ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: apk »

Jestem z Legnicy i odbierałem z pod Pragi 2 multipleks z odległości ok.170 km. mimo że po drodze są góry .
Testowałem odbiór Czeskiego II multipleksu na 41 pol. V i na antenie 19 elementowej nie udało się ale antena ATX i siatkową odbierała ze wzmacniaczem swa 6000/6t .
Jak to wytłumaczyć tak daleki odbiór .
Latem skanowałem analog i udało mi się odebrać obraz kontrolny BRATISLAVA i jeśli to nie tropo to będę próbował odebrać Ostrawę bo z nadajnika Jeseník odbiór mam bardzo dobry .

Demon

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: Demon »

apk pisze:Jestem z Legnicy i odbierałem z pod Pragi 2 multipleks z odległości ok.170 km. mimo że po drodze są góry .
Testowałem odbiór Czeskiego II multipleksu na 41 pol. V i na antenie 19 elementowej nie udało się ale antena ATX i siatkową odbierała ze wzmacniaczem swa 6000/6t .
Jak to wytłumaczyć tak daleki odbiór .
Latem skanowałem analog i udało mi się odebrać obraz kontrolny BRATISLAVA i jeśli to nie tropo to będę próbował odebrać Ostrawę bo z nadajnika Jeseník odbiór mam bardzo dobry .
Witaj w klubie zaskoczonych :) Ja we Wrocku mam odbiór z Brna (197km) przez góry...

black500

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: black500 »

Matteo87 pisze: Moja lokalizacja to Strzelin, 40km na południe od Wrocławia. Zastanawiam się też nad anteną, pewnie którąś z podanych wyżej w tym wątku
pozdrawiam
Odbiór jest ale zakłócony tylko w połnocnych rejonach Wrocławia kanał 23
posiadam ATX87, czyli starszą wersję tej anteny + rożne konfiguracje przedwzmacniaczy; aktualnie LNA107
Na forum są ludzie z południa Wrocławia ale z tego co pisali chyba w ogole nie mają możliwości.Jedna osoba pisała mi że posiada odbiór w okolicach Psar -na północ w kierunku Poznania. Wichowa nie udało mi się odebrać.
Nie piszę o czeskich mux-ach bo temat dotyczy odbioru polskiej cyfrówki (a raczej jej testów).

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: lezynski1 »

Witam!!!!!!!!!! Szanowny Panie empol,tak się składa,że na Allegro jest sprzedawca anten ATX-91(jest to dokładnie producent All-Ant) i ja do niego parę dni temu napisałem i zapytałem jaka jest różnica między ATX-91,a ATX-107-odpisano mi, i odpowiedź jest strasznie krytyczna co do anten ATX-107(że podróby,że piracki model)-nie będę tu cytował wszystkiego- w tej sytuacji proszę Pana o podanie mi adresu e-mailowego,to ja ten e-mail Panu prześlę(nie umiem też jego treści tu opublikować,bo na razie to nie umiem nawet na forum zdjecia zamieścić).Jak Panu wyślę ten e-mail to może go Pan opublikować w tym wątku i zobaczymy co inni powiedzą.Mój adres to :lezynski1971@tlen.pl.Ja też mam podobne problemy-nadajniki ponad 100 km i to czasami znacznie i co tu kupować(jakie anteny,wzmacniacze itp.).Proszę się odezwać-lezynski1(tel.502363909)

empol

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: empol »

Ciekawe. Ja antenę ATX-107 zamówiłem z hollex.pl
Do kartki dołaczona była jakaś kserówka instrukcji montażu. Na niej podany był adres http://inel.com.pl

Pod względem budowy jest bardzo podobna do ATX-91.

Mail do mnie to emplos@o2.pl

Czy ktoś kto posiada anteny serii ATX może potwierdzić producenta swojej anteny (lub przynajmniej kto jest podany na ulotce).

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: kroczek12 »

Tak, mój ATX 107 jest wyprodukowany przez INEL i tam też był zamówiony (inel.com.pl).

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: qwerty »

Jeżeli jest to producent to czemu brakuje podstawowych informacji (zysk, charakterystyka itp).

pipen

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: pipen »

Firma w której pracuję sprzedaje i montuje anteny ATX-91 oraz ATX-107, anteny od firmy Inel z Warszawy. Różnice to konstrukcja anteny, liczba elementów do daje różnicę w zysku . ATX-107 doskonale nadaje się na duże odległości od nadajnika nawet przy samym symetryzatorze.

Demon

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: Demon »

pipen pisze:Firma w której pracuję sprzedaje i montuje anteny ATX-91 oraz ATX-107, anteny od firmy Inel z Warszawy. Różnice to konstrukcja anteny, liczba elementów do daje różnicę w zysku . ATX-107 doskonale nadaje się na duże odległości od nadajnika nawet przy samym symetryzatorze.
A ATX-91 nie? O ile jest dłuższa 107-ka? Jaką ma charakterystykę?

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: lezynski1 »

Witam!!!!!Zgodnie z obietnicą wysłałem Panu empolowi ten obiecany e-mail,w którym jest odpowiedź pracownika firmy All-Ant na mój e-mail odnośnie różnicy między ATX-91,a ATX-107-Panie empol proszę ten e-mail opublikować na tym wątku!!!A teraz to ja co najmniej trochę zamieszam w całym tym wątku.Otóż parę dni temu dzwoniłem(chyba nawet dwukrotnie) do firmy Dipol (http://www.dipol.com.pl) i pytałem,dokładnie jak w tym wątku,jakie anteny spośród tych przez nich sprzedawanych będą najlepsze na dalekie odległości od nadajników(100 i znacznie ponad 100 km od nadajnika).I właściwie dwukrotnie uzyskałem podobne odpowiedzi:że te anteny Tri Digit to się nadają raczej na mniejsze odległości,że dobra jest ATX-91,ale jeszcze lepsza od niej 94-elementowa Dipol Vena(cena 99,11zł),ale najlepsze to na takie warunki są anteny z grupy tzw.profesjonalnych(oczywiście te najdłuższe,czyli co najmniej 21-elementowe).No i co wy na to????Może ktoś podzieliłby się swoimi doświadczeniami ze stosowaniem właśnie tych anten profesjonalnych Dipola(w końcy zyski mają do 19 dB,a także są stosunkowo tanie)???-lezynski1

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: tolus »

Przestam juz kolego podniecac sie antenami i stwierdzac wyzszosc jednej nad druga - sprawdz organoleptycznie w realu i sam wciagnij wnioski - Vena u mnie polegla a wbrew innym opinia zadowalajacy efekt mam na telmorze 860v25, gdzie Vena nawet sladu sygnalu nie miala z roznymi symetryzatorami i wzmacniaczami ;)

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: apk »

Anteny 94el. Vena nie testowałem ale porównywałem 3 anteny na kanałach analogowych z bardzo słabym sygnałem i z nie wielkim śnieżeniem i wyszło mi następująco od najlepszego obrazu do najsłabszego :
1 ATX – 55
2 ASR 860 25
3 antena siatkową
Do anteny siatkowej musiał być dopasowany wzmacniacz aby uniknąć przesterowania ale w kierunku słabych nadajników odbiór był taki jak na ASR 860 25 może minimalnie lepszy ale antenie ATX – 55 nie dorównywał .
Kierując anteną siatkowej w kierunku nadajnika dużej mocy w odległości 60 – 70 km można było zastosować tylko SWA -11/EXPO lub SWA – 3 ale przy niskim polu lub przy polaryzacji pionowej można było zastosować najsilniejsze wzmacniacze i skuteczność anteny nieporównywalnie wzrosła .
Antena ATX nie robiła problemów przy wzmacniaczach do 28 db w paśmie UHF takich jak SWA – 5555 , WA - 501S , a w innych kierunkach reszta wzmacniaczy współpracowały z wyjątkiem tych z regulacją na płytce .
Dodam jeszcze że anteny siatkowe są produkowane w różnych wersjach cenowych jakościowych itd. z siarką z drutami co 1 do 5 cm .

mr.hyde

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: mr.hyde »

Gdzie jeśli można wiedzieć można sprawdzić ukształtowanie terenu pomiędzy moim położeniem a nadajnikiem, tak jak wy to robiliście.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: qwerty »

mr.hyde pisze:Gdzie jeśli można wiedzieć można sprawdzić ukształtowanie terenu pomiędzy moim położeniem a nadajnikiem, tak jak wy to robiliście.
http://www.dvbtmap.eu/

-=pUnIsHeR=-

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: -=pUnIsHeR=- »

no to namieszaliście mi w głowie. zamierzałem kupić atx-107, ale przeczytawszy ten wątek mam wątpliwości, czy dokonam właściwego wyboru. odległość od nadajników mam ok. 70 i 105 km. chciałbym zamontować 2 anteny. to którą wybrać? podpowiedzcie proszę.

teren do nadajnika oddalonego 70km (od lewej nadajnik po prawej mój dom):
Obrazek

ansowa22

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: ansowa22 »

dipol 44 elementowa ze wzmacniaczem i symetyzatorme w ogóle nei wykryła sygnału polskich muxów kanał 61 i 45 zero odbioru zaś Słowackei dwa kanaly odebrałem bez problemu. Ten model nie sprawdził się moze ADX 107 bedzie lepsze nie w iem nie próbowałem

Maximum

Re: ATX-107 vs Dipol Tri Dgit

Post autor: Maximum »

Jest szereg anten podobnych do Tri Digit Dipola. Ja wybrałem UHF 200 Maximum. Konstrukcja anteny zdecydowanie lepsza od TriDigit. Do tego dedykowany symetryzator na efie. A samo składanie anteny to już bajka ;). -=pUnIsHeR=- widzę, że jesteś trochę przysłonięty i możesz mieć problem z poprawnym odbiorem. W takich wypadkach trzeba czasami przetestować kilka anten.

Zablokowany