TVP w MUX1 - zagadnienia techniczne

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
arik92

Re: TVP w MUX1

Post autor: arik92 »

W TV Sony po wybraniu kraju Włochy (wtedy działa LCN) i automatycznym wyszukaniu TV proponuje dla pozycji 001 i 002 wybór, albo wersja HD albo SD. Natomiast gdy pominiemy ten krok to automatycznie na pozycję 001 i 002 lądują serwisy HD, a serwisy SD na pozycję 850,851 tak więc rozróżnia po deskryptorach service_type.

Bartt

Re: TVP w MUX1

Post autor: Bartt »

Ja myślę że lepiej aby nadawca zmienił sposób nadawania, niż żeby każdy walczył z producentem swojego tv.
A przy okazji ludki zabaczą jaka jest różnica między TVP w HD i SD ;)

edediedi

Re: TVP w MUX1

Post autor: edediedi »

panowie a moze warto zastanowic sie na nowym TV w LG niema takich problemow !!! same plusy i jakość tez bedzie troszke lepsza ,nie chcialem nikogo urazic pozdro

El Prezesso
Posty: 145
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 17:52
Odbiornik: TV LG 42LM620S
Instalacja antenowa: Fuba DAT903 Combo LTE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Koszalin/Gołogóra

Re: TVP w MUX1

Post autor: El Prezesso »

Cóż,mój LG (ten z podpisu) ma jednak problem - uparcie wybiera scieżkę MPEG przy TVP1 HD i TVP2 a to dlatego, że one są opisane jako "polski".
Nawet jak mu ręcznie zmienię na DD+ "org" i w menu dot. ustawień dźwięku zmienię opcję "dźwięk DTV" z "auto" na "DD+" to i tak po przełączeniu na inny kanał i powrocie do TVP1 z uporem maniaka wybiera MPEG.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: TVP w MUX1

Post autor: biopar »

Panowie z problemami Phillipsa - skanowanie kanałów wg kraju Niemcy rozwiązało problem. Kanały HD na początku, potem SD i potem już jak leci. Nie wg czego, ale jakiś tam sensowny porządek jest. Phillips niestety nadal uparcie twierdzy, że lepszy jest kraj Finlandia (czat z Panami przed chwilą to potwierdził)

A no i Phillips upiera się, że nie ma sygnałów od użytkowników Phillipsa w sprawie DVB-T w Polsce, więc proszę wszystkich o zasypywanie ich mailami w tej sprawie.

edediedi

Re: TVP w MUX1

Post autor: edediedi »

El Prezesso pisze:Cóż,mój LG (ten z podpisu) ma jednak problem - uparcie wybiera scieżkę MPEG przy TVP1 HD i TVP2 a to dlatego, że one są opisane jako "polski".
Nawet jak mu ręcznie zmienię na DD+ "org" i w menu dot. ustawień dźwięku zmienię opcję "dźwięk DTV" z "auto" na "DD+" to i tak po przełączeniu na inny kanał i powrocie do TVP1 z uporem maniaka wybiera MPEG.
El Prezesso
no musze przyznac ci racje moj tak samo reaguje zaraz cos bede szukal jak znajde dam znac

rancor
Posty: 50
Rejestracja: 10 maja 2012, o 18:38
Nadajnik - obiekt nadawczy: Poznań-Śrem

Re: TVP w MUX1

Post autor: rancor »

dolwild pisze:Mój TV Philips a sądzę, że także inne TV nie są w stanie zaprogramować jednocześnie TVP1 HD i TVP2 HD. Chyba powodem są te same ID dla kanałów HD i SD. Z tego powodu mogę zaprogramować tylko TVP1 HD i TVP2 SD lub na odwrót TVP1 SD i TVP2 HD.
Proszę o pilną odpowiedź i interwencję.
Niech Emitel nie zwala na producentów telewizorów. Ja mam rocznego Thomsona i też mam ten sam problem. Czy tak trudno zmienić ID kanałów w multipleksach?

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: TVP w MUX1

Post autor: alabama1 »

Natura w Jedynce- Tajemnice żółwi w pięknym hd. Chyba nie zaprzeczycie.

edediedi

Re: TVP w MUX1

Post autor: edediedi »

El Prezesso pisze:Cóż,mój LG (ten z podpisu) ma jednak problem - uparcie wybiera scieżkę MPEG przy TVP1 HD i TVP2 a to dlatego, że one są opisane jako "polski".
Nawet jak mu ręcznie zmienię na DD+ "org" i w menu dot. ustawień dźwięku zmienię opcję "dźwięk DTV" z "auto" na "DD+" to i tak po przełączeniu na inny kanał i powrocie do TVP1 z uporem maniaka wybiera MPEG.
trzeba zmienic w opcjach jezyk audio !!! dalem angielski i juz jest lepiej :D :D

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TVP w MUX1

Post autor: bogdanzieba »

Czyli co wszyscy producenci telewizorów (Sony, Thomson, LG itp.) mają stworzyć najnowsze oprogramowanie aby to działało? To jest śmieszne.

edediedi

Re: TVP w MUX1

Post autor: edediedi »

bogdanzieba pisze:Czyli co wszyscy producenci telewizorów (Sony, Thomson, LG itp.) mają stworzyć najnowsze oprogramowanie aby to działało? To jest śmieszne.
a raczej chore !!! ale jaki kraj taka technologia :lol:

irjanas
Posty: 32
Rejestracja: 12 marca 2012, o 12:55
Odbiornik: TV sharp lc-40lx814e
Instalacja antenowa: Antena DIPOL
16/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Łódź EC-4

Re: TVP w MUX1

Post autor: irjanas »

Na to wygląda wg nadawców. W moim Sharpie tez musiałem dac jako jez. audio inny niz polski by było dobrze czyli by automatycznie wskakiwał na DD+.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP w MUX1

Post autor: cyber »

alabama1 pisze:Natura w Jedynce- Tajemnice żółwi w pięknym hd. Chyba nie zaprzeczycie.
Nie zaprzeczam :) Ale zaraz "optymiści" już coś wymyślą ,żeby swoje kompleksy leczyć.
Pozdrawiam.

shadowman333

Re: TVP w MUX1

Post autor: shadowman333 »

alabama1 pisze:Natura w Jedynce- Tajemnice żółwi w pięknym hd. Chyba nie zaprzeczycie.
Po części zaprzeczymy :) Rozdzielczość nie większa jak 1280x720. Jest HD, ale ta niższa rozdzielczość HD. "Galeria" dzisiaj była w 1920x1080. Tu już była spora różnica.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: TVP w MUX1

Post autor: cyber »

Faktycznie ,polskie seriale wypadały nieco lepiej ;)

gaaazzz

Re: TVP w MUX1

Post autor: gaaazzz »

Up

Rozumiem że żartujecie... :lol:

Mam podgląd na TVP 1 SD i TVP 1 HD - żółwie lecą na 100% w upscalowanym SD.

Nie wiem na czym oglądacie TV ( może na 15" CRT ) ale przecież na każdym LCD gołym okiem widać kiedy jest SD a kiedy HD...

Dziś galeria leciała w HD - różnica kolosalna.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: TVP w MUX1

Post autor: alabama1 »

Żółwiki w hd. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Tyle szczegółów widać, a wy dalej swoje...

shadowman333

Re: TVP w MUX1

Post autor: shadowman333 »

Ja na razie tylko "Galerię" widziałem w 1920x1080 i nic poza tym. Z czasem wszystko się wyjaśni, które materiały będą w 1920x1080, a które "tylko" w 1280x720. Ludzie pisali, że "Na dobre i na złe" też było w 1920x1080, więc na chwilę obecną tylko te dwa seriale lecą w 1080i.

@alabama1 jeśli masz na myśli hd 1280x720 to tak - jest to hd. Tutaj każdy mówiąc "prawdziwe HD" ma na myśli 1920x1080.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: TVP w MUX1

Post autor: bogdanzieba »

To piszcie Full HD lub HD Ready :)

shadowman333

Re: TVP w MUX1

Post autor: shadowman333 »

Wcześniej tak napisałem to mnie ktoś poprawił, żę full hd to 1080p, a my mamy 1080i, więc nie full hd. :) Każdy to inaczej interpretuje. Ja też wolałbym określenia Full HD i HD Ready.

Zablokowany