PULS2 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Czerwony to zbyt jaskrawy kolor na logo. Nie wyobrażam sobie np czerwonego logo tvp 1 hd albo tvn.Ktoś może napisać ze np kanał axn ma czerwone logo ale axn to nie jest polska stacja telewizyjna i polscy telewidzowie nie mają nic do gadania.W innych krajach np Austrii kanał axn nadaje z półprzezroczystym logo i tam telewidzowie maja coś do powiedzenia i czerwone logo zmieniono na szare półprzezroczyste.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Robert03 »

telewizorek pisze:LCD samsung LE37A451
Nieruchomy obraz może spowodować trwałe uszkodzenie ekranu telewizyjnego.
- Nieruchomych obrazów nie należy wyświetlać na ekranie LCD dłużej niż przez 2 godziny, gdyż może to spowodować utrwalenie obrazu na ekranie.
Zjawisko utrwalania obrazu określa się także mianem „wypalania ekranu”. Aby uniknąć tego zjawiska, należy przy wyświetlaniu nieruchomych obrazów zmniejszyć jasność oraz kontrast ekranu.
- Oglądanie obrazu w formacie 4:3 na ekranie telewizora LCD przez długi okres czasu może powodować pozostawanie śladów krawędzi po środku ekranu oraz po jego lewej i prawej stronie. Przyczyną tego zjawiska jest różnica w natężeniu emitowanego światła. Odtwarzanie płyty DVD lub wyświetlanie obrazu z konsoli do gier może powodować powstawanie podobnego zjawiska. Wymienione powyżej objawy nie są objęte gwarancją.
- Wyświetlanie nieruchomych obrazów z konsoli do gier lub komputera przez długi okres czasu może powodować powstawanie obrazu szczątkowego
zatrzymane obrazy to właśnie logo.
Ja bym z tym nie przesadzał i nie demonizował problemu którego nie ma.
Problem wypalania logo nie jest problemem stacji telewizyjnych tylko kiepskich jakościowo telewizorów-monitorów. Zapisy w instrukcji to "zabezpieczenie" producenta przed ew. roszczeniami gwarancyjnymi na bubla. Oglądanie Puls 2 nawet przez 12 h na dobę bez zmiany kanału nie powinno narazić telewizora na tego typu zjawisko bo logo nigdy nie jest wyświetlane przez cały czas. Są reklamy, przerywniki i zmieniają się proporcje.
Telewizja nigdy nie nadaje statycznego obrazu tak jak ma to miejsce w sprzęcie komputerowym.
Jak komuś wypaliło się logo TVP1 to może mieć pretensje do producenta telewizora-monitora albo do siebie że taki badziew kupił.

U mnie w pracy monitory LCD wyświetlają te same obrazy procesowe 24h/d 365 dni w roku i nic się nie utrwala chociaż po kilkuset godzinach ma prawo ( w monitorach kineskopowych po kilku latach "świecenia" były ślady "wypalenia"). Monitory są zwykłe, najtańsze nie żadne "drogie", "przemysłowe".
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2012, o 10:49 przez Robert03, łącznie zmieniany 2 razy.

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Logo puls2 powinno być transparentne jak logo puls .Logo w obecnych czasach wcale nie jest potrzebne bo w każdym tunerze cyfrowym dvb-t jest epg czyli informacja jaki kanał oglądam i moge sobie wyświetlić informacje o programie .W każdym telewizorze z tunerem dvb-t mpeg4 tez jest epg.
Jaskrawy kolor logo puls 2 przeszkadza w oglądaniu programu.
WYSŁAŁEM DO NICH LIST TO NAWET NIE ODPISALI .

Co im daje nadawanie tak mocno wyraźnego logo? ? cel widzę tylko jeden, przeszkadzanie w oglądaniu programu.
Stacja telewizyjna powinna reagować na listy od telewidzów , podobnie jak inne renomowane stacje telewizyjne.

przykład. treść listu od kanału FOX z forum tvp

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.

Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.

Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.
z wyrazami szacunku,
Zespół Fox International Channels Polska

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: belliash »

Robicie z igły widły. Nic złego przecież się nie dzieje a i samo logo jakoś specjalnie nie przeszkadza. Chyba że w jakimś filmie zasłania jakiegoś kwiatka stojącego na pułce na 2 planie :lol:. Chociaż przez przezroczyste logo innych stacji tez by go wyraźnie nie było widać. Siejecie tylko niepotrzebną panikę. I popieram przedstawicieli Pulsu, że nie odpisują. Po co mają się wdawać w zbędne potyczki słowne. Najlepiej nabrać wody w usta.

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Przecież wystarczy zamienić czerwony kolor logo na identyczny jak logo puls i problem rozwiązany.Można też skorzystać z pomysłu z forum satkuriera.
zdjęcie z forum satkuriera
Obrazek
link do większego obrazka
http://s6.ifotos.pl/img/tvpuls2JP_rqpaxrh.JPG

DVBManiak

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Takiego logo na pewno nie zrobią. Oczywiście, że by mogli skoro potrafi to przeciętny user z forum to i w TV Puls potrafią. Nie chcą, bo mają interes w tym czerwonym logo. I ciężko będzie coś zmienić w tej sprawie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: m@rtops »

być może zmienią za jakiś czas :?
teraz to wydaje mi się że właśnie tym logiem chcą przyciągnąć widza i pokazać co mają do zaproponowania - za długo były "paski łowickie" i niektórzy pomijali ten kanał odruchowo
siostra nawet nie wiedziała że nadają bo szwagier zablokował go ze względu na "pisk" :lol:

REXus

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: REXus »

m@rtops pisze:za długo były "paski łowickie" i niektórzy pomijali ten kanał odruchowo
Na to mają na pewno wylane - żeby wytępić ten odruch, trzeba by wyraźnie zmienić nazwę kanału (w końcu pomięcie następowało zaraz po zobaczeniu nazwy "PULS 2").

Część telewizorów/dekoderów myślę samoczynnie odblokowałaby kanał po zmianie nazwy. To też plus dla nich - ale po co, w końcu to mało istotny szczegół.

DVBManiak

Re: Odp: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Ja dalej ich pomijam odruchowo.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Robert03 »

Widząc burzliwą dyskusję na tak błachy i drugorzędny temat jak logo stacji muszę stwierdzić iż założenia biznesowe Puls2 zostały osiągnięte :-)
O stacji się mówi, pisze, "stęka", narzeka, chwali. To był właśnie cel, o to właśnie chodziło :-)

A jeśli chodzi o kolorowe logo to jest ono zwyczajnie ładniesze, ciekawsze i bardziej widoczne od półprzezroczystego. Osobiście popieram :-).

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Robert03 pisze: Puls 2 to nowa stacja i nie może mieć takiego samego logo jak TV Puls. To marketingowo niepoprawne działanie. Zaraz znaleźliby się krytycy że mają w odbiornikach 2x TV Puls i że odróżnić nie sposób...
Każdy odróżni jaki to kanał nawet jeśli logo będzie podobne
Nie masz racji, piszesz o marketingu i wcale nie wiesz co to jest.
Stacja może mieć takie same logo , nie trzeba daleko szukać , tvp 1 i tvp2 lub tvp 1 hd i tvp2 hd mają podobne logo.

Można wybrać kompromis, czyli obecne logo puls nie ulega zmianie ale jest tylko w jinglach i autopromocji tak jak napisał DVBManiak. w czasie programu półprzezroczyste jak logo puls. W czasie filmów fabularnych puls 2 nie musi nadawać logo , będzie sie czymś wyrożnić tak jest np na francuskojęzycznych kanałach. Niekodowany kanał tf 1 hd z Eutelsat 9A (9°E) w czasie filmów nie nadaje logo .
Obrazek
link do dużego obrazka
http://s6.ifotos.pl/img/TF1HDJPG_rqhwrxh.JPG

nawet w liście od KRRiT napisano cyuje
Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa)
Koniec cytatu
Telewizja publiczna ma już półprzezroczyste logo.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Robert03 »

telewizorek pisze: Każdy odróżni jaki to kanał nawet jeśli logo będzie podobne
Nie masz racji, piszesz o marketingu i wcale nie wiesz co to jest.
Stacja może mieć takie same logo , nie trzeba daleko szukać , tvp 1 i tvp2 lub tvp 1 hd i tvp2 hd mają podobne logo.
Dziękuję za uświadomienie w temacie marketingu.
Prawda jest niestety taka że bardzo wielu oglądających wyłacznie DVB-T nie zauważyło startu PULS2 pomimo "czerwonego i rzucającego się w oczy znaczka".
Nie można postrzegać świata tylko przez pryzmat swojego własnego nosa, przekonania i upodobania.
Porównanie logo kanałów istniejących od 40 lat do logo kanału istniejącego 2 tygodnie nie jest właściwe.
Przypomnij sobie jeszcze nie tak dawno jakie logo miały kanały TV Publicznej.
TVP Info do dziś ma kolorowe czerwone nieprzezroczyste logo. Nie wypala się na ekranie ?
TVN24 także ma nieprzezroczyste kolorowe logo + paski informacyjne...
telewizorek pisze: nawet w liście od KRRiT napisano cyuje
Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy


I to jest sedno sprawy.
Niezadowoleni z logo na Puls 2 niech wysyłają swoje propozycje do nadawcy.

Proszę tylko nie pominąć innych nadawców którzy także nadają logo czerwone lub kolorowe i nieprzezroczyste takich jak: TVP Info, Mini Mini, Euro Sport, TVN 24, TeleToon, CinemaX, AXN, Disney XD, Nickelodeon, Polonia1, KuchniaTV, Domo TV, Trwam, Club, Super Stacja itp.

Podzielcie się tym później z nami tu na forum. Ciekaw jestem jakie odpowiedzi otrzymacie i czy wszystkie stacje zmienią swoje logo na półprzezroczysto trupio blade potworki :-).

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Oczywiście ze napiszemy listy do nadawcy czyli puls. Już taki list wysłałem ale nie otrzymałem odpowiedzi.
kontakt@pulstv.pl

O kanale eurosport i axn lepiej nie wspominaj bo stacje oszukały polskich telewidzów . Logo eurosport na półprzezroczyste zmieniono w Niemczech bardzo dawno . Półprzezroczyste logo axn w Austrii .W tych krajach telewidzowie maja większy wpływ na telewizje.

Obrazek


Byłeś ciekawy odpowiedzi od stacji telewizyjnych to proszę bardzo.

Dzień Dobry,
Kwestia przez Pana poruszona jest nam znana. Otrzymaliśmy w tej sprawie kilka sygnałów, które zostały przesłane do siedziby Eurosportu. Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie logo ulegnie modyfikacjom pod tym względem. Znaczki ograniczeń wiekowych nie są przez nas stosowane.
Pozdrawiamy,
Eurosport Polska



Dzień dobry,



Dziękujemy za zwrócenie uwagi na tę kwestię. Nasi graficy podjęli już prace nad wdrożeniem półprzezroczystego logotypu. W najbliższym czasie powinno się ono pojawić antenie naszych kanałów.



Z poważaniem,

Eurosport Polska



Robert03 nie wiem dlaczego tak bronisz jaskrawego logo puls 2. Logo puls 2 przeszkadza w oglądania programu i nie jest bezpieczne dla telewizorów
potwierdza to Zespół Fox International Channels Polska

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.

Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.

Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.

z wyrazami szacunku,
Zespół Fox International Channels Polska
Ostatnio zmieniony 1 sierpnia 2012, o 10:40 przez telewizorek, łącznie zmieniany 3 razy.

Mutango

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Mutango »

Robert03 pisze: Proszę tylko nie pominąć innych nadawców którzy także nadają logo czerwone lub kolorowe i nieprzezroczyste takich jak:
W kwesti technicznej.
W istocie nie chodzi o brak koloru czy przezroczystość. Chodzi o jaskrawość. Lekka przezroczystość jest tylko jednym z środków do obniżenia jaskrawości, który to środek stosuje wiele stacji. Ale nie jest konieczna i jedyna. Dla przykładu TVP Info jest czerwone, jest nieprzezroczyste, ale nie jest jaskrawe. Czerwień w formacie szesnastkowym RGB będzie tutaj miała ok #aa0000. Czyli łopatologicznie mówiąc, piksele czerwone na matrycy będą świecić powiedzmy na jakieś 70% jasności. To powinno wystarczyć żeby w plazmach nie było problemów z powidokami. Pomijam jakieś przypadki kiedy użytkownik na maksa sobie przesteruje wszystkie parametry: jasności, kontrastu, nasycenia..
Analogicznie do TVP Info, dokładnie to samo można powiedzieć o TVN24, tylko zamiast czerwonego mamy tutaj niebieski, też niezbyt jaskrawy.
Nie wiem jak w innych stacjach. Nie chce mi się wszystkich analizować ;)

Czy logo Puls2 jest zbyt jaskrawe? Nie wiem, pewnie wyjdzie "w praniu". Jak "plazmowcy" zaczną za bardzo narzekać, to pewnie po jakimś czasie będą zmieniać... Internet może być potężnym źródłem reklamy, ale może też czasami nieoczekiwanie stać się równie potężnym źródłem antyreklamy. Plotka, że coś tam "szkodzi" czasami może stać się trudna do odkręcenia. Większość współczesnych plazm nie zostawia trwałych powidoków. Po godzinie, dwóch taki powidok znika. Ale i tak może to denerwować, jak ktoś sobie przełączy na inny kanał (powiedzmy mroczny horror), a tam w rogu widać wciąż ślad innej stacji.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: MJJ »

Wczoraj podczas programu Magazyn Policyjny leciał materiał z napisami ale narzuconymi na sztywno na obraz (coś w stylu TV6). Ciekawe po jakim czasie uruchomią normalną wersję napisów.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: m@rtops »

puls jako puls ma dużo materiałów typowo dla osób niedosłyszących - więc nie wiem czy można się spodziewać napisów "wł/wył" tym bardziej że nie mają telegazety z której niektóre stacje korzystają w tej kwestii ;)

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

No ale przecież Puls 2 nie nadaje w analogu, czy w innym archaicznym systemie, żeby nie mógł dać napisów nie w telegazecie i nie na ekranie. Przecież po to właśnie Polska przechodzi na system cyfrowy, żeby odbiorca miał możliwość: wybory ścieżki dźwiękowej, włączenia/wyłączenia napisów, sprawdzenia programu w EPG, wygodnego nagrywania programów! Patrząc na takie stacje jak TV6, czy Puls 2 zastanawiam się - po co nam to było? :roll: Tylko dla zwiększenia ilości kanałów?

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: TVRuda »

Była Jedynka, była Dwójka, był kanał Regionalny i Polsat i wszystko grało i buczało. Pojawił się TVN i się zaczeła zdziadziać telewizja w tym kraju.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Robert03 »

telewizorek pisze: Robert03 nie wiem dlaczego tak bronisz jaskrawego logo puls 2. Logo puls 2 przeszkadza w oglądania programu i nie jest bezpieczne dla telewizorów
Ponieważ takie logo mi się zdecydowanie bardziej podobają, nie są niebezpieczne dla sprzętu (chyba że sprzęt jest kiepskiej jakości) i nie przeszkadzją w oglądaniu programu. Nie chcę żeby kolejna stacja sprowadzała swój logotyp do ledwo widocznej sztapmy "bo tak wszyscy mają"...
A jeśli ktoś ma wrażliwy na kolory sprzęt to może przełączyć się na odbiór czarno-biały. Wtedy nic mu się nie utrwali :-). Według opinii niektórych oglądanie obrazów czarno-białych nie psuje tak bardzo wzorku jak oglądanie kolorowych więc same plusy :-). Plazma ocaleje i wzork się nie popsuje.

Jak już pisałem wyżej sprawa wyglądu logo jest dla mnie drugorzędna. Zmienią to zmienią. Trudno. Zostawią to zostawią będzie OK.
Tak jak pisałem wyżej każdy ma inne gusta i zdania w tej sprawie zawsze będą podzielone. Dla większości telewidzów ta sprawa nie ma żadnego znaczenia.

DVBManiak

Re: Odp: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

A czy logo ma być widoczne? Mogłoby go dla mnie w ogóle nie być. Oglądam film a nie podziwiam logo i ograniczenie wiekowe. A zwłaszcza czerwone logo wyjątkowo rozprasza.

Zablokowany