HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
aron_m
Posty: 109
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:08
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Sony HX 850
Instalacja antenowa: Telkom Telmor Digit, balkon 3 piętro budynku, bez widoczności z nadajnikami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wrocław/Ślęża, Żórawina

Re: HbbTV w TVP

Post autor: aron_m »

Czy ktoś się orientuje czy na SONY BRAVIA KDL-40NX720 (model z 2011/2012 roku) da się włączyć obsługę HbbTV?

jaccol

Re: HbbTV w TVP

Post autor: jaccol »

U mnie na HX920 się dało.Na polskim forum sony /nie mam juz linka/ był opis właśnie do 720.W skrócie:automatyczna inicjalizacja, lokalizacja niemcy itd do końca.Potem zmiana języka na polski i działa za wyjatkiem polskich liter na telegazecie.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

http://satkurier.pl/news/75990/wywiad-z ... -4vod.html

lider, o którym mowa to ....Samsung.

jacor4

Re: HbbTV w TVP

Post autor: jacor4 »

Jakby któregos z kolegów interesowało. wklejam pismo i odpowiedż w sprawie odbioru HBBTV w tel LG

WITAM
Ponownie pytam o mozliwosć korzystania z funkcji HBBTV w telewizorze 42LW5500.
Jak dowiedziałem sie na forach jest taka mozliwość poprzez zmiane ustawień w menu serwisowym. Jeżeli to musicie państwo to wykonać odpłatnie to chętnie skorzystam.
Jak państwu wiadomo funkcja ta działa w naziemnej telewizji cyfrowej. Mogę podesłac screenu ekranu telewizora z jednego z forum opublikowane przez forumowiczów.Proszę więc o ponowną fachową odpowiedż i nie udzielanie lakonicznych informacji w stylu nie "przewidujemy" "nie da się" bo nie jest to zgodne z prawdą.
Pozdrawiam
W nawiązaniu do Pana wiadomości pragniemy poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem klientów funkcją HbbTV w produktach modelowych na rok 2011, firma LG Electronics Polska rozpoczęła testy, które mają na celu sprawdzenie funkcjonalności HbbTV na wspomnianych telewizorach.
W przypadku pozytywnego przejścia testów, informacja o wprowadzeniu HbbTV zostanie oficjalnie zakomunikowana.

:?: :?: :?:

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Przecin »

Więc LG jest bliskie dodania tej funkcji. Wniosek z tego to taki, że jeżeli nie udostępnili funkcji HBB w telewizorze, a telewizor potrafi to obsługiwać, to trzeba bombardować firmę e-mailami i telefonami o udostępnienie HBB.

jacor4

Re: HbbTV w TVP

Post autor: jacor4 »

Przecin pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Tak też robię kolego. Licze na forumowiczów,że ich mocno naciśniemy :lol: :lol: :lol:

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

Za to samsung nie zamierza na razie nic robić:
Na obecną chwilę telewizory przeznaczone na rynek Polski nie obsługują HbbTV. Jeżeli telewizja HbbTV zacznie pojawiać się szerzej na Polskim rynku, firma Samsung na pewno zainteresuje się wzbogaceniem swoich telewizorów o odbiór tego typu sygnałów. Na obecną chwilę nie ma żadnych innych informacji z centrali.
Czekaj tatka latka .... błędne koło. Jeśli nadawcy rozpoczną nadawanie zastanowimy się, jeśli producenci udostępnią wsparcie zaczniemy nadawać....

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: hadam »

Tu są informacje na temat samsunga z 13 z wczoraj: http://hbbtv.pl/

osti24

Re: HbbTV w TVP

Post autor: osti24 »

Witam a czy jest mozliwość odblokowania hbbtv w samsung ps51e550 ponieważ nie mam opcji w menu (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA). jeżeli ktoś tego dokonał prosiłbym o porady albo instrukcję jak tego dokonać. Pozdrawiam.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

Może tvp zrobi aplikację z możliwością głosowania: jakiego producenta TV używasz do Hbb.

Wyniki mogłyby być ciekawe i wskazać producentom jakie jest zapotrzebowanie na ich sprzęt z obsługą hbbtv ;-) Chyba, że analizując przesłane pakiety (po MAC addressach) TVP już wie - choć akurat to nie jest gwarancja bo MAC może być zamaskowany przez Relayd czy innych mechanizm bridgowania sieci.

foka0111

Re: HbbTV w TVP

Post autor: foka0111 »

misiekf pisze:Jeśli posiadacie TV Sony Bravia z serii EX720 to możecie włączyć HBBTV.
Sposób opisałem na swoim blogu - http://misiekf.pl/2012/06/wlaczanie-wsparcia-hbbtv/
Witam.
Posiadam EX 720 i po uaktywnieniu HBBTV mam problemy z Sony Internet Bravia.
Ktoś może potwierdzić,czy na IPLA oprócz samych reklam może cokolwiek oglądać.U mnie jest tak,że po wybraniu pozycji włacza się reklama,potem 2 i 3 i tak w kółko.
Poza tym Internet Video zaczęło mulić, na większości serwisów.Czasem muszę wyłączyć TV pilotem bo usługa np. TVP powiesiła się (kręcące się kółeczko w nieskończoność).
Od razu odpowiadam, nie mam problemu z netem..
Może to przypadek ale stało się to po włączeniu HBBTV w/g powyższego poradnika.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: HbbTV w TVP

Post autor: belzebiusz »


Dig Dug

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Dig Dug »

foka0111 - dzieki za posta. Ja też mam problemy z Internet Bravia i serwerem SP3. Tak od prawie 2 tygodni. Nie moge zlogowac sie na serwery w IB. Czasem do poludnia uda mi się skorzystać, by nie wiadomo dlaczego nie miec popoludniu. Net chodzi OK, tylko telewizor zgłupiał. Ja nie uruchamiałem HBBTv, stąd u mnie nie działa. Więc wina może leżeć nie tylko po stronie HbbTv, tylko ogólnie coś się dzieje.

Jak uruchomiłeś HbbTv ? opisz procedurę. Fajnie to działa ?? Warto to włączać ?

foka0111

Odp: HbbTV w TVP

Post autor: foka0111 »

Na razie nic ciekawego.
Na TVP pojawiaja sie tabelki z zespolami i wyniki meczy.Na TVN test.
Bardziej wkurza niz cieszy :)
Uruchomilem w/g poradnika z tego watku.

arik92

Re: HbbTV w TVP

Post autor: arik92 »

Mam pytanie do osób które posiadają TV Sony z roku 2011 (modele EX/HXx2x) z ustawieniem kraju Niemcy. Czy na kanałach TVP1 HD i TVP2 HD pojawia się po lewej stronie ikona przedstawiająca komputer?

aron_m
Posty: 109
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:08
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Sony HX 850
Instalacja antenowa: Telkom Telmor Digit, balkon 3 piętro budynku, bez widoczności z nadajnikami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wrocław/Ślęża, Żórawina

Re: HbbTV w TVP

Post autor: aron_m »

TAK
Gdy naciśniesz przycisk i+ (INFO) na pilocie i u góry ekranu wyświetli Ci się pasek z informacjami, to masz ikonkę komputera. Przed włączeniem HbbTV na kanałach TVP nie było tej ikony.
(MAM NX720 40")

arik92

Re: HbbTV w TVP

Post autor: arik92 »

Ok, dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Paweł Tutka »

Samsung podjął decyzje w sprawie HbbTV w Polsce

http://hbbtv.pl/2012/06/20/samsung-podjal-decyzje-w-sprawie-hbbtv-w-polsce/

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: HbbTV w TVP

Post autor: Szymon_Zy »

"Według naszej wiedzy jak na razie bardzo wolno zdobywa użytkowników i ma ubogą ofertę."

To chyba logiczne skoro sprzęt nie pozwala z niej korzystać? Czy tylko ja widzę błąd logiczny w tej wypowiedzi? Mnie interesuje konkret czy mój tv kupiony w 2012 r. (UE40D5500) będzie działał z hbb tv ... w artykule są same ogólniki i ja osobiście nie wiem po jego lekturze jaką decyzję podjął samsung. Wszystko w fazie analizy czy warto ... a może nie warto .... nie ma hbb więc nie ma po co wstrzymywać się z zakupem ... jak się upowszechni za kilka lat to najwyżej kupcie nowego samsunga ...

Tytuł artykułu jest mocno na wyrost raczej powinien brzmieć "samsung anlizuje czy warto udostępnić hbb tv na polskim rynku" - kwestia czy dopiero w nowych TV.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w TVP

Post autor: hadam »

Nie narzekajmy lepsza taka odpowiedź niż że Samsung oficjalnie nie wspiera HbbTV w telewizorach wyprodukowanych na polski rynek, poczekajmy i dajmy im szansę niech wszystko dopracują.

Zablokowany