PULS2 w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Pavl6 »

Jeszcze się nie spotkałem, żeby na Puls 2 ostatni program z poprzedniego dnia nie kończył się w EPG o 12 dnia następnego. :D

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: alabama1 »

Ja też. :-)

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Witam.
Wysłałem list w sprawie logo do puls.Dostałem taka odpowiedz , cytuje
..W obecnej chwili 100% stacji TV nadających na koncesji polskiej wyświetla bardziej niebezpieczne znaczki wiekowe (także kolorowe), i od wielu lat nikt z tym nie miał problemów wiec nasze logo nagle nie wprowadzi rewolucji w odbiornikach plazmowych

Napisałem że były problemy gdy ograniczenia wiekowe były nieprzezroczyste. W drugim liście napisałem że obecne ograniczenia wiekowe są bezpieczne ponieważ są transparentne . Zdziwiłem się bardzo ze dostałem taka odpowiedz bo przecież puls powienień wiedzieć że ograniczenia wiekowe na swoich kanałach są półprzezroczyste.

W drugim liście od puls napisano
Odpowiedz na pytanie została udzielona w poprzedniej wiadomości.

Nie planujemy zmiany koloru logo.



Nawet w liście od KRRiT napisano

Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa.
Na kanałach tvp logo i ograniczenia wiekowe są już transparentne.


Poprzednie logo tvp było zbyt jaskrawe, pojawiały się trwałe odznaczenia
http://imageshack.us/photo/my-images/171/m27401is.jpg/

przykład ,post z forum tvp. Podobnych przykładów jest więcej.

Odświeżę trochę temat bo nic się nie dzieje w tym temacie. Swoją drogą zaczynam mieć wątpliwości, czy ktokolwiek czyta wysyłane maile do TVP i forum. Ostatnio musiałem zablokować kanały TVP 1 i 2 na swoim telewizorze ze względu na już trudne do usunięcia powidoki logo TVP z mojego ekranu Złość. Niestety z mojego punktu widzenia TVP nie jest telewizją publiczną. Do tego dochodzi frustracja za co mam płacić abonament RTV skoro nie korzystam z usług współfinansowanych z mojej opłaty.

Nie wierzę, że zmniejszenie przezroczystości logo i znaków ograniczeń wiekowych stanowi problem techniczny czy prawny. Po prostu TVP nie ma ochoty być otwartym na prośby swoich abonentów, bo abonent był - jest - i będzie. Więc po co się wysilać!!!?


Jestem bardzo zdziwiony że dla puls to nie jest to argument do zmiany logo puls 2 na transparentne.
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2012, o 12:40 przez telewizorek, łącznie zmieniany 5 razy.

DVBManiak

Re: Odp: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Nie ma co pisać, nic się nie zmieni. A może nawet zwiększą na złość logo albo zrobią jeszcze bardziej czerwone. Ja mam to daleko... Skoro oni tak podchodzą do odbiorcy, to i ja tak zrobię z nimi i definitywnie ten kanał wylatuje z mojej listy kanałów.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: seba133 »

U mnie wyleciał na koniec szarej listy, a zaraz za nim ATM i oczywiście wspólny problem logo ATM Rozrywka oraz PULS 2 :D

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Wysłałem skargę do KRRiT .Logo puls 2 jest zbyt jaskrawe, niebezpieczne dla sprzętu.Oczekuje pozytywnej odpowiedzi i zmiany logo puls 2 na transparentne.

DVBManiak

Re: Odp: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Raczej się nie doczekasz pozytywnych wieści. Pewnie nawet jak by logo było centralnie na środku ekranu to i tak KRRiT nic nie może zrobić, bo to tylko i wyłącznie sprawa nadawcy niestety. Trzeba by to ukrócić w końcu i wprowadzić konkretne i szczegółowe przepisy dotyczące oznaczenia i loga.

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Oczekuje pozytywnej odpowiedzi od KRRiT.
W liście od kanału puls napisano nieprawdę , jeszcze raz cytuje treść listu...

W obecnej chwili 100% stacji TV nadających na koncesji polskiej wyświetla bardziej niebezpieczne znaczki wiekowe (także kolorowe), i od wielu lat nikt z tym nie miał problemów wiec nasze logo nagle nie wprowadzi rewolucji w odbiornikach plazmowych.
koniec cytatu

Jak można napisać że problemów nie było . Telewidzowie zgłaszali problem z jaskrawymi ograniczeniami wiekowymi i logo tvp do KRRiT i obecnie na kanałach telewizyjnych ograniczenia wiekowe są półprzezroczyste. Logo tvp jest transparentne.Ograniczenia wiekowe na kanale puls też jest półprzezroczyste.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: rotalplus »

Czerwień loga PULS 2 jest tak intensywna że nie ma sensu porównywać je z bladożółtymi, bladopomarańczowymi, bladozielonymi i bladoniebieskimi oznaczeniami wiekowymi (na dodatek transparentnymi). Oni wiedzą swoje -oby nie wyszli na tym jak Zabłocki na mydle

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: kupon »

A nie prościej napisać np.tak:
"Panowie z Pulsu 2.Czy zdajecie sobie panowie sprawę,że przez takie okropne(tu inne przymiotniki do wyboru ;) )logo ograniczacie sobie możliwość zdobywania nowych odbiorców?Każdy który obawia się o swój sprzęt będzie szeroko omijał Waszą stację.Na różnych forach branżowych już pojawiają się słowa krytyki oraz pierwsze opinie o wypaleniu loga.Pozdrowienia dla osoby decyzyjnej w tym temacie.Proponuję jeszcze zapoznać prezesa o tym mailu."

Coś w tym stylu.

I po sprawie :D .

DVBManiak

Re: Odp: PULS2 w MUX2

Post autor: DVBManiak »

To trzeba było im to wysłać. I tak czy siak nic z tym nie zrobią, bo wiedzą swoje. Mam nadzieję, że kiedyś się nieźle przejadą na swoich błędach.

Bartosz Czach

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Bartosz Czach »

telewizorek pisze:niebezpieczne dla sprzętu.
Udowodnij tę rewolucyjną tezę.

telewizorek

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: telewizorek »

Przeczytaj poprzednie posty , kliknij na linki to się przekonasz.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: kuku1234 »

Pavl6 pisze:Jeszcze się nie spotkałem, żeby na Puls 2 ostatni program z poprzedniego dnia nie kończył się w EPG o 12 dnia następnego. :D
Juz się kończy normalnie.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: belzebiusz »

Bo wprowadzili do EPG pozycję "Przerwa". ;)

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Railroad »

Nic nie wiadomo czy w końcu zamierzają zmienić logo? Najdłużej jak na razie, na tym kanale oglądałem reklamy, bo ta czerwień jest fatalna.

marek3555
Posty: 6
Rejestracja: 5 października 2012, o 00:38
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: marek3555 »

Witam a ja chcialbym sie dowiedziec czy bedzie kiedys tak ze obraz bedzie na calym ekranie a nie tak jak do tego czasu prawie wszystko uciete ;)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: m@rtops »

proponuję zapytać tutaj a nie na forum ;)
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/spp5

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: vigoo »

marek3555 pisze:Witam a ja chcialbym sie dowiedziec czy bedzie kiedys tak ze obraz bedzie na calym ekranie a nie tak jak do tego czasu prawie wszystko uciete ;)
Podobno do końca roku maja sobie z tym poradzić...

Awatar użytkownika
Railroad
Posty: 268
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 08:16
Odbiornik: Sony Bravia KDL26ex320
Samsung UE43KU6072u.
Instalacja antenowa: Antena UHF Yagi
ANTENA SONUS TV MINI LOG 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec, Chodkiewicza

Re: PULS2 w MUX2

Post autor: Railroad »

Od 1 lutego stacja wydłuża nadawanie ;) .
06:00 Przedszkolaki (13 odcinków, po 4 minuty każdy)
07:00 Pippi
07:30 Maya
08:00 Łowcy smoków
08:30 Kropelka
09:00 Bajki Pana Andersena
09:30 Pippi
10:00 Maya
10:30 Łowcy smoków
11:00 Kropelka
11:30 Pippi
12:00 Ja, Ona i Eva
13:00 Bajki Pana Andersena
13:30 Pippi
14:00 Maya
14:30 Łowcy smoków
15:00 Kropelka
15:30 Bajki Pana Andersena
16:00 Maya
16:30 Łowcy smoków
17:00 Kropelka
17:30 Pippi
18:00 Maya
18:30 Sekrety i kłamstwa
19:30 Medicopter
20:30 Ktoś tu zwariował
21:00 JRG w akcji
21:30 Człowiek Orkiestra (francuska komedia)
23:00 UFC Walki Mistrzów

Zablokowany