MANTA DVBT05

radio-fm

Manta - DVBT05 Emperor Hybrid

Post autor: radio-fm »

chyba płynie do nas na święta kolejny po URZ0086 Twin-Tuner (podobno)
wyposażony w złącze z Ethernet i miejscem wewnątrz obudowy na HDD ,
ochrzczony jako : Manta - DVBT05 Emperor Hybrid
Wiadomo już coś ,co w pudle siedzi ?

jaki procek , fotki z wnętrza i menu
itd ?
Obrazek
Obrazek
Dzięki podwójnemu tunerowi w Emperor Hybrid możliwe jest jednoczesne oglądanie telewizji i nagrywanie programu, nadawanego na innym kanale. Dodatkowo rozbudowana lista zaimplementowanych serwisów internetowych (między innymi YouTube, Picasa, Flickr, RSS News) pozwala bez użycia komputera przeglądać treści w Internecie.
sugerowana cena det. 449 zeta
http://www.ntvc.pl/dekodery-hd/154-mant ... 5-emperor-hybrid.html
http://pclab.pl/pr47687.html

Lpiatek
Posty: 33
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: CABLETECH URZ0323
Instalacja antenowa: ATV21/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy / Skrzyczne / Chorągwica

Re: Manta - DVBT05 Emperor Hybrid

Post autor: Lpiatek »


Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Manta - DVBT05 Emperor Hybrid

Post autor: @GUTEK@ »

Widać zaczyna się wysyp tunerów na realteku, ale przy tej cenie już bardziej opłacalny jest ten MediaDroid od Media-Techa, o wiele większe możliwości.

radio-fm

Re: Manta - DVBT05 Emperor Hybrid

Post autor: radio-fm »

dzieki za linki

mozliwe tez ze ten http://videostrong.en.alibaba.com/produ ... tuner.html
ciekawe co tam Manta preinstaluje, Linuxa czy Andoida
449 zbyt drogo
,lecz za polowe tej ceny to moze i ja bym sie skusił

Gdy już ktoś zdobędzie , niechaj wybada czy działa WI-Fi USB na chipie Realtek RTL8191SU-GR
bo zdaje się będą sterowniki do takiego dongla
Druga niewiadoma- jeśli faktycznie demodulatorem jest RTL2832*2 , to jak z możliwością odbioru DAB+
, czy uwzględnili to w sofcie ?
(RTL2832*2 Includes Radio Support FM/DAB/DAB+)
niestety na DVB-T2 niema chyba co liczyć

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Manta - DVBT05 Emperor Hybrid

Post autor: @GUTEK@ »

radio-fm pisze:Gdy już ktoś zdobędzie , niechaj wybada czy działa WI-Fi USB na chipie Realtek RTL8191SU-GR
bo zdaje się będą sterowniki do takiego dongla
Mi na podobnym sprzęcie, też na RTL1185 działała karta USB WIFI od Belkina F5D7050, na chipsecie RTL8187B. Po podłączeniu wyskoczyło "Wi-Fi Plug In" i w menu miałem odblokowaną funkcję do połączeń Wi-Fi.

mariusz76
Posty: 22
Rejestracja: 15 lutego 2011, o 21:17
Odbiornik: wiwa hd90, Manta DVBT06, Manta DVBT05, Strong SRT8105

Re: MANTA DVBT05

Post autor: mariusz76 »

Pierwsze wrażenia i recenzja z użytkowania. Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie, będę uzupełniał informacje na bieżąco http://www.ntvc.pl/testy-i-recenzje-tunerow-dvb-t/189-test-tunera-manta-emperor-hybrid.html

mojekonto1980

Re: MANTA DVBT05

Post autor: mojekonto1980 »

Na stronie NTVC.pl piszą:
"Niestety od razu możemy zauważyć poważne błędy w oprogramowaniu polegające na braku streszczenia oglądanego aktualnie programu, czy też braku polskich czcionek w opisach. Ponadto okno "info" zbyt szybko znika i czasem trudno przeczytać wszystkie informacje. Również wyświetlenie pełnego opisu poprzez naciśnięcie zielonego przycisku, sprawia pewien kłopot, ponieważ przyciski "Info" oraz zielony przycisk funkcyjny, rozmieszczone są po przeciwnych stronach pilota w odległości uniemożliwiającej ich szybkie przełączanie."
Jest nowy firmware więc przetestujcie i dajcie tu znać czy poprawiono wszystkie błędy.

DVBT05 Aktualizacja Firmware ver 20111223

- Poprawione znaki PL w EPG
- Dodanie predefiniowanych wartości zoom
- Inne w części DTV

Firmware: http://www.manta.info.pl/pliki/Firmware ... 111223.zip
Forum: http://www.manta.info.pl/forum/dyskusje ... -firmware/

MarcinZ

Manta Emperor Hybrid DVBT05

Post autor: MarcinZ »

Witam!

Mój ojciec zakupił sobie tuner DVB-T Manta Emperor Hybrid DVBT05.

Ma problem z nagrywaniem z trybu EPG (nagrywanie programów wybierając z listy bez wnikliwej analizy czasu rozpoczecie i zakonczenia programu). Problem objawia sie tym, ze przy zaprogramowaniu programu z wyprzedzeniem program sie nagrywa, ale przy probie odtworzenia pojawiaja sie jakies trzaski, krzaczki i programu nie da sie odtworzyc. Tak jest z kazdym nagranym programem o roznych godzinach.

Gdy moj tata nagrywa program przy uzyciu klawisza REC (czyli w czasie rzeczywistym; nagrywanie od zaraz) wszystko nagrywa sie bez problemow.

Prosze Was o pomoc
Pozdrawiam i dzieki z gory
Marcin

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: MANTA DVBT05

Post autor: osbo »

Myślę, ze na te problemy tutaj nikt rozwiązania nie znajdzie. Kontaktuj się z serwisem manty, ewentualnie szukaj informacji na forum Manty. To zapewne błąd w sofcie.

Swoją drogą widze, że jest jakaś aktualizacja do tego urządzrnia. Być może to rozwiąże ten problem
http://www.manta.info.pl/forum/dyskusje ... -firmware/

mojekonto1980

Re: MANTA DVBT05

Post autor: mojekonto1980 »

28 lutego 2012 pojawił się nowy firmware więc przetestujcie i dajcie tu znać czy poprawiono wszystkie błędy.

DVBT05 Aktualizacja Firmware ver 20120221

- Wyświetlanie pełnej informacji w EPG.
- Poprawienie wyświetlania napisów txt (mDVD)
- Dalsza stabilizacja YoutubeXL, usprawnienie wszystkich opcji.
- Poprawienie logowania do konta w YoutubeXL, wcześniej występował reset urządzenia
- Poprawienie wyboru nośnika przy nagrywaniu timerem i EPG. Teraz domyślnie wybierany jest tryb AUTO.
- Wprowadzenie wyboru nośnika do nagrywania USB, DYSK i Automatycznie.
- Inne.

Znane problemy:
- Po upgradzie lub resecie do ustawień fabrycznych, najlepiej nie wybierać przed przeskanowaniem kanałów REGION TV Polski, bo może wystąpić problem polskich znaków PL w EPG.

Firmware: http://www.manta.info.pl/pliki/Firmware ... 120221.zip
Forum: http://www.manta.info.pl/forum/dyskusje ... -firmware/

badmoon

Re: MANTA DVBT05

Post autor: badmoon »

Na portalu aukcyjnym jest promocja na tę Mantę w cenie 249 zł i tylko 14 zł dostawa kurierem. Kupiłem w ramach przesiadki z poczciwego LV6T MPVR4. Mam nadzieję, że to dobry wybór, szczególnie w tej cenie. Napiszę coś więcej jak paczka dotrze do mnie po świętach.

EDIT:
Manta podłączona, dokładniej przetestuję wieczorem. Teraz kilka spostrzeżeń, jeszcze na starym sofcie.

Na początek minusy:
- pilot taki sam jak w moim starym LV6T, koliduje z TV LG - mam nadzieję, że wymienią tak samo jak NOT
- brak paska postępu programu - dla mnie to podstawa. Jest jakieś info, ale paska nie ma.
- programy nieco wolniej się przełączają niż w LV6T

Plusy:
+ te oczywiste to możliwości tego tunerka (net, wbudowana kieszeń na 3.5 calowy hdd, USB 3.0, USB host - można podpiąć czytnik DVD/BR, 2 dodatkowe porty USB 2.0 z boku)

+ bardzo ładne wykonanie, nie spodziewałem się tego po Mancie za 249 zł. Od góry szczotkowane aluminium, front błyszczący, wszystko dobrze spasowane, fajny wyświetlacz VFD

+ cena, ale to chyba tylko w promocji na portalu aukcyjnym, bo normalnie 2x drożej i wtedy nawet nie myślałbym o kupnie i raczej szukał czegoś na androidzie.

+ EPG bije na głowę LV6T, podgląd obrazu, bezproblemowe przełączanie kolejnych dni. W LV6T MPVR4 albo nie umiałem, albo trzeba było przesuwać pozycja po pozycji, żeby dojść do kolejnego dnia

+ zewnętrzny zasilacz 12V 3A. Dla mnie to duży plus z jednego względu. Wg mnie awaryjność zasilaczy (zewnętrznych i wbudowanych) jest dosyć wysoka. Zewnętrzny bez problemu wymieniamy i kłopot z głowy.

+ cichy wiatraczek. Niby fajnie gdyby go nie było, ale jak urządzenie ma się przegrzać i pracować przez to mniej stabilnie lub zepsuć, to wolę, żeby jednak był. Szczególnie jak do środka dojdzie hdd.

+ głowica porównywalnie czuła z LV6T MPVR4. Mam źle ustawioną antenę, analogowe tak śnieżyły, że nie dało się oglądać, a na obu tunerach obraz bez zacięć.

Wieczorem zaktualizuję soft i zobaczę jak działają funkcje sieciowe, szczególnie youtube i klient bittorrent.

Redbul555

Re: MANTA DVBT05

Post autor: Redbul555 »

Też planuje go kupić. też na tej promocji.
I jak sprzęt chodzi po graniu nowego softu ?

badmoon

Re: MANTA DVBT05

Post autor: badmoon »

Z nowym softem być może jest stabilniejszy, ale na oko zmian nie zauważyłem, tzn wszystko działa. Yotube i inne serwisy śmigają. Będę kombinował z modyfikacją softu, bo nie wiedziałem, że do firmware'u można się tak łatwo dostać. Soft był dobrze rozpracowywany przez użytkowników media playerów (bez tunera) na RTD1185, więc szlaki przetarte.

Bez problemu loguję się przez telnet. Doinstalowałem sobie irfake do podmiany kodów pilota (koliduje mi z TV LG). Nie będę musiał liczyć na ŻAŁOSNYserwis Manty.

Klient Bittorent bardzo ubogi, nawet nie chciało mi się w nim niczego odpalać. Nie widzę opcji wybrania portu, więc u mnie odpada. Na pewno da się doinstalować coś sensowniejszego.

Filmy Full HD po lanie pięknie fruwają, odczytywane z kompa, który je udostępnia przez zwykłe windowsowe otoczenie sieciowe. Z napisami najmniejszych problemów, nareszcie. Wielkość i pozycję można dowolnie modyfikować. Trzeba jedynie wyłączyć automatyczne rozpoznawanie napisów, bo pojawią się chińskie znaki ;)

W dalszej kolejności będę próbował wgrać soft od Xtreamera Sidewinder 2, ale tutaj liczę na pomoc Gutka, bo pisał, że ma jakiś tunerek na RTD1185 i ma na pewno więcej doświadczenia w tym temacie. Sidewinder 2 nie ma tunera, ale ludzie dokładają i działa chyba nawet bez modyfikacji softu. Ma za to o niebo lepsze możliwości sieciowe.

Tczewianin

Re: MANTA DVBT05

Post autor: Tczewianin »

Zachęcony możliwościami Manty sprawiłem sobie taki sprzęt.

Niestety muszę powiedzieć, że trochę się rozczarowałem.

Skupię się na możliwościach które daje dostęp do sieci, bo to chyba najbardziej odróżnia ten sprzęt od innych dekoderów DVBT.

W odtwarzaczu zainstalowano wiele aplikacji internetowych - są to jednak w lwiej części zagraniczne serwisy informacyjne, część aplikacji nie działa - np. radio internetowe - aplikacja nie chce się nawet uruchomić. Dostępna jest jedynie inna aplikacja z ubogą i mało atrakcyjną listą podcastów. Przy próbie otworzenia większości stron internetowych w aplikacji Internet Explorer urządzenie resetuje się, dodatkowo przeglądarka nie obsługuje wtyczek i pluginów co ogranicza funkcjonalność stron internetowych które da się otworzyć. Dodatkowo każdy adres trzeba poprzedzić (wpisując pilotem łącznie ze znakami specjalnymi) pełną ścieżkę np. http://www.forum.emitel.pl, w przeciwnym razie witryna nie otworzy się

Aplikacja YouTube nie odtwarza 3/4 filmów, za to YouTubeXL radzi sobie znacznie lepiej jednak obrazu nie można przełączyć w tryb pełnoekranowy (przynajmniej ja nie wiem jak;)

Podsumowując moje pierwsze dościwadczenia:

- urządzenie ma spore możliwości,
- jednak wadliwe oprogramowanie (na mój gust chińskie) zostało jedynie przetłumaczone na język polski. Możliwości korzystania z zasobów internetu są mocno ogranicznone. Urządzenie często resetuje się i zawiesza.

Zaznaczę, że nie zrobiłem jeszcze aktualizacji, ale:

- z listy zmian nie wynika aby poruszone prze ze mnie problemy zostały rozwiązane,
- sprzęt i oprogramowaniena nim zainstalowane powininny oferować swoje możliwości bez konieczności naprawiania go przez urzytkownika, lub konieczności doinstalowania dodatkowego oprogramowania na własną rękę przez Klienta. W końcu nie każdy musi to potrafić, mieć na to czas i ochotę.

Do kompletu dokupiłem antenę pokojową Manta... żenada.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: MANTA DVBT05

Post autor: Cypisek_XL »

Tczewianin Opisane możliwości sieciowe (przeglądarka web, Youtube) to nie są niedociągnięciem Manty tylko na tą chwilę ograniczenia softu do tego tego typu urządzeń.
Nie ma pełnej przeglądarki, YT nie wyświetla 100% co na kompie. Tak już jest i nikt nie obiecywał że jest inaczej. Przy RTL1185 trzeba się cieszyć innymi mocnymi atutami.

badmoon

Re: MANTA DVBT05

Post autor: badmoon »

Dobra wiadomość, Manta bez zająknięcia łyka alternatywne firmware'y. Wszystko dzięki metodzie wgrywania fw przez reset na obudowie, którego inne playery czasem nie mają. W tej chwili siedzi u mnie soft od Xtreamer Sidewinder 2 i pracuję nad kodami pilota w irfake. Nie wiem jeszcze jak z obsługą DVB-T, bo Sidewinder 2 tego fabrycznie nie ma, ale wiem, że ludzie dokładają.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT05

Post autor: @GUTEK@ »

badmoon pisze:W dalszej kolejności będę próbował wgrać soft od Xtreamera Sidewinder 2, ale tutaj liczę na pomoc Gutka, bo pisał, że ma jakiś tunerek na RTD1185 i ma na pewno więcej doświadczenia w tym temacie. Sidewinder 2 nie ma tunera, ale ludzie dokładają i działa chyba nawet bez modyfikacji softu. Ma za to o niebo lepsze możliwości sieciowe.
Ja w moim 1185 doinstalowałem jedynie moService3, jest w nim między innymi Ipla. I w sumie na tym się na razie skończyło. Cały czas się przymierzam żeby jeszcze w nim trochę pokopać i zobaczyć co i jak, ale jakoś się zabrać za to nie mogę heh.
Po za tym też szukam jakiegoś oprogramowania, żeby w razie czego dało się odratować sprzęt.

Tczewianin

Re: MANTA DVBT05

Post autor: Tczewianin »

@GUTEK@ - zażuć proszę jakieś szczegóły dotyczące tego pakietu i krótki chociaż opis jak go doinstalować:)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MANTA DVBT05

Post autor: @GUTEK@ »

Opis jak zainstalować moService3:

Ta paczka jest dostosowana głównie pod playery Asusa, więc może nie działać poprawnie.
Na pewno nie należy instalować żadnych znajdujących się w niej patchy bo można uwalić player.

Strona moService: http://moservices.org
Opis instalacji na forum moService: http://moservices.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=694

Opis po PL:
1. zalogować się na player przez telnet:
- uruchomić klient telnetu w windowsie wpisując w Uruchom "telnet".
- wpisać "o adres_ip_tunera" i nacisnąć Enter
- jeśli player będzie chciał login, spróbować wpisać "root", jeśli nie przyjmie trzeba kombinować z innymi
2. Po kolei wprowadzać poniższe polecenia:

Kod: Zaznacz cały

cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install
chmod +x install
./install
UWAGA PLAYER MUSI MIEĆ POŁĄCZENIE Z INTERNETEM!
3. Poczekać aż zakończy się instalacja - może to chwilkę potrwać, następnie odłączyć zasilanie i podłączyć ponownie
4. Powinno dać się wejść w interfejs moService przez przeglądarkę http://adres_ip_playera - jeśli ładuje się co innego wyłączyć w ustawieniach klienta BT i Sambe
5. Przez przeglądarkę doinstalować moduły które się chce np. IPLA.

INSTALOWAĆ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MANTA DVBT05

Post autor: Chris »

Czytając ten wątek już się ucieszyłem, że wreszcie znalazłem dekoder DVB-T, jakiego od dawna szukałem. Wszedłem na Allegro zdecydowany żeby go kupić, ale coś mnie tknęło i jeszcze wróciłem na początek tego wątku.
No tak. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe!
Na zamieszczonym tutaj zdjęciu widać, ze dekoder nie posiada złącza SCART, niezbędnego by dekoder dało się podłączyć do telewizora CRT, chociaż wielu sprzedawców w opisach swoich aukcji podaje, że dekoder to złącze posiada!
Także w tym wątku nikt dotąd nie wspomniał o tej zasadniczej wadzie dekodera MANTA DVBT05, więc żeby to naprawić, zamieszczam ten post.

Zablokowany