DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

yougo

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: yougo »

... no to tylko u mnie "pustka" - niebieski ekran na MUX'ie 1 :!: :evil:

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

@yougo pewnie to wina analogowego Polsatu. Sprawdź w analogu k35 czy nie wcina ci się sygnał z k34.

yougo

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: yougo »

Na moim TV jest tylko automatyczne skanowanie - nie mogę wybrać konkretnego kanału do sprawdzenia ... :x

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: blockbuster »

Próbowałeś poszukać w mieszkaniu takiego miejsca dla antenki gdzie sygnał z Błeszna będzie trochę słabszy?
Można też na próbę zrobić antenkę z samego kabla antenowego rozciętego (oskrobanego z izolacji) na końcu na długość ok. 12cm i wygiętego w kształt litery T (żyła środkowa w jedną stronę, skręcony oplot w drugą).

kamil d

Re: DVB-T w okolicach Czestochowy

Post autor: kamil d »

Szymon_Zy pisze:Zwrotnicę dadzą Ci w Dipolu. Powiesz, że na Błeszno i Wręczycę - analog + cyfra. Póki nie ma MUX1 będzie ok, ale .... dla analogu i MUX 1, 2 i 3 nie da się zrobić, z różnych kierunków sygnały będą na kolejnych kanałach. Trzeba będzie coś z pułapkami pomyśleć.
Troszkę późno ale bardzo chciałbym podziękować za pomoc. Wymieniłem zwrotnicę na nową i wywaliłem wzmacniacz, teście też kupili tuner i wszystko już w cyfrowej jakości. Wszystkie trzy MUXy działają bardzo dobrze.

edit/

pikus

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: pikus »

witam, mieszkam w małej miejscowosci koło wielunia i od wczoraj tj 18.05 nie łapie mi sygnału mux2, wcześniej nie było wiekszego problemu w odbiorze (jezeli był brak w nadawaniu sygnalu to wystarczyło włączyc funkcje automatycznego strojenia w tv i po problemie – teraz takie rozwiązanie nie działa). nie wiem za bardzo czy to wina nadawców sygnału czy problem leży po mojej str? spotkał sie ktos z podobna sytuacja.?

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Szymon_Zy »

Sygnał u mnie jest ok. Koło Wielunia na antenie 19 elementowej powinieneś bez problemu sygnał MUX1 i MUX2 złapać, z MUX3 będzie bardzo ciężko.

pikus

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: pikus »

to sam nie wiem, może wina mojej jednak, ale wczesniej przez 2 tyg nie było zadnego problemu - ewentualnie małe zakłocenia, a od wczoraj jak padło to zbiera mi tylko 7 kanałow ;x

grzess

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: grzess »

pikus pisze:witam, mieszkam w małej miejscowosci koło wielunia i od wczoraj tj 18.05 nie łapie mi sygnału mux2 ...
Witam wszystkich na forum
Potwierdzam, że u mnie dzieje się to samo co u kolegi MUX1 chodzi bardzo dobrze jakość/siła 100%/68-72% natomiast MUX2 na początku maja był 25-35%/68% a w tej chwili to ma problem z wyszukaniem MUX-a na 39 kanale.
Ma ktoś może pomysł co z tym zrobić?

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Szymon_Zy »

Nie nadaje inny nadajnik na tym kanale z dużą mocą w okolicy? Antenę masz skierowaną na Wręczycę, czy łapiesz siatką do okoła? Kalisz nadaje na 38 ale na pewno stoi w częstotliwości więc nie powinien zakłócić mux2 na 39, chyba, że dobra propagacja powoduje problemy ze strony nadajnika z Poznania?

grzess

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: grzess »

Od wczoraj się poprawiło MUX1 jak był MUX2 jakość ok.95%.
A co do ustawień anteny to jest ustawiona w kierunku Wręczycy. Natomiast tyłem siatki czasami zbieram Kalisz na 44 kanale. Więc całkiem możliwe że Poznać może mi zakłócać.

grzess

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: grzess »

Witam ponownie
Zastanawia mnie jedna rzecz przy odbiorze z Wręczycy, dlaczego MUX1 i MUX 2 mają inną siłę sygnału (odpowiednio 68% i 56%). Czy ktoś tak też ma? Czy może (tu padnie teoria spiskowa) na czas Euro zmniejszyli moc MUX 2 aby nikt na jakość odbioru meczy nie narzekał.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: Szymon_Zy »

MUX2 jest na wyższym kanale (wyższa częstotliwość) to i wyższe tłumienie sygnału w atmosferze. Podstawy fizyki.

piotrcyfrowy
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 17:41
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 16/21-69 ze wzmacniaczem LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: piotrcyfrowy »

Macie EPG na Polsacie z MUX'u 2? Bo ja nie mam w tej chwili wczoraj nie miałem z MUX'u 1 EPG dokładnie z kanału TVP Info dziś już się pojawił natomiast nie mam teraz na Polsacie EPG jak u was? :D

EDIT: EPG powróciło ;)

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: kuku1234 »

Z Myslowic musza wypuszczac to samo, bo tez ta sama historia byla.

grzess

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: grzess »

Szymon_Zy pisze:MUX2 jest na wyższym kanale (wyższa częstotliwość) to i wyższe tłumienie sygnału w atmosferze. Podstawy fizyki.
Wiem, że praw fizyki się nie przeskoczy, ale żeby aż taka różnica?

kprzywa

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: kprzywa »

Witam,
Mieszkam niedaleko Radomska - od października 2011 odbierałem bez problemu sygnał z MUX-2 z nadajnika we Wręczycy - antena kierunkowa, 19-to modułowa. Do początku czerwca 2012 nie miałem żadnego problemu - odkąd ruszył MUX-1 niemalże nie można oglądać kanałów z MUX-2. O ile nie ma żadnego problemu z MUX-1, i siła sygnału jest powyżej 85%, to niestety sygnał z MUX-2 ma poniżej 35%. Na pewno nie jest to problem z dekoderem - niedawno zmieniłem i ciągle to samo... Polsatu ani TVN niemalże nie da się oglądać, być może po Euro faktycznie wzmocią sygnał...

Awatar użytkownika
nieznanisprawcy
Posty: 61
Rejestracja: 18 maja 2012, o 14:18
Odbiornik: WIWA HD-50 new
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Kamieńsk

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: nieznanisprawcy »

@kprzywa

W swojej lokalizacji to powinieneś mieć wszystkie 3 MUX-y. MUX-2 w Radomsku można oglądać na antence dołączonej do tunera USB, lub jak kto woli na kawałku drutu niemalże. Coś nie tak chyba masz z anteną.

kprzywa

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: kprzywa »

Witam
To jest właśnie najdziwniejsze, przy mojej antenie kierunkowej MUX-2 skierowanej na nadajnik w Częstochowie śmigał przez kilkanaście miesięcy. Problem rozpoczął się w momencie uruchomienia MUX-1, przez pierwszy tydzień było OK. W tej chwili MUX-1 działa bez zarzutów (na szczęście) a jest ciągły problem z MUX-2. Nie jestem jedynym w okolicy, który się skarżył na podobną sytuację, koledzy w okolicach Kleszczowa mają identyczny problem. MUX-1 działa bez zarzutu, natomiast MUX-2 pikseluje...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
nieznanisprawcy
Posty: 61
Rejestracja: 18 maja 2012, o 14:18
Odbiornik: WIWA HD-50 new
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Kamieńsk

Re: DVB-T z RTCN CZĘSTOCHOWA WRĘCZYCA

Post autor: nieznanisprawcy »

A jak przestawisz antenę na nadajnik w Łodzi?

Zablokowany