OVERMAX OV-TN-08

fotografiks

OVERMAX OV-TN-08

Post autor: fotografiks »

Witam

No to troche upieksze moj post:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjecia zapożyczone ze str. http://www.overmania.pl

Złącza:
Wyjście HDMI (1080p 60Hz),
Wyjście audio stereo 5.1,
Wyjście Coaxial,
Wyjście SCART (EURO),
Wyjście Video,
Wyjście antenowe,
Wejście antenowe,
Wejście USB 2.0

Menu:
polskie,
angielskie,
hiszpańskie

Odczytywane formaty:
video: XVID, AVI, MPEG, MOV, MKV, audio: MP3, MP4, photo: JPG, JPEG, BMP
Obsługiwane formaty audio: MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA), WMA, WAV, MP3, OGG, AC3, E - AC3
Obsługa urządzenia: Pilot zdalnego sterowania, Rozbudowane MENU
Napisy: Polska czcionka, TXT, SRT
Rozdzielczości: 560, 720, 1080 HD, 1920 FULL HD
Strojenie: Automatyczne, Ręczne
Zasilanie: AC 100~240 V, Zasilanie pilota: dwie baterie AAA
Wymiary: 18cm x 12cm x 4cm (szer. x głęb. x wys.)







"
Witam

Moze ktos slyszał cos wiecej o tym sprzecie?

Wczoraj bylem w Realu z checia nabycia Overmaxa OV-TN 06 na test, gosc poszedl go szukac i przyniósł mi OV-TN 06, OV-TN 08...

Na pierszy rzut oka od 06 różni sie tym ze z tyłu ma analogowe wyjscie dzwieku i video na chinchach... W sumie jak dla mnie to nawet lepiej pod katem tego dzwieku...
Oraz wbudowany zasilacz bo ...-06 ma zewnętrzny zasilacz...
Nie me funkcji PVR.
Co do bebechów nie jestem w stanie nic powiedziec, tutaj jakies lepsze glowy w tym temacie musza sie wypowiedziec;)

Czułość ma troche slabą, poniewaz tam gdzie Ariva sie nie zająknęła to tutaj mam pixeloze i niektorych kanałow wogole nie wywietla...

Wziałem i narazie testuje coz to za cudo...
Probny tydzien i ew. bede wymienial na cos innego..."

Po pierwszym tygodniu muszę przyznac ze zostaje w rodzinie;)
Ostatnio zmieniony 5 grudnia 2011, o 21:12 przez fotografiks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Overmax OV-TN 08

Post autor: @GUTEK@ »

Jaka wersja softu?

fotografiks

Re: Overmax OV-TN 08

Post autor: fotografiks »

W info znalazłem:

Model: DH1619_OV-TN-08

SW: 430585.111027.1
HW: 7818.66.58.80E

Wiec w sumie to moze cos z tego rozkminisz....

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Overmax OV-TN 08

Post autor: @GUTEK@ »

430585 - prawdopodobnie wersja kernela

111027.1 - data softu 27-10-2011

7818.66.58.80E - chipset MSD7818, 58.80E - demodulator RDA5880(E), 66 - tu nie wiem, w innych softach było 1066 i była to szybkość RAMu, więc być może to 66 to tez końcówka taktowania i jest 1066MHz. RAMu pewnie 64MB.

fotografiks

Re: Overmax OV-TN 08

Post autor: fotografiks »

Jak narazie to lubie go za to ze natknalem sie na niego przypadkiem no i w NTSC 1080p ujrzalem obraz przez DVI...na Arivie 120 combo tego nie dalem rady zrobic (albo cos zle robilem)... wiec ten model tak czy inaczej jest moim przodownikiem z sentymentu ;) hehe

lukasz900

OVERMAX OV-TN-08 proszę o opinnie

Post autor: lukasz900 »

Witam, dziś w realu widziałem ten tuner ale na pudełku było bardzo mało informacji, czy posiada może ktoś taki tuner ? Bardzo bym prosił o opinie czy warto go kupić ? Czy ma funkcję PVR ? Jak działa pilot ? Zastanawiam się nad dym modelem lub nad wiwą hd-90 proszę o poradę ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: OVERMAX OV-TN-08 proszę o opinnie

Post autor: @GUTEK@ »

I znów wyszukiwarka padła na forum http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=3081

lukasz900

Re: OVERMAX OV-TN-08 proszę o opinnie

Post autor: lukasz900 »

czy ty w tym temacie co podałeś widzisz jakiś opis konkretny i odpowiedź na moje pytanie np jak działa pilot ? ten temat co podałeś już widziałem ale nic konkretnego tam nie pisze..
chodzi mi jak czy jest funkcja w końcu pvr czy jej nie ma bo różnie mówią.. jak jest z odtwarzaniem filmów i napisów .txt chodzi mi tu o czcionkę czy da się powiększyć..?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: OVERMAX OV-TN-08 proszę o opinnie

Post autor: @GUTEK@ »

Jest już temat o tym tunerze i jak masz jakieś pytania to pytaj w nim, po co śmiecić na forum i zakładać kilka tematów o tym samym sprzęcie.

fotografiks

Re: OVERMAX OV-TN-08 proszę o opinnie

Post autor: fotografiks »

lukasz900 pisze:czy ty w tym temacie co podałeś widzisz jakiś opis konkretny i odpowiedź na moje pytanie np jak działa pilot ? ten temat co podałeś już widziałem ale nic konkretnego tam nie pisze..
chodzi mi jak czy jest funkcja w końcu pvr czy jej nie ma bo różnie mówią.. jak jest z odtwarzaniem filmów i napisów .txt chodzi mi tu o czcionkę czy da się powiększyć..?

A przeczytaj dokladnie o PVR tam mowią i mówią ze nie ma... Wogole nigdzie nie mowią ze jest.

Czcionka jak w poprzednim Overmaxie mala, srednia, duza, tla takze różne, kolor takze mozna zmienic.


Nowego tematu nie trzeba zakladac, a wystarczy napisac juz w istniejeacym.
Temat proponuje skleic z tamtym.

saturn

Re: Overmax OV-TN 08

Post autor: saturn »

Bardzo fajny tuner, pilot działa bez konieczności kierowania na tuner, proste i czytelne Menu, dobre EPG i telegazeta z pamięcią wszystkich stron oraz możliwością zmian podstron z pilota. Super czułość dopiero przy sygnale mniejszym niż 20% zaczyna szatkować obraz. Tuner nie ma wyświetlacza ale ma to zaletę bo wcale się nie grzeje.Jedyna wada jaką udało mi się zauważyć to na TVP1 po wybraniu dźwięku Dolby Digital następuje przesunięcie głosu względem obrazu. Na razie jestem zadowolony i mogę polecić innym.

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: OVERMAX OV-TN 08

Post autor: Chris »

Dziwne, że nie zauważyłeś, że ten dekoder nie posiada funkcji PVR, która jest standardem w tego typu urządzeniach.
Dla mnie, ten brak dyskwalifikuje go całkowicie!

qbus

Re: OVERMAX OV-TN-08

Post autor: qbus »

Witam,

Kupiłem bardzo okazyjnie nowy tuner ov-tn-08. Cena (25zł) wynikała z braku pilota w zestawie.
Czy można gdzieś dostać taki pilocik? Lub jakiś zamiennik działający? Gdzieś czytałem, że jest to kopia jakiegoś tunerka WIWA, czy pilot z WIWy będzie działać z OV?

Zablokowany