HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: TomW »

Zapowiada się dobrze. Oby nie przechwalić. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie, bo na razie raczkuje. Telewizja interaktywna to już jest coś. Czuję, że się skuszę, jak powstanie na dobre. Nie tylko ja chyba. ;)

Bartosz Czach

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Bartosz Czach »

Ciekawe, dlaczego nie testują w MUX3. Przecież szerokie testy wpłyną tylko pozytywnie na ich wynik.

nkp123

Re: HbbTV w TVP

Post autor: nkp123 »

W przypadku rozsypania się odbioru przez HbbTV (aczkolwiek moim zdaniem to niemożliwe) ucierpi mniejsza liczba odbiorców ;)

Bartt

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Bartt »

Ja myślę że w tv odbiorcy w przypadku jakiejś niekompatybilności jak najbardziej możliwa jest zwieszka. Pamiętacie przecież co było przez pewien czas z tv Funai przy odbiorze mux-3 ;).

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: HbbTV w TVP

Post autor: rotalplus »

Nie wiem co oni w TVP wyrabiają.
Oferują usługę, z której będzie korzystała garstka osób??
Po co?? Aby pokazać, że oni mają potencjał, i warto płacić na nich abonament?

Ciekawe dlaczego zgodnie specyfikacją tunera wydaną przez MI, funkcja HbbTv nie jest obowiązkowa?
Kopiują ruchy konkurencji.
Podobno nawet ci co mają SMART TV, to ta funkcja nie działa w Polsce (jeszcze), a czy do czerwca miałaby zadzialac, zobaczymy

DVBManiak

Re: HbbTV w TVP

Post autor: DVBManiak »

Chyba pozazdrościli TVNowi. Jak dla mnie to jeszcze nie jest czas na to HbbTV. Powinni się zająć bardziej zasięgiem MUX-3 a nie wprowadzać to, z czego mało kto będzie mógł skorzystać. Też jestem bardzo zdziwiony dlaczego HbbTV nie znalazło się w wymogach. Widocznie nikt nie pomyślał, że już teraz będzie się to wprowadzać. Cała Polska.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: zesepo »

Tak to już jest. ale chociaż może to poodblokowują skoro TVP będzie to mieć? I podobno już ktoś robi tuner z HbbTV...

DVBManiak

Re: HbbTV w TVP

Post autor: DVBManiak »

W każdym razie ja jestem jeszcze przed zakupem nowego TV i teraz na pewno będę szukał takiego z działającym HbbTV. Tylko pytanie czy znowu nie wymyślą czegoś nowego i potem znowu zmieniać tv. Oby były chociaż jakieś moduły albo aktualizacje firmware. O tunerach z HbbTV jeszcze nic mi nie wiadomo, ale niech robią. Później też pewnie wymagane będzie 3D.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: TomW »

Przystawki do HbbTV pewnie będą małe i tańsze niż nowy telewizor. Tak, to z każdą wprowadzaną nowością trzeba by wymieniać telewizor. Obecne telewizory są podobno obliczane na 5 lat - potem śmierć technologiczna, czyli stary rupieć. Zmiany w nowych technologiach jednak idą szybciej niż zakładano.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: HbbTV w TVP

Post autor: qwerty »

Oglądam różne materiały o HBBTV i nie widzę w tym żadnego sensu. To kolejne miejsce do umieszczania reklam...

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: HbbTV w TVP

Post autor: wsz »

DVBManiak pisze:W każdym razie ja jestem jeszcze przed zakupem nowego TV i teraz na pewno będę szukał takiego z działającym HbbTV. Tylko pytanie czy znowu nie wymyślą czegoś nowego i potem znowu zmieniać tv. Oby były chociaż jakieś moduły albo aktualizacje firmware. O tunerach z HbbTV jeszcze nic mi nie wiadomo, ale niech robią. Później też pewnie wymagane będzie 3D.
To lepiej jeszcze poczekaj. Sony EX 720 ma mieć ten standard aktywny w Niemczech - w Polsce nie ma po tym śladu przy odbiorze testowego TVN HD. Samsung podaje, że ma HbbTV aktywne w paru krajach dla serii bodajże "E" - ale Polski tam nie ma. Oczywiście mogą dodać - chociaż np. dziś im nie przeszkadza, że fonie w TVP1 i 2 mają nazwy 3.V.O i 2.V.O dla dodatkowych ścieżek dźwiękowych w MUX3 w W-wie w ich TV serii "C" i "D" (najnowsze firmware'y wgrane).

Polecam wątek http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=180

Nie ma tam chyba żadnego postu raportującego pełen sukces w odbiorze HbbTV. Ale niech wprowadzają. Za 2 lata może będzie dostateczna liczba odbiorców tego typu treści. Ja nie zmienię swojego "starego" Samsunga (seria "C" z 2010) by mieć ten dodatek.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: hadam »

Dzwoniłem do Samsung Polska w sprawie mojego telewizora UE40D6500 czy funkcja HbbTV zostanie włączona przy okazji aktualizacji i miła pani po rozmowie z inżynierami od wsparcia technicznego odpowiedziała mi że puki co jestem pierwszą osobą która to zgłasza i żaden telewizor produkowany na polski rynek tej funkcji nie ma bo nie było takiej potrzeby, natomiast w innych krajach np. w Niemczech konkretnie ten model TV ma taką funkcję włączoną, i niewykluczone że w Polsce też włączą jeśli ten standard się rozwinie, jeśli więcej klientów będzie zgłaszało taką potrzebę i jeśli będzie to możliwe z technicznego punktu widzenia, chodzi o to czy na polski rynek były montowane takie same płyty główne.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2012, o 08:02 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: HbbTV w TVP

Post autor: cyber »

W wielu tv na 99,9 % jest to kwestia wprowadzenia "tylko" nowego softu . Ale każdemu producentowi zależy głównie na sprzedaży nowych swoich produktów ,dlatego też -tam gdzie jest możliwe odblokowanie Hbb -odblokują ,ale przyparci do muru. ;)

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: HbbTV w TVP

Post autor: cyber »

qwerty pisze:Oglądam różne materiały o HBBTV i nie widzę w tym żadnego sensu. To kolejne miejsce do umieszczania reklam...
No właśnie , tak naprawdę to następny gadżet z którego będzie się korzystać rzadko...a w wielu przypadkach wogóle nie będzie wykorzystywany gdyż odbiornik trzeba podłączyć do internetu.
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2012, o 15:40 przez cyber, łącznie zmieniany 1 raz.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: HbbTV w TVP

Post autor: alabama1 »

Jak na nich siądzie tvp wraz z tvn, to ugną się na sto procent. Tylko tvp i tvn muszą połączyć siły. Ja i tak długo nie będę odbierał tego hbbtv- nowy tv będzie kupowany za parę lat. Mam już nowy, a rodzice mają nowy stb i to wystarcza.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: HbbTV w TVP

Post autor: belzebiusz »

TVP z platformą multicast pod TVP1 HD i TVP2 HD
http://media2.pl/media/90894-TVP-z-plat ... P2-HD.html

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: HbbTV w TVP

Post autor: igorlan »

Odbiornik satelitarny Inverto Volksbox Web Edition IDL6651n tak sobie radzi z testami na TVP1 z Astry KR.

Obrazek

Obrazek

Póki co tylko mały napis HbbTV Test

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: TomW »

Ciekawą propozycją wydaje sie być przystawka Manta Smart TV Box - internet w telewizorze.

http://www.dobreprogramy.pl/Manta-Smart ... 31056.html

loleklolek

Re: HbbTV w TVP

Post autor: loleklolek »

Ale ta Manta, to chyba nie ma tunera dvb-t, więc hbb.tv raczej nie uciągnie. A mediaboxów na androidzie to multum jest, niektóre z tunerami dvb-t. Nie mówiąc tu o innych rozwiązaniach producenckich smart tv.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: TomW »

Rynek urządzeń do HbbTV dopiero sie rozwija. Nie chodzi o ten konkretny model, ale o ideę. Producenci szybko wyczują zapotrzebowanie na takie "skrzyneczki" do HbbTV z tunerem dvb-t.

Zablokowany