Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

loleklolek

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: loleklolek »

@mir111
Wzmak 20db wcale nie jest taki mały. Bardzo go potrzebujesz? Z Twojego opisu wynika, że coś Ci zakłóca odbiór. Być może jest to analogowa TVP2 nadawana z Płocka z mocą 1MW na sąsiednim kanale (rano zakłóca bardziej). A być może kosiarka sąsiada. Spróbuj może bez wzmacniacza (na symetryzatorze) lub z mniejszym wzmacniaczem. Może uzyskasz stabilniejszy odbiór.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: Max van Org »

Jest tutaj może ktoś na forum, kto mieszka w Bartoszycach, Lidzbarku Warmińskim albo Ostródzie i sprawdził czy może odbierać nadajnik Bolszakowo K 47? Z wymienionych miejscowości trzeba nastawić antenę na 38° - 40°. To jest główny kierunek nadawania tego nadajnika. Niestety antena jest tylko na wysokości 126 metrów nad terenem a nadajnik jest 8 m n.p.m. Wieża ma 256 metrów. Od 200° do 340° nadają z ok 100 kW i więcej zależnie od kierunku.

Fabek

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: Fabek »

Witam serdecznie dvb-t maniaków :D

Może kogoś to zainteresuje odbiór Giżycko z nadajnika Pieczewo z Olsztyna.

Antena polska Tri-Band aluminiowa ze wzmacniaczem LNA-177, budynek stara kamienica na ul. Warszawskiej około 30 metrów wysokości, na dachu dodatkowo wysięgnik 2m, kabel antenowy czarny, dekoder Cabletech, odległość około 90km od nadajnika. Łapie MUX-2 z Olsztyna. Sygnał moc około 75%, jakość wysoka.

Ta sama antena łapie bokiem/tyłem MUX-1 z Miłek, więc jest mistrzostwo świata.

Więc łapanie Olsztyna z Giżycka jest możliwe! Wiele osób zadawało tutaj oraz na innych forach to pytanie.

Profil terenu Olsztyn-Giżycko

Obrazek

wojokielich

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: wojokielich »

Witam

Czy macie problemy z odbiorem kanałów z RTCN Pieczewo? Ja od 16.08 nie mam dostepu do wszystkich programów, po wprowadzeniu ponownie wyszukiwania, dotychczasowe programy zostały zastąpione programami zakodowanymi, np "polsat film", który nie występuje w MUX,ach, czy ktoś ma pomysł co się stało?
:?:
Pozdrawiam

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: Bartt »

@wojokielich

Odebrałeś kodowaną tv mobilną (mux-4) która nadaje z miejskich nadajników i w związku z tym może być to u ciebie najmocniejszy sygnał, co (być może) powoduje brak odbioru innych mux-ów (przesterowany wzmacniacz w antenie :?:).

Poniżej masz link do wszystkich emisji cyfrowych w twojej okolicy:
http://radiopolska.pl/wykaz/pokazdv_nwoj.php?pid=14

Spróbuj wyszukać ręcznie bezpłatne mux-y z nadajnika w Pieczewie: k28, 33, 44
Jeżeli masz brak sygnału na tych kanałach to może masz problem ze wzmacniaczem o którym pisałem powyżej - sprawdź wtedy jak wyglądają kanały analogowe z tego nadajnika - link: http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... php?pid=85 - jeżeli jest zakłócony obraz (zniekształcenia, pasy, buczenie fonii itp.) to wtedy wzmacniacz w antenie do wymiany na słabszy lub na symetryzator. Można też (kierując się kanałami analogowymi) próbować zmienić ustawienie anteny tak aby wyeliminować te zniekształcenia (jeśli są :?:) powinien się wtedy pojawić odbiór cyfry.

dariusz

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: dariusz »

Witam!
Mieszkam w Kiwitach (http://maps.google.pl/maps?oe=utf-8&rls ... CBQQ8gEwAg), odbieram na starym telewizorze CRT - 1,2 i słabo Polsat. Pomyślałem o dekoderze DVB-T (np. WIWA) ale gdy na stronie http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html zobaczyłem jakie jest pokrycie sygnałem u mnie, to zwątpiłem.
Czy ktoś kto się na tym zna, mógłby w miarę precyzyjnie powiedzieć mi, czy jestem w stanie odebrać sygnał telewizji cyfrowej? Ewentualnie jak samemu sprawdzić nie wydając 100zł na dekoder?
P.S. Wyjechałem teraz, nie mam jak sprawdzić u sąsiadów (wcześniej nie interesowałem się tą tematyką) a zachęcił mnie do kupna dekodera, sprzedawca w sklepie.

Edit: Dzięki momus!
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2012, o 14:57 przez dariusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: momus »

Spróbuj ugadać ze sprzedawcą że weźmiesz tuner na próbę i sprawdź, podłączenie stb i zeskanowanie kanałów to chwila, nic nie stracisz jeśli ci się uda ugadać sprzedawcę.

Mapki są robione przy pomocy wzorów matematycznych, dla teoretycznej anteny przy jakiś tam wysokości jej zawieszenia. U mnie np. wedle mapek pokazuje że odbiór tylko zewnętrzny, a ja odbieram w miarę bez problemów w pomieszczeniu na antence od tunera USB (mam do nadajnika 40KM).

Także neiufaj mapką do końca, one są tylko sugestią, przedstawiają teoretyczny stan rzeczy. U siostry było 2,3, polsat, tv4, słabo TVN a DVB-t ma mux1 i 2 każdy na 100% jakości :) antena siatka wewnątrz pomieszczenia

mulat
Posty: 12
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, o 14:50
Odbiornik: LG 32LA620s
Instalacja antenowa: antena: DMP HN17K
wzmacniacz: 38dB
zasilacz: DPM ZSR 2-12V DC /100mA
parter
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk/Chwaszczyno

Re: Odbiór DVB-T w rejonie Giżycka

Post autor: mulat »

debe pisze:
mulat pisze:Jeżeli masz antenę zewnętrzną to spróbuj złapać sygnał z Suwałk, około 100km antena ze wzmacniaczem da radę.
Testowałem starą siatkówkę ze wzmacniaczem i złapał ze 100km 70~80% siły a jakość 100%.
Gdzie ty to testowałeś jak z Olecka do Krzemieniuchy w lini prostej jest ok. 30 km?
Nie wprowadzaj w błąd.Siatka ze wzmacniaczem na 100 km nie poradzi sobie raczej.
Sygnał złapałem z Białegostoku, ustawiałem antenę na azymut z kompasem, po co miałbym wprowadzać kogoś w błąd?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: penknife »

do panów Jarosławów: czy z nadajnika o kodzie DODR_E3F jest transmitowany TVN czy MUX-2(biorąc pod uwagę pobliskie nadajniki Giżycko/Miłki i Suwałki/Krzemianucha) :?:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w woj. warmińsko-mazurskim

Post autor: Jarosław Bałuka »

Jest TVN, MUX2 tam nie ma. Tylko nie 29 kanał.

DVB-T-OWICZ

Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: DVB-T-OWICZ »

Czy na GIŻYCKO MIŁKI będzie Tv mobilna???

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: penknife »

zapoznaj się z regulaminem
o mux-4(TV mobilna Polsatu) się na tym forum nie dyskutuje


:arrow: Kupiłeś dekoder od Polsatu (inaczej go nie zdekodujesz) w Biedronce, że tak pragniesz MUX-4 w naszym regionie?
:idea: Poczytaj w innych wątkach jakie cyrki inni mają przy automatycznym strojeniu odbiorników przez ten multipleks.


PS. uzupełnij profil o lokalizację

DVB-T-OWICZ

Re: Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: DVB-T-OWICZ »

OK
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2013, o 15:30 przez DVB-T-OWICZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartt

Re: Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: Bartt »

Emisja Mux-4 już jest (lub zaraz będzie) w kompetencjach Emitela ;): http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=5513

DVB-T-OWICZ

Re: Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: DVB-T-OWICZ »

Z tego nic nie wynika że w MIŁKACH ma być ten mux4

Bartt

Re: Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: Bartt »

Owszem pewności nie ma, ale w konteksie tej informacji którą podałem, oraz tego że po ASO zasięg mux-4 ma ulec zwiększeniu, jest to więcej niż prawdopodobne ;)

DVB-T-OWICZ

Re: Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: DVB-T-OWICZ »

No w sumie masz racje ;)

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: penknife »

zajrzałem do starych ustaleń po GE06 i wychodzi na to że MUX-4 będzie na kanale 36(zajmowany obecnie przez TVP2 z Suwałk), który będzie chyba emisją SFN z Suwałkami

DVB-T-OWICZ

Re: Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: DVB-T-OWICZ »

penknife pisze:Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
A na (Miłki) będzie ?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Tv Mobilna na GIŻYCKO MIŁKI ?????

Post autor: belzebiusz »

Jeśli już to po 2015 roku. :P

Zablokowany