Tuner DVB-T na USB

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

don_balon
Jak to na forum wielu guru, którzy nic nie testowali i nie mieli w rękach ale maja opinię. :lol:

Ale sam będziesz musiał podjąć decyzję.

Pinnacle 340 Solo nie ma zgrywania materiału zewnetrznego.
Polecam WINFAST Dongle H PLUS.

Inne grzeja się bardzo. I może byc to przyczyna uszkodzenia.
Znam sprawę z uzytkownia i z serwisu.

Pinnacle 340 e awaryjny. jak trafisz egzemplarz moze wytrzyma. ale można tanio kupić.

Wszystkie hybrydy to podobna czułość.
Więc tutaj nic nie zmienisz.

Poza Pinnacle 340 SOLO.
Więc tak naprawdę w tym czego szukasz nie ma znaczenia co wybierzesz. Jedyne kryterim to awaryjność i wybór softu.
PCTV to jedna krowa niewygodna. Trochę w ostatniej wersji lepsza ale ciągle słaby soft choć parę osób oczarowanych jest marką bo znają PCI ale nie testowali USB.

Not Only TV Hybrid LV5HD podobnie to poprzednik ma tendencję do grzania ale mniej sztuk pada niz Pinnacle. Solidniej wykonany. Pilot też. Lepszy soft Total Media.

Większość nie testowała więc nie wie co mówi. Ale chętnie będzie miało inne zdanie ode mnie :lol: więc tym się nie przejmuj. Twój wybór.
powodzenia

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

don_balon

jeśli hybryda tylko do zgrywania to możesz rozważyć kupno grabera i do tego dobrego tunera DVB-T na ITE9135. WandTV lub MT4161.
lub coż z RTL2832u z radiem FM i DAB
Zgrywanie kiedyś skończysz. a cenow pewnie podobnie

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

akustyk001 Antena ta sama tu i tu? Jak używasz tej oryginalnej to w tym samym miejscu ją stawiasz? Pokazuje Ci taki sam sygnał?

/od Admina: post przeedytowano. usunięto treci nie związane z tematem

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

@GUTEK@ pisze:Przykładowo właśnie Pinnacle/PCTV, 320e, 340e lub 340e SE - obydwa ostatnie to ten sam chipset
:geek: A i ten Pinnacle 340e i Pinacle 340 Solo , SE to nie są takie same tunery.


/od Admina: post przeedytowano. usunięto treci nie związane z tematem

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Szymon_Zy »

Polecanie w ciemno it9135 jest bez sensu. Ja mam bardzo mocny sygnał mux 1 i 2 100 KW ERP w odległości 14 km (widzę nadajnik z okien domu) i dużo lepiej sprawdza się af9015. Z dwóch przyczyn. Działa bez przerwy miesiąc bez restartu (it9135 co kilka godzin trzeba wyjąć moduł z jądra i włożyć na nowo inaczej łapie błędy!), nie reaguje na przejeżdżające skutery i diesle zamrożeniem obrazu. Za duża czułość w mojej lokalizacji to duuuużżżżżaaaaaa wada.


/od Admina: post przeedytowano. usunięto treci nie związane z tematem

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Szymon_Zy pisze:
Polecanie w ciemno it9135 jest bez sensu. Ja mam bardzo mocny sygnał mux 1 i 2 100 KW ERP w odległości 14 km (widzę nadajnik z okien domu) i dużo lepiej sprawdza się af9015. Z dwóch przyczyn. Działa bez przerwy miesiąc bez restartu (it9135 co kilka godzin trzeba wyjąć moduł z jądra i włożyć na nowo inaczej łapie błędy!), nie reaguje na przejeżdżające skutery i diesle zamrożeniem obrazu. Za duża czułość w mojej lokalizacji to duuuużżżżżaaaaaa wada.
No tu się nie zgodzę i sam wiesz dlaczego. Bo ITE9135 jest nie dopracowany na LINUX. Więc każdy kto pyta o LINUX powinien kupić starszy chip.np AF9015

I Twoje problemy nic z czułością nie mają tu do czynienia.

Na Windows nie ma problemów
Więc jak coś piszesz gwoli ostrzeżenia innych to zawsze OD RAZU zaznacz na jakim systemie masz problem.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Szymon_Zy »

Uprzejmie proszę o nie wkładanie mi do ust czegoś czego nie powiedziałem - it9135 zbiera każdy smieć z eteru. W mojej lokalizacji it9135 dostaje szału jak przejeżdża piździk lub diesel crdi (na pasywnej antenie!) i pod windows, i pod linux. A driver od kernela 3.3 jest zasadniczo ok. nie ma to związku z OS.

don_balon

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: don_balon »

Dzięki za wasze uwagi. Mam wrażenie, jakbym włożył kij w mrowisko. ;) Ostatecznie zamówiłem konstrukcję Leadteka Dongle H Plus. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Skrobnę o niej słówko jak tylko przyjdzie i przetestuję.

akustyk001

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: akustyk001 »

GUTEK
Antena ta sama w tym samym miejscu
Sygnał pokazuje na full.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: giaur500 »

Szymon_Zy pisze:A driver od kernela 3.3 jest zasadniczo ok. nie ma to związku z OS.
Z ciekawości: działa ci pilot? Ja testowałem ten driver jeszcze w czasie gdy dopiero powstawał i wtedy jakaś jedynie szczątkowa obsługa pilota była (evtest reagował, ale w zasadzie na tym koniec, pod lirc tego podpiąć się nie dało). Czy coś zmieniło się w tej kwestii? Gdyby udało się podpiąć pilota pod xbmc to byłoby fajnie (chociaż i tak używam myszy bezprzewodowej jako pilota).

Obecnie i tak jadę na starym sterowniku producenta, co prawda obsługi pilota nie ma, ale szybciej działa i bardzo dokładnie pokazuje siłę/jakość sygnału, z czym wolny sterownik miał problemy (pokazywał tylko 0, 40, 80 i 90% i to były jedyne możliwe wartości wskazań).

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Szymon_Zy

Pisałeś o Linux. I na to odpowiedziałem. I wiele osób na forum meldowało problemy ze sterownikiem pod Linux.
Pózniej dodałeś Windows.
Zresztą masz inne objawy, jak rozumiem pod LINUX- problemy z jądrem- a inne pod Windows - zakłocenia zewnętrzne.
Więc nie ma co uogólniać problemu bo jak mówię znam wiele osóbb używających bezproblemowo ITE9135.

Mam wielu znajomych używających WandTV na Windows - 20-30 m od tras INTENSYWNEGO ruchu kołowego i nie narzekają na takie jak Twoje objawy.
Raczej ten Twój wzmacniacz NA 177 sieje.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, o 10:33 przez janek 77, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

akustyk001 pisze:GUTEK
Antena ta sama w tym samym miejscu
Sygnał pokazuje na full.
Jakie kodeki / paczki kodeków masz zainstalowany na tym stacjonarnym?
Jeśli sygnał pokazuje ok to bardzo możliwe że jest syf z kodekami w systemie.

Możesz zrobić szybki test. Zainstaluj VideoLAN (VLC). Po uruchomieniu wybierz "otwórz z urządzenia przechwytywania", wybierz DVB DirectShow i DVB-T. Wpisz częstotliwość MUXu który odbierasz (wpisujesz w kHz, czyli dodajesz dodatkowo 000, przykład: 698MHz wpisujesz jako 698000kHz) - jeśli nie wiesz wykaz masz na stronie http://www.emitel.pl, szerokość pasma wybierz 8Mhz. Kliknij OK i powinien być obraz. VLC korzysta z własnych wbudowanych kodeków, więc jeśli będzie wszystko ok to winne są kodeki w systemie.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Szymon_Zy »

giaur500 pisze:
Szymon_Zy pisze:A driver od kernela 3.3 jest zasadniczo ok. nie ma to związku z OS.
Z ciekawości: działa ci pilot? Ja testowałem ten driver jeszcze w czasie gdy dopiero powstawał i wtedy jakaś jedynie szczątkowa obsługa pilota była (evtest reagował, ale w zasadzie na tym koniec, pod lirc tego podpiąć się nie dało). Czy coś zmieniło się w tej kwestii? Gdyby udało się podpiąć pilota pod xbmc to byłoby fajnie (chociaż i tak używam myszy bezprzewodowej jako pilota).
Nie używam pilota, tuner jest wpięty do tvheadend. Obsługuję XBMC przy pomocy klawiatury bluetoth. Siłę i jakość wskazuje poprawnie.

pepe_lodz
Posty: 20
Rejestracja: 23 czerwca 2011, o 10:44
Odbiornik: Cabeltech URZ0185
Asus U3100 MiniPlus
Instalacja antenowa: telewizja kablowa w DVB-T

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: pepe_lodz »

DamageMax pisze:Ja uzywam Asus Tuner My Cinema-U3100 Mini PLUS v/remote i jest ok. Nie grzeje sie po kilkunastu godzinach pracy, ma swietny led indicator , dzieki ktoremu mozna ustawiac antene patrzac tylko na swiecenie diody- jest stopniowane w zaleznosci od jakości sygnalu. Koniecznie bierz wersje z pilotem. Na starym laptopie lenovo t60 (6 lat ma) dziala szybko na 1gb ram. Plynnie dziala time shifting (fajna sprawa) , dziala nagrywanie po EPG . Soft dolaczony to Total Media 3.5 brandowany na asusa. W zestawie antenka na przyssawce oraz stopka magnetyczna. Antenka jest teleskopowa, rozciagana, na przegubie.
W zestawie soft asusa dajacy mozliwosc ustawienia okna tv jako gadgetu na bocznym pasku vista/win 7 oraz soft dzieki ktoremu wystarczyu tylko wlozyc tuner do portu usb a total media sam sie uruchamia . Dla mnie jest ok I polecam.

witam
mam pytanko bo zakupiłem ten tuner i czy z pilota gdy aplikacja Total Media jest zamnieta mozna wywolac ogladanie TV ? Naciskam klawisz na pilocie z ikona TV ale nic. Tak samo jak jest otwarta to nie zamyka jej naciskanie klawisza X na pilocie. Kurcze zalezalo mi aby miec obsluge pelna z pilota... gdyz chce komputera jako TV uzywac. A nie wygodne jest wlaczanie TV za pomoca myszki a pozniej dopiero obsluga z pilota. czy zna ktos jakis sposob na taki problem ? Wszystko dziala na Windows 7 Pro. Nie wiem czy na Windows 7 Home Premium by dzialalo na aplikacji windowsowej i wlaczanie i wylaczanie z pilota by chodzilo ?
A moze jakas inna aplikacja istnieje dla tego tunera aby obslugiwac ten tuner jak telewizor. Tez myslalem ze bedzie z pilota mozna wywolac liste kanalow ale nietsety nie mozna. Moze polecicie tuner na USB ktory ma z pilota wlaczanie , wylaczanie TV , wywolywanie listy kanałów jak w obecnych stacjonarnych tunerach badz juz od dawna telewizorach ze mam liste i z listy wybieram sobie kanał ktory chce oglacac... Prosze o pilna pomoc.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Po zamknięciu TotalMedia zostaje Ci uruchomiona jakaś usługa w tle lub na pasku zadań?
Jeśli nie to nie ma szans, aby dało się pilotem wywołać TM.

Możesz ewentualnie próbować z WMC, ale nie wiem czy to zadziała z nieoryginalnym pilotem - do "pełnej" obsługi WMC są jakieś piloty od MS.

adamos22

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: adamos22 »

Witam, szukam tunera DVB-T na USB do laptopa.
Wymagania:
1. Czuła głowica
2. Radio FM
3. Przystępna cena do 149 zł

Co proponujecie ?
BTW. janek 77 - Który model PCTV polecasz ? Bo Piszesz, że 340e jest kiepski, a 340 Solo super. Ja szukając znalazłem tylko 340e
http://www.pctvsystems.com/Products/Pro ... fault.aspx
a w sklepach i na aukcjach podpisują go jako "PCTV 340e Solo". Jeśli to nie o ten chodzi, to daj linka proszę.
No i będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

340e ląduje często w servisie do wymiany. i mniej czuły chip.

Stąd opinia.


340SE SOLO

http://www.pctvsystems.com/Products/Pro ... fault.aspx

np
http://torx.pl/p/17039/40323/hybrid-sti ... soria.html

http://www.morele.net/pc-tv-hybrid-stic ... lo-443104/


tylko upewnić się co dostajesz bo zdjecia dają takie same a to inne tunery. Na aukcjach podobnie.

Albo z radiem

Not Only TV LV5TDELUX
Głowica od 340e SE jest lepsza ale to hybryda więc bardziej się grzeje.
jak nie potrzebujesz analogu to ten
Not Only TV LV5TDELUX chyba lepiej wybrać

adamos22

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: adamos22 »

Ok, teraz już wszystko jasne, czyli z tego co widzę na stronie PCTV, to 340SE SOLO nie ma radia FM (a w sklepach piszą, że ma czyli pewnie faktycznie sprzedają 340e)

Analogu nie potrzebuję, radio koniecznie. Nad LV5TDELUX już się zastanawiałem, tylko właśnie można spotkać opinie, że jest mniej czuły w porównaniu np. ze stacjonarnymi tunerami STB czy wbudowanymi w nowe TV.
Rozumiem, że nic lepszego z radiem raczej nie znajdę ?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Wszystkie tunery USB są mniej czułe niż STB według powszechnej opinii.

Zależy jaki STB i jaki TV.
Ale generalnie poza WandTV, który zacząłem na forum polecać z ITE9135 - ale bez radia,
i 340 SE to wszystkie są mniej czułe i bardziej podatne na zakłócenia.
Ale o ile zachęcam do kupowania najnowszych czułych chipów to oczywiście jeśli warunki odbioru są dobre i dopasuje się antenę to każdy będzie odbierał.

Ty chesz mieć radio FM więc wyborem skazany jesteś na hybrydowe w rodzaju 340 E czy Leadtek Dongle H. Oba podobne co do czułości.
jeśli kupisz 340 z gwarancją to jak padnie, co się często zdarza to dostaniesz nowy.
Dongle H jest lepszy mniej się grzeje chip trochę starszy ale odbiór podobny.
Róznica zaczyna się przy 340SE ale on nie ma radia.

NOT LV5TDELUX jest chyba nawet odrobinę lepszy. Soft Total Media.
Wybrałbym ten na Twoim miejscu

pantera666

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: pantera666 »

Mam takie pytanie czy te tanie tunery dvb-t z ebbay obsługują rozdzielczość 1080 ?.Np taki
tuner z ebbay http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 702wt_1037 ,w polskich sklepach(jak znajde to dam link bo zgubilem,jest http://astomarsklep.pl/pl/tuner-cyfrowy ... dvb-t.html),w specyfikacji jest ze to tuner SD, obsługuje MPEG-4 oraz AVC SD zamiast HD czyli wynika z tego ze nie ma obsługi 1080.Jak to jest z tym naprawde,czy kazdy tuner usb dvb-t z mpge4 musi obslugiwac 1080 ? a jesli nie to jak poznac który to robi bo w specyfikacji nie zawsze podane jest czy ma MPGE4 SD czy HD.Pewnie pisze bzdury wiec niech mi ktos to wyjaśni.

Zablokowany