. Cenę ma niższą o około 100 zł. Ale Evolve ma fabrycznie wbudowaną kartę WiFi z antenką. Oczywiście jak ktoś potrzebuje.
Manta ma ostatnią aktualizację firmware z lutego 2012 a Evolve ze stycznia 2012. Czyli wsparcie działa.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

A czy ktoś się spotkał z tunerem na RTD1185 ale z takim pilotem:
Obrazek
Szukam jakiegoś softu.

ObywatelKane

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: ObywatelKane »

Cypisek_XL pisze:
@GUTEK@ pisze:Jeszcze chyba Manta DVBT05 i pewnie jak by poszukać na google by się znalazło masę innych.
Fakt, Manta tez jest na tym procku. Cenę ma niższą o około 100 zł. Ale Evolve ma fabrycznie wbudowaną kartę WiFi z antenką. Oczywiście jak ktoś potrzebuje.
Manta ma ostatnią aktualizację firmware z lutego 2012 a Evolve ze stycznia 2012. Czyli wsparcie działa.
Nazwa Evolve nic mi nie mówi,zaś Manta kojarzy mi się raczej z badziewiem,mając te dwa odtwarzacze do wyboru,biorąc pod uwagę różnicę w cenie i fakt że z łącza internetowego na pewno na tym sprzęcie nie będę korzystał co byś wybrał?
Czytając opis tego Evolve mam raczej pozytywne odczucia,masz wyrobione zdanie na temat tych dwóch sprzętów?

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cypisek_XL »

ObywatelKane pisze:Nazwa Evolve nic mi nie mówi,zaś Manta kojarzy mi się raczej z badziewiem,mając te dwa odtwarzacze do wyboru,biorąc pod uwagę różnicę w cenie i fakt że z łącza internetowego na pewno na tym sprzęcie nie będę korzystał co byś wybrał?
Czytając opis tego Evolve mam raczej pozytywne odczucia,masz wyrobione zdanie na temat tych dwóch sprzętów?
Trudno wyczuć. To wszystko się tak szybko dzieje a te produkty nie są tak długo na rynku. Dla firm Manta i Evolve i tak produkują to fabryki w Chinach. Potem tylko Brand na potrzeby danego rynku. Plusem jest to że to nie playery DVD gdzie jest sporo mechaniki oraz optyka. Tam miało co się psuć i mogły występować niedociągnięcia konstrukcyjne.
Tu ważniejsze jest oprogramowanie i częste jego poprawki. Widzę że Manta ma z listopada i te najnowsze z 02-2012. Jak nie używasz Wifi to chyba bym wybrał Mante. Mniejsza inwestycja a na razie nie widzę karygodnych błędów. Jak widzę cenę na porównywarce cen to jestem zdziwiony. To HD Player i tuner DVB-T w doskonałej cenie. Posiadam odtwarzacz na Realtek RTD1185 (ale bez tunera) oraz WiWa HD-90 i pod kątem muzyki, filmów (napisy, audio itp.) różnica jest kolosalna. Chyba dalej by przeczesał temat na necie na Twoim miejscu. Bo chyba ten link już znalazłeś?
http://www.ntvc.pl/testy-i-recenzje-tun ... ybrid.html
Evolve było robione na czeski rynek ale od pewnego czasu można i u nas można oficjalnie kupić ich produkty.

Edit: Oczywiście na tym forum jest wątek na temat Manta DVBT05:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... nta+DVBT05

Niestety o module DVB-T raczej nic nie mogę dodać. Pytać użytkowników.

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Chris »

Tak jak już zauważył to ktoś z komentujących na jednaj ze stron, niepokój budzi ten przycisk RESET na płycie czołowej!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Mnie sie udało na takim tunerze na RTD1185 udało dograć iple, całkiem ok to działa. Jeszcze szukam sposobu na dogranie innych pierdół.
Tam siedzi "pełny" Linux więc można się bawić.

elbarto

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: elbarto »

witam,

poszukuję dekodera dvb-t, jak większość. testowałem u siebie starą hd-100 wiwy, więc po testach gutka zdecydowalem sie na zakup tego modelu.... jednak pojawila sie hd-100new. tu pytanie: czy ktoś robił rozeznanie, ktory znich lepszym wyborem będzie? pomijam tutaj oczywistość karty pamięci - ale to mnie nie przekonuje - nie będzie to mój nośnik podstawowy, a nagrywać itp na tym się i tak nieda.
chodzi mi o czulosc, jakość obrazu, itp itd, firmware [aktualizacje, jakość softu]
czy ktos coś doradzi?
ewentualnie zamiast wiwy coś innego, i dlaczego?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Wersja NEW jest na nowszym chipsecie i ma bardziej dopracowane oprogramowanie od "starej" wersji.
Czułość i jakość obrazu taka sama jak w innych tunerach Wiwy. Ten model jest na demodulatorze MXL5007.
Co do softu w tym modelu to ma on inną skórkę niż pozostałe Wiwy i dla mnie akurat największymi wadami jego są brak wskaźnika postępu programu i zablokowane nagrywanie na kartę SD.

ObywatelKane

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: ObywatelKane »

@GUTEK@ pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum

Gdybym zamiast takiego combo player+tuner zdecydował się na zakup dwóch osobnych sprzętów,tzn niezłego tunera dvb-t i playera co byś polecił?

kjt

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: kjt »

Niezły? Niezłe tunery mają dobre playery.
Zależy jaki budżet chcesz na to przeznaczyć.

Ale jeżeli ma byc zwykły/typowy tuner dvb-t i do tego typowy player to może tandem od Wiwy czyli tuner HD-50 i player HD-5

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: który z dekoderów wybrać

Post autor: sem »

_chris_ pisze:Znakomita większość z nich to ten sam tuner bazowy, lekko brandowany softem. 16FP to tylko SD, więc chyba nie warto go brać pod uwagę.

Dla mnie NOT, z grupy 'bazowej'. Dobra czułość, fajna, prosta zabawka.
Chcesz kupić dobry tuner to szukaj na forum tunera o którym dawno się nie pisze.Maximum i ferguson.

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

Sem o tunerze Ferguson stale się pisze na forum. Zgadzam się, że jest to dobra marka, choć softy wciąż są obarczone błędami. Natomiast NOT ONLY V.2 gdyby nie malutki pilot byłby prawie idealny. Był taki moment, że chciałem sprzedać fergusona T55 i Not OnlyV.2 aby kupić coś nowego do zabawy, lepszego i ładniejszego. I doszedłem do wniosku, że branża wstrzymała oddech i o wiele lepszego sprzętu nie kupię. Tak więc oba tunery smigają.Z pewnościa androidy zamieszają na rynku, ale nie za obecną cenę, bo to samo oferuja pecety i moj telefon...ale kierunek własciwy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

ObywatelKane pisze:Gdybym zamiast takiego combo player+tuner zdecydował się na zakup dwóch osobnych sprzętów,tzn niezłego tunera dvb-t i playera co byś polecił?
Wszystko zależy za jaką cenę. Bo teraz większość sprzętów ma odtwarzacz+DVB-T i tylko od ceny zależy jakie to ma możliwości.

Możesz kupić coś na Realteku RTD1185, lub w ogóle pójść w Androida.
Albo możesz kupić osobno jakiś tuner np. WIWA HD90 i odtwarzacz na Realteku RTD1055 np. WIWA HD-5, jak napisął kjt.

Wszystko zależy od tego co potrzebujesz i ile chcesz na to przeznaczyć. Bardziej rozbudowane odtwarzacze mają dodatkowo internet, więc możesz mieć dostęp do różnych serwisów typu youtube, ipla, a nawet przeglądarkę internetową (z tym że do niej to już trzeba podpiąć mysz i klawiature).

ObywatelKane

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: ObywatelKane »

@GUTEK@ pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum

Nie,internet mnie nie interesuje,w sumie tylko dobrze,sprawnie działający tuner dvb-t i player gdzie najczęściej odtwarzam filmy.
To w sumie wszystko,a co do kwoty,chciałbym w całości zamknąć się w sumie ok 500-600 złotych

---
kjt pisze:Niezły? Niezłe tunery mają dobre playery.
Zależy jaki budżet chcesz na to przeznaczyć.

Ale jeżeli ma byc zwykły/typowy tuner dvb-t i do tego typowy player to może tandem od Wiwy czyli tuner HD-50 i player HD-5
Tak jak już pisałem,za dobry sprzęt jestem w stanie przeznaczyć ok 500-600 złotych

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Kpc21 »

Nie wiem czy było.

Test dekoderów - PC Format:
http://www.pcformat.pl/Telewizja-cyfrow ... 7,strona,3

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cypisek_XL »

ObywatelKane. Kilka słów o RTD1185. Sam internet (przeglądarka i serwisy) może nie interesować wszystkich ale player w sieci domowej ma zalety. Sam używam również zasobów z notebooka, przez odtwarzacz, za pomocą sieci. Naturalnie treści z USB i wew. HDD.
Aktualizuje napisy na dysku wbudowanym w player i jakieś drobne poprawki przez sieć.
Radio net'owe też czasami gra. Na tym procku bez problemu chodzi ISO DVD I BD. Jest możliwość podłączenia zew. napędu DVD/BD na USB. Nie ma problemu z DTS => TV. Możliwość zamontowania dysku 2.5 lub 3.5 SATA. No i napisy na którch ci tak ci zależy. Wymieniłem część zalet RTD1185.

Zablokowany