SAMSUNG D6500

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: Jarosław Bałuka »

W najnowszej wersji firmware 1018.0 z 10.01.2012 jest informacja o poprawie prędkości połączenia z modułami CI+. Ktoś już może sprawdzał? Jakie doświadczenia?

Janeczek

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: Janeczek »

Nie wiem jakie mam oprogramowanie w swoim (sam nic nie aktualizowałem) ale moduł CI działa pięknie od czwartku :) Prędkość jest w pełni zadowalająca, w odniesieniu do tego jak wczesniej miałem zwykłą tnk z dekoderem czas przełączania kanałów bez zmian. Jest co prawa kilka kanałów które tak jakby się dłużej ładuja (niekóre HD) ale nie jest to uciążliwe.
Podsumowując - ten samsung + moduł ncam = rewelacja ! Jestem bardzo zadowolony. Obsługa całego "info" czy "programu" działa super. Nie testowałem jeszcze nagrywania, ale może dzisiaj jeszcze uda mi się coś sprawdzić ;)

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: sluuurp »

Na firmware 1018.0 te "dolegliwości" co pisze kolega wyżej mniej są widoczne.

Janeczek powinieneś zaktualizować firmware na automacie z pokładu telewizora; Menu > pomoc techniczna > aktualizacja oprogramowania > online.
Zaktualizuje Ci się samo automatycznie jak masz starszy soft.
Warunek, musisz mieć TV podłączony do netu po WiFi, lub kablem.

Kanały HD i kodowane zawsze dłużej będą się ładować od FTA.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: hadam »

Wczoraj bawiłem się troszeczkę pilotem i zauważyłem taką rzecz, po przełączeniu na satelitę sprawdzałem parametry odbioru (menu/pomoc/diagnostyka/informacja o sygnale) i np: EskaTV w SD siła 100%, jakość 100%, 0 błędów, natomiast po przełączeniu na dowolny kanał HD np: Francuski Arte HD który jest niekodowany lub Canal+ HD - zakodowany ale sprawdzić można, pokazywało dużo gorsze parametry np siła 100%, jakość 84% i 398 błędów, obraz na Arte HD był płynny nie przycinał się. Wnioskuję że HD ma dużo większe wymagania, dlatego zastanawiam się jak to będzie wyglądało po włączeniu w NTC kanałów TVP 1 HD i TVP 2 HD.

hard_rocker

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: hard_rocker »

witam. ja tez mam samsunga d6500 wraz z modułem cam cyfry+. zakupiłem go wczoraj dokładnie. wszystko ok ale mam problem z tym o czym już była mowa a mianowicie polskie znaki w ''info''. nie na kazdym kanale ale dla przykładu tvp1 i tvp2 nie obsługuje mi ''ą ę ó ł ć ż ź '' itp itd... co można z tym zrobić? czym to jest spowodowane? zarówno moduł jak i tv mam najnowsza wersje oprogramowania.... czekam na Wasze odp...

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: Jarosław Bałuka »

To nie jest forum o tv satelitarnej lecz o tv naziemnej. Jeśli problem występuje na C+ to porad należy szukać w dedykowanym dla tv satelitarnej miejscu w sieci.

ar2rc

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: ar2rc »

witam serdecznie. czy wie ktoś jak na stałe ustawić ścieżkę dd+ na TVP1. pisałem do samsunga to tylko odpowiedź "taka specyfikacja". co za nieuki na tej infolini że żal pl. ale do tematu. ścieżkę mam ustawioną na angielski i wtedy przełącza mi się na dd z automatu ale żeby z automatu włączył dd+ to nie mogę. może ktoś zna rozwiązanie.

dodam tylko że w funai śćieżkę dd+ wybiera z automatu... a telewizor bieda

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: ANDPOL »

Ja mam pytanie, czy te telewizory mają możliwość ułożenia na jednej liście kanałów sat i dvb-t.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: dario9678 »

Czy w Samsungu UE32D6500 będzie działać HbbTV?

thomas256
Posty: 26
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 19:04
Odbiornik: Samsung UE40D6500

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: thomas256 »

A czy macie problem z audiodeskrypcją na tvp 1 i 2 hd te komentarze z polskiego radia czy dobrze wam działa?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: hadam »

Niestety mam problem, nie wiem czy o tym samym mówimy, ja to opisałem tutaj.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 0&start=20

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: Jarosław Bałuka »

ObywatelDVB-T pisze:Mam pytanie do osób w temacie a zwłaszcza do pana Jarosława Bałuki, ponieważ z opisu wiem że ma pan taki sam model telewizora tylko ja mam 40".
Nie rozumiem dlaczego mój samsung widzi na kanałach TVP 1 i 2 hd tylko dwie ścieżki dźwiękowe tzn. MPEG i nieokreślony, a kiedy na meczu włączę audiodeskrypcję (opis audio) to słyszę dwóch komentatorów jednocześnie, oczywiście na nieokreślony DD+, to by świadczyło o tym że dwie ścieżki są połączone w jedną, natomiast na kanale TVP 1 sd w mux-3 mam trzy ścieżki: MPEG, nieokreślony i V.O. i tam audiodeskrypcja działa prawidłowo. Próbowałem zmieniać na różne ustawienia języków, zresetowałem ustawienia dźwięku i nic to nie dało. Mam również tani tuner DVB-T i on widzi prawidłowo trzy ścieżki na kanałach TVP hd.

Przy okazji: http://nt.interia.pl/audio-wideo/audio/ ... ia,1809381

Ps.Napisałem również do samsunga w tej sprawie i czekam na odpowiedź.
Teoretycznie w menu wyboru dźwięku powinniśmy widzieć 2 ścieżki do wyboru: MPEG i DD+, bez trzeciej ścieżki. Natomiast audiodeskrypcja powinna uruchamiać się po wyborze na dedykowanym klawiszu pilota.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: hadam »

Wszystko OK. tylko że ja słyszę dwie ścieżki jednocześnie po włączeniu audiodeskrypcji i jak widzę nie tylko ja mam taki problem kolega "gonzo_86" odbiornik toshiba również http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 0&start=20 i dlatego zastanawiam się czy to wina producenta czy nadawcy.
Czekam na odpowiedz od samsunga.

Edit: Odpowiedź przyszła, nie jest to wina Samsunga.

Jalocha
Posty: 17
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:46

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: Jalocha »

Czy może ktoś mi opisać jak wygląda pomiar sygnału? Lub zrobić zdjęcie... jestem ciekawy czy podobnie jak w sony jest BER i C/N. I jak jest z tą listą kanałów, czy można połaczyć dvb-s z dvb-t.

Pаtryk
Posty: 19
Rejestracja: 14 września 2012, o 12:16

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: Pаtryk »

hard_rocker pisze:witam. ja tez mam samsunga d6500 wraz z modułem cam cyfry+. zakupiłem go wczoraj dokładnie. wszystko ok ale mam problem z tym o czym już była mowa a mianowicie polskie znaki w ''info''. nie na kazdym kanale ale dla przykładu tvp1 i tvp2 nie obsługuje mi ''ą ę ó ł ć ż ź '' itp itd... co można z tym zrobić? czym to jest spowodowane? zarówno moduł jak i tv mam najnowsza wersje oprogramowania.... czekam na Wasze odp...
Wejdź w Menu→System→Język i zmień we wszystkich ustawieniach na Polski.

ANDPOL pisze:Ja mam pytanie, czy te telewizory mają możliwość ułożenia na jednej liście kanałów sat i dvb-t.
Jalocha pisze:I jak jest z tą listą kanałów, czy można połaczyć dvb-s z dvb-t.
Niestety w telewizorach Samsunga nie da się umieszczać kanałów z DVB-S/DVB-S2 i DVB-T na tej samej liście i uważam, że jest to jedna z większych wad tych telewizorów. Na domiar złego, aby przełączać się między listami potrzeba wciskać aż 5 przycisków na pilocie. Strasznie to uciążliwe! Choć problem raczej dotyczy użytkowników FTA. Wszystkie polskie płatne platformy satelitarne mają w ofercie kanały z DVB-T i to już w najtańszych pakietach. W takim wypadku można zrezygnować z DVB-T i używać tylko DVB-S/DVB-S2.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: hadam »

Wysłałem zapytanie do samsunga odnośnie HbbTV w telewizorach serii "D" a konkretniej mojego modelu D6500 i w dniu 04.02 otrzymałem odpowiedź która wznieciła we mnie niewielką nadzieję:
Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Uprzejmie informuję, że firma Samsung Electronics Polska na dzień dzisiejszy nie planuje wprowadzenia usługi HBBTV dla modeli D z 2011 roku. Jeśli usługa ta zostanie udostępniona to w usłudze Smart HUB pojawi się aplikacja HBBTV, którą należy zainstalować.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
Także z z tej strony można wnioskować że być może coś jest na rzeczy:
http://hbbtv.pl/2012/12/20/hbbtv-w-tele ... g-serii-d/

dziki1971

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: dziki1971 »

Witam mam ten Tv i ad pewnego czasu nie załącza mi się na Tvp 1,2,oraz na eska Tv HBBTV,wczesniej miałem, softu nie zmieniałem nie nie zmieniałem ,może ktoś wie co jest grane,inaczej nadają czy co?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: kris_s8 »

Sprawdź, może wyłączyłeś w menu?

dziki1971

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: dziki1971 »

Witam pojawił się nowy soft do serii 65**,67** T-GASDEUC-1024.0 ,niestety nie wiem co nowego wnosi,jak ktoś będzie miał jakies info na ten temat niech napisze.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: SAMSUNG D6500

Post autor: hadam »

Nie chcę zakładać nowego wątku bo temat nie warty jest tego, więc postanowiłem podpiąć się pod ten temat.

Nie wiem jak wy ale ja jestem w szoku, sam mam ten model co w temacie wątku, smart TV. Na szczęście nie mam podpiętej kamery z mikrofonem do skypa, ale niektóre nowsze modele mają wbudowane fabrycznie.

http://satkurier.pl/news/157265/wikilea ... sunga.html


http://fakty.interia.pl/swiat/news-tajn ... Id,2365380

Zablokowany