DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Sdz
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 07:04
Miejscowość: Sieradz
Odbiornik: LG, Philips, Samsung
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Łódź

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Sdz »

Potwierdzałem już w innym wątku ale tu też napiszę.
Odbiór w Sieradzu bardzo dobry, nic nie tnie.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Szymon_Zy »

U mnie śmiga pięknie na siatce na Błeszno (35 mi zwrotnica z Wręczycy wycina - zwrotnicy na cyfre i analog Wręczyca-Błeszno się skonstruować raczej nie da :/) więc sporadyczne błędy wygenerowane przez wzmacniacz i na małej antence do tunera (100/100).

Rudzianin

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Rudzianin »

Potwierdzam odbiór mux1 w ŚWIĘTOCHŁOWICACH-ok.60km od WRĘCZYCY-siła/jakość 100%.

yougo

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: yougo »

U mnie MUX 2 (z Wręczycy) idealnie, a MUX 1 (przecież też Wręczyca) BARDZO słabo ... :|

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: micial »

W Łodzi tak samo, analogi i mux-2 ideał, mux-1 nie da się oglądać. :(

yougo

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: yougo »

To mnie trochę uspokoiło ... co nie znaczy, że wolałbym mieć "ideał" ... ale póki co są "testy" ... pożyjemy - zobaczymy :|

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

U mnie zarówno MUX2 jak i MUX1 cały czas 100/100 (odległość 44km, antena ustawiona na Lysą Horę czyli około 45 stopni w lewo od kierunku na Klepaczkę)

http://imageshack.us/photo/my-images/44 ... 334dw.jpg/

U rodziców na Samsungu wskazania MUX1 (siła 95, błędów 0), MUX2 (siła 92, błędów 0). Odległość od nadajnika taka sama, odbiór na siatce z symetryzatorem zawieszonej na strychu, antena skierowana na Błeszno czyli ok 25 stopni w lewo)
yougo pisze:U mnie MUX 2 (z Wręczycy) idealnie, a MUX 1 (przecież też Wręczyca) BARDZO słabo ... :|
A w jakiej odległości mieszkasz od Błeszna? Jeżeli blisko to może analogowy Polsat na k34 powoduje jakieś zakłócenia (chociaż przy takiej różnicy w mocach to raczej mało prawdopodobne)

Sdz
Posty: 120
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 07:04
Miejscowość: Sieradz
Odbiornik: LG, Philips, Samsung
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz/Łódź

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Sdz »

Zauważył ktoś że w MUX1 na TVP1 nie równo idzie dźwięk z obrazem?

yougo

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: yougo »

blockbuster pisze:A w jakiej odległości mieszkasz od Błeszna? Jeżeli blisko to może analogowy Polsat na k34 powoduje jakieś zakłócenia (chociaż przy takiej różnicy w mocach to raczej mało prawdopodobne)
Do nadajnika na Błesznie to mam w linii prostej, ok. 150-200 m (metrów) ...
Mux 2, tak jak pisałem mam idealnie (jakieś 95-99 %) ... a Mux 1 właściwie ciężko zmierzyć (jak się udaje to ok. 45-80 %) przy jakości "słabej" ... Działam na antence pokojowej, tzw. "meandra" ;) TV z wbudowanym DVB-T ...
P.S.
Czy to normalne, że nie znalazło mi (z MUX'a 1) kanałów TVP :?:

piotrcyfrowy
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 17:41
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 16/21-69 ze wzmacniaczem LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: piotrcyfrowy »

No według mnie to raczej nie powinno być tak, że nie znajduje ci całego MUX'a u mnie od razu wyszukało cały MUX włącznie z kanałami TVP,mimo że również odbieram kanały TVP z MUX'a 3. Spróbuj ponownie zrobić przeszukiwanie MUX'u
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, o 19:16 przez piotrcyfrowy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

yougo pisze: Do nadajnika na Błesznie to mam w linii prostej, ok. 150-200 m (metrów) ...
Mux 2, tak jak pisałem mam idealnie (jakieś 95-99 %) ... a Mux 1 właściwie ciężko zmierzyć (jak się udaje to ok. 45-80 %) przy jakości "słabej" ... Działam na antence pokojowej, tzw. "meandra" ;) TV z wbudowanym DVB-T ...
Czyli jednak to może być ten Polsat na k34. Jak możesz to sprawdź w analogu co masz na k35 (czy nie ma tam jakiś zakłóceń typu latające pasy itp)
yougo pisze: P.S.
Czy to normalne, że nie znalazło mi (z MUX'a 1) kanałów TVP :?:
Zarówno w MUX1 jak i w MUX3 te trzy kanały TVP mają takie samą numerację SID (identyfikator serwisu) więc twój tuner wybrał te z mocniejszym sygnałem czyli z MUX3. Różnie to jest w różnych odbiornikach np. LG zapisuje wszystko jak leci (co w sumie jest niezgodne z KDP)

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: micial »

No wieczorkiem warunki się na tyle poprawiły, że i mux-1 śmiga. Ale na chwilę obecną widać, że mux-1 w porównaniu do mux-2 ma mniejszą moc lub jest nadawany z niżej położonego systemu antenowego.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

micial pisze:Ale na chwilę obecną widać, że mux-1 w porównaniu do mux-2 ma mniejszą moc lub jest nadawany z niżej położonego systemu antenowego.
Raczej nie. Tak jak pisałem kilka postów wyżej na antenie z symetryzatorem przy odległości ponad 40km wskazania siły MUX1 są minimalnie lepsze od MUX2 (pewnie wynika to z niższego kanału). A czy w Łodzi (szczególnie we wschodniej części) na odbiór MUX1 z Klepaczki nie ma przypadkiem wpływu analog z Raszyna na tym samym kanale i może stąd u Ciebie gorszy odbiór tego MUXa?

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: micial »

Nie, TVN z raszyna nie wchodzi w rachubę, po pierwsze antena bokiem (do odbić też), a po drugie ten kierunek mam zasłonięty blokami. Bardziej się zastanawiam nad muxem-3 z płocka tyłem anteny. Choć to tylko 20kw. Z drugiej strony mux-2 z klepaczki jest na tym samym kanele co tvp-2 z płocka 1MW a chodzi o wiele lepiej.

jurrek1008

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: jurrek1008 »

blockbuster pisze:
Zarówno w MUX1 jak i w MUX3 te trzy kanały TVP mają takie samą numerację SID (identyfikator serwisu) więc twój tuner wybrał te z mocniejszym sygnałem czyli z MUX3. Różnie to jest w różnych odbiornikach np. LG zapisuje wszystko jak leci (co w sumie jest niezgodne z KDP)
Numeracja SID jest identyczna, natomiast ścieżki dźwiękowe nadawane z mux-u 3 i mux-u 1 dla programów TVP są różne. W mux-1 podstawowa ścieżka to DOLBY 5.1, a ścieżki są 2, natomiast w mux-3 ścieżki są 3 a podstawowa identyfikowana jest jako "pol", natomiast pozostałe ścieżki to DOLBY+ 2.0, oraz DOLBY 2.0 (TVP1 i 2). Stąd może część odbiorników wyszukuje oba sygnały. Nie powielają się natomiast sygnały mux-ów z Kosztów i Wręczycy i odbiorniki wykazują sygnał mocniejszy czyli Wręczycę (oczywiście sygnał z Kosztów też jest osiągalny). Piszę odbiorniki, bo dotyczy to w moim przypadku zarówno tunerów w TV jak i STB. To co opisałem wyżej zaobserwowałem wczoraj, może w trakcie testów ulec to zmianie.
W okolicach Częstochowy będzie zapewne mały problem z mux-em 1 ze względu na to, że instalacje indywidualne, mają dzięki zwrotnicom i tłumikom, dokładnie wytłumiony kanał 35 z Wręczycy, ze względu na analogowy POLSAT na 34 z Błeszna. Widzę to u siebie, bo moc mux-1 sięga około 85 - 90 %, a mux 2 spokojnie 100 %. Chyba najwyższy czas pozbyć się zwrotnic, wzmacniaczy itp, zwłaszcza, że 19 polskich kanałów to jakby nieco więcej niż dotychczasowe 6.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

Niektóre odbiorniki może też przy identyfikacji konkretnych serwisów porównują nie tylko SID ale i TSID a ten jest inny dla MUX1 i MUX3 i dlatego występują duble. Tak jak napisałem wcześniej mój LG kompletnie olewa zalecenia zawarte w KDP i nie podmienia Mux na ten z najlepszym sygnałem tylko zapisuje wszystko jak leci (na liście kanałów miałem kiedyś zapisane osiem MUX2 :lol: )

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Szymon_Zy »

moj samsung przeniosl mi tvp z mux 3 na koniec listy, a wstawil mi mux1. Niestety mux1 ma wyzszy poziom bledow (leci przez przedwzmacniacz), a sygnal silniejszy. Bez recznego sortowania sie nie obylo.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: TVRuda »

U mnie k35 brak sygnału ale dobrze odbieram MUX1 z Wisły.

wlodarek1
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, o 08:57

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: wlodarek1 »

U mnie w częstochowie po uruchomieniu 3 dni temu MUX1 wyraźnie pogorszyła
się jakość sygnału MUX 3 . Nadajnik MUX3 na błesznie i tak ma małą moc - tylko 2,5 kW
ale po uruchomieniu nadajnika MUX1 we wręczycy , który ma 100kW , sygnał mux 3 nie nadaje się do oglądania , bardzo szatkuje . Czy w innych miastach też wystąpiło podobne zjawisko

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Szymon_Zy »

Mieszkam 10 km od Błeszna i od wczoraj MUX3 zdechł zupełnie?! Właśnie to zauważyłem bo mi tvheadend nie nagrał programów zadanych! Coś emitel spierniczył :/

Zablokowany