DVB-T w woj. lubelskim

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: belzebiusz »

Siedlce a Łosice to 2 różne kierunki. Skorzystaj z http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html i wyznacz sobie odpowiedni kierunek do nadajnika w Łosicach. Przy okazji możesz sobie sprawdzić profil terenu do nadajnika.

martinpp

TV4 i mux1 na 33 kanale. Problem Chełm

Post autor: martinpp »

To już tydzień jak tv4 i mux1 mamy w Chełme na 33 kanale, zero reakcji i przygotowania. Może ktoś zna odpowiedź kiedy będzie porządek w eterze ?

tomekjot

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: tomekjot »

A to stąd w Chełmie słaby odbiór MUX :lol:

A to są dwie spółeczki, inna nadaje w Chełmie a inna w piaskach. Zupełnie jak na PKP

mikar1

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: mikar1 »

Taka uwaga ogólna odnośnie liczby odbiorców MUx w Lublinie. Od chwili włączenia MUX3 zauważyłem naocznie znaczny wzrost zainteresowania zakupem nowych telewizorów w Jednym z Lubelskich Marketów. Jak zdołałem się zorientować, o ile ceny są faktycznie niższe to nie jest to szał cenowy który tłumaczył by obserwowane zainteresowanie. Sądzę, że ludzie rzucili się po uruchomieniu MUX1 z Piask. Jednak wiele osób odstrasza koniecznośc posiadania dodatkowego dekodera a przy odrobinę obniżonej cenie tv, średnio 300 zł raptem osoby które i tak miały w przyszłości takowy wymieniać. Chętnie się rzuciły.

Sprawa druga. W Puławach zaobserwowano pojawienie się osób, które chodzą po domach i blokach "uświadamiając" ludzi że po wyłączeniu nadawania analogowego straca oni możliwośc odbioru telewizji, nawet kablowej. Zalecają natychmiastowy zakup dekodera STB. Co ciekawe nie są to naciągacze którzy od razu wyciągaja "dekoder z kieszeni" po zawyżonej cenie. Osoby te tylko uświadamiają i zalecają zakup w sklepie lub internecie. Nie wiem co o tym mysleć.

małgorzata

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: małgorzata »

Witam wszystkich :)

Bardzo proszę o opinie doświadczonych osób, bo ja laik i ignorant jestem :oops:

Chciałabym kupić taki oto zestaw do odbioru DVB-T:
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/zestaw-do-odbioru-cyf ... 82698.html.

Odbiorca mieszka w Chełmie, niziutki domek, dość zadrzewiony teren, ale brak wokół wysokich budynków. Telewizor LCD Manta, nie znam teraz modelu, ale mogę się dopytać w razie konieczności. Da radę?

edit: odrzuciło mi linka, więc podaje dane:
Tuner tc’eq 606N
Antena DVB-T DSE TX5000

mikar1

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: mikar1 »

Do odbioru z Chełma antena powinna być wystarczająca. Problemem może być jednak TV4, które nadaje na tym samym kanale co MUX1, czasami są z tym fantem problemy ale nie zawsze.

Co do tunera i telewizora. Przed zakupem tunera zorientuj się czy aby nie masz w telewizorze wbudowanego tunera. Właściwie wszystkie nowe telewizory już go mają. A jeśli nie mają to musi być na nich wyraźna informacja o tym. Szkoda kupować tuner jeśli masz go w tv.

Solidnie nastaw antenę na Piaski i przyjemnego oglądania.

małgorzata

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: małgorzata »

Dzięki serdeczne za odpowiedź i rady :)

małgorzata

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: małgorzata »

mikar1 pisze:(...)
Co do tunera i telewizora. Przed zakupem tunera zorientuj się czy aby nie masz w telewizorze wbudowanego tunera. Właściwie wszystkie nowe telewizory już go mają. A jeśli nie mają to musi być na nich wyraźna informacja o tym. Szkoda kupować tuner jeśli masz go w tv.
(...)
W specyfikacji pisze, że jest tuner telewizji kablowej. To o taki chodzi? I czy w tym momencie wystarczy powyższa antena? Bo na zwykłej zewnętrznej są tylko dwa kanały i kiepski odbiór. Na pokojowej też nie lepiej.

Wybaczcie głupie pytanie :oops:

linkers
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, o 09:34
Odbiornik: NBOX, ARIVA HD COMBO, DONGLE USB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin / Piaski / Raabego

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: linkers »

Niestety ale tuner tv kablowej czyli DVB-C nie odbierze DVB-T.. :( możesz jedynie na tym dvbc ogladac cyfrowa kablowke bez dodatkowego dekodera/tunera... Ale to już jest inny temat.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: plecho1 »

Jeśli chodzi o ten Tuner tc’eq 606N, to nie lepiej kupić coś polecanego na forum, np. Wiwa hd90? Kupiłem ostatnio taką wiwę za niecałe 130zł z kablem SCART i z przesyłką.

małgorzata

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: małgorzata »

Dzięki raz jeszcze :) Czy w takim razie tuner wystarczy i zwykła antena siatkowa? Bo z tego co czytałam nie jest konieczna żadna specjalna...?

Tuco

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: Tuco »

U mnie w Chełmie to samo jest. Nie mam odbioru MUX1. MUX2 odbiera normalnie.W zasadzie się nie znam ale jak to jest... Podczas startu MUX2 z Piask na kanale 21, w Chełmie przełączono analogowy polsat z kanału 21 na 27. Teraz MUX1 ruszył na kanale 33 a w Chełmie na 33 kanale nadaje analogowy TV4. To przez to są takie problemy?? MUX1 nie nadaje z pełna mocą czy co jest grane??

linkers
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, o 09:34
Odbiornik: NBOX, ARIVA HD COMBO, DONGLE USB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin / Piaski / Raabego

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: linkers »

małgorzata pisze:Dzięki raz jeszcze :) Czy w takim razie tuner wystarczy i zwykła antena siatkowa? Bo z tego co czytałam nie jest konieczna żadna specjalna...?
Teoretycznie wystarczy.... Tuner dvb-t plus antena, najlepiej zewnętrzna. A Praktycznie to na miejscu okaże się czy jest w danym miejscu odbiór.

mikar1

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: mikar1 »

Nie znam topografii Chełma ale jeśli mieszkasz pomiędzy Piaskami a nadajnikiem TV4 to antena skierowana na Piaski siatkowa powinna ale nie musi wystarczyć. A jak nie wystarczy to kierunkową spróbuj. Na pewno jest w chełmie jakiś sklep - w lublinie bywają - gdzie właściciel pozwoli antenę zamontować na próbę i oddać jak działać nie będzie.

Jeśli mieszkasz za nadajnikiem TV4 to już inne buty Najlepiej jeśli twoja antena będzie zamiast wzmacniacza miała symetryzator (ta płytka przy antenie) to wtedy powinny analogowe trochę słabiej odbierać.

Tak jak napisał Linkers okaże się na miejscu. Ale bądź dobrej myśli a znając życie TV4 niedługo się wyłączy, wszak nadaje z Piask cyfrowo.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: plecho1 »

małgorzata, jeśli nie masz żadnej anteny, to ja na Twoim miejscu kupił bym taką:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... A1910R.htm
Cenowo wyjdzie podobnie jak siatka a w wersji pasywnej czyli bez wzmacniacza powinna się lepiej sprawić. Jeśli jednak masz jakąś antenę, to najpierw próbuj na niej.

Marecki84

Problem z odbiorem

Post autor: Marecki84 »

Witam,

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z odbiorem/przekazaniem sygnału dvb-t.
Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu w bloku w związku z tym odpada prowadzenie kabli. W jednym z pokoi pomimo zastosowania anteny pokojowej (niestety nie ma możliwości zastosowania zewnętrznej ale nawet ta pokojowa wystawiona na zewnątrz w zasadzie pogorszyła odbiór) odbiór jest słabej jakości, często przerywa sygnał a przy kiepskiej jakości w zasadzie ciągle brak sygnału. Spowodowane jest to usytuowaniem mieszkania w stosunku do nadajnika. W drugim pokoju wystarczy do TV podpiąć kawałek kabla antenowego (bez anteny) i siła sygnału jest powyżej 80-85. Problem w tym, że TV jest w tym pierwszym pokoju i zależy mi na tym by go nie przenosić.
W związku z tym moje pytanie brzmi: czy można jakoś przekazać sygnał z pierwszego pokoju do drugiego (np jakaś antena odbiorczo-nadawcza w pierwszym pokoju i antena odbiorcza przy telewizorze w drugim pokoju)? czy w ogóle są tego typu anteny (mówię o rozsądnych pieniądzach a nie np 1000 zł)?
Czy macie może jakieś inne propozycje?

Drugie moje pytanie związane jest z różną jakością programów z różnych multiplexów (ten sam nadajnik). Dlaczego jest tak, że kanały z MUX2 są dużo lepszej jakości niż z MUX1?

Dodam, że chodzi o mieszkanie w Lublinie na ul. Jana Pawła II. Odbiór z nadajnika w Piaskach. Tego z Raabego w ogóle "nie łapie".
Posiadam antenę pokojową DPM AV185 - odbiór w tym "gorszym" pokoju możliwy tylko na maksymalnym wzmocnieniu (podobno 45dB).

Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi i sugestie.

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: eftalo »

Przecież odpowiedź jest oczywiste-umieść antenę w pierwszym pokoju i puść kabel antenowy do drugiego pokoju.
Można też pomyśleć o antenie pokojowej i do niej tak samo podpina się kabel antenowy.W przypadku gdy antena byłaby pętlowa,to trzeba dokupić symetryzator

marul

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: marul »

Witam
Jestem tu nowy i mam problema ;)

Wczoraj kupiłem Dekoder "Manta DVB-T02 HD" i po włączeniu i automatycznym wyszukaniu znalazło mi wszystkie programy z MUX-1 i MUX-3 + TVP BIałystok, jakość praktycznie 100%

Nie znalazło mi programów z MUX-2

Według harmonogramu wszystkie multipleksy już dawno powinny działać na moim terenie.
Dodam że mieszkam w okolicy Międzyrzeca Podlaskiego , antenę mam zwykłą kierunkową ustawioną na nadajnik w Łosicach, do nadajnika mam jakieś 40-50km.

Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego nie odbieram programów z MUX-2 ???


Pozdrawiam

kjt

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: kjt »

Raczej ponad 30km. Za mocny wzmacniacz, wymień na symetryzator jak masz dobrą widoczność.
Mux1 - 20kW, Mux3 - 5kW, a Mux2 - 50kW.
Przesterowany sygnał Mux2. Ustaw ręcznie 43kanał.

marul

Re: DVB-T w woj. lubelskim

Post autor: marul »

pożyczyłem i podłaczyłem teraz pokojową antene z zasilaniem i sa wszystkie programy, więc trzeba wymienić starą antene i kabel

Zablokowany