EPG w DVB-T

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

EPG w DVB-T

Post autor: Jarosław Bałuka »

W dniu 1 lipca do multipleksu DVB-T emitowanego w Warszawie i Krakowie dołączono przewodnik programowy. EPG będzie testowane przez kilka tygodni, co pozwoli ustalić najlepsze parametry oraz wykaże które z obecnie dostępnych odbiorników poprawnie radzą sobie np. z polskimi znakami.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

EPG w DVB-T

Post autor: kemi73 »

No prosze na testy EPG wystarczy zaledwie pare tygodni a tak przy okazji z ciekawości zapytam co to za dostępne odbiorniki i gdzie je można zakupić i jakim cudem pojawiły się w sprzedaży bez opracowania dla nich polskich norm ? Co do odbiorników komputerowych to z polska czcionką każdy sobie poradzi pod warunkiem że jest to polska wersja systemu no ale cóż jest kolejny pretekst do testowania

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

EPG w DVB-T

Post autor: JarekM »

[quote]co to za dostępne odbiorniki i gdzie je można zakupić i jakim cudem pojawiły się w sprzedaży bez opracowania dla nich polskich norm[/quote] wcale się tak nagle nie pojawiły. odbiorniki o finkcjonlanosci większej niż minimalna z reguły mają zamimplementowane kilka tablic znaków, w tym także tablicę ze znakami z naszego regionu. te odbiorniki poprawnie wyślwietlą EPG. (nie oznacza to wcale, ze musza mieć menu ekranowe w jezyku polskim.)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

EPG w DVB-T

Post autor: kemi73 »

Co do testów EPG karta Avermedia Hybrid HX poprawnie rozpoznaje polską czcionke (pewnie dlatego że korzysta z czcionek Windows XP) synchronizacja czasu rozpoczęcia poszczególnych programów w normie. Tak z ciekawości zapytam co to za cudowne odbiorniki które są wstanie odebrać nadawany przez Państwa sygnał DVB-T i jakiego kraju spełnia normy ?.

many111

EPG w DVB-T

Post autor: many111 »

Super że się coś rozkręca z EPG ale u mnie na TVP Sporcie opis jest z tv regionalnej, a na tv regionalnej EPG jest z Tvp Sportu

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

EPG w DVB-T

Post autor: kemi73 »

Na jakim sprzęcie odbierasz DVB-T bo u mnie na Averce działa poprawnie to znaczy EPG z TV Sport jest tam gdzie powinno

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

EPG w DVB-T

Post autor: JarekM »

Proponuję, by każdy kto odbiera EPG dla programów TVP i ma chęć choć trochę przyczynić się do rozwoju usług w DVB-T napisał na czym je odbiera i czy występują jakieś problemy.

W szczególności interesuje mnie czy właściwie są wyświetlane poskie zanki oraz czy widać wszystkie komponenty ('rozkład jazdy' na 7 dni oraz opisy programów,...). Docierają do mnie sygnały, że nie wszystkie odbiorniki pokazują info (opis) o programie.

Jaro

EPG w DVB-T

Post autor: Jaro »

Na DVBDream 1.4h widzę tylko godziny i czasy trwania programów. Nie widzę tytułów, opisów.

empas

EPG w DVB-T

Post autor: empas »

Previously JarekM wrote:[quote]Proponuję, by każdy kto odbiera EPG dla programów TVP ...napisał na czym je odbiera....[/quote]Odbieram na TV Sharp 42X20E, co prawda tylko dźwięk (brak dekodera mpeg-4), ale EPG jest OK.Odbieram na TV Sharp 42X20E, co prawda tylko dźwięk (brak dekodera mpeg-4), ale EPG jest OK.

empas

EPG w DVB-T

Post autor: empas »

Odbieram na TV Sharp 42X20E, co prawda tylko dźwięk (brak dekodera mpeg-4), ale EPG jest OK.

many111

EPG w DVB-T

Post autor: many111 »

Ja posiadam Goldena 870 i EPG z TVP Sportu mam na TV Regionalnej Gorzów, i odwrotnie.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

EPG w DVB-T

Post autor: yerry »

Previously Mariusz Pasznik wrote:[quote]Odbieram na TV Sharp 42X20E, co prawda tylko dźwięk (brak dekodera mpeg-4), ale EPG jest OK.[/quote]To w Warszawie?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

EPG w DVB-T

Post autor: yerry »

Previously tomasz wrote:[quote]Ja posiadam Goldena 870 i EPG z TVP Sportu mam na TV Regionalnej Gorzów, i odwrotnie.[/quote]Czy nadal tak jest?W jakim mieście (z którego nadajnika sygnał) ?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

EPG w DVB-T

Post autor: kemi73 »

Próbowałeś wczytać liste kanałów ponownie ? Na sofcie Averki EPG jezst bez zarzutu z opisami i polską czcionka na 7 dni w przód.

empas

EPG w DVB-T

Post autor: empas »

Previously wrote:[quote]Previously Mariusz Pasznik wrote:[quote]Odbieram na TV Sharp 42X20E, co prawda tylko dźwięk (brak dekodera mpeg-4), ale EPG jest OK.[/quote]To w Warszawie?[/quote]Tak.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

EPG w DVB-T

Post autor: Przemo »

Mam pytanie dotyczące EPG i transmisji ze Śremu. Kiedy i czy w ogóle planowane są  testy EPG z nadajnika w Śremie? Zauważyłem dodatkowo dość dziwną sytuacje co do dublowania fonii w standardzie AC3 i MPEG. Jeśli chodzi o transmisje 5.1 w TVP 1 to, bo często może się to przydać zwłaszcza w transmisjach koncertów, ale dlaczego pozostałe kanały posiadają audio DD 2.0 doprawdy ciężko zrozumieć, zwłaszcza gdy to tylko 160 kb/s co wypada gorzej od fonii w MPEG też 160 kb/s zwłaszcza jeśli chodzi o pasmo przenoszenia wyższych dźwięków. W AC3 ucina już w zakresie ok. 16 kHz, natomiast w MPEG dochodzi nawet do 18 kHz, co innego w TVP 1 gdzie przy 448 kb/s jest pełne pasmo do 20 kHz. Myślę, że TVP powinna zdecydować się na jeden system a zwolnione miejsce wykorzystać na poprawę video. Czy jest może planowany test fonii AAC?  Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

EPG w DVB-T

Post autor: Jarosław Bałuka »

Mamy w planach i przygotowujemy testowe rozwiązanie techniczne umożliwiające generowanie EPG również dla Poznania.
Co do jednej czy dwóch ścieżek audio, temat jest rozważany. Na pewno warto emitować dźwięk 5.1 i w takiej sytuacji dwie ścieżki pozostaną.
Nie planujemy testu AAC w obecnym etapie.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

EPG w DVB-T

Post autor: Przemo »

Dziękuje za informacje. Pozdrawiam

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

EPG w DVB-T

Post autor: scanya »

Czy ze Śremu jest również transmitowane EPG ? DVBViewer u mnie nic nie widzi, natomiast DVBDream widzi, tyle że pokazuje same godziny bez opisów ...

many111

EPG w DVB-T

Post autor: many111 »

Previously wrote:[quote]Previously tomasz wrote:[quote]Ja posiadam Goldena 870 i EPG z TVP Sportu mam na TV Regionalnej Gorzów, i odwrotnie.[/quote]Czy nadal tak jest?W jakim mieście (z którego nadajnika sygnał) ?[/quote]Już EPG jest tak jak powinno być mieszkam w mieście koło Rawicza, a o nadajnik hmm ja odbieram DVB-T z nadajnika ze Śremu tam nie ma EPG a zasięg mam ok 50% lekko tnie. I odbieram także ........DVB-T (tvpinfo Gorzów) itp? a z jakiego nadajnika to nie wiem?, ale sygnał jest mocniejszy 68% i tam jest EPG i obraz chodzi bardzo ładnie.

Zablokowany