DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Bartt

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Bartt »

A ja będę się upierał, że z punktu widzenia odbiorcy, odległość między nadajnikami może być większa ;). Ważne żeby różnica odległości nadajników w miejscu odbioru nie przekraczała tej wartości, no i żeby była właściwa synchronizacja nadajników.
Być może z powodu dużego zasięgu tego nadajnika (teoretycznie 200 km, czyli np. pod granice Poznania :o ) nie brano pod uwagę nadawania w SFN :?:.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: a.d. »

  • Jest juz oficjalna zgoda Telewizji Polskiej na wylaczenie analogowej emisji TVP-2 K37 na obiekcie Luban-Nowa Karczma.
  • Czestotliwosc ta juz niebawem zostanie wykorzystana na potrzeby przyszlej(przyspieszonej) emisji Mux-2 z obiektu nadawczego Jelenia Gora-Sniezne Kotly na K37 w okresie przejsciowym(docelowo K35), prawdopodobnie bedzie jeszcze potrzebna zmiana parametrow emisji na przemiennikach TVP(G.Kościelna,Ulanowice) aby w przeciagu kilku miesiecy mogl wystartowac Mux-2 z tego obiektu.
  • Teraz pilka w grze po stronie nadawcow tego multipleksu czy wykaza wieksza determinacje i chec wczesniejszej emisji z tego obiektu.

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: krokodyl »

Super jakby to się sprawdziło. Dla mnie ten kanał nawet już mogę wyłączyć. Niech Emitel zamawia już nadajnik.

Bartt

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Bartt »

Skoro była determinacja w sprawie lepszego sygnału mux-2 z Suchej Góry, to tym bardziej powinna być w sprawie startu mux-2 z Jeleniej Góry (trochę mi wyszła rymowanka :lol: ).

Czekamy w takim razie na info od Panów Berezowskiego lub Brodziaka ;).

PS

@a.d.
Musisz mieć jakieś niezłe wtyki w uke ;).

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Tomasz Berezowski »

Jak będę miał w ręku papier z UKE, to oczywiście jak zwykle poinformuję o dalszych działaniach.

Zulus_JG

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Zulus_JG »

Dobrze by było, żeby ruszył MUX-2 w Jeleniej Górze, bo w odnowienie swojej dachowej instalacji zainwestowałem 3 setki. Sama antena, to koszt 178 złotych, że o kablu nie wspomnę hehe :)

Edit: Inwestycja w odnowienie instalacji, to około 300,00 złotych. Będę bardziej precyzyjny :lol:
Ostatnio zmieniony 18 maja 2012, o 11:28 przez Zulus_JG, łącznie zmieniany 1 raz.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: tolus »

300 setki - drogo - bardzo drogo - 30 000 to stacja czolowa CATV kosztuje - pozdro....

kamarsz

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: kamarsz »

Ja odbieram MUX-1 ze Śnieżnych Kotłów w Czerniawie, choć analogowy polsat na 47 ledwo widoczny, nadajnik mam zasłonięty górą. Mam tu przynajmniej tvp info z Wrocławia bo wcześniej tylko z Gorzowa.

aczar

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: aczar »

A ja od dzisiaj mam Wiwę 90 i obraz jest OK :)

Awatar użytkownika
plasturion
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2012, o 10:43
Odbiornik: Wiwa HD-90 NEW!
soft: 120823.491511.1
Instalacja antenowa: siatkowa z LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża / Żurawina / Śnieżne Kotły

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: plasturion »

Ja też mam wiwe-90 i odbieram stablinie tego muxa we Wrocku (siła/jakość 100). Antena siatka i lna177.

tomasso
Posty: 11
Rejestracja: 6 lutego 2012, o 10:44
Odbiornik: Wand TV USB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa+ symetryzator (ściągnięta siatka)10m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jelenia Góra-Śnieżne Kotły +DE+CZ

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: tomasso »

TVP1 HD już działa testowo i to w rozdzielczości 1920x1080 :)

Zulus_JG

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Zulus_JG »

Działa wersja testowa programu TVP-1 HD, ale wydaje mi się , że daleko jest jakością do programu TVP HD nadawanego z satelity. Mam tylko nadzieję, że jakość nowego TVP-1 HD poprawi się, po zakończeniu wersji testowych.
W Jeleniej Górze odbieramy MUX-1, więc tylko TVP-1 HD możemy odbierać. TVP-2 HD, to odległa przyszłość, a szkoda :cry:

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Jakość obrazu TVP1 HD na przykład polskich seriali jest bardzo dobra. Odbierając na laptopie z Windows 7 64 bit zaobserwowałem, że najlepsza jest taka kombinacja: odbiór za pomocą rewelacyjnego polskiego SPLASH LITE (darmowy), gdzie jest o niebo lepsza jakość od MEDIA CENTER i innych. Media Center oferuje za to odbiór telegazety i przewodnika oraz zapis programu do pliku .wtv. Plik ten natomiast najlepiej odtwarzać Windows Media Playerem ( ponieważ SPLASH nie odtwarza tego formatu ) gdzie otrzymujemy taką samą jakość odbióru jak przy emisji live na SPLASHU. Wiem, że to pogmatwane trochę, ale dla ludzi, którzy cenią sobie perfekcyjny odbiór to jest naprawdę kombinacja pozwalająca cieszyć się nawet na laptopie i starym tunerze TV (USB) przyzwoitą jakością obrazu. Myślałem, że zapisany sygnał HD będzie stratny, ale jestem mile zaskoczony, gdyż jakościowo nie widzę róznicy ( oczywiście na laptopie z matrycą 1366/768 pikseli ).

juliusz1

Mux 2 dla Jeleniej góry i okolic

Post autor: juliusz1 »

Witam w związku że fajnie odbieram Muxa 1 z śnieznych kotłow mam pytanie czy jest szansa na wczesniejsze uruchomienie muxa 2 z w/w nadjnika Jelenia Góra śnieżne kotły niż 31.12 2013 roku ,pytam poniewąz nie odbieram syganału analalogowego wogóle a tvn i polsat by się przydały.Pozdrawiam

arom1

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: arom1 »

juliusz1 pisze:Witam w związku że fajnie odbieram Muxa 1 z śnieznych kotłow mam pytanie czy jest szansa na wczesniejsze uruchomienie muxa 2 z w/w nadjnika Jelenia Góra śnieżne kotły niż 31.12 2013 roku ,pytam poniewąz nie odbieram syganału analalogowego wogóle a tvn i polsat by się przydały.Pozdrawiam
a.d. pisze:
  • Jest juz oficjalna zgoda Telewizji Polskiej na wylaczenie analogowej emisji TVP-2 K37 na obiekcie Luban-Nowa Karczma.
  • Czestotliwosc ta juz niebawem zostanie wykorzystana na potrzeby przyszlej(przyspieszonej) emisji Mux-2 z obiektu nadawczego Jelenia Gora-Sniezne Kotly na K37 w okresie przejsciowym(docelowo K35), prawdopodobnie bedzie jeszcze potrzebna zmiana parametrow emisji na przemiennikach TVP(G.Kościelna,Ulanowice) aby w przeciagu kilku miesiecy mogl wystartowac Mux-2 z tego obiektu.
  • Teraz pilka w grze po stronie nadawcow tego multipleksu czy wykaza wieksza determinacje i chec wczesniejszej emisji z tego obiektu.

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

Tyle to kolega sam pewnie zauwarzyl, znajac nasza rzeczywistosc to nie za szybko.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Tak więc trzymamy wszyscy kciuki za MUX2 na Śnieżnych Kotłach, bo jest ten "nasz" nadajnik naprawdę w "mocy", odbieramy MUX1 nawet w piwnicach..... tak tak to nie żart, 40 km od nadajnika 15 cm drutu czyni "cuda".
Tylko żal, że wszyscy już mają (<<MUX2>>) a my jeszcze NIE!.

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

eter pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
"Mocny w gebie ten nadajnik"8km od snieznych i ECHO a gdzie niby cytuje????
Ostatnio zmieniony 8 czerwca 2012, o 23:21 przez ogromny, łącznie zmieniany 1 raz.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

"Echo"?....antena 19 elementowa, jakby chyba za mocna na tak bliską lokalizację.
Powinien się wypowiedzieć w tej sprawie jakiś technik. Wygląda na to, że za blisko, też nie dobrze, skoro kłopoty z odbiorem. W odległości 40 km sygnał jest tak mocny, że można go odebrać na samym "dipolu" i to wewnątrz budynku na parterze. Odbiór bardzo dobry.
Ale kłopoty w takiej wydawałoby się idealnej lokalizacji to nie wesoła sytuacja.

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

Nastała cisza w eterze

Zablokowany