WIWA HD-90

szczekotander

Re: WIWA HD-90

Post autor: szczekotander »

@GUTEK@ pisze:szczekotander jak masz soft marcowy to wgrywasz flash.bin z najnowszego lipcowe, jak masz starszy to wgrywasz najpierw marcowy.
Mam soft 100914 wersja oprogramowania 1.0 więc jeśli dobrze zrozumiałem chcąc aktualizować oprogramowanie muszę wgrać soft marcowy a potem powinienem wgrać wersję z lipca (za każdym razem wgrywam tylko plik flash).
Chcę jeszcze kupić WIWĘ HD 85 nie wiem tylko z którego miesiąca będzie miała wgrane oprogramowanie.
Jeśli zakupiony model HD 85 będzie miał starszy soft niż z marca to czy też muszę wgrywać najpierw oprogramowanie z marca a potem z lipca?
W marcu ukazały się 2 wersje softu - którą lepiej wgrywać - testową z 23 marca czy z 13 marca. Dziękuję za cierpliwość co do moich pytań :lol:
Ostatnio zmieniony 9 września 2012, o 12:16 przez szczekotander, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

Działa wam przycisk "powrót do ostatnio oglądanego kanału"?

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

jma pisze: ...
Domyślam się, że aktualizacja OTA wyglądała jak wyłączona, ale każdorazowo była uaktywniana przez timer. Dopiero próba włączenia jej ze zmianą godziny aktywacji pozwoliła ją skutecznie wyłączyć. Czemu nie zrobiło tego wielokrotne przywracanie ustawień fabrycznych?
Niezbadane są tajemnice WIWY?
Faktycznie, dziwne to trochę.
Ale nic. Najważniejsze że znalazłeś rozwiązanie, i że to opisałeś. Może w przyszłości komuś innemu to pomoże :)

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

EEQ pisze:Może ktoś, kto nagrywał finał EURO, się wypowie, czy mu również przycina obraz [szczególnie] w pierwszej minucie meczu. :)
Mi nic nie przycina.

ankros41

Re: WIWA HD-90

Post autor: ankros41 »

Witam
Do czego służy wyjście RF LOOP THROUGH .

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

do "przedłużenia" sygnału z anteny - np podłączając to wyjście z wejściem antenowym tv możesz oglądać kanały analogowe telewizji nie włączając dekodera - np gdy nie odbierasz wszystkich mux-ów

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

szczekotander z tego co podajesz masz pierwszą wersję oprogramowania.
Więc najpierw musiałbyś ściągnąć soft ze strony wiwy i postąpić wg opisu. A dopiero potem marcowy - obojętnie który, a na koniec marcowy.
Niestety chińczyki tak namotały z Ubootem i inaczej raczej softy nie wgrają się.

bogdanzieba funkcja recall jest tylko w modyfikowanych softach i u mnie działa poprawnie.

borowice

Re: WIWA HD-90

Post autor: borowice »

Chcę kupić drugi STB.
Jak pisałem kilka(naście) stron wcześniej na Wiwie mam problem z odtwarzaniem nagrań z dźwiekiem 5.1 (leci tylko stereo, "myki" z pauzą czy przewijaniem nie pomagają).
Ktoś pisał, że to przypadłość tunerów opartych na Mstarze.
Pytanie: czy tunery na Ali nie mają tego problemu? Rzecz jest z rożnych powodów dla mnie ważna; obróbka nagranych plików np. TS Doktorem średnio mnie bawi.
Gdyby z Ali było to samo zostaję oczywiście przy Wiwie :-))

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

@GUTEK@ pisze: bogdanzieba funkcja recall jest tylko w modyfikowanych softach i u mnie działa poprawnie.
Czyli w sofcie fabrycznym z lipca 2012 r. ta funkcja nie działa?

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

Tak funkcja jest tylko w softach modyfikowanych przez Gutka i w jego lipcowym sofcie też jest

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

Który przycisk na pilocie do tego służy?

adalbert62

WIWA a TV

Post autor: adalbert62 »

Zaobserwowałem u ojca, któremu zakupiłem WIWĘ HD-90 dziwny objaw na MUX-2 (Kraków, centrum miasta, instalacja zbiorcza). Mianowicie w jednym pokoju ma TV CRT i WIWĘ, MUX-2 odbiera bez żadnych zakłóceń. W drugim pokoju ma nowy TV Samsung z wbudowanym DVB-t. Na MUX-2 obraz często pikseluje, czasem w ogóle nie da się oglądać. Czy może być aż taka różnica w czułości głowicy, czy coś kombinują z nadajnikiem, czy może coś jest nie tak z Samsungiem?? Dodam, że inne MUXY, teoretycznie o słabszej mocy odbierają bez żadnych zakłóceń. Przyznam, że trochę zgłupiałem :-)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

Nie przejmuj się tym, też to przerabiałem. Mam 2 TV (Samsung i Sony) i STB WIWA HD-90, na tej samej antence w TV nie było żadnego odbioru a w HD-90 wszystko śmigało. Głowica HD-90 jest czulsza niż w TV.

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

bogdanzieba pisze:Który przycisk na pilocie do tego służy?
"list"

ankros41

Re: WIWA HD-90

Post autor: ankros41 »

m@rtops pisze:do "przedłużenia" sygnału z anteny - np podłączając to wyjście z wejściem antenowym tv możesz oglądać kanały analogowe telewizji nie włączając dekodera - np gdy nie odbierasz wszystkich mux-ów

Czyli po wyłączeniu sygnału analogowego będzie bezużyteczne ?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

możesz puścić sygnał do drugiego dekodera lub tv z mpeg (np.jeśli używasz dekodera do nagrywania aby oglądać wszystkie kanały w tv) ;)

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

Nie będzie bezużyteczne.
Ja już dawno nie korzystam z tv analogowej, a nadal potrzebuję RF Loop.
Telewizor cyfrowy + tuner cyfrowy, stanowią razem urządzenie typu "twin tuner" i oba gniazdka RF (zarówno w TV jak i w tunerze) powinny mieć połączenie z instalacją antenową.
Na przykład nagrywasz program z jednego muxa, i w tym samym czasie oglądasz program z innego mux-a. Czyli nagrywasz za pomocą zewnętrznego tunera, a oglądasz za pomocą tunera wbudowanego w TV.

edit/
Czyli będzie bezużyteczne ze starym analogowym telewizorem. Natomiast po zakupie nowego telewizora, nadal będzie użyteczne.

ankros41

Re: WIWA HD-90

Post autor: ankros41 »

Mogę podłączyć tv(ma dekoder mpeg4- czyli tuner dvb-t) i programy przerzucam pilotem od tv ?
Dokładnie tak jak piszesz tuner ma służyć w 100% do nagrywania.

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

Tak. Czyli Wiwa jest teraz u Ciebie odpowiednikiem dawnego układu TV+Nagrywarka (DVD lub VHS).
Antenę podłączasz do RF tunera, a przedłużacz RF Loop łączysz do gniazda antenowego RF telewizora. Ponadto łączysz tuner z telewizorem poprzez kabel HDMI (Euro/Scart już nie jest potrzebny).
Pilotem od telewizora wybierasz źródło sygnału, które aktualnie oglądasz:
HDMI - sygnał z zewnętrzengo tunera
TV - sygnał z wewnętrznego tunera

ankros41

Re: WIWA HD-90

Post autor: ankros41 »

Dzięki!!!!!

Zablokowany