Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

lyha

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: lyha »

Witajcie!
Aktualnie mam analoga w domku campingowym na Helu. Czy ktoś z Helu odbiera sygnał z Chwaszczyna?

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: bartosz4 »

bartosz4 pisze:To ciekawe, bo od jakiegoś czasu na mux 3 znowu mam stabilne 82 % na jednym urządzeniu i 85 % na innym. A na początku roku to skakało na 71% (75%).
I znowu, od bodaj soboty czy niedzieli na mux 3 mam 75 %

bernadeta48

zanik odbioru cyfrowego

Post autor: bernadeta48 »

Po podłączeniu anteny w poniedziałek i skierowaniu jej na Kisielice dekoder wykrył i zapisał MUX 2 i MUX3 o jakości 75-80%.Jeszcze we wtorek ramo odbierał bez problemu a następnie znikł odbiór programów z MUX3.
Co się stało?

-- połączono

Do poprzedniej wypowiedzi dodam jeszcze , że mieszkam w Tczewie a antene umieściłem na balkonie I piętra

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: zesepo »

A wyszukiwałeś kanały ponownie?

bernadeta48

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: bernadeta48 »

Wyszukiwałem kanały ponownie,niestety bez rezultatu.

Piotr.B

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: Piotr.B »

Witam serdecznie.
W Rzeczenicy, okolice Człuchowa MUX1 i MUX2 z Gołogóry mają jakość 100% na siatkowej antenie zewnętrznej. Z wewnętrzną anteną mogą być problemy.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: zesepo »

bernadeta48 - to chyba było tropo: prognoza na http://dxinfocentre.com/tropo_eur.html
nie możesz przestawić anteny na elbląg skoro mieszkasz w tczewie?

grzegosik

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: grzegosik »

Na dzień dzisiejszy w Helu (teren leśny) brak MUX1.
Kanały analogowe i cyfrowe MUX2 i MUX3 działają bez problemu.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: zesepo »

MUX-1 to kanał 64 - wysoki. Spróbój poszukać ręcznie albo zrób coś z anteną ;)

grzegosik

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: grzegosik »

Cyfryzacja telewizji to jest wielki bubel. W dniu wczorajszym tj.10.06.2012 r nie mogłem na MUX-3 obejrzeć żadnego z meczy. Tylko pierwszy mecz o godz. 18:00 zaczął się wystapiła pikseloza, która do tej pory nie występowała, a o godz. 22:00 wogóle MUX-3 nie ma. Dobrze , że są kanały analogowe bo nie obejrzałbym żadnego z meczy.Od 01.06.2012 r. pozbawiono mnie oglądania TVP Info Gdańsk bo przeniesiono program na MUX-1, którego(MUX-1) do tej pory nie widziałem na oczy, ale według wszelkich dostepnych informacji nadaje z siłą 100 kW (wielka ściema).MUX-2 nadaje tez z siłą 100 kW i do tej pory nie mam żadnego probemu z odbiorem (test diagnostyczny w telewizorze ,,siła sygnału 95-100%''). Antena (zakupiona specjalnie do odbioru w warunkach gorszej propaacji fal, jakim jest teren leśny) w styczniu została podniesiona powyżej dachu 3m w stosunku do anteny siatkowej, na której też odbierałem MUX-2 i MUX-3.
Jestem rozczarowany telewizją cyfrową, która jest bardziej (chyba) podatna na wszelkie przeszkody niż analogowa. Jesli ma to tak wyglądać to wolę , żeby została analogowa.W moim przypadku i nie tylko wszelkie zapewnienia w reklamach telewizyjnych , że będzie lepszy i większy (zasięg) odbiór to jest kłamstwo.Mam tylko nadzieję, że do czasu wyłaczenia (XI 2012)telewizji analogowej takie problemy zostaną rozwiązane przez operatora Emitel.

-- połączono

Godz. 01:00 MUX-3 ponownie nadaje.Jest OK

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Zasięg w kilometrach od Chwaszczyna ?

Post autor: bartosz4 »

Przydałyby się wrażenia z odbiorem Mux 1. Jak z tym na Kaszubach i Kociewiu?

Sir Galahad

MUX 1 - Lubiatowo

Post autor: Sir Galahad »

Witam wszystkich!
W zeszłym roku zamontowałem na działce letniskowej w Lubiatowie (lokalizacja na poniższym linku:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/- ... directlink

Antenę Televes DAT HD. MUX 2 łapie bez problemu. Siła sygnału ok 26-27% ale obraz bez zastrzeżeń. W tym roku w okolicy maja zgodnie z zapowiedzią pojawił się MUX-1, po czym po 2 tygodniach zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Obraz zaczał zanikać, sprawdziłem siłę sygnału i okazało się, że zmienia sie sinusoidalnie. Raz dochodziła do 30% raz spadała do 0.
W następnym tygodniu MUX-1 w ogóle zniknął i już go nie łapie.
Ktoś wie, w czym leży problem? Siła synału na MUX-1 i 2 powinna być 100kW, może coś z tłumieniem? Ale czemu na początku wszystko było ok.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: bartosz4 »

bartosz4 pisze:Na północny-zachód od Kościerzyny, jak już wcześniej podawałem mux 2 85%, mux 3 60-68 %, a mux 1....51 %. I o dziwo chodzi ładnie, nie tnie. Ale tak mało?
Jednak mux 1 tnie. A wczoraj w czasie deszczu to spadał na 42%, potem na ZERO i znowu 51% i tak w kółko. Przecież to bzdura, żeby Mux 3 (40 km od nadajnika) chodził znacznie lepiej (niż Mux 1).

BENO

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: BENO »

Witam.
Czy w ostatnim czasie zauważyliście spadki jakości w odbiorze na terenie i w pobliżu Kościerzyny ??

Pozdrawiam i dziękuje

mati704

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: mati704 »

Nic nie zauważyłem. Wszystko tak samo.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: bartosz4 »

mati704 pisze:edit/Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Antenę kierunkową masz?

mati704

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: mati704 »

Nie. Zwykłą siatkową.

krukis
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2012, o 11:10
Odbiornik: sharp 40LE830E
Instalacja antenowa: FRACARRO BLU220F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w woj. pomorskim

Post autor: krukis »

grzegosik pisze:Cyfryzacja telewizji to jest wielki bubel. W dniu wczorajszym tj.10.06.2012 r nie mogłem na MUX-3 obejrzeć żadnego z meczy. Tylko pierwszy mecz o godz. 18:00 zaczął się wystapiła pikseloza, która do tej pory nie występowała, a o godz. 22:00 wogóle MUX-3 nie ma. Dobrze , że są kanały analogowe bo nie obejrzałbym żadnego z meczy.Od 01.06.2012 r. pozbawiono mnie oglądania TVP Info Gdańsk bo przeniesiono program na MUX-1, którego(MUX-1) do tej pory nie widziałem na oczy, ale według wszelkich dostepnych informacji nadaje z siłą 100 kW (wielka ściema).MUX-2 nadaje tez z siłą 100 kW i do tej pory nie mam żadnego probemu z odbiorem (test diagnostyczny w telewizorze ,,siła sygnału 95-100%''). Antena (zakupiona specjalnie do odbioru w warunkach gorszej propaacji fal, jakim jest teren leśny) w styczniu została podniesiona powyżej dachu 3m w stosunku do anteny siatkowej, na której też odbierałem MUX-2 i MUX-3.
Jestem rozczarowany telewizją cyfrową, która jest bardziej (chyba) podatna na wszelkie przeszkody niż analogowa. Jesli ma to tak wyglądać to wolę , żeby została analogowa.W moim przypadku i nie tylko wszelkie zapewnienia w reklamach telewizyjnych , że będzie lepszy i większy (zasięg) odbiór to jest kłamstwo.Mam tylko nadzieję, że do czasu wyłaczenia (XI 2012)telewizji analogowej takie problemy zostaną rozwiązane przez operatora Emitel.

-- połączono

Godz. 01:00 MUX-3 ponownie nadaje.Jest OK
Spróbuj przestawić antenę ok. 90 stopni w lewo w kierunku Elbląga i sprawdzić sygnał. Elbląg nadaje z mniejszą mocą, ale jednakową na 3 Muxach i dookólnie. Chwaszczyno kierunkowo, akurat z wycięciem kierunku na Hel. Jeśli sprawdzałeś na dvbtmap.eu to informacje tam zawarte na chwilę obecną są niekompletne.

szeryfoo

Re: Odbiór DVB-T w Kościerzynie

Post autor: szeryfoo »

kanar pisze:U mnie w Lipuszu od wiosny wszystko zdechło. Jeszcze zimą odbierałem mux2 idealnie, a teraz niestety tylko same pasy na TV i nie wiem co z tym zrobic? Myślałem, że coś może rypnęło w instalacji, ale analogowe programy odbierają cały czas dobrze- kłopoty dotknęły tylko przekazu cyfrowego. Jest na forum ktoś z Lipusza- chodzi mi o to czy odbiera dobrze Mux2?
Witam wszystkich
u mnie na ul.Remusa Mux 2 w normie chociaż jak pogoda kiepska to i obraz też, Mux 1 czasami(ale bardzo rzadko) łapie - ogólnie to muszę pokombinować z ustawieniem anteny - jest wysoko zamontowana ale muszę chyba postawić maszt na budynku i spróbuje.
Analogowe 1 kiepsko 2 i 3 jest OK
pozdrawiam

BENO

Puste ""plamy "" w zasięgu od sąsiednich nadajników ?

Post autor: BENO »

Witam.
Może ktoś z Emitel-a wyjaśni to czego za bardzo nie mogę pojąć , może jestem za głupi .
Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób mają odbierać cyfrową telewizje osoby zamieszkujące te tereny zaznaczone na mapkach , szczególnie interesują mnie okolice już przed Kościerzyną sama Kościerzyna i dalej w kierunku Lipusz , Brusy itd .
http://www.benek.home.pl/pub/MUX%202%20Etap%206.jpg

http://www.benek.home.pl/pub/MUX1%20Etap%203%20mapa.jpg

Wydaje mi się ,że podając takie zasięgi nadajników np w tym wypadku Chwaszczyno lub sąsiednie Koszalin itd już sami twierdzicie ze w tych rejonach nie gwarantujecie poprawnego odbioru DVBT ??????????
Jeżeli prawdziwe są dane z podobnych mapek np z http://www.dvbtmap.eu no to jest to potwierdzenie tego .
Sam zajmuje się instalacja anten już bardziej hobbistycznie niż zarobkowo i wiem ze są problemy w odbiorach na tych terenach .
Zaznaczam tylko ze montuje tylko anteny kierunkowe wiodących producentów żadnych wynalazków
Szczególnie trudno czasami ludziom wytłumaczyć problem z odbiorem tam gdzie sygnał analogowy był odbierany prawidłowo a z sygnałem DVBT jest problem.

Pozdrawiam i dziękuje

Zablokowany