WIWA HD-50

DVBManiak

Re: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Ja nagrywam wszystkie mecze Euro w HD. Narazie wszystko bez problemów.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: cignacy »

ala pisze:witam!
Czy jesli kupie sam tuner HD 50 Wiwa i podlacze do starego telewizora (crt tv) przez eurozlacze i podlacze zwykla antene od kablowki upc z pakietem podstawowym naziemna to bede musial tez podlaczyc do tunera na wyjsciu antene np biquad?
W kablówce cyfrowej UPC WIWA HD-50 nie wykrywa żadnego sygnału - sprawdzałem wczoraj.

marketa
Posty: 5
Rejestracja: 5 czerwca 2012, o 08:07
Odbiornik: Wiwa HD90 NEW
Instalacja antenowa: antena pokojowa siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: 4 km od RTCN PRZYSUCHA-KOZŁOWIEC

Re: WIWA HD-50

Post autor: marketa »

Mam pytanie. Moja nowo zakupiona Wiwa-HD50 new nie wykrywa muxa3, a na tej samej antenie na Wiwie HD90 mux3 odbiera świetnie, niemal na 100%. Co może być przyczyna, 50-tki są jakieś gorsze jeśli chodzi o odbiór?

Awatar użytkownika
nieznanisprawcy
Posty: 61
Rejestracja: 18 maja 2012, o 14:18
Odbiornik: WIWA HD-50 new
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Kamieńsk

Re: WIWA HD-50

Post autor: nieznanisprawcy »

Na którym kanale ten MUX3 masz?

marketa
Posty: 5
Rejestracja: 5 czerwca 2012, o 08:07
Odbiornik: Wiwa HD90 NEW
Instalacja antenowa: antena pokojowa siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: 4 km od RTCN PRZYSUCHA-KOZŁOWIEC

Re: WIWA HD-50

Post autor: marketa »

nieznanisprawcy pisze:Na którym kanale ten MUX3 masz?
Na 55, Warszawa. Dziwi mnie że 90-tka odbiera to idealnie, a 50 nie może nijak wyszukać, nawet ręcznie. Raz się udało ale jakość była w okolicach 20% praktycznie nie do oglądania.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Z tego co ja sprawdzałem to HD90 i HD50 odbierały identycznie. Nie zauważyłem żadnej różnicy na przewage któregoś.

Jak sprawdzałeś ten odbiór, podłączałeś na przemian tunery czy przez jakiś rozdzielacz?
Może jakieś niekontakty w gnieździe antenowym z HD50 są.

lukaszzz

Re: WIWA HD-50

Post autor: lukaszzz »

Dzisiaj zainstalowałem tuner WIWA HD-50, wisi sobie za TV za gwoździu, dioda z sensora usunięta :)
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - odbiór, fajne menu, pilot, przy nim Cabletech URZ0084 wygląda biednie.
Jedynie co ma lepsze Cabletech URZ0084 to to, że można oglądać podczas nagrywania jakiegoś programu wcześniejsze nagrania, a na WIWA HD-50 przy naciśnięciu na PVR pyta się czy zakończyć nagrywanie.

O co chodzi w Menu -> USB -> Ustawienia PVR -> Urządzenie nagrywające -> Rozmiar od 0.5 GB do 4 GB (4 GB to maksymalne jedno nagranie i po przekroczeniu tuner wyłączy ngrywanie ?)
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2012, o 16:15 przez lukaszzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Ten rozmiar dotyczy maksymalnego rozmiaru pliku dla TimeShiftu, po jego przekroczeniu początek będzie nadpisywany.
Do nagrywania to jedynym limitem jest pojemność nośnika.


Jeszcze jeden post i dobije do 4000!

Mutango

Re: WIWA HD-50

Post autor: Mutango »

Witam wszystkich, to mój pierwszy wpis.

Nie wiem czy wcześniej było to zauważone, ale podczas nagrywania kanału HD, Wiwa degraduje wyświetlanie obrazu do SD.
Wygląda to tak, że w momencie naciśnięcia przycisku REC, jakość obrazu ulega dość gwałtownemu i zauważalnemu pogorszeniu (rozmydlenie). Po zatrzymaniu nagrywania, obraz powraca do jakości HD. Materiał odtwarzany, jest już doskonałej jakości HD.
Wygląda to tak jakby w momencie rozpoczęcia nagrywania, sygnał o jakości HD był przesyłany tylko do gniazdka USB, natomiast do gniazda HDMI doprowadzany był tylko upscalowany SD.
Czy to jest normalne? Trochę to dziwne, ponieważ jeśli ktoś chce jednocześnie oglądać i nagrywać sobie jakiś program HD, to oglądając na żywo będzie widział dość słabej jakości SD, natomiast w jakości HD będzie mógł obejrzeć program dopiero przy ponownym jego odtworzeniu.

Powtarzam że jest to widoczne tylko przy nagrywaniu programu HD. W przypadku nagrywania materiałów SD, ze zrozumiałych względów, zjawisko jest niezauważalne.

Bby
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2010, o 14:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Bby »

U mnie też tak jest i wydaje mi się, że musi tak być bo chipset by nie wyrobił wyświetlając obraz HD i jednocześnie nagrywając. Niech się wypowie ktoś bardziej obeznany.

Pionat

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pionat »

Witam,

dziś zakupiłem tuner Wiwa HD50 wraz anteną pokojową DPM APOK.
Podłączyłem wszystko ale automatyczne strojenie nie znajduje mi żadnych programów! :(

Tuner podłączyłem po HDMI, wzmacniacz antenowy rozkręcony na max., sama antena leży na parapecie.
Wybrany kraj - Polski
Zrobiłem aktualizacje oprogramowania do wersji 111212

Współrzędne lokalizacji z Google to:
Poznań
52.41304794
16.905512809753418

Jest to mieszkanie w kamienicy na II piętrze.

Czy jest to możliwie aby tuner nie łapał kompletnie żadnych programów?
Dodam, że na samej antenie pokojowej łapie TVP1,2, Polsat, TVN.

DVBManiak

Re: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

bartek0395 pisze:U mnie też tak jest i wydaje mi się, że musi tak być bo chipset by nie wyrobił wyświetlając obraz HD i jednocześnie nagrywając. Niech się wypowie ktoś bardziej obeznany.
Tu masz odpowiedź - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=128399#p128399
Wygląda więc na to, że wina softu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Pionat sprawdź sobie na stronie www.dvbtmap.eu kierunek do nadajnika i jakie masz ewentualnie przeszkody.
W Wiwie wybierz skanowanie ręczne, ustaw kanał na którym masz jakiś MUX, najlepiej na początek wybrać ten który nadaje z największą mocą - rozpiskę znajdziesz na www.emitel.pl
A potem kręcisz anteną aż tuner wskaże jakikolwiek sygnał.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-50

Post autor: EEQ »

bartek0395 pisze:U mnie też tak jest i wydaje mi się, że musi tak być bo chipset by nie wyrobił wyświetlając obraz HD i jednocześnie nagrywając. Niech się wypowie ktoś bardziej obeznany.
Mój Cabletech URZ0086 potrafi jednocześnie nagrywać 2 programy HD i wyświetlać jeden z nich, więc to raczej nie zbyt słaby chipset. Tak przynajmniej mi się wydaje. Znawcą tematu nie jestem. ;)

Mutango

Re: WIWA HD-50

Post autor: Mutango »

bartek0395 pisze:U mnie też tak jest i wydaje mi się, że musi tak być bo chipset by nie wyrobił wyświetlając obraz HD i jednocześnie nagrywając. Niech się wypowie ktoś bardziej obeznany.
Z wydajnością to raczej nie ma nic wspólnego. W zasadzie nie ma znaczenia czy sygnał strumieniowy puści się na jedno gniazdo, czy na więcej. Zresztą w temacie o HD-90 okazało się, że w starszych softach tego nie ma, tylko wyszło w nowszych. Czyli raczej jakiś programistyczny błąd do poprawienia.

loleklolek

Re: WIWA HD-50

Post autor: loleklolek »

@pionat

Ustaw antenę w kierunku ulicy Dąbrowskiego (może być lekko odchylona w kierunku przeciwległych kamienic na Żurawiej) i przeszukaj ręcznie kanały 23 (490MHz) i 39 (618MHz). Jak nie pomoże to skręć wzmacniacz na 0 i ponownie wyszukaj. Resztę pytań zadawaj w tym wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2440 .

lukaszzz

Re: WIWA HD-50

Post autor: lukaszzz »

@GUTEK@ pisze:Ten rozmiar dotyczy maksymalnego rozmiaru pliku dla TimeShiftu, po jego przekroczeniu początek będzie nadpisywany.
Do nagrywania to jedynym limitem jest pojemność nośnika.
Tak z ciekawości ustawiłem na 0,5 GB, włączyłem TVP1 HD i wcisnąłem pauzę i po chwili play i tak szło przez ponad 2 godziny - taki czas był przy niebiesko czerwonym pasu jak wcisnąłem info, potem dałem stop.
Dla porównania materiał nagrany na TVP1 HD o czasie 2 godz. 10 min. zajął około 6,5 GB.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

No to sobie jeszcze trzeba było przewinąć do początku to byś zobaczył ile rzeczywiście tego TimeShiftu się zmieściło w tych 500MB.

Mutango

Re: WIWA HD-50

Post autor: Mutango »

A swoją drogą ten limit 4GB na TimeShift jest trochę za mały. Ja standardowo używam pendriva 32GB i dla mnie to jest raptem kilkanaście procent całej pojemności dysku. Mnie by się przydał limit 8 a może nawet 16GB (lub całkiem bez limitu).

Mam też pytanie.
Po zakończeniu działania funkcji TimeShift, nagrany materiał jest automatycznie usuwany z dysku. Ok, prawidłowo. Ale czy istnieje jakiś trik, który pozwala na zgranie materiału TS do pliku i obejrzenie go w innym czasie?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

no chyba włączenie nagrywania ręcznie ("rec")? ;)

Zablokowany