DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

lukaszwr
Posty: 7
Rejestracja: 5 stycznia 2012, o 12:05
Odbiornik: WandTV IT9135
Wiwa HD-50
LG 50PS2000
Instalacja antenowa: Siatkowa No-name + LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Św. Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: lukaszwr »

Podłaczaj śmiało siatkówkę, z tego co czytałem najlepsza do odbioru wysokich kanałów a na takim nadaje Św. Krzyż MUX-1 (k.62). Sam osobiście z takiej korzystam i oba muxy 100%, 70 km od nadajnika.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

bogdanzieba pisze:Tak ale nie lepiej kupić za 36 zł antenę kierunkową?
@bogdanzieba powiem szczerze, że mam sam u siebie takie 2 anteny kierunkowe z Dipola na kanały 21-69 (teraz leżą mi bezużyteczne), gdyż jak się okazało to w blokowiskach "nie zdawały one egzaminu" z odbioru wysokiego kanału jakim jest k.62. Owszem kanał 36 odbierał bez zarzutu ale za to na k.62 siła 40% jakość 100% (wg wskazań mojego tv Sony). Na Samsungu obraz się zacinał (siła 40% poziom błędów 10). Nie wiem jak u innych ale u mnie po zdjęciu kierunkowej yagi (z symetryzatorem) i po podłączeniu zwykłej siatki (również z symetryzatorem) w końcu skończyły się moje problemy z częstymi zacięciami na k.62.
PS. Podsumowując:
wg mnie anteny siatkowe lepiej radzą sobie z odbiorem cyfrowym (z analogiem może być gorzej) w gęstej zabudowie (blokowiska, wieżowce itp.) oraz lepiej odbierają wysokie kanały >60. Oczywiście gdy w puszcze antenowej takiej siatki jest zamontowany symetryzator, a nie super hiper wzmacniacz turbo typu No Name :D

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: dario9678 »

Czy jest u was EPG na TVP Kielce w MUX1?

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

Już działa EPG na kanale TVP INFO Kielce, również w godzinach, w których nadawane jest okienko lokalne TVP Kielce.

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: snykwa »

Koniec moich kłopotów z odbiorem kanału 62. Miałem wymieniać przewód antenowy-kupiłem nawet dobrej jakości. Ale zrobiłem jeszcze jeden eksperyment. "Odarłem" z siatki antenę siatkową (siatka mi trochę przeszkadzała-zawadzała o dach), założyłem wzmacniacz SWA-7(dawniej w antenie siatkowej), który był do tej pory w antenie kierunkowej i podłączyłem dla sprawdzenia na starym przewodzie. I tu zaskoczenie. 36 k. 80/95 a 62 k. 80/95 (przypominam, że w Arivie to jest 100%). Jeśli się nie zmieni nic to kończę eksperymenty. Wygląda na to, że stare siatkowe anteny nie są takie złe.

qwert

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: qwert »

Mieszkam w kielcach odbieram wszystkie tvp1. 2hd kultura ... polsat ,tvn ...ale nie moge złapać eska tv ,polo i reszte z MUX 1 w czym problem przecież MUX 1 jest nadawany ze św.Krzyza od 01.06.2012

karol2tomek

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: karol2tomek »

No musisz antenkę zmienić bo MUX-1 ze św krzyża jest na wysokim kanale 62 i ciężko go złapać ok o połowę gorzej ja odbieram niż MUX-2

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: snykwa »

qwert pisze:Mieszkam w kielcach odbieram wszystkie tvp1. 2hd kultura ... polsat ,tvn ...ale nie moge złapać eska tv ,polo i reszte z MUX 1 w czym problem przecież MUX 1 jest nadawany ze św.Krzyza od 01.06.2012
Łapiesz mux-3 z Targowej. Ja swoje kłopoty tak rozwiązałem.
snykwa pisze:Koniec moich kłopotów z odbiorem kanału 62. Miałem wymieniać przewód antenowy-kupiłem nawet dobrej jakości. Ale zrobiłem jeszcze jeden eksperyment. "Odarłem" z siatki antenę siatkową (siatka mi trochę przeszkadzała-zawadzała o dach), założyłem wzmacniacz SWA-7(dawniej w antenie siatkowej), który był do tej pory w antenie kierunkowej i podłączyłem dla sprawdzenia na starym przewodzie. I tu zaskoczenie. 36 k. 80/95 a 62 k. 80/95 (przypominam, że w Arivie to jest 100%). Jeśli się nie zmieni nic to kończę eksperymenty. Wygląda na to, że stare siatkowe anteny nie są takie złe.
Na antenie kierunkowej ze wzmacniaczem mux-2 odbierał na 100%(80/95) a mux-1 już gorzej(70-80/70-73) a czasami spadało poniżej 50. Problem rozwiązałem jak wyżej. i teraz mam jeden i drugi mux 80/95 czyli na Arivie 100%.

karol2tomek

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: karol2tomek »

@snykowa co miałeś na myśli pisząc : "Odarłem" z siatki antenę siatkową . Czyli co zostało z tej anteny?Same pręty ?

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: snykwa »

Odciąłem siatkę. Został pionowy (aluminiowy) element i cztery direktory (chyba tak to się nazywa). Odbiór mam super nawet na 62 kanale.

konradspike

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: konradspike »

WITAM,proszę was o pomoc ponieważ testuję już czwartą antenę i nic. Mieszkam w Kielcach na osiedlu Ślichowice II ul. Karbońska na II piętrze, balkon zwrócony mam na targową i św. Krzyż. Mam problem ze złapaniem sygnału ze św. Krzyża, programów TVN, POLSAT itd. TVP HISTORIA, TVP1, TVP2, TVP POLONIA itd. łapę bez problemów natomiast mam problem z tym MUX2. Testowałem anteny typu Opticum AX-800, Telmor DIGITactiva ; TechniSat TerraTenne; Opticum AX1000 UHF/DVB-T; Na każdej ten sam problem. Powiedzcie czy jest wogóle sens dalej sie z tym bawić czy po prostu w tym miejscu nie jestem w stanie złapać MUX2. DOdam tylko ze TELMOR DIGITactuivia gdy stałem przy niej i ja trzymałem łapałem MUX2, ale gdy tylko się oddaliłem od razu było pogorszenie obrazu, bardzo podobnie było przy opticum ax1000. Pozdrawiam i proszę o radę.

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: snykwa »

Po pierwsze to łapiesz mux-2 a nie łapiesz mux-1. Przejrzyj moje posty i zobaczysz jakie miałem problemy. Kanał 62 (mux-1) jest bardzo wysoki i przy okazji bardzo kierunkowy. Trzeba dokładniej ustawić kierunek. Sprawdź antenę siatkową ze wzmacniaczem.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: pablo82 »

@konradspike spróbuj odebrać MUX-1 z innych nadajników, które go nadają na niższych kanałach np. z Chorągwicy pod Krakowem nadawany jest MUX-1 na k.25 (ponoć sygnał "leci" aż pod Kielce), kanał 35 Częstochowa (Wręczyca) lub Przysucha k.50.
PS. Tak jak wcześniej wspomniał @snykwa MUX-1 ze Św. Krzyża nadaje na bardzo wysokim kanale 62 i trzeba bardzo dokładnie ustawić antenę na nadajnik by uzyskać jak największą JAKOŚĆ (a nie siłę) odbieranego sygnału. Ewentualnie spróbuj łapać z odbicia od innych budynków lub zastosuj słabszy ekranowany wzmacniacz o niewielkim wzmocnieniu np LNA-101 ok.15dB

konradspike

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: konradspike »

Ale ja nie mam programów zarówno na 62 jak i 36 kanale natomiast mam programy z 44 i 47, a 36 to mux2.

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: snykwa »

Kanał 47 to mux-3 z Targowej, natomiast na kanale 44 są stacje kodowane. Wejdź w menu-wyszukiwanie ręczne i ustaw kanał 36 i przestawiaj antene. Jak Ci się pojawią kreski jakości i siły to ustaw aby były jak największe. A najlepiej to ustaw kanał 62. Jak tu coś złapiesz to k. 36 złapiesz bez problemu. Ja nie wyszukuję automatycznie tylko na ręcznym, wtedy nie wchodzi mi kanał 44.

Scyzor86

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Scyzor86 »

Ma ktoś jeszcze tak, że odbiera Mux1 a Mux2 nie bardzo kopci? Czym to może być spowodowane? Intensywność i jakość sygnału jest taka jak przy Mux1 tylko, że co jakiś czas spada do 0% i przez to nie da się oglądać. A przecież oba nadajniki sa na Świętym Krzyżu.

eftalo
Posty: 67
Rejestracja: 2 maja 2012, o 18:02
Odbiornik: tuner Cabletech bez HD
Instalacja antenowa: siatka oraz ATX91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnobrzeg,Piaski, Św.Krzyż, Tarnów

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: eftalo »

mam na odwrót jak nie uziemię tunera-znika kanał 62-sam siebie zakłóca

Scyzor86

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: Scyzor86 »

A mógłbyś mi podpowiedzieć jak to zrobić bo to chyba to? Jak położę dłoń na tunerze to odbiera elegancko a jak ją zabiorę to znika mux2

karol2tomek

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: karol2tomek »

Mi to szczerze nie pomaga ale to zależy od tunera. Uziemić tuner toz naczy owinąć go w folię aluminiową tak by tylko zostały dziurki na wentylacje Zakręcić w tej foli kabel który podłączyć do uziemienia (bolca w gniastku)

karol2tomek

Re: DVB-T z RTCN KIELCE ŚW. KRZYŻ

Post autor: karol2tomek »

snykwa pisze:Kanał 47 to mux-3 z Targowej, natomiast na kanale 44 są stacje kodowane. Wejdź w menu-wyszukiwanie ręczne i ustaw kanał 36 i przestawiaj antene. Jak Ci się pojawią kreski jakości i siły to ustaw aby były jak największe. A najlepiej to ustaw kanał 62. Jak tu coś złapiesz to k. 36 złapiesz bez problemu. Ja nie wyszukuję automatycznie tylko na ręcznym, wtedy nie wchodzi mi kanał 44.
k.44 to nadaje z targowej? czy z krzyża? i jakie są tam kanały kodowane?

Zablokowany