Kanały TV nadawane w HD

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Kanały TV nadawane w HD

Post autor: alex_777 »

Parę liczb podałem, co prawda w edycji postu, jak juz Ty napisałeś swó post.


Ale powtórzę (po raz ostatni i kończąc ten spór, bo mnie już męczy pisanie oczywistych oczywistości :D ):

sceny dynamiczne (np. mecz piłkarski), nadawane w jakości 1080i z bitrate circa 7 Mbit nie mogą być jakościową "PETARDĄ", nawet na TV 32"

TVP mogła zrobić wyjątek dla meczu otwarcia ME2012, i puścić ten materiał np. z bitrate 15-20 Mbit, to wtedy byłaby to "petarda".

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Kanały TV nadawane w HD

Post autor: pawelll »

Podałeś liczby opisujące parametry transmisji a nie jakość obrazu. Jaka jest korelacja między jednym a drugim?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kanały TV nadawane w HD

Post autor: qwerty »

Oglądałem wczoraj mecze na tvp1 i tvp2 (HD). Przy dynamicznych scenach z dużym zbliżeniem tło (kibice) potrafili się zrobić kwadratowi. Jednak to co widać na pierwszym planie wyglądało ok (tvp1) i dobrze (tvp2). Osobiście żałuję, że nie udostępnili ścieżki bez komentatora. :(

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Kanały TV nadawane w HD

Post autor: alabama1 »

Jak dla mnie jakość wspaniała, telewizor 32 cale, full hd.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Kanały TV nadawane w HD

Post autor: programista »

@sdolas

Według mnie nie ma takiej konieczności, ten temat jest ok, znajduje się w "strategie", więc wybór formatu to jak najbardziej strategia, ewentualnie temat pasuje do "zagadnienia techniczne", tak więc miejsce jest.

I przed wszystkim moim celem nie jest jakaś bezsensowna krytyka, czy wylewanie żali, tylko zwykła dyskusja o tym ludzie, i niech mi ktoś nie pisze, że i tak nie ma sensu dyskutować, bo nic się nie zmieni.

@alex_777

Zgadzam się, bitrate był około 6Mbit, także jak na 1080 to nic z tego lepszego nie będzie, wątpię też, że programy hd dostaną więcej jak te 6Mbit, wydaje mi się, że jakość może jedynie być lepsza gdyby wybrali 720, oszczędzone pasmo poszłoby wtedy w mniejszą kompresję.

@pawelll
A czemu porównywanie BD to nadużycie, chcesz uzasadnienia, bitrate podobny (przy 720), a jakość BD zdecydowanie lepsza, tyle chyba w temacie, a do tego co nagrałem z meczu media info podpisuje Blu-ray Video, dziwne prawda.

A na 32 calach wbrew wielu przekonaniom to nie robi różnicy.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Kanały TV nadawane w HD

Post autor: belzebiusz »

qwerty pisze:Osobiście żałuję, że nie udostępnili ścieżki bez komentatora. :(
W ffdshow i AC3 Filter można było sobie wyłączyć w opcjach kanał centralny i było wtedy bez komentarza. :D Podobny efekt da odłączenie kabla do głośnika centralnego w amplitunerze. :P

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: Kanały TV nadawane w HD

Post autor: radier »

@alex_777

Oglądałem transmisję na TV 32" właśnie i w mojej subiektywnej opinii obraz był petarda i ja jestem wdzięczny, że takie epokowe wydarzenie w dziejach naszego kraju można oglądać w dobrej jakości. Uważam, że jakość była PETARDA i musisz z tym żyć :lol:

Nie wiem czy się doczekasz meczu otwarcia na BD. Ale możesz napisać kartkę do świętego Mikołaja z takim życzeniem :lol:

nkp123

Re: Kanały TV nadawane w HD

Post autor: nkp123 »

Oj przestańcie. Z ok. 6mbit/s dla programu TVP1 HD i tak się nic więcej nie wyciśnie. Uważam, że jak na możliwości techniczne jakość TVP1 HD jest ok, zaś TVP2 HD przyzwoita. A na TV 42 cale z odległości 2,5 metra oglądało się wszystkie mecze dobrze. Artefakty kompresji nie były denerwujące.

Zablokowany