Kampania informacyjna o cyfryzacji

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: vigoo »

Żeby kampania informacyjna odniosła skutek, to ludzie muszą wykazać choć trochę zainteresowania tematem. Z własnych obserwacji widzę, że wiele osób po prostu ma to głęboko gdzieś. Nawet jeśli wiedzą, że wkrótce zostanie wyłączony analog, to i tak nic nie robią. Chyba już taka mentalność Polaków. Wszystko na ostatnią chwilę...

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

Ale o tym pisałem już w ubiegłym roku. Choćby ASO było za 10 lat to i tak niektórzy by czekali do końca...

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: seba133 »

vigoo pisze:Żeby kampania informacyjna odniosła skutek, to ludzie muszą wykazać choć trochę zainteresowania tematem.
i z tym się zgadzam

W telewizji widzę to samo. Jak podłączyć STB a w następnym odcinku jak zamontować antenę.
Może zrobili by jakiś spot prezentujący Harmonogram wyłączenia Analogowej. :idea: :?:

bdkacz

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: bdkacz »

A ja uważam,że szczególnie na wsi najlepiej sprawdzi się, jak sąsiad powie sąsiadowi. Tzn wystarczy,że jakiś młody bardziej kumaty pojmie o co chodzi,a dalej rozniesie się z ust do ust. Na wsiach każdy się zna i z każdym rozmawia,więc informacja o czymkolwiek roznosi się błyskawicznie. Ktoś tu wspomniał o listonoszach - to też IMHO dobra droga. I jakoś w skrzynkach nie widziałem ulotek o DVB-T,za to gazetki marketów są regularnie co tydzień...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: m@rtops »

bdkacz pisze:,za to gazetki marketów są regularnie co tydzień...
a w gazetkach tunery do odbioru DVB-T w atrakcyjnych cenach lecz upchane między telewizory i inne sprzęty rtv gdzie w ogóle ciężko je zauważyć nie przeglądając dokładnie :(

bdkacz

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: bdkacz »

Czy w atrakcyjnych to bym dyskutował,bo u mnie np w Neonet za wiwe hd-90 wołają 139 zł,a na Alledrogo z dostawą kurierem pod drzwi widziałem za ok 117zł, a z dostawą PP ok 112zł :) Mozę jak ktoś ma blisko Tesco,Reala itp to ma atrakcyjne ceny ;)

@m@rtops a tak OT zamierzam dziadkowi właśnie kupić wiwe hd-90. Z tym pilotem jest faktycznie tak tragicznie (zasięg) jak parę osób w wątku o hd-90 pisze ?

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: ks41 »

Kablówki: kampania cyfryzacyjna niezgodna z zasadami UE
Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) oprotestowała obecny kształt kampanii informacyjnej na temat naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Jej zdaniem jest ona niezgodna z unijnymi wytycznymi

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: hadam »

No No czyli się boją konkurencji. Nie wiem tylko czy ze strony operatorów kablówek i platform satelitarnych nie jest to strzał w kolano - taki akt desperacji, tym samym odkryli karty i pokazali swoje słabe strony. Jest wolny rynek o klienta trzeba walczyć a nie płakać że ktoś zabiera.

Tu jeszcze coś w temacie:http://biznes.interia.pl/media/news/bez ... wo,1822665

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Robert03 »

bdkacz pisze: @m@rtops a tak OT zamierzam dziadkowi właśnie kupić wiwe hd-90. Z tym pilotem jest faktycznie tak tragicznie (zasięg) jak parę osób w wątku o hd-90 pisze ?
Był podobno kiedyś modele w których był problem z pilotem. Po zmianie pilota przez producenta problemu chyba już nie ma.
Ja sam kupiłem kilkanaście takich odbiorników (HD-90 i HD-50 - wszystkie już w nowym dużym pilotem)) i w żadnym nie zauważyłem problemu z pilotem.

Co zaś do kablówek i platform to uważam że NTC jest ciągle zbyt słabą konkurencją. ale bardzo dobrze że się w końcu pojawiła. To i tak o 5 lat za późno.
W Polsce jest monopol wśród dostawców telewizji a rynek jest podzielony pomiędzy 3 graczy + kablówki-molochy. Oni się już dawno dogadali i nie walczą o klientów. Oferty są porównywalne, jakość obrazu cyfrowego słaba a opłaty wysokie. Płaci się za wszystko, dekoder to ciągle dodatkowo płatny luksus a PVR nie daje możliwości takich jak 20 lat temu dawał magnetowid w dodatku trzeba za niego dodatkowo płacić. Czas z tym skończyć. A abonament RTV to płaci się zawsze bez względu czy sygnał jest z satelity, kablówki czy indywidualnej anteny dlatego w tym kontekście NTC jest telewizją darmową.
NTC daje szanse wprowadzenia zasad wolnego rynku w tym obszarze, polepszenia jakości i konkurencyjności płatnych ofert.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Właśnie zadzwonił do mnie "konsultant" z kablówki (na literkę V) tłumacząc, że muszę przejść na telewizję cyfrową (ciągle upieram się przy ofercie analogowej) bo jest ustawa, że telewizja analogowa zniknie z rynku do lipca przyszłego roku. Zawzięcie mi tłumaczył, że po prostu muszę mieć ich pakiet cyfrowy bo władze wydały ustawę i za chwilę telewizja analogowa zniknie z rynku.

Nie ładnie. Taki duży operator, a takie chwyty.

Jak widać cyfryzacja telewizji naziemnej stała się pożywką dla różnych działań, często celowo wprowadzających w błąd lub żerujących na skojarzeniach i niepełnej wiedzy ludzi.

Ciągle niewystarczająca kampania informacyjna powoduje, że tego typu "akcje" mają szansę powodzenia i ludzie czują się zmuszeni do podejmowania zupełnie zbędnych działań wierząc, że to wina jakieś ustawy czy innych działań rządu.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Puma »

Brakuje jasnej wypowiedzi że dotyczy tylko tych co odbierają telewizje naziemną ze swojej anteny, że nie dotyczy to ty co mają kablówki i telewizję satelitarną.

Niestety takie "oferty" będą się pojawiać a "ciemny" lub to kupi... z pewnością "konsultant" wiedział że to nieprawda :twisted:

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: hadam »

JaroslawMroczkowski pisze:Właśnie zadzwonił do mnie "konsultant" z kablówki (na literkę V) tłumacząc, że muszę przejść na telewizję cyfrową (ciągle upieram się przy ofercie analogowej) bo jest ustawa, że telewizja analogowa zniknie z rynku do lipca przyszłego roku. Zawzięcie mi tłumaczył, że po prostu muszę mieć ich pakiet cyfrowy bo władze wydały ustawę i za chwilę telewizja analogowa zniknie z rynku.
No właśnie - tym bardziej nie rozumiem dlaczego się jeżą skoro stosują takie chamskie metody pozyskiwania klientów, że NTC nie należy reklamować że jest darmowa. No to jaka jest, przecież abonament należy płacić w każdym przypadku nawet jeśli się ma z nimi podpisaną umowę.
Właśnie że trzeba to wyraźnie podkreślać że Naziemna Telewizja Cyfrowa jest darmowa i nie trzeba podpisywać żadnych umów, po to aby ludzie wiedzieli i żeby ukrócić pole działania oszustom.

Ps: No to ładnie mamy, widać takie praktyki są powszechne, ja miałem z 8 telefonów niby z telekomunikacji że muszę podpisać nową umowę bo jak nie to będę płacił o wiele większy rachunek.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Artek Ł. »

w spocie powinno być jakie kanały mogę oglądać , co mogę oglądać , że są 2 kanały HD bez dodatkowych opłat i jakie są dodatkowe usługi np. epg itp.

http://www.youtube.com/watch?v=1jhb5SxD ... re=related ciekawie spot jest zrobiony i jasno jest powiedziane co jak.

http://www.youtube.com/watch?v=k_RA6Ok1 ... ure=relmfu podłączanie dekodera spot.

http://www.youtube.com/watch?v=c1fFdjMc ... re=related co można oglądnąć - spot

http://www.youtube.com/watch?v=OzIaKq8wBmA - spot .

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: seba133 »

Mogą też wspomnieć o wyłączaniu tv analogowej.

np.
Najbliższe wyłączenia rozpoczną się 7 listopada

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: adac »

ObywatelDVB-T pisze: Tu jeszcze coś w temacie:
Biznes Interia -protest kablówek
Przyznam, że nieźle mnie ten artykuł rozbawił. Po części jednak zmusza do zastanowienia, co to się porobiło.
Parę kwiatków:

Cytuj: " Problem przechodzenia na nadawanie cyfrowe dotyczy zatem tylko 30 proc. społeczeństwa i to do nich powinna być skierowana kampania - uważa Andrzej Zarębski z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacj " . Czyli 70% społeczeństwa ma nic nie wiedzieć o przełomie technicznym w nadawaniu bo .. tak życzą sobie kablówki :lol: Jeszcze się ktoś rozmyśli i nie przedłuży umowy..

Cytuj: "Niestety, forma spotów jest taka, że do zakupu specjalnego sprzętu namawiają także klientów platform i kablówek" - Niestety.

Cytuj: "..godzi to w wolną konkurencję oraz słuszne interesy operatorów sieci kablowych" - no nie, jak za starych dobrych czasów.
Jedynie słuszne interesy operatorów sieci kablowych, cytat jak z Trybuny.
A co do wolnej konkurencji, to DVB-T jest wreszcie okazją żeby ją wprowadzić.

Pismo-apel tej treści rozesłali przedstawiciele Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (okazuje się, rzecznik kablówek i platform) do dwóch (!) Ministrów i Przewodniczącego KRRiT, licząc na zrozumienie :idea:. Może się doczekają.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Artek Ł. »

aż się prosi utworzenie darmowej naziemnej platformy cyfrowej coś jak freeview .
w Anglii, Australii i w innych krajach funkcjonują na ziemne darmowe platformy cyfrowe obok gigantów jak np. sky . każdy ma swoich odbiorców i się rozwija w swoim kierunku .
W Polsce przez kilkanaście lat odkąd zaczęła się rozwijać telewizja cyfrowa , to przeciętny klient nie zależnie czy chciał mieć najtańszy pakiet (z przymusu, z braku alternatywy) był skazany na platformy cyfrowe lub sieci kablowe . teraz telewizja naziemna to zmienia . i to przeszkadza płatnym operatorom telewizji.

ntc - przydały by się porządne spoty.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: TomW »

No bo kto to widział żeby kilkanaście programów (w tym dwa HD) odbierać z powietrza bez żadnych opłat w sieci kablowej. W głowach się poprzewracało :lol: :lol: :lol:
Tak pewnie myślą operatorzy kablówek i informację o cyfryzacji będą interpretować jak im wygodnie.
Uważam, że ten dział już wielu ludziom pomógł otworzyć oczy. Jak nie osobiście, to każdy forumowicz ma przecież grono znajomych do których dotrze z informacją (rzetelną).

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: alabama1 »

Ci operatorzy kablówek i platform uważają się za święte krowy.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: adac »

Do telewizji typu FreeView namawiam od początku. Brytyjczycy wiedzą co robią i jest to wzór do naśladowania, jeżeli chodzi o telewizję.
Jednorazowa opłata aktywacyjna (jak chcą, może być odnawialna) i karta dostępu rozwiązuje przy okazji problem abonamentu.

Wracając do artukułu: Krajowa Izba jednak słusznie zauważa, że NTC nie jest bezpłatna jak to podają w kampaniach i na bilboardach. To może wprowadzić w błąd Kowalskiego który stwierdzi, że po 07.2013 nie będzie już musiał płacić abonamentu, a tak przecież nie jest.
Z drugiej strony: kablówki też nie informują swoich klientów, że opłata dla operatora to nie wszystko i jest jeszcze drugi składnik, który trzeba osobno opłacić na Poczcie.
Tak szczerze, to obydwie strony zaniedbują swój obowiązek informacyjny.
Inaczej nie napiszę, chociaż mógłbym.
Przydałaby się wreszcie prawdziwa kampania informacyjna, która by wyjaśniła te sprawy, bo inaczej trudno mieć tylko pretensje do widza i go ścigać albo straszyć od czasu do czasu.
Ja mam umiarkowaną nadzieje, że nowe Prawo telekomunikacyjne uporządkuje w końcu ten cały bajzel, po jednej i po drugiej stronie.
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2012, o 19:51 przez adac, łącznie zmieniany 2 razy.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Artek Ł. »

no i usługa multiroom może ucierpieć u płatnego dostawcy telewizji . bo anten na domu mogę sobie postawić multum (lub multiswich). oj boją się :)

popatrz sobie jak wygląda freeview też w Australii czy w Nowej Zelandii .
oczywiście mają mniejszą ofertę niż w Anglii ale za to mają bardzo dobrze zrobione spoty zachęcające to przejścia z płatnej oferty na darmową .
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2012, o 19:52 przez Artek Ł., łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany