DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Adam Brodziak

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Adam Brodziak »

Dzięki za szybką reakcję.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 maja 2012, o 16:41 przez Adam Brodziak, łącznie zmieniany 1 raz.

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: loleklolek »

@andpel
U mnie wskaźnik pokazuje jakieś chwilowe skoki jakości, ale pikselozą się to nie objawia. Siła sygnału najwyższa ze wszystkich MUXów.

andpel

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: andpel »

ta "pikseloza" o której wspomniałem pojawia się co pewien czas na krótką chwilę i wygląda to tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... at402.jpg/
głównie w przypadku gdy są jakieś szybkie sceny i obraz się energicznie zmienia, nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć ale pewnie się zorientujecie. sygnał mocny i stabilny.
na mux-2 i mux-3 nic podobnego się nie dzieje.

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: loleklolek »

Sprawa wygląda trochę na problem z kodekami. Nie zauważyłem tego u siebie.

andpel

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: andpel »

loleklolek pisze:Sprawa wygląda trochę na problem z kodekami. Nie zauważyłem tego u siebie.
biorąc pod uwagę, że na mux-2 i mux-3 nigdy taki problem u mnie nie występował, to chyba jednak nie kodeki? zresztą, ktoś stronę wcześniej (również z tunerem avermedia) wspominał o podobnych kłopotach. chyba, że jest jakaś różnica pomiędzy starymi muxami i tym nowym i z jakiegoś powodu kodeki nie dają rady? no nic to, może ktoś z emitela to przeczyta i się zainteresuje.

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: loleklolek »

Ktoś przy innym wątku wspominał o chyba zbliżonym problemie na swoim tv. MPEG-4 AVC to dość zaawansowany standard i nie wszystkie kodeki/sprzęt wspiera w pełni wszystkie jego aspekty. http://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC

Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: nol »

loleklolek pisze:Sprawa wygląda trochę na problem z kodekami. Nie zauważyłem tego u siebie.
Z kodekami ale po stronie nadawczej, czasami np. 5 minut jest ok a za chwile pikseloza niektórych części obrazu nawet co kilka sekund.

memaka
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2012, o 20:59
Miejscowość: Polkowice
Instalacja antenowa: zewnętrzna
1)DIGITmax HD
2)logarytmiczna Fracarro 5-69
3)wzm. ALCAD CA 340
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Wichów/Śnieżne K/Czechy

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: memaka »

Witam Wszystkich
To mój pierwszy post na tym forum choć stronę Emitela i forum oraz inne strony w tej tematyce obserwuję od dawna, mieszkam na Dolnym Śląsku i od paru dni mam brak sygnału z Mux 3 z nadajnika Śrem, 28k, 530 MHz. To jedyna dla mnie osiągalna możliwość odbioru Mux 3. Czy nadajnik zmniejszył moc, czy też charakterystykę zmienił z dookólej na kierunek? Odbieram tylko Info Poznań z Mux 1 (resztę programów z dolnośląskich nadajników i z Wichowa).

arik92

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: arik92 »

Mam pytanie do Jarosława Bałuki jeśli nie jest to oczywiście tajemnicą. Czy teraz wszystkie trzy MUX-y z RTCN Śrem są nadawane z tubusa, z 276m npt?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tak, wszystkie trzy MUX-y nadawane są z anteny szczytowej.

bar3003

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: bar3003 »

Panie Jarku: skoro w Śremie trzy MUX-y śmigają to poproszę o aktualizację strony o MUX1
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W1B
P.S. Kiedy DAB w Wielkopolsce ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emisje MUX1 zostaną uzupełnione po okresie testowym.

DAB? http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=14 jest tu kilka najświeższych informacji, ale odpowiedź na pytanie "kiedy" nie jest możliwa.

baryy

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: baryy »

Jak to mozliwe, ze na dwóch różnych dekoderach mam inne programy? Mimo że mam podpięte pod jedną antenę, a jakość odbioru jest powyżej 95 %.

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: loleklolek »

Jak to inne? Na jednym odbierasz jakieś programy, a na innym kompletnie inne? Może nie wyszukałeś wszystkich MUXów?

baryy

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: baryy »

loleklolek pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum
Śmieszna sprawa w jednym pokoju miałem rodzinę tvp bez polsatu i tvn ale za to z polo tv i eska. Za to w drugim pokoju gdzie mam telewizor z mpeg4 nie ma polo, eski, atm i ttv. Problem z kablami?

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: Przemo »

baryy pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum
Przeskanuj ręcznie kanały 23, 28 i 39, powinieneś mieć komplet kanałów.

pawel_t

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: pawel_t »

Witam!

Zaznaczam, że moja wiedza odnośnie DVB jest nie przesadzając mierna. Dlatego proszę o małą pomoc.

Mój sprzęt to Samsung T22A300 i antena pokojowa LX DVBT05/C, sprawa takiego rodzaju:
mieszkam na Łazarzu, okno skierowane na południe, antena przy oknie otwartym odbiera kanały: Polsat, Polsat Sport News, TVN-y, TV Puls, TV 6, TV4, wiem że brakuje np TVP, nie wiem jakie to MUXY i jakie powinny być. Martwi mnie to, że przy zamkniętym oknie sygnał znika (antena ustawiona w tym samym miejscu tyle że za oknem). Czy jest jakikolwiek cień szansy, żeby odbierać TV z 'domu'?

Jeśli ktoś ma jakąkolwiek koncepcję jak rozwiązać ten problem, jakikolwiek pomysł, a może ktoś miał już taki problem i sobie z nim poradził.

Z góry dziękuję za pomoc.

loleklolek

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: loleklolek »

Cień szansy jest. Tym większy, im wyżej mieszkasz. A co można zrobić to:
1. Upewnić się, że antena jest ustawiona do odbioru fal nadawanych w polaryzacji poziomej (H).
2. Ustawić ręczne wyszukiwnanie kanału 23 (490MHz) i powoli przemieszczać się z anteną w okolicach okna w celu wyszukania najlepszego odbioru. Jeśli znajdzie się takie miejsce, to sprawdzić odbiór na kanale 39 (618MHz) i ewentualnie 28 (530MHz). Względnie skorzystać z miernika lub szukać najlepszego odbioru analogowego Polsatu, tvp info (nadawanych ze Śremu).
3. Poszukać/zrobić sobie lepszą antenę. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=845

JSS

Re: DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Post autor: JSS »

pawel_t pisze: mieszkam na Łazarzu, okno skierowane na południe
No to mam identyczną sytuację :D
Łazarz, okno na południe, dookoła kamienice.
Pożyczyłem wypasioną anteną wewnętrzną - zero sygnału - na analogu Polsat zaśnieżony z odbiciami. Zrobiłem z kawałka drutu antenę wg wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=380
Mam w tej chwili wszystkie trzy Muxy + czwarty testowy na K.36 (594MHz), sygnał 100% jakość 90-100%. Antena wisi koło okna, wewnątrz mieszkania.

kieras

Re: TESTOWE EMISJE!!!

Post autor: kieras »

Czy odbiera ktos Muxa 1 ze Sremu? ja nie moge. Robie aktualizzacje codziennie i nic poza tymi darmowymi z Muxa 2 i 3. Dajcie znac.

Zablokowany