MANTA DVBT06

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

MANTA DVBT06

Post autor: mathome »

Pojawił się nowy model odbiornika DVB-T od Manty:

Obrazek

DVBT06 to nowoczesny, niewielkich rozmiarów tuner cyfrowej telewizji naziemnej firmy Manta Multimedia przeznaczony do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 w rozdzielczości HD. Urządzenie obsługuje wszystkie standardy odtwarzania cyfrowej wizji i fonii używane w Polsce i jest zgodne z ustawą o telewizji cyfrowej! DVBT06 wyposażony jest w złącza SCART - do podłączenia starszych telewizorów, HDMI - do podłączenia płaskich telewizorów (LCD, plazmowych) niewyposażonych w tuner DVB-T MPEG4 oraz cyfrowe wyjście audio. Z przodu urządzenia znajduje się gniazdo USB umożliwiające podłączeniu przenośnego dysku twardego lub pendrive i odtwarzanie z tych nośników filmów, muzyki, czy przeglądanie zdjęć. Tuner pozwala także na zapisywanie na podłączonym nośniku wybranych audycji telewizyjnych.
Dane techniczne:

Tuner:
-Zakres częstotliwości: 170-230 MHz, 470-860 MHz
-Poziom sygnału wejściowego: -78 do 20 dBm
-Pasmo przenoszenia: 7Mhz, 8Mhz
-Modulacja: QPSK, 16QAM, 64QAM
Wideo:
-Dekoder: MPEG 4 AVC/H.264 HP@L4, MPEG2 MP@MLHL
-Format wyjściowy: 1920x1080p, 1920x1080i, 1920x720p, 720x576p, 720x576i, 720x480p,720x480i
-Wejścia: antena
-Wyjścia wideo: HDMI, SCART
Audio:
-Dekoder: MPEG-2 (layer1&2), AC3, E-AC-3 (Dolby Digital+)
-Wyjścia audio: cyfrowe (koaksialne)
Odtwarzanie i nagrywanie USB:
-Odtwarzane formaty wideo: MKV H.264, M2TS, MPEG1/2/4 HD, XVID, AVI, VOB, TS
-Odtwarzanie formaty audio: MP3, WMA, WAV (MPEG-1, MPEG-2 (Layer I/II), AAC, HE-AAC)
-Odtwarzanie formaty zdjęć: BMP, JPEG, PNG
-Nagrywanie: TS (AVC, MPEG Audio/AC-3,
-teletekst)
Funkcje dodatkowe:
-Obsługa formatów dysków USB (FAT16, FAT32 or NTFS)
-Aktualizacja oprogramowania przez USB
-Funkcja TimeShift

źródło: http://www.manta.com.pl/index.php?optio ... !dl=DVBT06

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Manta DVBT06

Post autor: @GUTEK@ »

Słabo widać na obrazku, ale czy to przypadkiem nie taki sam pilot jak w LV6TBOXHD?
W ogóle to nawet obudowa na podobną wygląda - mała i USB z tej samej strony.

telemarek
Posty: 32
Rejestracja: 30 stycznia 2012, o 12:32
Odbiornik: Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: Wiwa An 200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/Warszawa

Manta DVBT 06

Post autor: telemarek »

Obrazek

Obrazek


Cześć

Ostatnio miałem okazję prze 1,5 tygodnia używać tunera Manty oznaczonego symbolem DVBT 06.

Na stronie znalazłem taką specyfikację (niestety z błędami) :



Dane techniczne:

Tuner

Zakres częstotliwości: 170-230 MHz, 470-860 MHz
Poziom sygnału wejściowego: -78 do -20 dBm
Pasmo przenoszenia: 7Mhz 8Mhz
Modulacja: QPSK, 16QAM, 64QAM

Wideo

Dekoder: MPEG 4 AVC/H.264 HP@L4, MPEG2 MP@ML.HL
Format wyjściowy: 1920x1080p, 1920x1080i, 1920x720p, 720x576p, 720x576i, 720x480p, 720x480i
Wejścia: antena
Wyjścia wideo: HDMI, SCART

Audio

Dekoder: MPEG-2 (layer1&2), AC3, E-AC-3 (Dolby Digital+)
Wyjścia audio: cyfrowe (koaksialne), analogowe L/R - (ten tuner nie posiada analogowego złącza audio)
Odtwarzanie i nagrywanie USB
Odtwarzane formaty wideo: MKV H.264, M2TS, MPEG1/2/4 HD, XVID, AVI, VOB, TS
Odtwarzanie formaty audio: MP3, WMA, WAV (MPEG-1, MPEG-2 (Layer I/II), AAC, HE-AAC)
Odtwarzanie formaty zdjęć: BMP, JPEG, PNG
Nagrywanie: TS (AVC, MPEG Audio/AC-3, teletekst)

Funkcje dodatkowe

Obsługa formatów dysków USB (FAT16, FAT32 or NTFS)
Aktualizacja oprogramowania przez USB
Funkcja TimeShift
Pobór mocy: max 6W (Standby <0,5W)


Oprócz tv zależy mi również na oglądaniu divix - ów i tu manta radziła sobie całkiem przyzwoicie.

Trochę małe są napisy w porównaniu z T65 i niestety nie ma koloru żółtego.
Pilot z małymi przyciskami nie ułatwia obsługi.
Brak bezpośredniego dostępu do multimediów - musiałem wchodzić przez menu.

Dźwięk zachowywał się lepiej niż w fergusonie T65, nie pływał tzn. nie ściszał się sam i nie podgłaszał przy divix - ach.

Co do tv złapał mi wszystkie kanały tak jak T65 + kodowane, więc musiałem je ręcznie usuwać z listy.
Kolejności kanałów nie zmieniałem - więc nie wiem czy ją zmienia czy nie.

Tuner podłączyłem do monitora Samsung Sync Master 173p plus przez kabel hdmi - DVI.
Po włączeniu tunera musiałem wyłączyć i włączyć monitor z prądu by mieć obraz.
(to samo było przy T65)

Dźwięk wyciągnąłem analogowo z euro poprzez przejściówkę euro na cinch.

Mimo plastikowej obudowy, tuner nie nagrzewał się bardziej niż T65 który mam metalową budę.



Pozdrawiam

D-D
Posty: 22
Rejestracja: 6 maja 2012, o 15:43
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn (Łazy)

Re: MANTA DVBT06

Post autor: D-D »

Ktos cos moze wie wiecej o tym dekoderze Manta DVBT-06??
Na jakim to jest chipsecie? Czy pilot od DVBT-06 jest taki sam jak do DVBT-02 (New), albo przynajmniej z nim 100% kompatybilny?

Ma ten dekoder jakies wyrazne zalety w porownaniu do np. DVBT-02 (New), albo wady?

Co wybralibyscie z tej dwojki przy zalozeniu, ze sa one dostepne w tej samej cenie? I dlaczego taki wlasnie wybor?
Mam kupic wujkowi (starsza osoba) i nie do konca wiem, co wybrac. DVBT-02 mniej wiecej znam, natomiast DVBT-06 to dla mnie czarna dziura ;) . Wiec raczej sklaniam sie w kierunku DVBT-02 (new), ale moze nowszy model ma jakies cenne zalety w porownaniu ze starszym i warto byloby go wybrac? Prosze, podpowiedzcie cos koledzy :) .

Aha, niestety czas mnie goni i dlatego te informacje sa mi pilnie potrzebne.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: MANTA DVBT06

Post autor: Bogoes »

Czy ktoś ma nowy soft do tego dekodera (nowszy niż mój z 11-06-2013, wersja 3.2). Manta, która kiedyś po podaniu nr-u seryjnego wysyłała softy, teraz wypytuje się dlaczego, w czym jest problem ze starym, itp.... a ja myślałem, że każdy producent i dystrybutor powinien dostarczać oprogramowanie choćby z najmniejszą poprawką dla klientów, którzy zaufali kupując ich sprzęt... Widać jednak tak nie jest...

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MANTA DVBT06

Post autor: JaroslawMroczkowski »

taaak, powinno, ale ... poczytaj np. ten wątek :arrow: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=6858

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: MANTA DVBT06

Post autor: poxipol »

Spotkałem wiele różnych Mant i z żadnymi nie było problemów z odbiorem.
Dzisiaj u starszej osoby,po ponad 3-letniej ciągłej pracy w kuchni,wysiadł mechaniczny wyłącznik sieciowy,który iskrzył i przerywał.
Dla pewności zrobiłem dwa mostki.
W pokoju jest młodsza większa Manta i też nie sprawia problemów.
Nigdy nie były wgrywane nowe softy.

Po wyszukaniu MUX-8 na starej pasywnej LOG 2-60 wskazana na obu odbiornikach identyczne 87/100.
Po przestawieniu w antenie odpowiednich dipoli parametry powinny wzrosnąć.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: MANTA DVBT06

Post autor: Bogoes »

Generalnie z moją Mantą też nie ma problemu z odbiorem, to że chcę nowy soft nie oznacza, że źle odbiera... ale liczę na drobne poprawki, np dodanie paska siły (jak to zrobiła Wiwa oparta na tych samych podzespołach), ważne przy szukaniu odbioru z dalszych nadajników. Jedyny problem jaki mam (drobny, ale chwilami upierdliwy), to to, że moja Manta mimo ustawień sortowania wg LCN, niestety ustawia programy wg kolejności instalowanych muxów, np. przy instalacji automatycznej na liście kanałów jest kolejność k.32 (mux2), k.36 (mux3), k.41 (mux1) i kolejność programów w muxach też jest dziwna, np. w muxie3:
1. TVP Bydgoszcz
2. TVP Info
3. TVP Rorywka
4. TVP Historia
5. TVP Kultura
6. TVP2
7. TVP1
Ponieważ opiekuję się kilkoma tunerami w rodzinie wszędzie mam wg LCN, a Manta nie chce dać się ustawić. Po ręcznym ustawieniu listy jest ok do czasu skanowania (ręcznego lub automatycznego), wtedy lista się rozsypuje i wraca do ustawień LCN wg Manty :evil: :shock:

EDIT (24.10.2016): Postanowiłem zabawić się z Mantą i... przerobiłem ją na Wiwę HD90... Trochę to trwało, bo trzeba było stopniowo wgrywać softy. Ale mam teraz dobry soft (Wiwa 90 z 24.09.2013r., nowszego nie mam) i wszelkie malutkie niedogodności Manty zostały usunięte, także nie dałem się namówić serwisowi Manty, która chciała, żebym im przysłał Mantę i odpłatnie chcieli mi wgrać najnowszy soft :shock: ... A ja poradziłem sobie na swój sposób, jedyny problem to pilot, ten z Manty nie działa na sofcie Wiwy (poprzestawiane przyciski, niektórych brak), ale ponieważ miałem Wiwę, mam zaprogramowaną na pilocie uniwersalnym, więc wszystko działa :lol:

Zablokowany