TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

cyber pisze:W TVP1 HD poczekaj na porządny materiał źródłowy , ale Ciebie już nic nie przekona tak jak pare osób z tego forum.
Do czego mam przekonać się? Do marnotrawienia miejsca na multipleksach poprzez umieszczenie w nich kanałów ze znaczkiem HD? Jeżeli Telewizja Polska chciała dogodzić widzom kanałem HD w Naziemnej Telewizji Cyfrowej to mogła umieścić w niej TVP HD. :)
A na materiał poczekam. :)

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Artek Ł. »

ciekawe czy jak ruszą tvp 1 hd i tvp 2 hd czy np. tvn hd i polsat hd będą szybciej dostępne dla wszystkich .

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

Panowie(i panie ) z TVP oraz Emitela wyłączcie TVP1 HD i nie włączajcie czasem TVP2 HD -lud tego nie chce !!! Wolą superHD na płatnych platformach ! :lol:
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, o 11:04 przez cyber, łącznie zmieniany 1 raz.

emini

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: emini »

Teraz leci moda nu sukces w kwadracie :lol:

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: pikaczu »

w mux 3 zdejma drugi kanal tvp info, dla tvp2 hd. czytalem w satkurierze. mogli tez jeszcze tvp polonia zdjac, i dac nowy format napisow i poprawic synchro na kanalach tvp. nadal mam krzaki, zamiast polskich liter :( :( :(
Artek Ł. pisze:czy np. tvn hd i polsat hd będą szybciej dostępne dla wszystkich
oczywiscie w dvb-t w mux 2, nie. musieli miec nowy mux

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

He ,he no to teraz się zaczęło ... Idzcie panowie malkontenci na całość :lol: Forum Wasze... :shock:

arik92

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: arik92 »

Szkoda, że nie można nadawać ze zmienną rozdzielczością (a może jednak można :?: ), czyli gdy mamy materiał w prawdziwym HD to wtedy kanał byłby nadawany w 1080i, a jeśli materiał jest w SD, to kanał byłby nadawany w 576i, bo jeśli większość ramówki to ma być upscal, to jest to tylko nie potrzebne zabieranie bitrate innym kanałom w MUX. Jeśli coś jest w SD to niestety, ale żaden upscal nie zrobi z tego HD.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, o 11:08 przez arik92, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

cyber pisze:Panowie(i panie ) z TVP oraz Emitela wyłączcie TVP1 HD i nie włączajcie czasem TVP2 HD -lud tego nie chce !!! Wolą superHD na płatnych platformach ! :lol:
Pozdrawiam.
Niech wyłączą, ale w zamian włączą na przykład TVP Sport. Byłoby z korzyścią dla wszystkich. A za takie TVP 1 "HD" to ja dziękuję. Szkoda przepływności multipleksu na znaczki HD.
cyber pisze:He ,he no to teraz się zaczęło ... Idzcie panowie malkontenci na całość :lol: Forum Wasze... :shock:
Idę kupić nowy telewizor (więcej cali), aby zobaczyć wysoką rozdzielczość na TVP 1 HD. :lol:
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, o 11:10 przez Wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

emini

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: emini »

Dajcie spokój z tą Polonią, są ludzie którzy to oglądają m.in. ja. Gdybym ja miał mówić co mają usunąć...

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

@wiking popieram !!! Proszę o TVP Sport najlepiej w wersji czarno- białej i w analogu .
A HD tylko na platformach i w kablu -słono płatne . Oto wola narodu 8-)
Pozdrawiam jeszcze raz Malkontentów tego Forum.

kubica77

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kubica77 »

ale ja nie rozumiem..HD jest od kilku godzin i nawet nie bylo jeszcze mozliwosci pokazania prawdziwego Hd bo jeszcze zaden program taki nie lecial...no bo umowmy sie klan albo moda na sukcech w HD nie byla nagrywana ;) mam tvp hd i tak leci wszystko w prawdziwym hd i klanu mody na sukces tam nie pokazują..niestety panowie ale tpd to nie eurosport gdzie wszystko jest w prawdziwym HD a tvp ma swoja ramowke i nie wylączą danego progamu tylko dlatego ze coś nie jest w Hd a tak na marginesie polsat hd tez czasem daje jakies stare seriale w kwadraciku ;) jedynie tvn hd działa inaczej
ps.zobaczycie jak sie zacznie Euro i wtedy będzie wypas HD :) bo umowmy sie do ogldania jakiegos tam serialu hd zbędne jest..HD to sport i fajne filmy no i ewentualnie filmy przyrodnicze :)

Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

cyber pisze:A HD tylko na platformach i w kablu -słono płatne . Oto wola narodu 8-)
Powiedz mi dlaczego mam zaklinać rzeczywistość? Gdyby to chociaż była wysoka rozdzielczość, ale tak nie jest. Kanał w nazwie ma HD, zajmuje miejsce dwóch kanałów SD, a nadaje w standardowej rozdzielczości. Z czego mam cieszyć się? Ze znaczka HD?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: cyber »

kubica77 pisze:ale ja nie rozumiem..HD jest od kilku godzin i nawet nie bylo jeszcze mozliwosci pokazania prawdziwego Hd bo jeszcze zaden program taki nie lecial...no bo umowmy sie klan albo moda na sukcech w HD nie byla nagrywana ;) mam tvp hd i tak leci wszystko w prawdziwym hd i klanu mody na sukces tam nie pokazują..niestety panowie ale tpd to nie eurosport gdzie wszystko jest w prawdziwym HD a tvp ma swoja ramowke i nie wylączą danego progamu tylko dlatego ze coś nie jest w Hd a tak na marginesie polsat hd tez czasem daje jakies stare seriale w kwadraciku ;) jedynie tvn hd działa inaczej
ps.zobaczycie jak sie zacznie Euro i wtedy będzie wypas HD :) bo umowmy sie do ogldania jakiegos tam serialu hd zbędne jest..HD to sport i fajne filmy no i ewentualnie filmy przyrodnicze :)
W końcu ktoś z "głową na karku" .
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Puma »

Sygnał TVP1 HD z multipleksu 1 (MUX1) ruszył już 31 maja 2012 roku, czyli o jeden dzień wcześniej niż planowano. Sygnał TVP2 HD w multipleksie 3 (MUX3) wystartuje według pierwotnych planów w dniu 1 czerwca 2012 roku. To trochę późno tym bardziej, że 8 czerwca pierwszy mecz EURO 2012, a widzowie korzystający z różnych tunerów DVB-T HD mogą mieć wiele problemów.
http://satkurier.pl/news/75611/tvp1-hd- ... iorem.html

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: TomW »

Mam nadzieje, że ten znaczek HD będzie zobowiązywał TVP do "puszczania" w tych kanałach odpowiedniego materiału w coraz większej ilości godzin na dobę .

rockhound

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: rockhound »

A może tak najpierw pozwólmy tvp spokojnie nadawać co?

To dopiero raptem kilka godzin emisji i do tego testowej ,a wy już walicie gromy,niech się wykażą,poczekajmy do prawdziwego materiału HD i potem dopiero możemy ponarzekać.

Po pierwszym meczu EURO2012 będziecie wszyscy przepraszać
Na pewno w HD jest teraz logo i znacznik wieku po lewej,na więcej trzeba poczekać ;)

Awatar użytkownika
GEDAW
Posty: 9
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 13:32
Odbiornik: /i
SAMSUNG
UE46D8000

SAMSUNG
P2370HD
Instalacja antenowa: e
1RUZ B+Symet.1-12
CORAB CLASSIC PLUS+Symet.21-69
ATZ-5+Symet.1-12
ALCAD MM-303
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: GEDAW »

Wiking pisze:
cyber pisze:A HD tylko na platformach i w kablu -słono płatne . Oto wola narodu 8-)
Powiedz mi dlaczego mam zaklinać rzeczywistość? Gdyby to chociaż była wysoka rozdzielczość, ale tak nie jest. Kanał w nazwie ma HD, zajmuje miejsce dwóch kanałów SD, a nadaje w standardowej rozdzielczości. Z czego mam cieszyć się? Ze znaczka HD?

Powiem Ci, że posiadam TV 23' i 46'
na 23' nie bardzo widać różnicę
natomiast na 46' różnica jest znacząca (ostrość).

Wiking

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: Wiking »

cyber pisze:
kubica77 pisze:ale ja nie rozumiem..HD jest od kilku godzin i nawet nie bylo jeszcze mozliwosci pokazania prawdziwego Hd bo jeszcze zaden program taki nie lecial...no bo umowmy sie klan albo moda na sukcech w HD nie byla nagrywana ;) mam tvp hd i tak leci wszystko w prawdziwym hd i klanu mody na sukces tam nie pokazują..niestety panowie ale tpd to nie eurosport gdzie wszystko jest w prawdziwym HD a tvp ma swoja ramowke i nie wylączą danego progamu tylko dlatego ze coś nie jest w Hd a tak na marginesie polsat hd tez czasem daje jakies stare seriale w kwadraciku ;) jedynie tvn hd działa inaczej
ps.zobaczycie jak sie zacznie Euro i wtedy będzie wypas HD :) bo umowmy sie do ogldania jakiegos tam serialu hd zbędne jest..HD to sport i fajne filmy no i ewentualnie filmy przyrodnicze :)
W końcu ktoś z "głową na karku" .
Pozdrawiam.
To w takiej sytuacji tworzy się jeden kanał czyli TVP HD, a nie dwa twory w postaci TVP 1 HD oraz TVP 2 HD, gdzie wysoka rozdzielczość będzie stanowiła od kilku do kilkunastu procent ramówki. Po co marnować miejsce w multipleksach na takie coś?

kubica77

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kubica77 »

o 12.45 jest film przyrodniczy myslę ze tam będzie juz dobra jakość :)

kubica77

Re: TVP1 HD i TVP2 HD od 1 czerwca 2012

Post autor: kubica77 »

Wiking pisze:
cyber pisze:
kubica77 pisze:ale ja nie rozumiem..HD jest od kilku godzin i nawet nie bylo jeszcze mozliwosci pokazania prawdziwego Hd bo jeszcze zaden program taki nie lecial...no bo umowmy sie klan albo moda na sukcech w HD nie byla nagrywana ;) mam tvp hd i tak leci wszystko w prawdziwym hd i klanu mody na sukces tam nie pokazują..niestety panowie ale tpd to nie eurosport gdzie wszystko jest w prawdziwym HD a tvp ma swoja ramowke i nie wylączą danego progamu tylko dlatego ze coś nie jest w Hd a tak na marginesie polsat hd tez czasem daje jakies stare seriale w kwadraciku ;) jedynie tvn hd działa inaczej
ps.zobaczycie jak sie zacznie Euro i wtedy będzie wypas HD :) bo umowmy sie do ogldania jakiegos tam serialu hd zbędne jest..HD to sport i fajne filmy no i ewentualnie filmy przyrodnicze :)
W końcu ktoś z "głową na karku" .
Pozdrawiam.
To w takiej sytuacji tworzy się jeden kanał czyli TVP HD, a nie dwa twory w postaci TVP 1 HD oraz TVP 2 HD, gdzie wysoka rozdzielczość będzie stanowiła od kilku do kilkunastu procent ramówki. Po co marnować miejsce w multipleksach na takie coś?
tak do tego tez nie mozna podchodzic... bo ile jest kanałow na polskim rynku gdzie od rana do wieczora leci prawdiwe hd.. niewiele..mam 3 kanaly HBO hd i tam tez polowa filmow nie jest w prawdziwym Hd..wieć ja bym tak nie marudził ;)

Zablokowany