SHARP LC-22LE510E

copy

SHARP LC-22LE510E

Post autor: copy »

Mam problem z nagrywaniem na usb niektórych kanałów DVT B na nośnik USB w sharpie lc22le510ev .
Programy TVN, TVN 7, PULS i Polsat sport news są nagrywane w złej jakości - obraz co sekundę jest jakby zrywany, co sekundę pojawiają się jakby stop klatka. Tycz czterech kanałów nie można normalnie oglądać po nagraniu na USB Pozostałe kanały - cały MUX TVP , Polsat,i TV4 - nagrywane są w idealnej jakości.
Dodam ponadto, że wymieniałem telewizor w reklamacji na drugi, ten sam model i problem jest ten sam.
Moc sygnału DVT B - maksymalna. (nadajnik kisielice iława).
Wkładałem kilka modeli USB i zewnętrzne twarde dyski - problem pozostaje.
Nowego oprogramowania do tego telewizora nie znalazłem.
Rozmawiałem z serwisami i pierwszy raz słyszą o takim problemie.

Pisałem w powyższej sprawie do centrali Sharpa i wygląda to na wadę oprogramowania, tylko nie wiadomo kiedy nowe oprogramowanie likwidujące ten problem bedzie.
Wygląda to na niezgodność towaru z umową i poważną wadę tych modeli, no chyba że się z tym oprogramowaniem uwiną! Poniżej odpowiedz centralnego serwisu Sharpa,



Szanowny Panie!

Dziękujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.

Przekazaliśmy Pana sprawę do naszego glownego dzialu technicznego.

Pracujemy nad oprogramowaniem, jednak na dzien dzisiejszy nie jestesmy w stanie udzielic Panu informacji, kiedy pojawi sie ono na naszej stronie internetowej.

Jesli ma Pan dalsze pytania, prosimy o podanie numeru klienta. Numer klienta to: xxxxxxxx


To skandal by wypuszczać na rynek Tv model ,który ma nieaktualny soft, a nowy nie wiadomo kiedy będzie!!!
Po kilku próbach uzyskania informacji kiedy będzie dostępny ten soft odpisano mi że mam reklamować telewizor jako niezgodny z umową!!!
I to pisze Centralny Serwis Sharpa!!!
Tłumaczyli mi jeszcze że to Emitel "eksperymentuje" z wiązkami sygnału a im trudno się do tego dostosować. Rozmawiałem z technikiem Emitala i twierdzi, że jest to wina oprogramowania sharpa, które tylko częściowo radzi sobie z sygnałem.
kupiłem ostatni drugie tv philipsa 46 cali i on bezbłędnie radzi sobie z PVR na wszystkich kanałach DVB T. Philips potrafi, a Sharp nie?

To trzecie forum na którym piszę o tym problemie. W dwóch poprzednich - 0 komentarzy!!! Wiem, że problem istnieje w modelach serii lc XX le 510. Ludzie piszą w ocenach sprzętu że jest problem w kilku kanałach z nagrywaniem (strona ocen i opinii Euro com.pl - EuroAGD). Jeśli macie podobny problem to napiszcie! A może ktoś z Sharpa mogący coś więcej niż panie odpowiadające za kontakt z klientem przeczyta o tym problemie "naciśnie " gdzie trzeba i taki soft powstanie!!!

loleklolek

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: loleklolek »

Tak może trochę obok, ale mam takie pytanie, czy poprawnie działa Ci w tym tv trzecia ścieżka audio, tzn. DolbyDigitalPlus?

copy

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: copy »

Nie bardzo wiem jak to sprawdzić? Ogólnie dźwięk działa dobrze, ale może coś przeoczyłem? Naprowadź mnie jak sprawdzić poprawność działania DolbyDigitalPlus

grzegorz_kozacki
Posty: 24
Rejestracja: 6 kwietnia 2011, o 10:00
Odbiornik: TV Toshiba SL833,
Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: UHF: DPM 15 elem.
VHF: DPM 6 elem.
Zwrotnica: Televes 404010
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (UHF), Góra Św. Anny (VHF)

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: grzegorz_kozacki »

Niestety serwis Sharp'a nie jest skory do pomocy. Dostałem identyczną odpowiedź z serwisu już ponad rok temu. Sprawa co prawda dotyczy innego modelu LC-46DH77E z błędem w oprogramowaniu, który ignoruje flagę WSS w przekazie MPEG-4 co powoduje nienaturalne formatowanie obrazu przy zmianie proporcji przez nadawcę z 16:9 na 4:3 i odwrotnie. Niestety poprawki się nie doczekałem. Ostatnia z roku 2009 - wstyd.
Widocznie klient z 3 letnim telewizorem nie jest już dla Sharpa klientem. A szkoda, bo to nie nastraja do kolejnych zakupów sprzętu tej marki.

Monte Ch

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: Monte Ch »

też pisałęm do serwisu Sharp chcąc dowiedzieć się czy ten model dekoduje DD+. Ich strona podaje, że nie, Odpowiedzieli że oczywiście TV SHARP spełniają wszystekie normy na terenie RP i dekoduje DD+. Ale po kilku miesiącach informacja na ich stronie nie uległa zmianie. WIęc sami nie wiedza co sprzedają a jak wiedza to nie informują rzetelnie.

loleklolek

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: loleklolek »

@copy

Zdaje się, że ustawienia języka sprawdza się poprzez menu->język->bieżące audio. Na TVP1 z Kisielic powinny być trzy opcje do wyboru i na wszystkich trzech powinien być dźwięk.

le510ev to dość nowe modele, więc może jakaś aktualizacja wyjdzie.

copy

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: copy »

loleklolek

Dzwięk jest na qaa(DDPlus) na multi (DD) i na Polski. Więc mam na wszystkich trzech kanałach.

Monte Ch

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: Monte Ch »

A jak jest z szybkością zmiany kanałów? Czy ktos ma porównanie do innych TV na przykład Samsung?
A z czułością głowic?
Byłbym wdzięczny za porównanie tych parametrów.

ankros41

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: ankros41 »

Nie wiem jak jest z szybkością zmiany kanałów, ale programy Sharp LC-19LE510E zmienia szybciej niż Samsung UE40D5500 z najnowszym firmware. Dużym plusem sharpa jest pilot. podobna ilość przycisków i jest bardzo poręczny (niewielki), a Samsunga jest "radziecki"-bolszoj.

Monte Ch

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: Monte Ch »

Czyli polecasz Sharpa?
jakieś inne różnice?
spostrzeżenia?

Zastanawiam się aby kupic SHARP LC-24LE510E

ankros41

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: ankros41 »

Każdy z wymienionych przeze mnie ma swoje "+" i "-". Z każdego jestem bardzo zadowolony. Samsung serii d5500 ma smart tv ( niektóre funkcje internetu: nie ma wyszukiwarki internetowej:czegoś na wzór google mimo , że producent sugerował w czasie gdy kupowałem na stronie). Co do sharpa to potwierdzam wszystkie informacje podane przez piszących w tym temacie: problem z jakością nagrywania. Tv obsługuje dyski i peny w systemie plików FAT 32 (nie obsługuje NTFS). Potwierdzam sharp dekoduje DD+. Pozdrawiam

Monte Ch

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: Monte Ch »

coś się zmieniło z tym problemem nagrywania na TVN?
W sumie co takiego jest w nadawaniu, że ten Sharp nie daje sobie rady a nagrywa dobrze TVP?
Oddałeś copy ten TV czy zatrzymałeś bo mimo wszystko jest dobry?

ankros41

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: ankros41 »

Z nagrywaniem jest tak: może nie stop klatka , ale jakby chwilowe migotanie( próbowałem na 3 różnych penach). Moje spotkania z mediami zaczęło się od oglądania filmów z kaset vhs wypożyczonych bądź kupionych na bazarach,chodnikach wiadomej jakości. Cóż tam migotanie. Do "-" zaliczyłbym EPG. Nie wiem czemu ma to być 24 cale,ale z autopsji wiem, że nam wydaje się, że to ma być tyle cali, a po ustawieniu okazuje się, że mógłby być większy. Ja kupowałem do malutkiej izdebki.

Monte Ch

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: Monte Ch »

coż widziałęm i 40 cali w pokoju 2x3 m. co kto lubi.

czy ktoś wie co takiego jest w nadawaniu TVN że Odbiorniki TV Sharp nie dają sobie rady z nagrywaniem?

janek 77

Re: SHARP LC-22LE510E

Post autor: janek 77 »

Rozmawiałem z serwisem w sprawie Sharpa podobno do modelu SHARP LC-24LE510E jest update softu. DO tego może też.

Zablokowany