Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
rastel82
Posty: 50
Rejestracja: 28 lipca 2012, o 21:42
Odbiornik: PS51E530+Ariva 120 Combo|3x Ariva T65|Cabletech 0083, 0085.
Instalacja antenowa: 4x Sowar Dexta Euro; 3x 6 mnpt + 11 mnpt
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL JG/ŚK 1-3, L1| CZ 1-3 | DE - Löbau

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: rastel82 »

DVBManiak pisze:No to mamy Trwam w DVB-T.
...albo Religia TV

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: brachu »

Religia ma profil religijny nie religijno-społeczny, no chyba że wystąpią o zmianę warunków koncesji

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: m@rtops »

rastel82 pisze:
DVBManiak pisze:No to mamy Trwam w DVB-T.
...albo Religia TV
ale chyba tylko te dwie stacje wchodzą w grę (nietrudno zgadnąć która będzie ;) )
Dopytywany, ilu nadawców dziś nadaje program o takich charakterze, szef KRRiT powiedział, że dwóch – TV Trwam i Religia.tv.
http://tvp.info/informacje/polska/krrit ... ym/8140622

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Puma »

W przypadku ofert innych nadawców głosy były podzielone, ale wskazywały na potrzebę poszerzenia oferty w szczególności o programy dla dzieci, sportowe i podróżniczo-przyrodnicze
Podróżniczo-przyrodniczy :)

A tak w ogóle to obojętnie co będzie aby to ponownie nie były klony tylko na serio coś nowego.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: rotalplus »

Ten kanał od Turnera miałby być dziecięcy - pewnie hybryda Boomeranga i Cartoon Network

POLSAT I TVN chciałyby mieć swoje kanały w HD w DVB-T - i znowu zablokować dwa miejsca
TVP chciałby żeby wogóle nie było konkursu i zostało tak jak jest a jak już KKRiT się uprze t chciałaby zgłosić TVP INFO, DOKUMENT ,SERIALE I ROZRYWKA -i znów brak dobrej woli a tylko blokowanie miejsc na 2 kanały widmo

NIC nowego. Obecni najw. nadawcy chcieliby dalej blokowac miejsca na nowych graczy

Tu wyniki konsultacji ws.MUX1:
http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... i-mux1.pdf

Te konsultacje to walka w obronie TV TRWAM - nie wnoszą nic merytorycznego
TVN czuje się pokrzywdzony ze nie ma kanalu w HD, obrońcy TV TRWAM dwoją się i troja ws. stacji
a pomysł więcej HD w DVB-T spotkał sie od całkowitej aprobaty po całkowitę negację
(ps. ktoś pisał nawet o TRWAM w HD)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Puma »

Jestem za TV Trwam z uwagi na to że jak ich nie będzie to ponownie wsadzą tam jakiegoś klona i tyle będzie z nowości.

Jestem przeciw aby dać miejsce TVN lub Polsatowi.

arik92

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: arik92 »

Jestem ciekaw w jaki sposób TVP zamierza zmieścić dwa kanały HD w MUX1. Uważam, że jeśli TVP miałaby zostać na MUX1 to wtedy z MUX1 wywalają TVP2 SD i TVP Info i cały bitrate jest dla TVP1 HD (ewentualnie zamiast TVP1 HD dają tam trzy kanały SD z MUX3), a główne TVP Info idzie do MUX3.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: zesepo »

Proszę przeczytać stronę 11 niniejszego dokumentu. Tacy to "oni"dyskryminowani...

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Artek Ł. »

tam jest taki wynalazek jak tvp religia , chyba w planach nowy kanał tvp.
jeżeli tyle jest chętnych na darmowe kanały w mux 1 , to nie powinno być problemu zapełnienia kolejnych multiplexów darmową ofertę .

DVBManiak

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

Chętnych to jest pełno, ale co z tego wszystkiego wyjdzie to nie wiem. W każdym razie nadal sporo emocji dostarcza ta nasza cyfryzacja.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: belliash »

A wg mnie powinno być tak:

MUX-1: Eska, Polo, ATM, TTV, TVP1 HD, TVP2 HD
MUX-2: Polsat HD, TVN HD, TV4, TV6, Puls, Puls2
MUX-3: 8 programów tematycznych od TVP, w tym Info (np. Info, Historia, Kultura, Polonia, Parlament, Seriale, Dokument, Rozrywka)
MUX-5: TVN 7, PSN, TV Trwam, + 5 dodatkowych progamów

Dało by to w sumie oferte 28 programów, w tym 4 HD o jakości dzisiejszego TVP1 HD.

DVBManiak

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

Bym się z tym zgodził w zasadzie poza tym, że MUX2 pozostałby jak jest, a Polsat HD, TVN HD i kto wie może TV4 HD i Puls HD dać do MUX5. Jakość kanału HD zajmującego dwa sloty jest niezła, więc możnaby tak właśnie zrobić. Najlepiej jakby MUX5, MUX6 były w DVB-T2, to jeszcze by się wrzuciło właśnie Trwam i inne SD.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: belliash »

MUX-2 zostawic jak jest? A po co dublowac kanaly SD i HD? PSN i TVN7 przeniesc i glowne programy tych stacji wrzucic w HD... podobnie mozna przeniesc Puls2 i TV6, wtedy w MUX-2 bylyby 4 programy HD, jesli stacje chcialyby nadawac swoje programy w takiej jakosci...

DVBManiak

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

No dublowane dlatego, że za darmo do MUX2 nikt z komercyjnych nadawców nie da kanałów HD. W MUX5 byłyby kodowane. Myślmy realnie. Ale to jest wątek o kanałach w MUX1.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: belliash »

przecież polsat i tvn chcieli kanały w hd dac w mux-1 ... mieli by je w mux-2... a jak nie chcą to nie muszą - jest dobrze jak jest, zamiast tego powinno być wtedy więcej programów SD

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: momus »

Można zapytać, czemu wy się tak boicie kanałów HD, czemu tłumaczycie to blokowaniem miejsca innym, nie rozumiem tego, wolicie mieć więcej bez jakiejkolwiek zawartości?. Przetarg na 4 kanały na MUX1 jak dla mnie skończył się kompromitacją, ATM jest polsatem 3, jakby go wywalić większości pewnie by nie zauważyli, do tego jakość techniczna fatalna, TTV to właściwie czysty TVN (zlepek z ich wszystkich kanałów, style, turbo, zwykły tvn), czasem wieczorem można właśnie na takie powtórki z tvn'u jedynie popatrzeć, PoloTV?? może było zabawne na początku, teraz już nawet ojciec to omija bo ma dość, EskaTV... często się powtarzają teledyski i na dłuższą mete męczy. Miało być tak pięknie (szczególnie ATM), a wyszło jak zawsze. U mnie częściej gości PULS2 niż kanały z mux1 (pomijam tvp bo mux3 nie mam).

Jeśli kolejny przetarg ma dać następne 4 kanały bez zawartości, to na co mi to?? jak tego nie będę oglądał, będziecie mieli kolejne zapychacze, blokujące miejsce bardziej wartościowym programom (zupełnie jak HD). Dlatego propozycja TVP mi się bardzo podoba, tvp1 i 2 w HD i w mux3 jakieś zapychacze od tvp.

Propozycja belliash'a tym bardziej mi pasuje i jest miejsce na nowe kanały.

@DVBManiak, fajnie, ale kto ma tunery dvb-t2?? wymuszało by to wywalenie większości STB jak i telewizorów, owszem było by więcej miejsca, ale za jaką cenę. Do tego wspominasz, że nikt z komercyjnych nie chce dać HD, polsat i tvn chcą, żalą się nawet na KRRiT, że faworyzują tutaj TVP. Poza tym, sam wspomniałeś, że nie opłaca się za darmo dawać kanałów, więc jakie wartościowe dostaniemy?? kolejny ATM??

Nie bronie Trwam dostępu do dvb-t, ale czemu mam dostać 4 kanały wątpliwej jakości i zawartości, gdy wolałbym 2 znane kanały w dobrej jakości.

P.S. musiałem to napisać. bo jak czytam, że lepiej jest mieć więcej kanałów to się dziwie, co mi po 24 kanałach (3*8), jak będę oglądał max 10?? bo na reszcie nic nie będzie, chcesz mieć 99+ kanałów jest satka, chcesz coś obejrzeć, wystarczy dvb-t z 10 kanałami w tym w HD.

P.S.2 Olimiada na tvp wygląda super, siatka w HD to jest coś, dajmy szanse Polsatowi w HD, gdzie leci większość siatkówki.

DVBManiak

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

...i przede wszystkim F1. Ja też jestem za jakością, nie ilością i wiele razy o tym pisałem. Wolę mieć kilka kanałów HD niż kilkadziesiąt w gównianej jakości. Kiedyś pan Jarosław Mroczkowski wspominał, że kolejne MUXy będą prawie na pewno w DVB-T2.

aron_m
Posty: 109
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:08
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Sony HX 850
Instalacja antenowa: Telkom Telmor Digit, balkon 3 piętro budynku, bez widoczności z nadajnikami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wrocław/Ślęża, Żórawina

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: aron_m »

Popieram przedmówcę - kolegę momus'a
Pora ukrócić dostęp i pomysły na nowe programy od nowych graczy (którzy znów mogą się okazać stworzonymi pod nowymi nazwami przez starych wyjadaczy - ITI, ATM, itd)

Programy w HD to przyszłość i jedyna droga, by przyciągnąć większą liczbę ludzi do DVB-T (obojętnie czy opuszczą sieci kablowe czy satelitarne)
Ktoś kto chce mieć wypożyczalnię filmów i programów zostanie przy satelicie i opłatach za x kanałów; natomiast ktoś kto wybrał satelitę lub kablówkę, bo nie miał wyboru ponieważ analog był nie do przyjęcia z powodów techniczno-lokalizacyjnych; na pewno będzie chciał zaoszczędzić trochę pieniędzy wydawanych na opłaty za satkę i wybierze DVB-T.

Nie neguję pomysłu z wprowadzeniem DVB-T 2. Tyle że na obecną chwilę wątpię, by cały naród można by zmusić i powiedzieć im: "kupujcie nowe TV lub STB z nowym tunerem DVB-T 2
- bo za miesiąc wszystko będzie tak nadawane".
Gdybyśmy poszli systemem czeskim, to teraz mielibyśmy już DVB-T2 i idealne warunki dla bardzo dobrego HD.

Ja proponuję ostudzić pomysły i zapędy na różne nowinki technologiczne. Skończmy obecny plan (jeśli nastąpią jakieś sprzyjające możliwości to jak najszybciej)
Wyłączmy analog, wdrożmy wszystkie etapy uruchomień multipleksów na nadajnikach i wtedy zastanówmy się co dalej: może wprowadzić dźwięk 7.1 DOLBY DIGITAL PLUS na TVP 1 i 2 HD (tak jak mają obecnie odbiorcy w Anglii przekaz Olimpiady), może zwiększmy miejsce dla TVP 1 i 2 HD (powiedzmy że każdy kanał zajmowałby 3 miejsca SD) - może wtedy skończyłyby się jałowe dyskusje: "czy HD jest rzeczywiście nadawane w HD?" Moim zdaniem obecna jakość TVP 2 HD jest wystarczająca

I dopiero wtedy będzie można dyskutować, czy dać miejsce kolejnemu nadawcy-programowi "szmirze" czy nie.

Byłbym zadowolony, gdyby POLSAT i TVN zaczęli nadawać w HD, ale na to jeszcze musimy zaczekać.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Artek Ł. »

belliash pisze:A wg mnie powinno być tak:

MUX-1: Eska, Polo, ATM, TTV, TVP1 HD, TVP2 HD
MUX-2: Polsat HD, TVN HD, TV4, TV6, Puls, Puls2
MUX-3: 8 programów tematycznych od TVP, w tym Info (np. Info, Historia, Kultura, Polonia, Parlament, Seriale, Dokument, Rozrywka)
MUX-5: TVN 7, PSN, TV Trwam, + 5 dodatkowych progamów

Dało by to w sumie oferte 28 programów, w tym 4 HD o jakości dzisiejszego TVP1 HD.
bym widział tak :
MUX-1: Eska, Polo, ATM, TTV, TVP1 HD, TVP2 HD - bez zmian
MUX-2: Polsat HD, TVN HD, TV4, TV6, Puls(HD)
MUX-3: TVP HD/3D, TVP HISTORIA, TVP KULTURA , TVP SPORT, TVP DOKUMENT, (miejsce dla jakiegoś kolejnego kanału HD tvp.)
MUX-5: TVN 7 HD, TV PULS 2 ,PSN, TV Trwam, TELE 5, EDUSAT, 4.FUN TV
MUX-6: dla całkiem nowych nadawców: Time Warner , viasat itp.
tylko, że ostatnio było coś pisane o tv puls hd

wracając do mux1 , chciałbym zobaczyć jakiś kanał ogólno-tematyczny viasat-u

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: belliash »

TVP HD/3D jest imho pozbawione sensu. Lepiej zeby bylo 7 programow tematycznych + Info w MUX-3. Poszerzyloby to oferte, nawet jesli np taki tvp dokument mialby byc konkurencja dla viasat. Konkurencja jest dobra

Zablokowany