Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

koal007

Re: Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

Post autor: koal007 »

Cieszę się koledzy, że temat po pewnym drobnym zastoju, znowu się ruszył.
janek 77 pisze: Ale działa.
Więc dopóki działa to wsparcie raczej jest mi niepotrzebne.
Ostatni np zauważyłem że mimo wszystko można uruchomić dekodowanie hardware, Więc brak pracy programistów jakoś mi nie przeszkadza.
i niespecjalnie wiem jakie nowe funkcje miałby według ciebie posiadać do odtwarzania DVB-T?
janek 77, szacun dla twojej wiedzy. Machasz już jakiś czas na programie i sic. ... ostatnio zauważyłeś że posiada on jakąś funkcję która jest istotnie bardzo potrzebna przy oglądaniu TV w naprawdę dobrej jakości. Ale czy o to chodzi? Ładnie tutaj pomagacie z kolegą Gutkiem przy konfiguracji softu. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 354#p74354

Mamy już jakąś podstawową bazę używanych i polecanych programów do DVB-t. Wiemy z grubsza (niektórzy dość wnikliwie) co te programy potrafią. Dobrze by było tę wiedzę usystematyzować. Określmy podstawowe parametry programów DVB-t.
Ja podaję takie: polska wersja językowa, sprzętowe dekodowanie, zalecany kodek do programu, obsługiwane systemy OP, może ktoś będzie miał czas to opracuje na jednym sprzęcie i tym samym kodeku obciążenie procesora, płatny czy free, subiektywna ocena łatwości i intujcyjności obsługi, czy projekt jest rozwijany, strona wsparcia (dla ALTDVB - janek77 ;) ), multinstalaca,nagrywanie PID-ów, z transpodera.
No i widzę, że przyda się podział na funkcje podstawowe i zaawansowane.

W ten prosty sposób (tabelka, ptaszki) zobaczymy co jest ok, co jest be, co dany program naprawdę może na tle innych.


Gutek - a tak Offtopic 'JetAudio' jest dla tych którzy mają naprawdę dębowe ucho i dzięki za info o polskiej wersji SkyView. Ja naprawdę nie lubię grzebać w rejestrze (i nie mam na to czasu), żeby sobie ustawiać program pod siebie, a 95% użytkowników DVB-t nie wie co to jest rejestr. Pozdr.
janek 77 pisze: Blaze HD, wbrew temu co piszesz, nie jest płatny, choć jest płatna wersja, wystarczy kupić z tunerem.
No to na koniec się uśmiałem. Czy ty naprawdę sugerujesz, żebym sobie kupił tuner to dostanę bezpłatnie - płatne oprogramowanie? Może jak chcę się napić Pepsi, to mam kupić lodówkę, bo akurat dają do niej bezpłatnie zgrzewkę?
Blaze HD jest programem płatnym, a jego free wersja jest totalnie okrojona i nie nadaje się do niczego.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

Post autor: BadBoy475 »

janek 77 pisze: To nie soft odpowiada za akcelerację sprzętowa wideo tylko kodek.
No wiem o tym ale dany soft musi umieć współpracować z danym kodekiem który potrafi wykorzystać sprzętowe dekodowanie video a z tym już nie jest za dobrze.

Dlatego od czasu pojawienia się AltDVB nie widzę na razie alternatywy która mogłaby go zastąpić.
AltDVB jest darmowy, ma wersję PL, jest sporo dodatków do niego no i dobrze działa z darmowym kodekami ffdshow które wykorzystują DXVA.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

Post autor: @GUTEK@ »

BadBoy475 Zarówno soft (program do oglądania) jak i użyty kodek musi obsługiwać sprzętowe dekodowanie. Jeśli soft nie będzie tego obsługiwał to żaden kodek nie pomoże. Na szczęście (chyba) wszystkie obecne softy to obsługują.

koal007 komu będzie się chciało zrobić taką rozpiskę jaką proponujesz. Każdy ma swój ulubiony soft i go będzie chwalił. Po za tym nie ma czegoś takiego jak "zalecany kodek do programu". Jeśli już to zalecany kodek do sprzętu. Na jednym komputerze w tym samym programie (przy tych samych ustawieniach) jeden kodek będzie działał ok, a drugi będzie robił problemy. Dużo tu zależy od karty graficznej, dźwiękowej i sterowników (nawet bym powiedział głównie od nich - od wersji sterowników, na jednej działa na drugiej nie).

A jeśli chodzi o konfigurację programów, to według mnie jedynie programy dołączane do tunerów są już wstępnie skonfigurowane i w nich dużo robić nie trzeba. Każdy alternatywny soft wymaga dodatkowej konfiguracji - choćby wybrania odpowiednik kodeków i stworzenie graphu. W jednych programach będzie to prostsze w innych trudniejsze. Nowe wersje programów teraz i tak są o niebo prostsze niż to co było kiedyś. Nie wiem czy wiesz, ale początkowo to graphy z kodekami trzeba było stworzyć ręcznie w innym programie i przekopiować go potem do odpowiedniego katalogu. To była zabawa. Teraz tylko wybierasz kodeki i klikasz ok. Z drugiej strony jednak trochę mi brakuje takiego ręcznego tworzenia graphu, bo wtedy ja decydowałem o połączeniach kodeków, a teraz wpieprza mi się w graph co chce jak mam syf w systemie.

Wrócę jeszcze do SkyView, dla mnie ten program jest najlepszy z tego względu, że ma między innymi multinstancje - a mam kilka kart w kompie. Dodatkowo mam zaawansowany PID Recorder, obsługę obrotnicy (do SAT) oraz obsługę sieci - sterowanie, streaming.
Podstawowa konfiguracja też według mnie wcale nie jest najtrudniejsza, owszem dodatkowe ustawienia trzeba wpisywać przez rejestr, ale są to głównie ustawienia, którzy chcieli użytkownicy dla siebie i większości są one nie potrzebne. Przykładowo dużo podstawowych ustawień masz jeśli klikniesz prawym na ikonkę "?" na dolnym pasku.

Jeśli szukasz czegoś na prawdę prostego to jest polski program TwinkaHD. Program bardzo prosty, bez dodatkowych bajerów. Ma niestety wadę, nie obsługuje DVB-T, jedynie DVB-S. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z autorem, być może zgodzi się na małą modyfikację. Byłby to według mnie bardzo dobry program do DVB-T dla początkujących lub niewymagających osób.

janek 77

Re: Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

Post autor: janek 77 »

koal007 pisze:Machasz już jakiś czas na programie i sic. ... ostatnio zauważyłeś że posiada on jakąś funkcję która jest istotnie bardzo potrzebna przy oglądaniu TV w naprawdę dobrej jakości.
Nie zauważyłem ;) tylko po zmianie laptopa stała się mozliwa do uruchomienia. A chodzi konkretnie o ustawienie HAM na PDVD11 przy NVidia 502M
koal007 pisze:Blaze HD jest programem płatnym, a jego free wersja jest totalnie okrojona i nie nadaje się do niczego.
Są ludzie na forum, którym ta bezpłatna wersja wystarcza do nagrywania i oglądania DVB-T.
Blaze HD Player jest bezpłatny i funkcjonalnie wystarczający. Więc możesz się śmiać dalej ale nigdzie nie mówiłem, że dostaje się płatna wersję.
Tak Samo jak Arcsoft Total Media i Arcoft Theatre.
I tutaj zgodzę się wyjatkowo z kol. gutkiem nie ma czegoś takiego jak zalecany kodek do softu.
Zależy to od zbyt wielu czynników.
Można sobie zalecać PDVD11 z ALTDVB na XP i nic z tego dobrego może nie wyjść. A na WIN7 działa świetnie.
koal007 pisze:Może jak chcę się napić Pepsi, to mam kupić lodówkę, bo akurat dają do niej bezpłatnie zgrzewkę?
Nie znam twoich zwyczajów picia ani zakupów.
Ale jest kilka tuneró na ITE9135, i są sprzedawane z Arcsoft TM albo inna wersja z Blaze HD OEM. Więc kupujący może sobie wybrać co woli i nie ma co go straszyć, że za Blaze zapłaci.
A co do tabelki to dla mnie bezsensowne ani nie będe robił, choć sugerujesz, ze dawno to powinno być, ani korzystał.
Każdy powinien sobie wypróbowac co o jest i wybrać.
BadBoy475
Tak jak pisałem trzeba wybrać to co działa u ciebie. ja akurat nie używam FFDshow. Bo słabo współpracował z kartą 4500MHD. A DIVX HD PLUS dobrze. na NVidia 520 M nie ma potrzeby bo są kodeki Microsoft w WIN7 i działają dobrze. Więć po co instalować???
No okazało się że do ALTDVB aby skorzystać z NVidii potrzebny był Cyberlink.
I obciążenie procka przy VMR9 to 0-1%
A co do współpracy softu z kodekiem w danym systemi to 1005 zgoda. Ale nie będzie uniwersalnych rozwiązań

koal007

Re: Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

Post autor: koal007 »

gutek 'koal007 komu będzie się chciało zrobić taką rozpiskę jaką proponujesz.'
Właśnie gutek, komu? Tobie się nie chce, ja nie mam za bardzo czasu, janek77 nie widzi sensu, żeby coś takiego zrobić. Dane wejściowe są, dobrze by było jednak je jakoś przejrzyście usystematyzować.

Co do kodeków i programów. Jest cała masa programów opartych na projektach open czyli otwartych, które ze swojego założenia bazują na bezpłatnych kodekach. Do części płatnego softu dołączane są również w pakietach instalacyjnych kodeki, bo pod te kodeki pisane są programy. No i instalujesz pakiet i nie chodzi bo np. tnie się z kartą i trzeba szukać np. starszych wersji kodeków. I tu się z wami zgadzam co do tego, że zależy to również od tego co masz w kompie.

Janek 77 Przy zakupie tunera dostaje się za free soft w wersji OEM.
Jeśli chcesz dodatkowo do tunerka zainstalować inny soft, to masz do wyboru programy płatne i bezpłatne. Akurat co do Blaze HD, (np. opis tutaj http://www.instalki.pl/programy/downloa ... ional.html ) to jest to program płatny. A na przykład 'twój' ALTDVB jest darmowy.
Proszę - nie mieszaj ludziom w głowach.

Ale odbiegamy od tematu. ZNOWU robi się bagienko w temacie. Tak można wyszukiwać kolejne funkcje poszczególnych programów, przez następne 20 stron, tylko czy np. kolega piotrasz ze strony 1, będzie chciał przez coś takiego przebrnąć? Zbierzmy się do kupy i zróbmy z tym porządek, albo dajmy sobie spokój. Do opisów poszczególnych programów służą toturiale. Idziemy w kierunku zbiorówki, czy nie?
Pozdr

janek 77

Re: Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

Post autor: janek 77 »

koal007 pisze:Janek 77 Przy zakupie tunera dostaje się za free soft w wersji OEM.
janek 77 pisze:Blaze HD Player jest bezpłatny i funkcjonalnie wystarczający.
janek 77 pisze:Ale jest kilka tunerów na ITE9135, i są sprzedawane z Arcsoft TM albo inna wersja z Blaze HD OEM.
Kup sobie kolego tuner z Blaze HD Player i nie zawracaj głowy.
Jest Blaze HD Player Standard i Professional i można takie kupić.
Jak kupujesz tuner dostajesz Blaze HDTV Player za darmo.
Dokładnie BlazeVideo HDTV Player Standard.
w wersji OEM no bo jak inaczej.

Sprawdź zanim napiszesz o mieszaniu w głowach.

I nie pisz o sobie w liczbie mnogiej.
Tabelka to twój pomysł, choć zarzucasz nam nie zrobienie takiej.
Twój pomysł i ty uważasz, że tabelka jest wygodna dla ciebie. A oczekujesz jako pomysłodawca, że inni wykonaja pracę.
I to w dodatku na zamówienie bo uważają to za bezcelowe.
Mnie ten pomysł nie interesuje. I jest bezcelowy.

Nie mój cyrk i nie moje małpy

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

Post autor: @GUTEK@ »

koal007 Ty wyszedłeś z pomysłem takiej rozpiski to zacznij. Co najwyżej mogę Ci coś dopowiedzieć o programach i ich funkcjach, konfiguracji kodeków itp jeśli będzie trzeba.

Poza tym zrobienie takiej tabelki z plusami i minusami (bo tak to rozumiem) będzie subiektywne. Przykład:

SkyView:
+ duże możliwości - multinstancja, streaming po sieci
- trudniejsza konfiguracja

AltDVB:
+ dobra stabilność, polski język
- nietypowy i mało wygodny interfejs

SmartDVB:
+ dobry support, polska wersja, wygodny interfejs
- potrafi być niestabilny

To przykładowo jak ja widzę te programy. Zaraz ktoś napisze że u niego SmartDVB się ani razu nie zawiesił, a inny że AltDVB ma bardzo dobry interfejs. I co wtedy?

janek 77

Re: Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

Post autor: janek 77 »

oczywistych rzeczy nie ma co wypisywać. Cechy ocenne tez nie mają sensu.
Skyview
o ile zgodzę się że SkyView nie jest łatwy ani przejrzysty do konfiguracji, szczególnie dla przypadkowego użytkownika bo to oczywiste.

to

ALTDVB
ma dla mnie i wielu osób na forach funkcjonalny i przejrzysty interfejs.
Ale jeśli już to istnienie wersji polskiej dla mnie nie przedstawia żadnej wartości a dla innych tak.
Program jest stabilny i przy odpowiednim wyborze kodeków do własnej sytuacji daje się łatwo ustawić.

SMARTDVB
Na czystym systemie WIN 7 w DVB-T praktycznie się nie zawiesza. I duża część problemów dotyczy SAT a nie DVB-T.
Twórca daje support ale jednocześnie zmiany w kolejnych wersjach próbujące pogodzić rózne problem i interesy z SAT mogą okresowo obniżać funkcjonalność.
Z tego co wiem jemu tez podobał się interfejs ALTDVB.
Co tu pisać .

jaki jest koń każdy widzi

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór i konfiguracja softu do tunerów USB i ExpressC

Post autor: @GUTEK@ »

koal007 więc sam widzisz, że zrobienie takiej tabelki jaką chcesz nie będzie łatwe, bo zawsze się znajdzie delikwent który będzie miał inne zdanie.

Zrób najwyżej przykładową wersję takiego porównania, a potem będzie się dyskutowało co i jak dalej.

Zablokowany