DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: agravator »

testowe programy to kodowany MUX4 Polsatu (Tv Mobilna)
Płock/Radziwie; Adres: Płock , ul. Tartaczna 2; Kanał: 31; Moc: 5

grotandy

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: grotandy »

Makler1983 pisze:...pikseloza na Mux-3 oraz brak odbioru programów z Mux-1 ... może u kogoś jest podobnie?

Tak jak pisałem wcześniej, na MUX-3 mam również pikseloze a MUX-1 i MUX-2 w ogóle nie odbieram.
Czy ktoś z Emitela może odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje? I kiedy można się spodziewać poprawy?

Awatar użytkownika
x-l
Posty: 17
Rejestracja: 26 lipca 2010, o 15:02
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit/symetryzator/ TRISET-113 PE/ wysokość ok. 11 m n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: x-l »

Panie Jarosławie :!: Kiedy wznowione będzie nadawanie ze szczytowego systemu antenowego :?: Po właczeniu MUX1 (tego MUXa też nie widać) nie ma żadnej zmiany, nadal nie widać poprawy na wcześniej działających MUXach.

pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: pajda75 »

Słupno koło Płocka,antena atx-55 z symetryzatorem.
Mux 1,2,3 - jakość 60-70%,gdy jest gorsza pogoda 50% czasem jest pikseloza.
Przed wymianą systemu antenowego,jakość mux 2i3 oscylowała w granicach 93%

Makler1983

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Makler1983 »

agravator pisze:testowe programy to kodowany MUX4 Polsatu (Tv Mobilna)
Płock/Radziwie; Adres: Płock , ul. Tartaczna 2; Kanał: 31; Moc: 5
Dzięki. Będę musiał wymienić wzmacniacz LNA-177 na symetryzator.

Awatar użytkownika
tomek1106
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, o 19:15
Miejscowość: Włocławek
Odbiornik: Xiaomi 65 4S
Lg 42Lb671V
Instalacja antenowa: TELEVES DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: tomek1106 »

Teraz sygnał skacze jak szalony moze dzis przelacza na docelowe systemy nadawcze

kasior83
Posty: 28
Rejestracja: 21 marca 2012, o 17:28
Odbiornik: Samsung le32b550
Instalacja antenowa: ATX-55. 18 m.n.p.g. + 25m przwodu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Płock/Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: kasior83 »

Coś nie tak z MUX 2 i 3. Przed uruchomieniem MUXa 1 siła sygnału była 70-75% teraz jest 55-60%.(nie wiem jak było przed rozpoczęciem konserwacji na maszcie). MUX1 obecnie siła sygnału 85%. Antena ATX55 z symetryzatorem (centrum Włocławka)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Jarosław Bałuka »

x-l pisze:Panie Jarosławie :!: Kiedy wznowione będzie nadawanie ze szczytowego systemu antenowego :?: Po właczeniu MUX1 (tego MUXa też nie widać) nie ma żadnej zmiany, nadal nie widać poprawy na wcześniej działających MUXach.
Jeśli wszystko dobrze pójdzie to poniedziałek/wtorek. I oby nie było żadnych niespodziewanych historii...

Jot23

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Jot23 »

Prawdopodobnie Płock / Rachocin nadaje już z głównego systemu antenowego bo u mnie 33km. od nadajnika na antenie z symetryzatorem wszystkie mux1,2,3 odbieram z 90 % sygnałem

rockhound

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: rockhound »

u mnie wszystkie MUXy bez problemow,do nadajnika jakies 60km,sila 95% mux1,80%mux2 i 90%mux3.w antenie mam najmocniejszy wzmacniacz Swa 42 decybele,obawialem sie ze bedzie za silny,ale jest ok,nie ma zadnych problemow,nie reaguje nawet na przejezdzajace skutery,samochody,czy traktory jak to niektorzy pisza ze obraz pixeluje.Teraz tylko czekam na tvp1i2 w hd :)

kasior83
Posty: 28
Rejestracja: 21 marca 2012, o 17:28
Odbiornik: Samsung le32b550
Instalacja antenowa: ATX-55. 18 m.n.p.g. + 25m przwodu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Płock/Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: kasior83 »

Jot23 pisze:Prawdopodobnie Płock / Rachocin nadaje już z głównego systemu antenowego bo u mnie 33km. od nadajnika na antenie z symetryzatorem wszystkie mux1,2,3 odbieram z 90 % sygnałem
We Włocławku w centrum wszystkie MUXy na poziomie 80-85% na antenie ATX-55 z symetryzatorem

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Jarosław Bałuka »

Wszystko wskazuje na to że prace zakończone będą wcześniej niż podałem kilka postów wyżej, tymczasem już dzisiaj emisje ruszyły z głównego systemu antenowego.

piotrek88

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: piotrek88 »

Witam!

To ja mam takie pytanie. Mieszkan w okolicach Żuromina ok. 40 km od nadajnika i odbieram elegancko Mux1 i Mux3, natomiast na Mux2 jest plansza brak sygnału, wszystko działało bez problemu do momentu rozpoczęcia remontu masztu czyli do 2 połowy marca, nieraz odbiór był ale pojawiała się pikselizacja, natomiast dziś mimo przełączenia na główny system antenowy w dalszym ciągu nie mam kanałów Mux2. Jak mogę rozwiązać ten problem?

grotandy

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: grotandy »

Panie Jarosławie dziękujemy za informacje :)
U mnie z kolei najlepiej odbiera MUX-1 Siła: 70% Jakość: 87%
Na MUX-2 I MUX-3 od czasu do czasu występuje pikseloza, Siła 63% a Jakość na poziomie 35-47%
Jeżeli we wtorek dalej będzie taki stan wtedy spróbuje jeszcze poprawić ustawienie anteny a może wina leży jeszcze po stronie nadawczego systemu antenowego?

rockhound

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: rockhound »

piotrek 88 moze masz cos nie tak z zestawem antenowym,mux2 nadaje na kanale 57 i jest moze poza zakresem widzialnosci twojej anteny.Jesli chodzi o nadawanie to odkad wlaczyli mux1 w srode poprawila sie odrobine sila pozostalych muxow o kilka procent,takze tu nie moze byc mowy o problemach z nadajnikiem.

Makler1983

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Makler1983 »

Witam. Mux-1 siła 95%; Mux-2 siła 92%; Mux-3 siła 81%.

chojny

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: chojny »

Nie wiem jak u Was ale u mnie w Sierpcu "kaszanka". Sygnał skacze jak szalony, a bylo wszystko OK
Odbior praktycznie na kawalku kabla...

Jot23

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Jot23 »

Piotrek88 prawdopodobnie masz za silny sygnał mux2 jak masz wzmacniacz to zamień go na symetryzator Ja mieszkam w podobnej odległości i miałem podobny przypadek.

grotandy

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: grotandy »

U mnie na chwilę obecną dobrze odbierają dwa MUX. Niestety programów z MUX-2 nie da się oglądać. Siła sygnału "skacze" raz 0% raz 70% a Jakość na poziomie 25%.
Widocznie jeszcze musimy poczekać na poprawę do poniedziałku/wtorku.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Tomasz Berezowski »

grotandy, podaj dokładną lokalizację, wtedy coś będziemy mogli doradzić. Skacząca siła sygnału to na 99% efekt przesterowania przedwzmacniacza w antenie.

Zablokowany