Tuner DVB-T na USB

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: giaur500 »

A jaką siłę sygnału i SNR pokazuje Kaffeine? Na Linuksach nie ustawia się kodeków bo nie ma takiej potrzeby i tak każdy format obsługiwany jest za pomocą bibliotek systemowych.
Jeśli chodzi o usb to nie powinien być problem o ile nie oglądasz hd, chyba że wymagana jest przepustowość do przesłania całego mux-a. Ale to juz od sterownika i sprzętu zależy.

Pierwsza sprawa to aktualizacja jądra albo tylko modułu sterownika żeby mieć pewność że używasz najnowszego.

Uki

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Uki »

Witam

Zamierzam kupić tuner dvb-t do laptopa, widzę że często jest polecany tuner WandTV, a co myślicie o Cabletech urz0085 czy też tunerach media-techa, który model wybrać? jakie są różnice między nimi?

Pozdrawiam

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

powtórzę odpowiedż na twoje pytanie z innego wątku
poczytaj ten wątek powyżej
i podejmij decyzję.
bo nikt tego za ciebie nie zrobi.

Ja radzę WandTV a jeśli już coś innego na ITE9135 to MT4171.
Normalne wejście antenowe bez przejściówek i najlepszy chip jak na razie.

ale z twojego pytania widać że nie chcesz WandTV tylko tuner cabletech urz0085 lub tuner od Media Techa

może trochę logicznego myślenia z czytania a nie szukania odpowiedzi na własne ogólnikowe pytanie

czego jeszcze nie wiesz?
:D
Bo różnice między tunerami na USB to
producent, obudowa, wyglad pilota i czasami funkcje, soft dolączony , czasami chip

aldur

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aldur »

ja polecam MT4161 którego sam używam
janek77 a ten mt4171 już jest w sprzedaży, bo na aledrogo nie widać jeszcze


janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

jak się wrzuci to coś znajduje na allegro po 69.90zł. to nowy produkt pewnie za chwilę będzie więcej choc sprzedawcy moze zapchani są wcześniejszymi modelami

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Marx »

Ja tylko dodam iż warto zwrócić uwagę na kabel usb. Mam taki zły kabel że jak podłączę nim tuner to klatkuje, a bez niego jest ok. to bardzo stary kabel.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: biprotek »

MT4171 na stronie media techa jest po 59,99 [url]http://sklep.media-tech.eu/DVB-T-STICK- ... 3266).aspx[/url], poszukajcie wyszukiwarką a nie tylko na aukcjach...
Co do kabli, są dostępne na rynku w standardzie USB1.1 i tam transfer jest za wolny dla TV HD, trzeba kupić porządny z oplotem dla USB2.0.

laki040

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: laki040 »

giaur500 pisze:A jaką siłę sygnału i SNR pokazuje Kaffeine? Na Linuksach nie ustawia się kodeków bo nie ma takiej potrzeby i tak każdy format obsługiwany jest za pomocą bibliotek systemowych.
Jeśli chodzi o usb to nie powinien być problem o ile nie oglądasz hd, chyba że wymagana jest przepustowość do przesłania całego mux-a. Ale to juz od sterownika i sprzętu zależy.

Pierwsza sprawa to aktualizacja jądra albo tylko modułu sterownika żeby mieć pewność że używasz najnowszego.
Witam,problem rozwiązany,winny był błąd w module sterownika w jadrze,należało samemu skompilowac nowy moduł z poprawką,błąd powodował obcinanie przepustowości usb tunera,do oglądania polecam Mplayer z wspomaganiem sprzętowym gpu,Kaffeine ma wieksze zuzycie procesora,pozdrawiam

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: giaur500 »

Czyli zasadniczo tak jak mówiłem, nowszy sterownik i wszystko działa.

laki040

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: laki040 »

giaur500 pisze:Czyli zasadniczo tak jak mówiłem, nowszy sterownik i wszystko działa.
W sumie w najnowszych jadrach jest ten sam błąd,uzywam kernela 3.4.3-1,nie został nigdy poprawiony i użytkownicy tego tunera muszą robic poprawki mudułu jądra
if (usb_set_interface(adap->dev->udev, 0, 6) < 0)
na
if (usb_set_interface(adap->dev->udev, 0, 0) < 0)

Han Solo

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Han Solo »

Witam ponownie , chciałem się po chwalić co w końcu kupiłem i przy okazji wszystkim podziękować za pomoc w wyborze i cierpliwość hehe :) , a więc kupiłem tego Not Only TV LV5TDELUX sprzęt wygląda fajnie i pilot fajny jak zwykły w tv wszystko dobrze skonfigurowane i łapie jak typowy pilot , ale mam problem z zasięgiem bo dołączonej antęce prawie nic nie widać Ciężko co kolwiek złapać i nie miłosiernie długo skanuje szuka sygnału , to jeszcze chciałem się pod pytać jaką najlepiej antęka do niego kupić najlepiej przenośną nie za wielką lub składaną by móc ją zabierać ze sobą wraz z lapkiem , ewentualnie widziałem wątek o zrobieniu sobie anteny ale jak to się spisuje w praktyce opłaca się robić? czy kupić jak będzie lepiej ewentualnie który projekt jest wart uwagi ? , dzięki pozdro

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

a gdzie ty chcesz coś odbierać? ile do nadajnika? które piętro?

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aro84 »

Zrób sobie biquada, zmieści Ci się do torby z laptopem. Opłaca się zrobić, bo koszt materiałów jest znikomy. Wszystko na temat tej anteny w tym temacie forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=2930
Poczytaj ten temat, to się przekonasz jak duże możliwości ma dobrze uformowany kawałek drutu.

Han Solo

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Han Solo »

Mieszkam około 30km od Katowic nie wiem za bardzo gdzie jest najbliższy nadajnik , dom prywatny stare budownictwo , po czytam jak mi się uda to coś sobie zrobię jak takie wynalazek się sprawdzi :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Nadajnik masz w Mysłowicach - RTCN Katowice/Kosztowy - odległość i zasięg możesz sobie sprawdzić na stronie www.dvbtmap.eu

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

han solo
30 km to zrobic czy kupić biquada lub jakąs kierunkową i powinieneś miec odbiór

piotrlis

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: piotrlis »

Witam. Posiadam tablet Goclever a103. Od niedawna mam na nim wgrany soft (CM9) pozwalający podłączyć tuner DVB-T za pomocą USB. Niestety nie mam pojęcia, który tuner będzie dobry. Tablet podaje jakieś numery tunerów które są kompatybilne. Niestety, nic mi one nie mówią :mrgreen: Poniżej screenshot

Obrazek

Czy mógłby ktoś rozszyfrować te numerki i napisać tunery które były by kompatybilne?

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Marx »

A próbowałeś wpisać te numerki na allegro w wyszukiwarkę? Oczywiście nie wszystkie na raz...

piotrlis

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: piotrlis »

Tak, wpisywałem po kolei wszystkie, ale tylko na IT9135 coś znalazł. Dokładnie ten tuner:
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/tuner-dvb-t-omega-t90 ... 59066.html

Zablokowany