DVB-T Wrocław

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hilmi »

Tak zgadzam sie 64 kanal bardzo dobrze dziala i wbrew moim obawom co do wysokosci kanalu nie ma zadnego problemu wiec spokojnie mux-1 moglby zostac na 64

Awatar użytkownika
Mario-dls
Posty: 29
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 11:31
Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Odbiornik: LC -55CUF8472ES
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 UHF TRIPLEX ze wzmacniaczem LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice , Slęża,Czarna Góra,Pradziad

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Mario-dls »

Tak to prawda co piszesz! W Ząbkowicach Śląskich , gdzie mieszkam odbiór MUX 1(k.64 ze Ślęzy) jest bardzo stabilny i bardzo mocny, mimo tego ze moja antenta jest skierowana na Chrzelice skad mam 3 MUX-y, oraz 2 ze Sleży.Obraz stabiny bez błędów.
pozdrawiam wszystkich na forum i panów Jarków , administratorów tej strony :)


belliash pisze:Zgadzam sie z przedmowcami... MUX1 dziala o niebo lepiej niz MUX2. Wychodzi na to ze SFN w naszym rejonie to pomylka.

Choc wczoraj miedzy 14 a 15 EskaTV strasznie cial sie obraz - tylko na tym kanale, ale rozumiem ze to emisja testowa wiec zdarzaja sie rozne niedociagniecia jeszcze.

ogromny

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: ogromny »

Byłem przed chwilką u sąsiada ma on starą antenę siatkową no name i obraz żyleta na MUX1 i MUX2, a u mnie dalej to samo czyżby siatka była lepsza od mojej kierunkowej?

czarek333

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: czarek333 »

ja chyba tez mam wrazenie ze siatki są lepsze od tych super kierunkowych, 39km do nadajnika 100kw a tv pokazuje w porywach 49% siły ....

Awatar użytkownika
ilin
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 21:02
Odbiornik: WIWA HD90
tuner na usb
Instalacja antenowa: ATX91 + 5 elementowa yaga VHF III
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat,Wręczyca-MUX8

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: ilin »

To wszystko zależy od konkretnej sytuacji.
W niektórych okolicznościach siatki owszem mogą sprawować się lepiej.
Co wcale nie oznacza że są lepsze.

ogromny

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: ogromny »

A do takiej sytuacji jak by ktoś mógł sprawdzić Piechowice ul. Żymierskiego 65 za wiele mi te mapy z dvbt map nie mówią

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

czarek333 pisze:ja chyba tez mam wrazenie ze siatki są lepsze od tych super kierunkowych, 39km do nadajnika 100kw a tv pokazuje w porywach 49% siły ....
Na 39 km (a nawet 65km) to złapię na 20 cm drutu. Siatka jest dobrą anteną ale jak odbiera duży sygnał z małej odległości (do tego potrzebuje często wzmacniacz ;) ).

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

Na antenie siatkowej z blaszek gorzej odbierało 1 MUX niż z rurkami widocznie antena jest przeznaczona na kanały 6-60

czarek333

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: czarek333 »

DVB-T/S pisze:
czarek333 pisze:ja chyba tez mam wrazenie ze siatki są lepsze od tych super kierunkowych, 39km do nadajnika 100kw a tv pokazuje w porywach 49% siły ....
Na 39 km (a nawet 65km) to złapię na 20 cm drutu. Siatka jest dobrą anteną ale jak odbiera duży sygnał z małej odległości (do tego potrzebuje często wzmacniacz ;) ).
to jak na 20cm drucie złapiesz z 30-60km to po co ci ta antena co masz ???....bajki to Kobuszewski opowiadał na dobranoc :lol: ilu tu jeszcze takich sie znajdzie ??

hetyt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hetyt »

Wiązów - pikseloza antena dexana ze wzmacniaczem. Wczoraj wieczorem było ok.

bch

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: bch »

W Sycowie obraz również bez zarzutu... wszystko działa stabilnie, lepiej niż MUX 2 (MUX2 zdecydowanie lepiej sprawuje się u mnie z Mikstatu)

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

czarek333 pisze:to jak na 20cm drucie złapiesz z 30-60km to po co ci ta antena co masz ???....bajki to Kobuszewski opowiadał na dobranoc :lol: ilu tu jeszcze takich sie znajdzie ??
Choćby po to, aby odbierać również czeskie MUX-y i szczególnie po to żeby obraz był stabilny cały czas. Ja też na drucie odbiorę bez problemu, ale wolę mieć normalną antenę.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

To nie bajki. Do Ślęży mam 65 km i na takiej antenie jak na zdjęciu łapałem w mieszkaniu bez pikselozy na tunerze w komputerze. To 100kW a nie 2,5kW. Dość rzadko była pikseloza ale raczej sporadycznie.
Teraz mam antenę jak w opisie bo łapię z Chrzelic - z Żórawiny nie da się złapać MUX3.

Obrazek

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Czarek333 a tak w ogóle to co robisz w tym wątku? Mieszkasz w województwie łodzkim, więc skąd możesz wiedzieć jak się odbiera Ślężę, która jest nadawczą potęgą. To nie nadajnik o mocy żarówki, tylko wielkie bydle i można złapać nawet do 200 km przy dobrych wiatrach.

czarek333

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: czarek333 »

a jaka jest róznica tego nadajnika od nadajnika z łodzi z komina ec4 który ma 100kw ??? jak by tak było ze na kawałku druta to kazdy bedac w zasiegu jakiegos nadajnika o mocy 100kw nie mial by anteny tylko 20cm gołego przewodu i to jeszcze w mieszkaniu za scianą i szybą ... :) macie fantazje naprawde :lol: 65km za szyba i murem mieszkania na drucie

pivi
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 18:29
Odbiornik: OTV LG 42LN570S
Instalacja antenowa: siatka na dachu dwupiętrowego budynku bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pivi »

@czarek333:
A ile szanownych metrów wysokości ma ten twój komin??? Sama góra Ślęża ma ok. 500 m wysokości względnej (ponad okoliczny teren) + maszt nadawczy 136 m co czyni go jednym z najlepszych w Polsce obiektów transmisyjnych. Możesz sprawdzić w Wiki (hasło: RTCN Ślęża). Jak nie wiesz to nie podskakuj. A od sprzętu, anten jest inny wątek na forum. My się na regionalny wątek łódzki nie wpychamy bo i co mądrego możemy tam napisać?

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

Profil terenu do obu nadajników. Widać wysokość ob z czego na Ślęży jest 2x wyżej ;)

Obrazek

Obrazek

czarek333

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: czarek333 »

pivi pisze:@czarek333:
A ile szanownych metrów wysokości ma ten twój komin??? Sama góra Ślęża ma ok. 500 m wysokości względnej (ponad okoliczny teren) + maszt nadawczy 136 m co czyni go jednym z najlepszych w Polsce obiektów transmisyjnych. Możesz sprawdzić w Wiki (hasło: RTCN Ślęża). Jak nie wiesz to nie podskakuj. A od sprzętu, anten jest inny wątek na forum. My się na regionalny wątek łódzki nie wpychamy bo i co mądrego możemy tam napisać?
i ty tez łapiesz na drucie co ?? weż człowieku nie sciemniaj .... wszystkim wam lapie na drucie a jakos jak widze macie anteny kilkoro z was nawet po dwie... zabrakło golych drutów że jednak musicie stosowac anteny ?? :lol: koniec tematu bo juz sie posmiałem dosyc

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

Kiedyś czytałem że ktoś na 40 km złapał na takim szajsie teleskopowym i też mu nie wierzyłem. Spróbowałem i okazało się że nie ściemniał. To było jakoś w sierpniu - wtedy był tylko MUX2 i jeszcze nie montowałem anteny tylko jechałem na siatce ze Ślęży i Żórawiny, ale jak włączyli MUX3 to musiałem "zrezygnować" z Wrocławia.

Możesz nie wierzyć ale analog ze Ślęży mam idealny (albo bliski) na kawałku drutu na TVP2 czy Polsat. Nic mi nie zasłania sygnału może to też dlatego.

Jeśli mocno się upierasz to mogę Ci jutro film nakręcić ;)

pivi
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 18:29
Odbiornik: OTV LG 42LN570S
Instalacja antenowa: siatka na dachu dwupiętrowego budynku bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pivi »

czarek333 pisze:
pivi pisze:@czarek333:
A ile szanownych metrów wysokości ma ten twój komin??? Sama góra Ślęża ma ok. 500 m wysokości względnej (ponad okoliczny teren) + maszt nadawczy 136 m co czyni go jednym z najlepszych w Polsce obiektów transmisyjnych. Możesz sprawdzić w Wiki (hasło: RTCN Ślęża). Jak nie wiesz to nie podskakuj. A od sprzętu, anten jest inny wątek na forum. My się na regionalny wątek łódzki nie wpychamy bo i co mądrego możemy tam napisać?
i ty tez łapiesz na drucie co ?? weż człowieku nie sciemniaj .... wszystkim wam lapie na drucie a jakos jak widze macie anteny kilkoro z was nawet po dwie... zabrakło golych drutów że jednak musicie stosowac anteny ?? :lol: koniec tematu bo juz sie posmiałem dosyc
Jak ktoś ma kiepskie lokalne warunki odbioru (zasłona z drzew, budynków, jakies odbicia) to faktycznie wymaga anteny zewnętrznej, nawet blisko nadajnika - z Wrocławia jest ok. 30 km w linii prostej. Poza tym u nas jest specyficzny problem z SFNem bo w Kłodzku nadaja MUX 2 synchronicznie ze Slężą a jakby tego było mało na sąsiednim kanale dmucha analogowy Polsat aż huczy. Więc z racji tego SFNu czasami trzeba stosować anteny o ostrej kierunkowości aby "odcedzić" niepożądany sygnał. Wielu tez odbiera Czechy a tu bez zewnętrznej ani rusz.
Sens postów o gołych drutach był taki, że jak kto ma bardzo dobre warunki odbioru to nawet daleko od nadajnika (> 30 km) ma szanse łapać bez ant. zewnętrznej bo nadajnik silny i wysoko i dobre warunki propagacji (w sumie gdyby nie ten nieszczęsny SFN mielibysmy lepiej niz gdziekolwiek w Polsce).

Zablokowany