TECHNIKA LCD TV 23"

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: Kowa1 »

Jest taki Tesco-wski wynalazek : http://www.tesco.pl/technika/tv-technika-23.php

Jeśli ktoś miał z tym styczność to proszę o opinie albo choćby o jakieś informacje:
różnice pomiędzy modelami: 23CF-204DR, 23CF-204DG, 23CF-204DK
Czego to klon jest - Tesco przykleiło swoją naklejkę ale na czyim projekcie i gdzie wyprodukowanym ? Nie ma informacji o miejscu produkcji ( zgodnie z polskim prawem powinna być - PIH { Państwowa Inspekcja Handlowa } zajmuje się głównie przekonywaniem interweniujących klientów że nie mają racji, bo dziś sprzedawca a nie klient ma zawsze racje, w sytuacjach kiedy racje mają ) więc Chiny lub Tajwan.

Ma to dźwięk EAC-3 = DD+ ( jak do tego ma się Nicam )
Jest to full HD w odbiorze - rozdzielczość ekranu 1092x1080 sugeruje że tak ale co z dekoderem MPEG-4 nadąża ? I czy to jest w ogóle MPEG-4 bo nigdzie nie jest napisane.

No i oczywiście poza tym wszystkim podstawowym suchym technicznym także praktyczne funkcjonowanie - jakość obrazu, dźwięku, całościowo oczywiście porównawcze do innych sprzętów.

kjt

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: kjt »

Poszczególne modele różnią się chyba tylko i wyłącznie kolorem ramki (R-czerwony, G-szary, K-czarny).
Przeglądając specyfikacje na zagramanicznych tescach to wnioskuję, że to tylko TV z odtwarzaczem DVD. USB posłuży pewnie jako możliwość przeglądania zdjęć, słuchania muzyki i video zgodne z DVD.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: alabama1 »

Ja akurat posiadam telewizor lcd technika 26 cali, model 26-942. To co wiem o tych telewizorach to to, że matryca jest robiona przez samsunga. Kupiłem ten telewizor gdzieś z półtora roku temu, może dwa lata temu i nie miałem żadnej awarii. Nie zepsuł mi się. Jakość obrazu bardzo dobra. Wiadomo, że to nie to samo co 40 cali, ale hd ready do 26 cali to bardzo dużo, a obraz przy 23 calach też będzie piękny.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: Kowa1 »

No i pora na kolejne testy tego ( Technika LCD TV 23" ) a przy okazji innego ( JVC 24" LED FHD TV i Technika 26" HD redy ) sprzętu - mam nadzieję że tym razem nie w czarną du..ziurę admina.

Zaopatrzony w pożyczony wypasiony odtwarzacz DVD Philipsa pojawiłem się w Tessco z kilkoma ( płytkami DVD : "Amelia" Jean-Pierre Jeunet - dołączona do gazety wyborczej, "Czułe miejsca" Piotr Andrejew ( platynowa kolekcja polskiego kina ) z Empiku , "Raport mniejszości" Steven Spielberg - zakup internetowy, "Ja robot" Alex Proyas - rypnięty z wypożyczalnianej wersji, "Fahrenheit 9.11" Michael Francis Moore - oryginał z hameryki, udałem się do tesskiego.
Na miejscu mieli własne odtwarzacze DVD: dwie Manty i Philipsa, dodatkowo skorzystałem z wystawionego do sprzedaży AKAI.
UWAGA
Poruszałem się swobodnie ( przenosiłem i przełączałem sprzęty i kable te z wyposażenia jaki i do sprzedaży, operowałem własnymi jak i będącymi na miejscu - reklamówki - płytkami DVD ) i prawdę mówiąc byłem przekonany że po kilku minutach takiego mojego zachowania zjawi się ktoś i mnie "shaltuje" co nie nastąpiło !!! Muszę w tym miejscu oddać honor i podziw monitoringowi Tessco za umiejętność odsiewu złodziei od dociekliwych klientów oraz za danie klientowi możliwość zapoznania się i przetestowania sprzętu co w innych marketach jest istotnie ograniczane nawet przy udziale obsługi a najczęściej uniemożliwiane - w autoryzowanym salonie słony odmówiono mi zapoznanie się z instrukcją obsługi sprzętu przed jego zakupem !!!!!!!!

Moje doświadczenia z testów:
1) Obraz generalnie kaszana niedostający temu który z tych smych płytek uzyskiwałem na monitorze komputerowym Philips i na telewizorze CRT Philipsa po TV-out.

2) Przy wszystkich płytkach informacja o obrazie:
JVC - 567i SD
Technika 23" - 567p
Technika 26" - 567p
???????????????????????
Nie wiem jak to możliwe że to samo źródło jeden sprzęt rozpoznaje jako i a drugi jako p ??????? - uprzejmie proszę o wyjaśnienie od znawców.

Dodatkowa ciekawostka
Technika 23" tak przy włożeniu płytki w jego czytnik DVD ( ten telewizorek posiada własny odtwarzecz DVD ) jak i po SCART i HDMI rozpoznawał źródło jako TV - może to ma coś wpółnego z rozdielcością 567 ale przecież wtedy powinno być i a nie p tym bardziej że JVC rozpoznawał jako p ( jak można identyczne źródło raz rozpoznawać jako i a innym razem jako p ??? ) - nie nadążam za tą techniką a może raczej za jej manipulowaniem.

Pozdrawiam, liczę na odpowiedzi i na to że ten post spodoba się administracji, no może nie tyle co spodoba się a przynajmniej nie, w imaginacji administracji, jest obraźliwy czy wulgarny.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: qwerty »

Może dlatego, że nie ma czegoś takiego jak 567.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: Kowa1 »

Ale żeś mi powiedział, zupełnie tak jakbyś nie zauważył czeskiego błędu lub nie umiał zrozumieć że on czeski ( ten błąd ). Oczywiście przestawienie cyferek 567 powinno być 576. Czy teraz masz coś do powiedzenia czy już kompletnie nic ?

KorK

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: KorK »

TELEWIZOR TECHNIKA 23"
Specyfikacja:
-Rozdzielczość: Full HD, 1920 x 1080 pikseli; 23”, panoramiczny 16:9;
-Tuner: DVB-T (MPEG-4) – cyfrowy naziemny, DVB-C – cyfrowy kablowy, analogowy;
-Wymiary: 56,1 x 40,2 x 17,8cm;
-Waga z podstawą: 6,3 kg.
-Wbudowany odtwarzacz DVD
-Teletext CI slot – możliwość subskrybowania wybranych kanałów płatnej telewizji
-Łatwa instalacja i auto tuning
-Blokada rodzicielska
-Pilot (baterie dołączone)
-1 x HDMI,
-1 xVGA/PC,
-1 x wejście SCART,
-1 x gniazdo USB,
-1 x Component/Y Pb,Pr,
-1 x Composite/AV/CVBS,
-1 x wejście audio 3.5 mm (PC/VGA),
-1 x wejście audio L/R
-Wyjścia: audio COAX, 3,5 mm słuchawkowe
Możliwość montażu na ścianie (VESA 100 x 100)

Dokładnie sprawdzając próbkami TVP z E-AC3,dźwięk był.
Próbowałem także odtworzyć filmik w rozdz. 1920x1080 i z dźwiękiem DD+.
Wszystko bardzo dobrze chodziło,obraz czysty,wyrazisty.Dźwięk też OK.
Niestety nie mam anteny obecnie,żeby sprawdzić sam odbiór DVB-T,jednak już wiem,że TV jest zgodny ze standardem DVB-T w Polsce
Teraz coś o DVD...Wszystkie filmy odtwarzają się szybko i bezproblemowo,jednak nie wiem czy to zależy od filmu,ale odtwarza mi tylko w rozdzielczości 576p Ale odtwarzałem tylko jakieś stare,bo obecnie już filmów na DVD nie kupuje.idźiemy dalej...
Podłączyłem Xbox'a 360,najpierw poprzez kabel SCART-jakość nie powala,ale cóż nie ta technologia ,a później poprzez kabel VGA.Niestety nie było dźwięku
Nie wiem co jest nie tak.Stosując przejściówkę,na słuchawkach dźwięk był,więc odpada wina kabla.Ale wejścia w TV nie są uszkodzone bo podłączając kablami composite dźwięk jest.
Ale mniejsza oto...Ważne,że wszystko działa na kablu HDMI.Piękny obraz (podobno matryca Samsunga).Następnie idziemy-multimedia na USB.Tu także,jest wszystko w porządku.Muzyka,zdjęcia,filmy-wszystko bez problemu odtwarza (oczywiście w odpowiednich formatach,jednak w obecnie panujących standardach)
Co jeszcze mógłbym dodać? Mam obecnie kablówkę,więc na analogu obraz jest kiepski,
Dla mnie troszkę za długi czas reakcji tv. Przełączanie kanałów,włączanie telewizora.
Ewentualnie fotki dodam jutro,bo dzisiaj już jest zbyt ciemno

Jeśli są jakieś pytania odnośnie telewizora to proszę pisać
PS:Mam do was pytanie,czy na kablówce-analog UPC (bez żadnego dekodera) powinien działać PVR?? Bo niestety,ale właśnie ta funkcja nie działa.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: biprotek »

PVR działa tylko dla kanałów DVB-T i DVB-C...

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: Bogdan G. »

KorK pisze:TELEWIZOR TECHNIKA 23"

Podłączyłem Xbox'a 360,najpierw poprzez kabel SCART-jakość nie powala,ale cóż nie ta technologia ,a później poprzez kabel VGA.Niestety nie było dźwięku
Nie wiem co jest nie tak.
Z tego co wiem kabel VGA nie przenosi dźwięku . Dźwięk należy podłączyć dodatkowym kablem .

KorK

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: KorK »

Mam taki kabel z końcówką VGA i z dwiema końcówkami composite :D
Tutaj zerknij: """"http://www.skyprojekt.pl/uploads/images ... ox[1].jpeg"""""

james442
Posty: 1
Rejestracja: 6 lutego 2016, o 07:26
Odbiornik: adsdasdasdas
Instalacja antenowa: asasasadsfwsfsdfsdf
Nadajnik - obiekt nadawczy: FFFFSFSDSD

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: james442 »

Jeśli są jakieś pytania odnośnie telewizora to proszę pisać
PS:Mam do was pytanie,czy na kablówce-analog UPC (bez żadnego dekodera) powinien działać PVR?? Bo niestety,ale właśnie ta funkcja nie działa.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: biprotek »

Jak chcesz PVR to musisz przeskanować kanały cyfrowe w UPC (DVB-C) tu instrukcja: https://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszu ... 4923061732, te działają, obraz dużo lepszy https://www.upc.pl/pdf/upc_wykaz_progra ... 4923061731, na analogu nie działa pvr.

arnhem
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2016, o 09:21

Re: TECHNIKA LCD TV 23"

Post autor: arnhem »

Jakie formaty filmów odtwarza to cudo przez usb?

Zablokowany