SAMSUNG B650

Scripter1

Re: SAMSUNG B650

Post autor: Scripter1 »

Owszem ale problem w tym że właśnie taką bezsensowną odpowiedź otrzymałem od firmy Samsung pytając o kwestię poprawnego odczytywania czasu, wszystkie inne odpowiedzi jakie od nich otrzymałem pomijały sprawę zgłoszenia usterki.

Nie chodzi mi o to abyście coś zmieniali co by popsuło to co jest dobrze ale może wy będziecie mieć jakąś siłę przebicia w rozmowach z Samsungiem bo nas oni ignorują (defakto w taki sam sposób wy w tej chwili ignorujecie nas).

Moglibyście np. dogadać się z nimi że aktualizację oprogramowania byście udostępnili poprzez kanał bo taką metodę aktualizacji obsługuje większość modeli.

Zadałem sobie trudu i posprawdzałem wszystkie ustawienia kraju, niestety opcja wyboru strefy czasowej jest dostępna tylko dla Hiszpanii i niestety są dostępne tylko strefy "wyspy kanaryjskie" i "półwysep iberyjski" które nie pokrywają się z naszą strefą czasową.

Awatar użytkownika
moras86
Posty: 9
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 15:39
Odbiornik: Samsung LE40B651T3W
Firmware patched by SamyGO
Instalacja antenowa: TriDigit (wzm. LNA-177)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Płock/Rachocin (MUX1/2/3)

SAMSUNG B650

Post autor: moras86 »

Witam

Zauważyłem kilka dni temu, że na żadnym z cyfrowych kanałów (MUX 2 i 3) nie mam dostępnej telegazety. Jest to o tyle dziwne, ponieważ kanały analogowe wyświetlają normalnie telegazetę.

Nie wiem, czy jest to problem po stronie nadawczej, czy może coś jest nie tak z moim odbiornikiem. Wcześniej wszystko było OK - telegazeta była i działała.
Dlatego chciałbym wiedzieć czy teletekst z DVB-T jest u was dostępny?


PS: Mój telewizor to Samsung B650.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: SAMSUNG B650

Post autor: ks41 »

U mnie wszystko w porządku.

Awatar użytkownika
moras86
Posty: 9
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 15:39
Odbiornik: Samsung LE40B651T3W
Firmware patched by SamyGO
Instalacja antenowa: TriDigit (wzm. LNA-177)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Płock/Rachocin (MUX1/2/3)

Re: Samsung B650

Post autor: moras86 »

Dzięki ks41. Upewniłeś mnie w przekonaniu, że to problem telewizora.

Po 'Factory reset' z poziomu menu serwisowego telegazeta znów jest dostępna dla kanałów cyfrowych. Nie lubię resetu ustawień, ponieważ telewizory Samsunga mają to do siebie, że każde ze źródeł sygnału posiada niezależny zestaw ustawień. Reset trwa chwilę, zaś przywrócenie stanu poprzedniego znacznie dłużej. :D

Daras79

Re: SAMSUNG B650

Post autor: Daras79 »

Witam,

A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki:

Czy jest możliwość w model B650 sprawdzenia z poziomu TV poziomu sygnału konkretnego kanału (jakość i moc w %) ?

Jeśli tak to proszę o info. Dziekuję z góry

holdom

Re: SAMSUNG B650

Post autor: holdom »

U mnie w C650 również źle wyświetlał się czas w EPG (po zmianie czasu na letni) - rozwiązaniem była zmiana trybu zegara (Ustawienia - Czas) z ręcznego na automatyczny.
Czasy programów w EPG są odtąd poprawne.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: SAMSUNG B650

Post autor: Cypisek_XL »

Daras79 Menu => zakładka [?] => Test Diagnostyczny => Informacja o sygnale.

.. albo jeszcze szybszy dostęp do tej funkcji: Klawisz INFO 5 sek.

Jest Poziom Błędów i Siła Sygnału.

Zablokowany