Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Cypisek_XL czy Ty masz jakiś tuner/player oparty na tym RTD1185? Bo mam kilka pytań o ten chip.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cypisek_XL »

@GUTEK@ pisze:Cypisek_XL czy Ty masz jakiś tuner/player oparty na tym RTD1185? Bo mam kilka pytań o ten chip.
To Himedia HD600B i nie posiada tunera. Wyżej gdzieś wspominałem że trudno mi oceniać sekcje DVB-T na procku RTD1185. Jest natomiast na PCB miejsce na wewnętrzny tuner a oprogramowanie też da radę.
Przy TV z tunerem MPEG-4 ten moduł nie jest mi potrzebny. Tam gdzie brak MPEG-4 stoi Wiwa HD-90.

Edit: Ale Player jak najbardziej oparty na RTD1185.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Mógłbyś mi napisać:
- czy w tym playerze jest jakaś przeglądarka internetowa, jeśli tak to jak masz możliwość sprawdź jaka to i jaka wersja (próbuje znaleźć coś własnie pod 1185, ale nawet nie wiem jakiej przeglądarki pod to szukać)
- czy są i jakie polskie serwisy dostępne, typu ipla i podobne
- czy aktualnie działa na tym youtube - odtwarza poprawnie filmy
- czy zapamiętuje ustawienia napisów do filmów
- czy wirtualna klawiatura ma duże litery
- czy działa mysz na usb (klawiatura wiem że tak)

Co do DVB-T na tym Realteku, to wg mnie trochę wymaga to dopracowania, oczywiście może w innych playera poprawili, ale:
- nie wyświetla polskich znaków w EPG
- nie da się wyłączyć numerowania LCN - można posortować kanały ale ich nr są zawsze wg LCN
- marny wskaźnik sygnału - 4 kreseczki

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cypisek_XL »

@GUTEK@ pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
- jest przeglądarka web. Raczej trudno zauważyć jakiego jest typu. Nie obsługuje Adoba Flash 10 czy 11 więc straciłem zainteresowanie. Nie słyszałem by konkurencja (inne softy) miała ten problem rozwiązany.
- żadnych polskich serwisów. Raczej klasyka: Picasa, Flickr, Yahoo Weather, Youtube, Youtube XL i sporo chińskich.
- sprawdzałem właśnie Youtube XL i śmiga bez problemu.
- napisy (ustawienia) są zawsze takie jak ostatnio używaliśmy. Himedia HD600B pozwala na załadowanie dowolnego fontu TTF. Tylko zmianę własnego fontu trzeba ustawiać do każdego filmu. Ale to trwa sekundy.
- tak, bez problemu wybieramy duże litery.
- działa klawiatura i mysz. Na kablu i bezprzewodowo.

elbarto

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: elbarto »

No to wybrałem: hd-90new, bo jakoś m i się najbardziej podobała, a hd-100new - gdyby miala mozliwosc nagyrwania na kartach pewnie bym kupil. jednak wybralem 90.
pokazalem komus z rodziny jak odbiera dvb-t i jechalem do sklepu po hd-50 - tak sie spodobalo.
hd-50 sprawdza sie rewelacyjnie jak ktoś nie potrebuje zewnetrznej maszynki.
oba tunery w gliwicach pracują bardzo fajnie. hd-50 z opokojową anteną, hd-90 u mnie w antenie zbiorczej.
apiszę coś więcej w watku o hd-90new.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Cypisek_XL dzięki za odpowiedzi.

Szkoda ze nie wiesz co to za wersja przeglądarki. Bo nie mogę się doszukać, ale coś już znalazłem że jest to jakaś wersja Opery Mini/Mobile pod architekturę MIPS.
Z polskich serwisów mi się udało odpalić Iple, działa nawet ok, ale czasem lubi się przywiesić - przy przeglądaniu zawartości, nie odtwarzaniu materiałów. I co ciekawe ta Ipla nie wyświetla reklam, a widziałem Iple oryginalną w Blu-Rayu LG i tam reklamy przed filmem były heh.
Z tymi czcionkami to mi podsunąłeś pomysł, że przecież tam siedzą zwykłe fonty TTF, to mogę mu podmienić na inny do napisów.

Myślałem o wgraniu żywcem softu z tego HiMedia, ale skoro on nie ma DVB-T to odpada, będę musiał ręczne poszczególne moduły pokopiować.

ObywatelKane

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: ObywatelKane »

@GUTEK@ pisze:
ObywatelKane pisze:Gdybym zamiast takiego combo player+tuner zdecydował się na zakup dwóch osobnych sprzętów,tzn niezłego tunera dvb-t i playera co byś polecił?
Wszystko zależy za jaką cenę. Bo teraz większość sprzętów ma odtwarzacz+DVB-T i tylko od ceny zależy jakie to ma możliwości.

Możesz kupić coś na Realteku RTD1185, lub w ogóle pójść w Androida.
Albo możesz kupić osobno jakiś tuner np. WIWA HD90 i odtwarzacz na Realteku RTD1055 np. WIWA HD-5, jak napisął kjt.

Wszystko zależy od tego co potrzebujesz i ile chcesz na to przeznaczyć. Bardziej rozbudowane odtwarzacze mają dodatkowo internet, więc możesz mieć dostęp do różnych serwisów typu youtube, ipla, a nawet przeglądarkę internetową (z tym że do niej to już trzeba podpiąć mysz i klawiature).
No to Wiwa HD-90 dziś zakupiona,teraz pozostało trudniejsze zadania,wybór niezłego playera:)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

To na razie zobacz sobie jak działa odtwarzanie w HD90, może Ci to starczy.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cypisek_XL »

@GUTEK@ Wspomniałem że nie posiadam modułu tunera ale nie że nic się z tym nie da zrobić. Z tego co wiem to software do Himedia HD600B obsługuje DVB-T. Bez sprzętowego tunera nie mam wejścia do tej sekcji. Jest kompletnie niewidoczna. Inaczej to będzie wyglądać jak oprogramowanie wykryje tuner.
Jak rozumiem posiadasz HD Player+DVB-T na RTD1185. Tyle że jest to jakiś No Name?

Link do najnowszego FW dla Himedia HD600B
http://www.4shared.com/zip/qSc2v47Z/HiM ... 10617.html

Druga opcja to wgranie FW od Xtreamer SideWinder 2 które posiada na 100% soft do DVB-T. Jest to wersja pod Himedia HD600B (zgodność pilota oraz odbezpieczony)
http://www.4shared.com/file/EQCyaUwr/Hi ... idewi.html

Możesz popróbować. Twoja skrzynka ma hard-reset do wgrywania nowych FW?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Tak to player na RTD1185 z DVB-T (głowica chyba MXL5007), LAN, 2xUSB, SD. Działa na tym nawet zewnętrzna karta WIFI Belkina na RTL8187B.
Na płycie jest napis KMP7300, ale nic takiego w google nie znalazłem. Niby coś wypluwa, ale to zupełnie inny sprzęt.

Taki pilot: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=104114#p104114

Dzięki za linki, zobacze te firmware, ale boje się wgrywać całe, więc raczej tylko po prostu wrzucę poszczególne moduły i zobacze jak to będzie działało. Muszę jeszcze znaleźć w którym pliku siedzą kody pilota. Podejrzewam że siedzi to w /usr/local/ razem z tym całym softem.
Żadnego resetu tam nie mam, a funkcja aktualizacji jest w menu (nie sprawdzałem czy działa w ogóle).

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cypisek_XL »

@GUTEK@ W poprzednim playerze na RTL1073 sam podmieniałem font w firmware. Bo to zwykły TTF. Byłem wtedy bardzo zadowolony z czcionki, choć był mały efekt uboczny. Psuło wyświetlanie w TAG'ach przy plikach muzycznych. Ale to było bez znaczenia przy polepszeniu napisów do filmów.
Przy RTL1185 (soft Himedia) zbędna już była modyfikacja. Font się zmienia w ustawieniach menu. Więc tam nigdzie nie grzebałem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

W ustawieniach nie mam możliwości zmiany czcionki.

Pozostaje podmienić plik. Tylko jeszcze mam taki problem że niektórych plików nie mogę nadpisać. Wygląda że pliki które są w użyciu są zablokowane, nawet jak się zaloguje na root, to mi nie pozwala ich ruszyć, ani wykonać na nich chmod.

Pan Piloto

Co wybrać?

Post autor: Pan Piloto »

Witam Wszystkich i pozdrawiam jestem na tym forum nowym użytkownikiem i potrzebuję porady odnośnie wyboru sprzętu.
Z powodu mniejszych co miesięcznych wpływów rezygnuję z kablówki a o C+ czy CP nie myślę.

Mieszkam w bloku więc antena zewnętrzna nie wchodzi w grę więc wybrałem :

antena pokojowa podobna najlepsza:
https://www.hurt.com.pl/antena-pokojowa ... p9404.html

tunery które mnie interesują to:
1. Cabletech URZ0083
2. WIWA HD-100 NEW
3. Lifeview, Not Only TV LV6TBOXHD V 2.0
4. LTC DIGITAL HD-303

Przeglądałem forum , czytałem i w końcu już sam nie wiem jaki tuner wybrać z tych wyżej wymienionych. Mam do wydania na tuner około 140 zł. Do nadajnika w linii prostej mam około 12 km . Nadajnik ma dwa muxy : Mux 3 : 15 kW i Mux 2: 100 kW. Telewizor który posiadam to LCD Samsung z przed trzech lat , ma tylko MPEG-2, kiedy podłączam antenę pokojową dość starą wyłapuje mi te dwa muxy ale jest sam dźwięk, to już wiem że jest to kwestia braku MPEG-4. Po wejściu w ustawienia na tv podaje mi ze siła sygnału z mux2 to jakieś 79% a z mux3 to około 35%. Jak jest w końcu z czułościami głowic w/w tunerach? Który będzie z nich najlepszym wyborem? Dużych wymagań nie mam , będę oglądał tv , czasem jakiś film z pendraka i coś nagrać jak nie będę w domu. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Co wybrać?

Post autor: m@rtops »

i tak będziesz przeniesiony do innego wątku ;)
ale co do anteny przy tej odległości to szkoda pieniędzy - zapoznaj się z wątkiem
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Co wybrać?

Post autor: TomW »

Pan Piloto pisze:antena pokojowa podobna najlepsza:https://www.hurt.com.pl/antena-pokojowa ... p9404.html
Gdybyś jednak nie zdecydował się robić anteny samodzielnie wg opisów kolegów, to tą co wybrałeś również polecam, gdyż sam takiej używam w bloku (inna firma, ale to samo). Szczegóły w moim opisie pod avatarem, Cena wg mnie niska a odbiór u mnie super. Można ją modyfikować dodając wg potrzeby inny wzmacniacz czy np. dłuższy kabel.

Pan Piloto

Re: Co wybrać?

Post autor: Pan Piloto »

Dziękuję za informacje , ale nie wiem jeszcze jaki wybór dokonać odnośnie tunera.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Który lepszy: WIWA HD-100 NEW czy EVOLVE GALAXY DT-3020HD ?

Post autor: Gicbern »

Witam. Będę wdzięczny za pomoc w doborze tunera DVB-T. Praktycznie po przeszukaniu różnych opinii byłem już zdecydowany na kupno tunera WIWA HD-100 w wersji NEW, ale dziś jeszcze znalazłem ciekawy model EVOLVE GALAXY DT-3020HD. Pierwszy jest oparty na układach Mstara drugi na Ali. Tuner chcę przede wszystkim wykorzystywać do oglądania telewizji DVB-T. Odległość do masztu telewizji cyfrowej (Śrem) to ok. 40km. Antena pokojowa ze wzmacniaczem SIGNAL DVB-T. Zależy mi aby tuner charakteryzował się duża czułością i stabilnością. Który z tych 2 tunerów będzie lepszy, skoro oparte są na dwóch różnych układach. Dziękuję za opinie

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: qwerty »

Na stronie gutka jest chyba test STB na ali.

Gicbern
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2010, o 17:30

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Gicbern »

Z recenzji tunerów Cabltech GUTKA wynika, że jednak Mstary są lepsze od Ali, ale od razu 1 post poniżej tej recenzji jest opinia, że Ali są równie dobre jak Mstary, czyli nadal nie wiele wiadomo czy Wiwa-100 czy Evolve 3020 (to niby Cabltech URZ0083) jest lepszy.

Redbul555

Wybór tunera do 200 zł.

Post autor: Redbul555 »

Chciałbym kupić jakiś tuner do odbioru telewizji dvb-t do 200 zł. I żeby po za tym miał też dużo innych fajnych i dobrych funkcji i żeby po prostu był dobry i nie wiem jaki wybrać. Niektórzy polecali mi Ferguson Ariva T65 a inni Media-Tech MT4160. I proszę was o pomoc w wybraniu który jest najlepszy do 200 zł.
Antene wybrałem do kupienia ATX 55 żeby ściągała sygnał z nadajnika o odległości ok 45 km od mojej miejscowości.

Zablokowany