TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy

bartekm

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: bartekm »

jeżeli TV4 uruchomi nowy kanał filmowy to pewnie będą chcieli zakodować go w 2 MUX-ie niestety...

hasior

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: hasior »

bartekm pisze:jeżeli TV4 uruchomi nowy kanał filmowy to pewnie będą chcieli zakodować go w 2 MUX-ie niestety...
Tak on ma być płatny i w 2 MUX-ie

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: Drekan »

No nareszcie zdecydowali jaki charakter ma mieć ten ich płatny kanał.

Jednak od planów do komercyjnego startu stacji telewizyjnej jeszcze długa droga. Patrząc na powiązania TV4 z Polsatem zapewne dostaniemy kanał Polsat Film ze zmienionym logiem. :mrgreen:

Demon

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: Demon »

Jeżeli będzie to kanał filmowy o względnym poziomie do innych kanałów filmowych podobnym do poziomu TV4 w stosunku do innych programów, to ja rezygnuję. Dajcie spokój! Zamiast stronniczego TVN24 mogę oglądać TVP Info, zamiast Polsat Sport mam CT4, filmy z TV4 bez komentarza... Najbardziej na tym ucierpi moje dziecko, ale taki już jest trend w naszej Polsce, że o nich się nie pamięta nigdy.

danielmat

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: danielmat »

Demon pisze:Jeżeli będzie to kanał filmowy o względnym poziomie do innych kanałów filmowych podobnym do poziomu TV4 w stosunku do innych programów, to ja rezygnuję. Dajcie spokój! Zamiast stronniczego TVN24 mogę oglądać TVP Info, zamiast Polsat Sport mam CT4, filmy z TV4 bez komentarza...
Nie przesadzałbym aż tak bardzo z tą krytyką ww. przez Ciebie programów. Nie wydaje mi się, aby TVN24 było nie wiadomo jak stronnicze, a w każdym razie nie bardziej niż podobne kanały tego typu. Żeby mieć CT4 trzeba mieć szczęście i mieszkać w pobliżu granicy czeskiej, (ale nie chce mi się wierzyć, aby CT4 było dużo lepsze, o ile w ogóle od Polsat Sport). Jedynie w kwestii TV4 mam podobne zdanie, ten kanał to porażka.
Tym czy dany program jest stronniczy czy nie, wartościowy czy wręcz przeciwnie nie warto się zajmować, bo wiadomo, że to, co dla jednego jest dobre dla drugiego będzie funta kłaków warte, to kwestia gustu i upodobań.

Problem leży gdzie indziej a mianowicie skandalem jest, że te dodatkowe programy, które miałyby wchodzić w skład MUX-2 (mniejsza z tym, jakie by to były programy) planuje się zakodować i udostępniać za dodatkową opłatą. Jest to działanie ewidentnie szkodliwe dla rozwoju NTC. Takie jest moje zdanie.

Demon

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: Demon »

Temat kodowania był już przewałowany. O stronniczości TVN24 pisałem nie tylko w perspektywie politycznej. Każdy nadawca ma jakiś swój punkt widzenia. Irytuje mnie nadmierna ilość programów wróżbiarskich, w których z fusów po herbacie "szpenie" wyczytują potencjalne wyniki w największej zalegalizowanej grze hazardowej świata, oddział Polska - GPW, które i tak się z reguły nie sprawdzają. Po czym ci sami opowiadają, że to tak musiało być, bo... i znowu bredzą. Poza tym informacje w większości tragiczne i dołujące przeważają nad tymi pozytywnymi itd...

W kwestii programów kodowanych jest mały promyk - według propozycji zamąconej ustawy po pięciu latach będzie można nie przedłużyć pozwolenia na emisję bez podania przyczyny. Jest taki zapis, który obarcza obowiązkiem przedłużenia koncesji/pozwolenia czy czego tam dla programów nadających FTA dla powierzchni kraju minimum (chyba) 95%.

danielmat

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: danielmat »

Demon pisze:...O stronniczości TVN24 pisałem nie tylko w perspektywie politycznej. Każdy nadawca ma jakiś swój punkt widzenia. Irytuje mnie nadmierna ilość programów wróżbiarskich, w których z fusów po herbacie "szpenie" wyczytują potencjalne wyniki w największej zalegalizowanej grze hazardowej świata, oddział Polska - GPW, które i tak się z reguły nie sprawdzają. Po czym ci sami opowiadają, że to tak musiało być, bo... i znowu bredzą...
No cóż, jak się stworzyło program stricte informacyjny to czymś trzeba zapełnić ramówkę. Więc pojawiają się tego typu "zapchaj dziury", w których dominuje pseudo fachowy bełkot. Obecnie Polsat tworzy swój kanał Polsat News, jestem pewien, że treść nie będzie odbiegała znacząco od TVN24.
Demon pisze:...Poza tym informacje w większości tragiczne i dołujące przeważają nad tymi pozytywnymi itd...
To jest niestety przypadłość większości (jeśli nie wszystkich) programów informacyjnych. Złe wiadomości sprzedają się niestety dużo lepiej niż te pozytywne.

Demon pisze:...W kwestii programów kodowanych jest mały promyk - według propozycji zamąconej ustawy po pięciu latach będzie można nie przedłużyć pozwolenia na emisję bez podania przyczyny. Jest taki zapis, który obarcza obowiązkiem przedłużenia koncesji/pozwolenia czy czego tam dla programów nadających FTA dla powierzchni kraju minimum (chyba) 95%.
Marna to pociecha.

marboro

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: marboro »

TV4 to nie jest rewelacja ponieważ nic ciekawego w nim do oglądania nie ma,sami może zauważyliście powtórka Bigbrathera z przed 3 bądż 4 lat i to w ciągu całego dnia i nocą.
Jak można coś takiego puszczać i to jeszcze na początek roku,gdzie są nowe programy co tam można oglądać czyżby mieli taką oglądalność że nie potrzebują większej ilości widza już TV Puls jest 100krotnie lepsza a oni chcą urochamiać kanał filmowy,to co w nim dadzą Flip i Flap,produkcję niemych amerykańskich filmów bo są najtańsze.Bo na nowsze nie będzie ich stać bo dużo kosztują i co to będzie za kanał filmowy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: qwerty »

A na innych kanałach nie ma badziewnych programów/seriali/filmów? Na tv4 czasami oglądam Galileo. Każdy kanał, jeżeli nie będzie kodowany powinien mieć takie same prawa!

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: Puma »

Na każdym kanale są gorsze i lepsze programy, poza tym to co dla jednego jest badziewiem dla innego jest warte obejrzenia.
Gdybym miał dostęp do TV4 na pewno bym coś wybrał dla siebie z oferty programowej. A filmy z serii 'Flip i Flap' chętnie bym obejrzał w TV.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: markus 69 »

Panowie @Puma, @qwerty
Macie racje - sam często wole obejrzeć choćby powtórkę Galileo a niżeli jakiś serial na innym kanale.

Demon

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: Demon »

Ależ @markus69, @Puma i @qwerty, nie za dodatkową opłatę za takiego poziomu programy! Ja mam na myśli potencjalny płatny kanał filmowy TV-4...

Flipa i Flapa również obejrzę, ale kasy za to nie dam. Na pewno nie dam.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: markus 69 »

@Demon
Oczywiście, że nie płatny - miałem namyśli teraźniejszą ramówkę tego kanału.
A tak wo gule uważam że wszystkie kanały w DVB T powinny być darmowe choćby z tego powodu, że jest to towar mocno deficytowy.(chodzi o częstotliwości)

Demon

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: Demon »

Nie wierzę, żeby w NTC były jakieś naprawdę porządne programy płatne. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby w NTC znalazł się naprawdę dobry program filmowy, w którym leciałyby hity i nowości oraz naprawdę dobre kino. Do tego kanał filmowy z klasyką, program muzyczny dla młodzieży (wiekiem i/lub duchem) oraz program muzyczny z klasyką pop. Dodatkowo rzetelny program informacyjny, naukowy, ciekawy program dla dzieci oraz ze dwa programy kulturowo-turystyczne. Zostaje jeszcze spokojnie miejsca na coś o zwierzętach i naturze oraz z geografii i astronomii. Sport, seriale, XXX i platformy satelitarne padają.

Tak więc nie dopuszczą do tego. Jeżeli już coś płatnego będzie, to będzie to mizernota.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: kupon »

wszystko o.k.ale teraz w kwestii technicznej.jezeli będą kodowane np.4czy 5 programów to jak nadawcy sobie wyobrażają odkodowanie ich w tv.mój tv ma tylko jeden slot na moduł dostępu.znając wyobrażnie naszych nadawców to każdy będzie kodował w innym systemie.więc jak trzeba będzie na każdy kanał zmieniać moduł to porażka na całej linii.

marboro

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: marboro »

Nic podobnego.Co tam znowu wypisujecie o tych kodowaniach,nigdy w życiu nie może być,że każdy będzie kodował swoim systemem.Będzie jeden system kodowania i jedna karta wszyscy razem będą musieli być zgodni co do kodowania ponieważ będą przetargi na operatorów MUX-ów i ci będą nimi rozporządzać.Nie może być kodowania w różnych systemach do czego by to doprowadziło można się tylko domyśleć.Jezdziłem po różnych krajach Europy nie spotkałem się z czymś takim aby DVB-T miała różne systemy kodowania,jak to sobie wyobrażacie, a może jeszcze i w różnych systemach nadawania,warto by było zaopatrzyć się w różne telewizory(najlepiej z Angli bo tam już wprowadzają nowszy system).
Paranoja.To byłaby sensacja XXI wieku w Polsce jako jedynego kraju na świecie z takim pomysłem.

Pozdrawiam

Demon

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: Demon »

marboro pisze:To byłaby sensacja XXI wieku w Polsce jako jedynego kraju na świecie z takim pomysłem.
A ile jest państw Europy z opóźnieniami we wprowadzaniu cyfrowej telewizji naziemnej? To jest bardziej skomplikowane zagadnienie. Może trzeba byłoby powołać jednego wirtualnego operatora telewizji kodowanej w NTC, który dobierałby sobie odpowiednie programy tak, aby jego oferta była atrakcyjna?

W ogóle ten pomysł z płatną TV naziemną, jest chory.

uggp

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: uggp »

ale technicznie to jest możliwe, żeby każdy leciał w swoim systemie, miał swój moduł i swoją kartę, mało tego, może dawać osobne boxy sparowane z kartą
kto im zabroni :evil:

Demon

Re: TV4 chce uruchomić w dvb-t kanał filmowy

Post autor: Demon »

uggp pisze:ale technicznie to jest możliwe, żeby każdy leciał w swoim systemie, miał swój moduł i swoją kartę, mało tego, może dawać osobne boxy sparowane z kartą
kto im zabroni :evil:
Dlatego nie wykluczam sensacji XXI wieku :lol:

Zablokowany