Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: tolus »

A kto pisał o antenach? Same anteny nie wystarczą, a reszta dopiero dociera do Emitela. Na czesci obiektów trwa modernizacja linii energetycznych, trwają ustalenia nt dzierżawy łączy dostępowych itd. 64 kanał ruszy najprawdopodobniej ze Ślęzy pomiedzy 10 a 18 maja. I nie pracuje w Emitelu ;)

gienek102011

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: gienek102011 »

Kolega ma racje. Jak piszesz w ten sposób to podaj źródło tych informacji. A nie podajesz jakieś dane z kapelusza.

DVBManiak

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DVBManiak »

tolus pisze:pomiedzy 10 a 18 maja. I nie pracuje w Emitelu ;)
No to bardzo ciekawe skąd takie info. Coś na pewno wiesz. ;)

Y@Ros
Posty: 17
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 13:50
Miejscowość: Wałbrzych
Odbiornik: Samsung QLED QE75Q95T,Samsung UE55D8000
Instalacja antenowa: Dipol 15/5-12/21-60 z polaryzacją H/V - balkon wys. V piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / Černá hora

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Y@Ros »

Jednak nadajnik na Ślęży jest już gotowy do odpalenia bo zostały wydane kolejne pozwolenia na emisję przez UKE: http://satkurier.pl/news/74460/nowe-poz ... mux-1.html

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: apk »

W lutym też Emitel dostał 18 pozwoleń radiowych których i tak nie uruchomiono do dziś .
http://satkurier.pl/news/72781/dvb-t-18 ... wideo.html

Awatar użytkownika
Mario-dls
Posty: 29
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 11:31
Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Odbiornik: LC -55CUF8472ES
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 UHF TRIPLEX ze wzmacniaczem LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice , Slęża,Czarna Góra,Pradziad

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Mario-dls »

W wykazie pozwoleń na emisję MUX 1 , Wrocław Ślęża (k. 64 - 818 MHz, 100 kW emisja oznaczono jako kierunkowo? Dziwi mnie taki stan rzeczy.Ciekaw jestem w którym kierunku ustawione bedą anteny nadawcze?
Dnia 12 kwietnia odbierałem nośną z siłą 80 % i jakościa 100% z kanału 64 ( 818), bez programów.Test trwał do 21.20

DVBManiak

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DVBManiak »

Ślęża dookólnie ma iść. Przynajmniej tak było planowane. Ciekawe, może coś się zmieniło albo po prostu błąd.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: a.d. »

Mario-dls pisze:W wykazie pozwoleń na emisję MUX 1 , Wrocław Ślęża (k. 64 - 818 MHz, 100 kW emisja oznaczono jako kierunkowo? Dziwi mnie taki stan rzeczy.Ciekaw jestem w którym kierunku ustawione bedą anteny nadawcze?
  • Anteny nadawcze beda ustawione jak dotej pory we wszystkich kierunkach,zauwaz jednak ze jest to wysoki kanal a system antenowy na Slezy jest nie przystosowany pod pelna emisje dookolna z wytlumieniami jakie po za glownymi kierunkami promieniowania przy tego typu emisjach sie ksztaltuja na poziomie +/-1.5dB wiec wytlumienia w niektorych azymutach beda wieksze(takie jakie sa podane w "Wykazie Pozwolen")
  • Podobny problem dotyczyl obiektu Sucha Gora ktory jest doglebnie opisany
TUTAJ

Matteo87

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Matteo87 »

Mario-dls pisze:W wykazie pozwoleń na emisję MUX 1 , Wrocław Ślęża (k. 64 - 818 MHz, 100 kW emisja oznaczono jako kierunkowo? Dziwi mnie taki stan rzeczy.Ciekaw jestem w którym kierunku ustawione bedą anteny nadawcze?
Dnia 12 kwietnia odbierałem nośną z siłą 80 % i jakościa 100% z kanału 64 ( 818), bez programów.Test trwał do 21.20
Dzięki za info. Jakie wartości jakości i poziomu sygnału masz dla MUX2 na k.58 ?

arus

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: arus »

witam ;)
Dotychczas w Legnicy odbierałem sygnał z Wrocław Ślęża bez najmniejszych problemów. w zeszłym tygodniu coś się pogorszyło i nie mam już programów z mux2! Tvp, tvp2 itp. mam normalnie ze śnieżeniem czasami, ale Polsat, TVN... to już kompletnie nie mam. czyżby siła z nadajników się zmniejszyła? ostatnio w sobotę późnym wieczorem udało się złapać sygnał i trochę później kompletny zanik.

częstotliwość 618000 kHz
multipleks TSID 0002,OMD 2268
sieć emitel id 340
poziom błędów 10 siła sygnału 0

DVBManiak

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DVBManiak »

Wygląda na to, ze odebrałeś MUX-2 ze Śremu. Ślęża to 770 MHz - k.58.

Psikus

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Psikus »

Myślicie ze Ślęża odpali Mux1 wcześniej niż do 1 czerwca?

arus

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: arus »

DVBManiak pisze:Wygląda na to, ze odebrałeś MUX-2 ze Śremu. Ślęża to 770 MHz - k.58.
Wyszukałem ręcznie tj. ustawiłem na kanał 58, częstotliwość 770000 kHz, szerokośc pasma 8 MHz.
Po wyszukaniu znalazł mi multipleks TSID 0002, OMD 2268, sieć ID (ID ffff) poziom błędów 9, siła sygnału 60. Czarny ekran nadal. :?

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: tolus »

Ustaw tak antene aby poziom bledow byl ponizej 6 - Samsung musi zaskoczyc, sila sygnalu nie moze spadac ponizej 60%.

arus

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: arus »

Dzięki za rady :) problem był banalny - okazało się iż styki miedziowe na połączeniu kabli zaśniedziały. Po oczyszczeniu i zabezpieczeniu taśmą izolacyjną sygnał 90%.
Pozdro ;)

gienek102011

Legnica MUX-1 NADAJE

Post autor: gienek102011 »

Witam

W Legnicy odbiór mux-1 jest możliwy.

doszły 7 programów (w tym 4 nowe) programy.

peree

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: peree »

Brzeg, odbiór MUX1 OK. :D

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: emgie77 »

W Nysie też łapię bezproblemowo MUX1 na k.64

pwl

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: pwl »

Wczoraj przed nowym zaprogramowaniem kanałów odbierałem MUX2 ze Ślęży na 770MHz i ze Śremu na 618MHz. Teraz odbieram MUX1 818MHz z sygnałem 100/30 (jakość/siła w%), ale straciłem MUX2 ze Ślęży pozostał tylko ze Śremu. Odbieram również MUX3 770MHz z sygnałem 100/27. Śrem jest z sygnałem 100/75 ??? sygnał z odbicia. Pewnie mój wzmacniacz już się "wzbudza" przy tej ilości sygnałów telewizyjnych. Lokalizacja dwa różne obiekty z innymi antenami i wzmacniaczami: za wzgórzami trzebnickimi.

nikon50

Odbiór w Kamiennej Górze

Post autor: nikon50 »

Czesi nadają ok 20 programów DVB-T w tym połowa radiowych, od dawna

Kiedy znajdę kanały Polskie w naszym miescie mam dobra instalacje antenową i mogę skierowac (wzmocnić) gdzie sie da ale nic nie ma?
mam piękny widok na Śnieżkę i na kotły

Jan Suchecki
Ostatnio zmieniony 3 maja 2012, o 14:34 przez nikon50, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany