Polsat Sport News w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: alabama1 »

Ten kanał jest po to, by go ktoś włączył i zobaczył newsy. A to co leci w tle... jest tylko tłem.

Wiking

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Wiking »

telewizorek pisze:Masz swoje zdanie , ja mam swoje zdanie. Pasek z informacjami przeszkadza w oglądaniu programu .
To nie moje zdanie tylko rzeczywistość. :P Jeszcze trochę i na Polsacie Sport News nie będzie transmisji, o czym już wspominałem, więc nie będziesz miał na co narzekać kolego. :P
telewizorek pisze:Paski z informacjami na pewno nie są standardem nawet na kanałach typowo informacyjnych ,tym bardziej na kanale sportowym .
Posłużę się tylko polskimi przykładami - TVN 24, TVP Info, Polsat News (na tych kanałach standard), a ze sportowych Orange Sport, TVP Sport oraz Polsat Sport News (także standard).

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: krokodyl »

To nawet nie są newsy. Te informacje czasami są nieaktualne, przeterminowane (podają zapowiedź meczu który się odbył, wynik meczu 2 play-off w przypadku gdy mecz 3 się odbył). Takich kwiatów jest znacznie więcej.
Niestety jest to kolejna zapchajdziura od CP. TVN wprowadził TVN7 i TTV. Są to kanały dobre jakościowe, prezentujące jakieś tam wartości. Od CP kanały są bardzo słabe, jedynie Polsat i TV4 są ok. O pozostałych lepiej nie gadać.
Polsat Sport News oglądałem łącznie może 5 minut. Naprawdę szkoda pasma na ten kanał.

telewizorek

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: telewizorek »

Wiking pisze:
telewizorek pisze:Masz swoje zdanie , ja mam swoje zdanie. Pasek z informacjami przeszkadza w oglądaniu programu .
To nie moje zdanie tylko rzeczywistość. :P Jeszcze trochę i na Polsacie Sport News nie będzie transmisji, o czym już wspominałem, więc nie będziesz miał na co narzekać kolego. :P
telewizorek pisze:Paski z informacjami na pewno nie są standardem nawet na kanałach typowo informacyjnych ,tym bardziej na kanale sportowym .
Posłużę się tylko polskimi przykładami - TVN 24, TVP Info, Polsat News (na tych kanałach standard), a ze sportowych Orange Sport, TVP Sport oraz Polsat Sport News (także standard).
Polskie kanały informacyjne kopiują rozwiązania jeden od drugiego.Na jednym kanale pasek to na drugim tez musi być pasek.Przecież do tego jest telegazeta. Nie ma żadnych dobrych oryginalnych pomysłów. Jeśli nie będzie żadnych transmisji sportowych na polsat sport to po co ten kanał niech zmieni nazwę na polsat 24 wiadomości i niech sobie gadają przez cały dzień.Takiego kanału nie będę wcale oglądał, strata czasu.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2012, o 17:49 przez telewizorek, łącznie zmieniany 1 raz.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: alabama1 »

krokodyl pisze:To nawet nie są newsy. Te informacje czasami są nieaktualne, przeterminowane (podają zapowiedź meczu który się odbył, wynik meczu 2 play-off w przypadku gdy mecz 3 się odbył). Takich kwiatów jest znacznie więcej.
Niestety jest to kolejna zapchajdziura od CP. TVN wprowadził TVN7 i TTV. Są to kanały dobre jakościowe, prezentujące jakieś tam wartości. Od CP kanały są bardzo słabe, jedynie Polsat i TV4 są ok. O pozostałych lepiej nie gadać.
Polsat Sport News oglądałem łącznie może 5 minut. Naprawdę szkoda pasma na ten kanał.
Bardzo często oglądam ten kanał i takie sytuację to wyjątki, że jakiś news jest przestarzały. Poza tym bardzo ważne są te newsy, kiedy Polacy wygrają jakiś ważny mecz lub zajmą wysokie miejsca- takie newsy są bardzo szybko, są wytłuszczone, na żółtym tle, to jest dla mnie bardzo ważne. A transmisje bardzo dobra rzecz- jak coś jest wyższej rangi, to najpierw leci na polsat sport, a później na Polsat Sport News. Mi to bardzo odpowiada, co z tego, że to powtórka, mam okazję zobaczyć fajny mecz.

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: krokodyl »

alabama1 pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
No właśnie ja podczas oglądania tego kanału takie coś widziałem i to nie raz. Ja oglądam tylko sport na żywo. Nie oglądam powtórek więc kanał dla mnie zbędny.

Wiking

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Wiking »

telewizorek pisze:Jeśli nie będzie żadnych transmisji sportowych na polsat sport to po co ten kanał niech zmieni nazwę na polsat 24 wiadomości i niech sobie gadają przez cały dzień.Takiego kanału nie będę wcale oglądał, strata czasu.
Kanał Polsatu w Naziemnej Telewizji Cyfrowej to Polsat Sport News (news to słowo angielskie oznaczające między innymi wiadomość, informacja, nowość), a nie Polsat Sport, więc nazwy nie muszą zmieniać. Jeżeli chcesz oglądać Polsat Sport to musisz podpisać umowę z Cyfrowym Polsatem bądź jakąś siecią kablową.
Jeżeli nie wiesz jakie kanały dostępne są w Naziemnej Telewizji Cyfrowej to nie widzę sensu dalszej polemiki z Twoją osobą kolego.

telewizorek

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: telewizorek »

Wiem że słowo news to wiadomości. W Anglii np nie ma kanału bbc wiadomości tylko bbc news.Nie planuje podpisać umowy z telewizja kablowa lub polsatem cyfrowym bo w dvb-t jest za darmo.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: alabama1 »

Jeżeli nie zamierzasz, to znaczy, że oferta dvbt ci odpowiada, więc nie narzekaj.
Oczywiście, że w Anglii nie jest bbc wiadomości- przecież to nie Polska...

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: pivo »

Nie ma o co się kłócić. Ważne, że jest kanał, który może i nie jest idealny, ale do TV6 mu daleko. Dobrze, że jest kanał z transmisjami sportowymi, który:

a) jest darmowy
b) nie wiem czy zauważyliście ale Polsat Sport News (działają już rok) nie emituje reklam.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: alabama1 »

Dlatego u mnie po esce jest najczęściej oglądanym kanałem.

DVBManiak

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: DVBManiak »

pivo pisze:nie emituje reklam.
I za to ma u mnie największego plusa. Chyba jedyny Polsat bez reklam.

Wiking

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Wiking »

Drugi Polsat bez reklam to ATM Rozrywka TV. :lol: A na poważnie to jest szansa, że na Polsacie Sport News reklamy pojawią się w czerwcu. :)
Zapomniałem jeszcze o Polsacie Sport HD oraz Polsacie Futbol, na których także nie ma reklam. :D

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Pavl6 »

telewizorek pisze:
Wiking pisze:
telewizorek pisze:Masz swoje zdanie , ja mam swoje zdanie. Pasek z informacjami przeszkadza w oglądaniu programu .
To nie moje zdanie tylko rzeczywistość. :P Jeszcze trochę i na Polsacie Sport News nie będzie transmisji, o czym już wspominałem, więc nie będziesz miał na co narzekać kolego. :P
telewizorek pisze:Paski z informacjami na pewno nie są standardem nawet na kanałach typowo informacyjnych ,tym bardziej na kanale sportowym .
Posłużę się tylko polskimi przykładami - TVN 24, TVP Info, Polsat News (na tych kanałach standard), a ze sportowych Orange Sport, TVP Sport oraz Polsat Sport News (także standard).
Polskie kanały informacyjne kopiują rozwiązania jeden od drugiego.Na jednym kanale pasek to na drugim tez musi być pasek.Przecież do tego jest telegazeta. Nie ma żadnych dobrych oryginalnych pomysłów. Jeśli nie będzie żadnych transmisji sportowych na polsat sport to po co ten kanał niech zmieni nazwę na polsat 24 wiadomości i niech sobie gadają przez cały dzień.Takiego kanału nie będę wcale oglądał, strata czasu.
Podaj mi jakąś poważną stację informacyjną lub sportowo-informacyjną, która nie ma paska z informacjami (z dowolnego kraju, no może oprócz Birmy i Tadżykistanu).

telewizorek

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: telewizorek »

Są takie kanały np kanał PBS NewsHour,całodobowy kanał informacyjny należy FOX news. Pasek pojawia się z informacja kto w tej chwili rozmawia. Najlepsze miejsce dla informacji to telegazeta.
http://www.youtube.com/watch?v=yByEIaPAIDY
http://www.youtube.com/watch?v=_MDI6-J4 ... ure=relmfu

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Pavl6 »

PBS NewsHour to wieczorny program informacyjny w amerykańskim kanale PBS (lub grupie kanałów, nie wiem dokładnie) - Public Broadcasting Service. Coś jak nasze "Wiadomości", czy "Panorama". Podobnie jak tam, w polskich serwisach informacyjnych też nie ma pasków.

Poza tym chodziło mi o poważną stację, szeroko znaną, typu Sky News, CNN, czy Rusia Today, a nie jakąś lokalną stację z USA.

telewizorek

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: telewizorek »

To całodobowa stacja telewizyjna taka informacja jest na wikipedia.Przed chwila napisałeś z dowolnego kraju, no może oprócz Birmy i Tadżykistanu.A ten kanał nie jest z Birmy i Tadżykistanu :D

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Pavl6 »

Na której wikipedii? Na angielskiej pisze: "PBS NewsHour is an evening television news program broadcast weeknights on the Public Broadcasting Service (PBS) in the United States.", czyli: PBS NewsHour to wieczorny telewizyjny program informacyjny, nadawany w każdy wieczór w PBS w Stanach Zjednoczonych. Co do PBS: "The Public Broadcasting Service (PBS) is a non-profit American public broadcasting television network with 354 member TV stations in the United States", czyli: Publiczny Serwis Nadawczy (PBS) jest amerykańską publiczną siecią telewizyjną z 354 członkami - stacjami tv w USA (czyli tak jak pisałem - jakieś lokalne stacje z Ameryki, coś w stylu Polonii 1 z lat 90.).

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: alabama1 »

Ten kanał naprawdę mnie zadziwia. Praktycznie mecz za meczem na żywo. Jeden się kończy, drugi zaczyna... I to bez reklam. Tylko trochę zapowiedzi od nadawcy.

jajo9

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: jajo9 »

Polsat Sport News jest w o tyle dobrej sytuacji, że puki jest Polsat Football, redakcja sportowa niezbyt wiele czasu mu poświęcić, więc najłatwiej o puszczanie relacji sportowych na żywo, itp.
A o reklamy się nie bójcie, jeszcze was szybko zaskoczą, kwestia większej ilości użytkowników NTC.

Zablokowany