Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Artek Ł. »

zastanawiam się czy kanał tematyczny z bajkami jest potrzebny , bo
przez dzień pokazywane są bajki min. na tv 4 , tv puls , tv puls 2 , jak by włączyli jakby jeszcze włączyli tvs , to tvs też ma swoje pasmo z bajkami. a w niedziele czy soboty są też bajki na polsacie . jestem za tele 5 i tvs.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: TomW »

Według mnie bajek na MUX-1 wystarczy. No, ale tu dzieci mają coś do powiedzenia. :D

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: seba133 »

Faktycznie, bajek jest dużo. Rano na Polsacie po południu na Puls 2 a wieczorem na Puls, bynajmniej tak jest w EPG. A w weekend jeszcze więcej. Na MUX 1 powinno się znaleźć 4 FUN TV ;) oraz :o Trwam albo Religia tv. Cześć programów oczywiście w HD, bo jak ktoś ma TV LCD/LED z Full HD to SD nie najlepiej wygląda :?

DVBManiak

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

Po co 3 kanały muzyczne? Jeszcze jakby to był jakiś alternatywny to rozumiem, ale 4fun to przecież to samo co Eska czy Viva a nawet gorsze. Różnorodność miała być. Kanał dla dzieci jakikolwiek być powinien, zresztą od dawna to planowano (miał nim być Puls2, który nazywałby się Puls Kids) i były też plany TVP Kids. Kanał filmowy nie jest konieczny, bo filmy mamy wszędzie, chociaż też słyszałem o TVP Film. TVP jeżeli zaoferowała by taką różnorodność to dla mnie na pewno by wygrała konkurs. Zamiast tworzyć TVP Dokument i TVP Rozrywka lepiej stworzyć Film i Kids.

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: alabama1 »

A ja chcę, by wszystko zajęła TVP. Należy jej się. Płacimy abonament, więc TVP powinna mieć warunki do idealnego nadawania w HD.

maniak_dvb_t

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: maniak_dvb_t »

seba133 pisze:
DVBManiak pisze:Na TVP Sport chyba nie ma co liczyć.
Jeśli chodzi o tematykę sportową TVP Sport powinien być jak najbardziej. Taka jest moja sugestia.
:idea:
Jeżeli TVP Sport pojawiło by się, Polsat od razu dał by Polsat Sport, bo w przeciwnym wypadku liderem oglądalności kanałów sportowych był by TVP Sport z miażdżącą przewagą.

nkp123

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: nkp123 »

seba133 pisze:Faktycznie, bajek jest dużo. Rano na Polsacie po południu na Puls 2 a wieczorem na Puls, bynajmniej tak jest w EPG. A w weekend jeszcze więcej. Na MUX 1 powinno się znaleźć 4 FUN TV ;) oraz :o Trwam albo Religia tv. Cześć programów oczywiście w HD, bo jak ktoś ma TV LCD/LED z Full HD to SD nie najlepiej wygląda :?
Zgadzam sie calkowicie. Manipulujac pilotem i przelaczajac po odpowiednich kanalach w odpowiednim czAsie, mozna sprawic, ze od rana do wieczora na TV z DVB-T beda lecialy bajki - moj duzo mlodszy brat cioteczny opanowal ta sztuke do perfekcji ;)

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: brachu »

A dasz gwarancję, że taki stan rzeczy się utrzyma i tak samo będzie za 3-4 lata. Główny Puls już kombinował ze skróceniem pasma dziecięcego, Puls 2 po rozwoju ramówki też może skrócić, TVP szuka oszczędności w programach dla dzieci. Bajek na Polsacie komentował nie będę bo animacje z lektorem to profanacja. Najlepszym rozwiązaniem byłby kanał w stylu Nickelodeona czyli do południa bajki dla młodszych, a potem wymieszane animacje i seriale dla młodzieży(dla każdego coś miłego ;p).

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: seba133 »

W DVB-T tematyki sportowej nie ma :( Polsat Sport News to góra powtórek. Oprócz Euro 2012 i Londynu to już nic nie ma. Owszem programów muzycznych byłoby za dużo, ale Polsat Sport mógłby być.
alabama1 pisze:A ja chcę, by wszystko zajęła TVP. Należy jej się. Płacimy abonament, więc TVP powinna mieć warunki do idealnego nadawania w HD.
Co z tego że my płacimy abonament jak resztę milionów ludzi nie płaci. I z tego wszystkiego kumuluje się Płacisz- nic nie masz. :?

DVBManiak

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

Jak teraz sobie czytam archiwalne wiadomości to TVP planowała utworzenie mnóstwa nowych kanałów. W planach były: TVP Seriale, TVP Parlament, TVP Film, TVP Komedie, TVP International (miało zastąpić Polonię), TVP Natura, TVP Dzieci, TVP Dokument i TVP Rozrywka. Z tego wszystkiego powstał TVP Seriale oraz TVP Parlament i blisko powstania są TVP Dokument i TVP Rozrywka. Jak dla mnie z takim podejściem powinni zatrzymać miejsca na MUX1 i do tego dostać miejsca na następnych MUXach.
Juliusz Braun uważa, że TVP powinna zachować miejsca na pierwszym multipleksie, które ma zwolnić do kwietnia 2014 roku. Dałoby to spółce dodatkowe miejsca na MUX-3, po wyłączeniu zdublowanego przekazu TVP1 i TVP2 i właśnie tam Telewizja Polska mogłaby umieścić nowe kanały. - Powinniśmy już także zacząć rozmowy na temat zagospodarowania czwartego i piątego multipleksu - dodaje Braun i podkreśla, że jest zwolennikiem przeznaczenia ich dla stacji telewizyjnych.
W takim razie te wszystkie kanały są możliwe.

Tutaj macie linki do archiwalnych newsów:
http://media2.pl/media/70747-5-nowych-k ... ie....html
http://satkurier.pl/news/73882/tvp-natu ... mione.html

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: brachu »

Jakim podejściem? Ich podejście to zapchać MUX jakimiś śmieciami jakby jeszcze mało ich w DVB-T było. Ze swoim archiwum TVP jest w stanie utworzyć jeszcze z 10 kanałów powtórkowych, żeby tylko nie dopuścić innych nadawców.

DVBManiak

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

Jakimi śmieciami? TVP ma akurat co nadawać. Posiadają największe skarby w swoim archiwum. I do tego skrupulatnie to archiwum odnawiają. TVP ma możliwości i warto im dać miejsce. Poza tym to nasza Telewizja Publiczna i powinna mieć do powiedzenia najwięcej. Stop gniotom typu TV6 czy ATM!

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: brachu »

Te archiwa można spokojnie wykorzystać w ramach istniejących kanałów. Pierwotny pomysł o tym że TVP Historia rozszerzyła się w TVP Dokument byłby bardzo dobry. A na TVP Rozrywka co będą nadawać Wielką Grę od początku? Kultowe Kabarety jakie tam mają być można spokojnie wsadzić do TVP Kultura, bo w przeciwieństwie do obecnych te dawne miały związek z kulturą.

DVBManiak

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVBManiak »

TVP Kultura nie jest od kabaretów. Za to Historia miała się zmienić w Dokument i też tego chciałem, ale tak nie będzie. Z tych wszystkich kanałów to właściwie TVP Dokument jest zbędny, bo to dubel Historii. Ale reszta czemu nie.

TVP Film - najlepsze filmy
TVP Natura - przyrodnicze np. od BBC i inne
TVP Komedie - najlepsze komedie
TVP Dzieci - bajki
TVP Parlament - transmisje z obrad sejmu i senatu, ogólnie polityka

Wreszcie TVP mogłaby wykorzystać cały swój potencjał i uniknęlibyśmy powtórek w Jedynce i Dwójce. I byłaby różnorodność. Kanały tematyczne są bardzo pożądane.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: brachu »

Przecież nikt nie mówi o tym, żeby kabarety puszczać tam pół dnia. Pasmo godzinne max 2-godzinne starczy. Co do pozostałych to ewentualnie można by uruchomić TVP Film i kanał dla dzieci. Tematyka TVP Natura spokojnie się mieści w tym co ma być w Dokumencie, komedie można do Filmu wrzucić, a Parlament niech sobie dalej w Internecie nadaje.

nkp123

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: nkp123 »

brachu pisze:A dasz gwarancję, że taki stan rzeczy się utrzyma i tak samo będzie za 3-4 lata. Główny Puls już kombinował ze skróceniem pasma dziecięcego, Puls 2 po rozwoju ramówki też może skrócić, TVP szuka oszczędności w programach dla dzieci. Bajek na Polsacie komentował nie będę bo animacje z lektorem to profanacja. Najlepszym rozwiązaniem byłby kanał w stylu Nickelodeona czyli do południa bajki dla młodszych, a potem wymieszane animacje i seriale dla młodzieży(dla każdego coś miłego ;p).
Czy w dalszej przyszłości, to nie wiem, jednak w obecnej chwili stan rzeczy jest jaki jest.

A moim zdaniem nadmiar bajek (gdyby jeszcze były te kultowe i bez takiej przemocy...) szkodzi ;-)

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: kb997 »

Jesli chodzi o kanał dziecięcy to powinien zaistnieć a jako wzór powinien być wzięty MiniMini+ albo BeBeCeBebies. Zero przemocy, bajki i programy mądre i pouczające. Szkoda, że ich nadawcy nie zechcą wejść do DVB-T.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: zesepo »

?Tylko szkoda ze nie pomyslales ze ten drugi nie moze ;)

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Artek Ł. »

może przywrócili by kanał Tylko Muzyka (tvp)

tv-fun

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: tv-fun »

To może i ja pozwolę sobie zaprezentować moje zdanie. Ja zrobiłbym tak: dał miejsce telewizji religijnej (mniejsza o to czy TRWAM, czy religia.tv), w zamian za to zlikwidował w TVP wszystkie ziarna, anioły pańskie, między niebami a ziemiami, itp. Myślę, że byłby to rozsądny kompromis. Dodatkowo przydałaby się stacja informacyjna z prawdziwego zdarzenia: TVN24 lub Polsat NEWS, na to jednak nie ma szans :(

Zablokowany