WIWA HD-50

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

A skąd ja mam to wiedzieć.

kucyk20

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: kucyk20 »

Bo jesteś expertem. Tak na serio to czy nie da się zmodyfikować softu z 90-tki dla 50-tli? Przecież mają te same graty.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

kucyk20 pisze:Przecież mają te same graty.
i wyświetlacz :roll:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

A po co modyfikować skoro soft z HD90 i tak działa bez problemów w HD50

bartas225

Re: WIWA HD-50

Post autor: bartas225 »

No więc ojciec był w sklepie z tym tunerem, tam go podłączyli do telewizora i wew. anteny i... wszystko działa :| Podejrzewam więc że kwestia sygnału. W jakim kierunku mam ustawić antenę, jeżeli tuner ma działać w Zaorzu w pobliżu Goworowa, Różana i trochę dalej do Ostrołęki (10 - 20km)? Sam bym sprawdził, ale niestety internet komórkowy działa tutaj jak chce, a megabajty trochę kasy wcinają...

Smoqu

Post autor: Smoqu »

Witam. Dzisiaj kupiłem ten dekoder WIWA HD 50. Mam jeden problem - w ogóle nie wykrywa mi tvp1 i tvp2. W laptopie mam drugi tuner i bez problemu wykrywa mi 15 kanalow a ten tuner wiwa wpięty do TV wykrywa tylko 8 kanalow. Czym to jest spowodowane ? WIwa wpięta przez scart bo akurat kabel hdmi gdzieś mi wcielo ale chyba nie to jest powodem braku tvp1 i 2.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

najprawdopodobniej winna jest antena
Smoqu pisze:W laptopie mam drugi tuner
to sprawdź czy na tej antenie też będzie 15 kanałów ;)

Smoqu

Re: WIWA HD-50

Post autor: Smoqu »

m@rtops pisze:najprawdopodobniej winna jest antena
Smoqu pisze:W laptopie mam drugi tuner
to sprawdź czy na tej antenie też będzie 15 kanałów ;)

Nie da rady bo to jest mikroskopijna antenka podłączana do tunera USB

http://sklep.satserwis.pl/tuner-dvb-t-manta-usb01.html Taki

WIWA odbiera 8 kanałów, jakość i moc doskonała, nadajnik mam 6km od domu. Ten tuner na USB dobiera mi 15 kanałów.

DVBManiak

Re: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

No tak, o ile dobrze widzę jest to wtyczka MCX. Ewidentnie coś masz z anteną podłączoną do Wiwy. Co to za antena? I z jakiego nadajnika odbierasz? (uzupełnij profil)

Smoqu

Re: WIWA HD-50

Post autor: Smoqu »

Do wiwy jest podpięty kabel antenowy z anteny siatkowej na dachu i tyle. Nadajnik to góra św. Marcina - Tarnów

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

powinieneś mieć mux1 (tvp1...) na kanale 45 , a mux2 na kanale 23
włącz w wiwie szukanie ręczne i sprawdź w skazania siły i jakości
zapewne trzeba będzie przestawić kierunek odbioru anteny bo zapewne do tej pory była ustawiona pod analog a to nie zawsze cię pokrywa z NTC ;)

Smoqu

Re: WIWA HD-50

Post autor: Smoqu »

Zaraz nakieruję antene bezpośrednio na nadajnik i napisze czy pomogło.

Smoqu

Re: WIWA HD-50

Post autor: Smoqu »

Nakierowałem antenę na nadajnik.Bez zmian. Kanał 23 jak najbardziej, tutaj jest 8 stacji. Kanał 45 - nic nie wykrywa. Między nadajnikiem a anteną nie ma żadnych przeszkód, nic nie zasłania sygnału.

Mutango

Re: WIWA HD-50

Post autor: Mutango »

A coś na wyższych częstotliwościach wcześniej oglądałeś w TV analogowej na tej siatce? Np TVP Kraków?
http://pl.wikipedia.org/wiki/RTON_G%C3% ... w._Marcina

Smoqu

Re: WIWA HD-50

Post autor: Smoqu »

tvp info

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

kol.@Mutango idzie w tym kierunku czy czasem nie masz w antenie symetryzatora na niższe częstotliwości który wystarczał do analogu
powinieneś mieć na kanały 21-69

Mutango

Re: WIWA HD-50

Post autor: Mutango »

albo wzmacniacza wąskopasmowego, albo jakichś filtrów, pułapek kanałowych, korektora antenowego itp
Tutaj wygląda na to że antena łapie kanał 23, łapie kanał 57 (analogowy).. natomiast nie łapie z jakiegoś powodu kanału 45. Czyżby jakaś pułapka?
Generalnie chodzi o to, że instalacje antenowe czasami przygotowuje się w taki sposób, że mają jakiś system filtracji, tak żeby wzmacniały tylko kanały pożądane, natomiast kanały niepożądane są tłumione w celu eliminowania innych zakłóceń.
Ostatnio zmieniony 5 sierpnia 2012, o 17:32 przez Mutango, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Ale zwykle w instalacjach zbiorczych tak jest. A tu zwykła siatka, więc dziwne. Ja bym wymienił antenę na pierwszą lepszą kierunkową z symetryzatorem za 20-30 zł i spokój. Zresztą przy 6 km to nawet drut wystarczy.

Bby
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2010, o 14:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Bby »

Witam. Dzisiaj chyba jeden tunerek mi padł :( Tuner musiałem odłączyć od prądu i kilka dni leżał odłączony od sieci. Dzisiaj chciałem go uruchomić i nie działa. Odrazu po podłączeniu tunerka do sieci dioda świeci cały czas na zielono i ne reaguje na polecenia pilota, telewizor wykrywa sygnał wideo lecz obraz jest czarny. Czy wskazana jest gwarancja czy można jakoś samemu coś zrobić?

wojciechb2

Re: WIWA HD-50

Post autor: wojciechb2 »

Czy ktoś wie jak wykonać reset bez użycia pilota? Przez pomyłke wgrałem soft z Arivy Ferguson i wiwa dziala, jednak brak komunikacji z piotem :/ dzięki za pomoc

Zablokowany