Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Bartt »

W najnowszym wykazie pozwoleń radiowych na stronach UKE dla przyszłych emisji mux-1, na chwile obecną brak jest obiektów w Solinie, Tarnobrzegu i Gorlicach :(
Są 34 pozwolenia na 45 z harmonogramu mux-1 (etap 2).
Czy to oznacza że będzie opóźnienie emisji mux-1 z tych obiektów :?:

cypisek

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: cypisek »

Na Jawor (Solina) miał dotrzeć w tym tygodniu układ chłodzący do nadajnika przeznaczonego pod MUX1. Kiedy dotrze sam nadajnik na razie nie wiem.

simson11

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: simson11 »

Witam !
Pochodze z okolic Rzeszowa kupilem odbiornik firmy Manta lecz nie wyszukuje mi programow dlaczego?

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Bartt »

Proponuje poczytać sobie kilkanaście stron wątku o odbiorze z Suchej Góry, np. od tego miejsca:

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 590#p91590

Dużo się można dowiedzieć w jakich warunkach i na jakich antenach możliwy jest odbiór.

A potem proponuje podać więcej informacji o lokalizacji i posiadanej instalacji antenowej lub uzupełnić to w swoim profilu.
Miłej lektury ;)

simson11

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: simson11 »

poprostu wyszukuje automatycznie czekam z kilka minut i zaden program nie jest wyszukany czy to jest normalne???

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: bogdanzieba »

Ale napisz kolego coś więcej, jaką masz antenkę, pasywną czy aktywną, czy ją prawidłowo ustawiłeś? MUX-1 i MUX2 z Suchej Góry masz na kanałach 42 i 32, próbowałeś ręcznego skanowania wybranych kanałów?

simson11

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: simson11 »

wlasnie nie wiem jak!

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: bogdanzieba »

Miałeś coś napisać o instalacji antenowej a piszesz same zdawkowe informacje.
Nie miałem Manty ale w menu powinna być opcja skanowania automatycznego i ręcznego. Jaki to model Manty?

lukaszlz

MUX 1 k.25 z Krakowa na podkarpaciu

Post autor: lukaszlz »

Przeszukałem kanał 25 z Krakowa i odbiera,poziom sygnału 83.

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: MUX 1 k.25 z Krakowa na podkarpaciu

Post autor: volfeer »

Fajnie, tyle że Twój post ma małą wartość. Napisz gdzie odbirasz, czym odbierasz, jaki nadajnik ( w Krakowie jest nadajnik na Krzemionkach i raczej z niego MUX1 nie odbirasz ;) domyślam się, że masz na myśli Chorągwice, która to w Krakowie nie jest.

Gregory

Re: MUX 1 k.25 z Krakowa na podkarpaciu

Post autor: Gregory »

Są zwiększone warunki tropo jeszcze będą przez jakieś 2 dni w godzinach nocnych, nad ranem, w ciągu dnia nie, to jest dość częste zjawisko.
http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Ja dziś też odbieram min. Chorągwice orz G. Św. Marcina, a bardziej szczegółowo to z 12 Muxów z rożnych lokalizacji ;)

lukaszlz

Re: MUX 1 k.25 z Krakowa na podkarpaciu

Post autor: lukaszlz »

volfeer pisze:Fajnie, tyle że Twój post ma małą wartość. Napisz gdzie odbirasz, czym odbierasz, jaki nadajnik ( w Krakowie jest nadajnik na Krzemionkach i raczej z niego MUX1 nie odbirasz ;) domyślam się, że masz na myśli Chorągwice, która to w Krakowie nie jest.
Mała wartość?Chyba w moim profilu jest napisane jaką mam antenę i jaki wzmacniacz.A jeśli umiesz szukać i czytać to chyba kanał 25 został włączony z Chorągwicy koło Krakowa,napisałem ogólnie z Krakowa bo wszędzie tak pisze(Kraków/Chorągwica) http://satkurier.pl/news/74828/testy-mu ... nikow.html
Ale jak ktoś nie umie czytać i szukać no to już jego problem.

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: MUX 1 k.25 z Krakowa na podkarpaciu

Post autor: volfeer »

Take easy... a te 15 km od Rzeszowa to też mam się domyślać, czy to Łańcut, czy Krasne, czy Tyczyn. Zakładasz nowy temat, a informacje w nim prawie nic nie warte. Na szczęście moderator posprzątał. Poza tym mamy tropo stąd odbiór. Nie ma co się tak podniecać.

lukaszlz

Re: MUX 1 k.25 z Krakowa na podkarpaciu

Post autor: lukaszlz »

Możesz się domyślać,mieszkam w gminie Świlcza powinno ci to wystarczyć.Nikt się nie podnieca,może ty nie ja.Ja odbieram cały czas może ty coś masz z instalacją antenową lub odbiornikiem.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: bogdanzieba »

Czy ktoś na podkarpaciu w okolicach Tarnobrzega odbiera MUX-1 z nadajnika w Lublinie/Piaski na kanale 33?

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: MUX 1 k.25 z Krakowa na podkarpaciu

Post autor: volfeer »

lukaszlz pisze:Możesz się domyślać,mieszkam w gminie Świlcza powinno ci to wystarczyć.Nikt się nie podnieca,może ty nie ja.Ja odbieram cały czas może ty coś masz z instalacją antenową lub odbiornikiem.

Kolego, ja w Krakowie to odbieram Chorągwice na kawałku drutu ;) Czy MUX 1 odbieram, to nie wiem, bo mamy długi weekend i nie siedzę w mieście. Jak wrócę do domu to się przekonam, ale skoro MUX 3 odbiera, to nie sądzę, żeby był problem. Mniej bojowego nastawienia życzę i szybkiego MUX3 ;)

lukaszlz

Re: MUX 1 k.25 z Krakowa na podkarpaciu

Post autor: lukaszlz »

volfeer pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
Spoko kolego.Nie jestem bojowo nastawiony.Dla informacji św.Krzyż/Kielce k.62 też już nadaje (testowo).

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: lukasz536 »

Czy ktoś w okolicach Rzeszowa odbiera MUX1 ze Św. Kryża? A jeśli tak to proszę podać (mniej więcej) lokalizację i sprzęt na którym jest odbiór.
Pytam, bo wybieram się do rodziny zaprogramować im MUX1. Oni mieszkają w Malawie na wschód od Rzeszowa. Z MUX2 ze Św. Krzyża nie było nigdy problemu, bo u ciotki odbiera nawet bez wzmacniacza (siła na TV Samsung to ok. 60-70; 1-3 błędów od czasu do czasu, bardzo stabilnie, antena ATZ 16 elementów), a u rodziców ze wzmacniaczem (jakość na Not Only TV 84%, również bez zacinek, antena ATZ 19 elementów, gorsza lokalizacja).
Chciałbym poznać więc opinię kogoś, kto już odbierał MUX2 ze świętokrzyskiego nadajnika i jak ma się do tego odbiór MUX1 (chodzi o to jak odbiera się na k.62 z tak dużej odległości). Zastanawiam się również nad ewentualnym odbiorem z innego nadajnika, gdyby Św. Krzyż był niedostępny. Sucha Góra w Malawie nie daje rady, gdyż jest przysłonięta podrzeszowskimi wzgórzami (m. in. Magdalenka), może ewentualnie MUX2 by się przebił, ale nie MUX1. Może Tarnów, o ile wystartuje z normalną mocą? Albo Tarnawatka? Przemyśl chyba odpada, bo z Rzeszowa jest analogowy Polszmat na k.48? Tarnobrzeg będzie miał małą moc (15 kW o ile dobrze pamiętam) i nie wiadomo czy da się odebrać? Giedlarowa wystartuje dopiero we wrześniu (a ojciec chciałby dobry odbiór na Ojro)... Ni ma co wybrać na tym Podkarpaciu do odbioru MUX1...cieszymy się tylko tym, że MUX3 jest bezproblemowo dostępny z Baranówki.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady!

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w woj. podkarpackim

Post autor: Bartt »

Giedlarowa nie wystartuje dopóki Emitel nie wybuduje w okolicy swojego masztu :(.
Co zaś się tyczy alternatywnych odbiorów zamiast Suchej Góry, to na swoim przykładzie podawałem możliwość odbioru obu mux-ów z Kielc i z Przemyśla ;), oraz mux-2 z Zamościa/Tarnawatki (mux-1 jeszcze tam nie ma - pewnie na dniach włączą). Miejscowość 20km na południe od Rzeszowa - otwarty kierunek na północny wschód oraz częściowo na północ, północny zachód. Inne kierunki częściowo lub całkowicie zasłonięte.

W przypadku św. Krzyża sygnał mux-1 (siła 30) mam 2x słabszy niż mux-2 (siła 60) - odbiór na antenie siatkowej ze wzmacniaczem na wys. 10 m - odległość od nadajnika ok. 130km.
W przypadku odbioru z Przemyśla jest odwrotnie to mux-1 jest lepszy niż mux-2 - odbiór na antenie ATX-91 ze wzmacniaczem, maszt 3 metry nad ziemią - od nadajnika ok. 60km.
W przypadku odbioru z Zamościa wystarczy ATX-91 na strychu do prawidłowego odbioru mimo dużej odległości od nadajnika - 125km

W moim przypadku obecnie najlepszym wyborem (oprócz Suchej Góry którą też odbieram) jest odbiór z Przemyśla. Po pierwsze dlatego że mimo słabego sygnału jest on w miarę stabilny (odległość od nadajnika nie jest tak duża), a po drugie jest tam rzeszowska wersja Tvp Info.
Oczywiście w przypadku odbioru mux-1 na kanale 48 (tym samym co Polsat) dużo zależy od tego jaki poprzednio był ten sygnał Polsatu, oraz od usytuowania anteny tak aby kierunek na Baranówkę był zasłonięty. Przykładowo u mnie ten sygnał był zawsze słaby a po włączeniu mux-1 na k48 analogowy Polsat został zlikwidowany :).
Jesli chodzi o św. Krzyż oraz Zamość to wahania sygnału są tak duże (nawet zaniki odbioru) że traktuje te kierunki wyłącznie hobbystycznie ;), a dodatkowo mux-2 z Kielc walczy u mnie z TVP2 z Zamościa (ten sam kanał36).

Jeśli zaś miałby być jednoczesny odbiór z Baranówki i np. Przemyśla (2 anteny) to do anteny na Baranówkę powinien być podpięty filtr który wycina k48 tak aby był możliwy odbiór tego kanału z Przemyśla.

Miejmy nadzieje że po 2014 nie trzeba będzie już kombinować i wszystkie 3 mux-y będzie można odbierać na 1 antenie :mrgreen:.

sadsag2
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2012, o 12:22
Odbiornik: Manta DVBT-02
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl / Tatarska Góra

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: sadsag2 »

Wczoraj pięknie działało, dzisiaj siatka. Wina po stronie anteny/tunera, czy uroki emisji testowej? Dodam jeszcze, że na telewizorze Samsung działa normalnie :|

Zablokowany