WIWA HD-80 NEW

piotrgdynia

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: piotrgdynia »

Witam.dziś kupiłem tuner Wiwa 80 new i pojawiły się problemy.tuner nie wykrywa ŻADNEGO programu!!!Kupiłem antene kierunkową,do nadajnika mam 8 km w linii prostej.kabel podłączylem przez rozgałęznik,bo chce puscic sygnal na drugi telewizor.ogolnie jestem niezadowolony z tego dekodera.nie pokazuje np przy szukaniu automatycznym sily i jakosci sygnalu.mozna krecic antena na lewo i prawo,a wciaz niewiadomo czy antena jest prawidlowo ustawiona.niedorobka!!!spedzilem przy ustawianiu anteny i tunera kilka godzin i lekko mowiac,jestem bardzo.... zdenerwowany:)mieszkam w Gdyni,do nadajnika w lini prostej jest niedaleko-wiec w czym problem?robie cos zle?czy to wina dekodera?telewizory mam niestety jeszcze CRT.sygnal z dekodera pociagniety przez Scart.Gdyby ktos mogl mi udzielic jakis cennych rad-bylbym wdzieczny.czy do anteny mimo tak niewielkiej odległosci od nadajnika powinienem dokupic wzmacniacz sygnału?pozdrawiam i liczę na odpowiedz:)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: m@rtops »

piotrgdynia pisze: pokazuje np przy szukaniu automatycznym sily i jakosci
najlepiej ustawić kanał muxu na "szukaniu ręcznym" i wtedy powinny być wskaźniki ;)
piotrgdynia pisze:czy do anteny mimo tak niewielkiej odległosci od nadajnika powinienem dokupic wzmacniacz sygnału?
raczej nie - chyba żebyś łapał z " tragicznych" warunków :o

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

CRT analog odbiera?

piotrgdynia

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: piotrgdynia »

o to chodzi ze analog odbieralo do tej pory bez zaklocen ale sygnal mialem ze spoldzielni mieszkaniowej.ostatnio odlaczyli sygnal i wpychali na sile w objecia telewizji kablowej.poniewaz mam swojego satelite,nie jest mi potrzebna ich telewizja.chce tylko miec dostep do polskich ogolnodostepnych telewizji.jesli chodzi o antene,to kupilem taka.

http://www.eltrox.pl/antena-dvbt-uhf-do ... -5072.html


a co do szukania recznego,to widzialem ze jest tam pasek Jakosc.rzecz w tym,ze bez wzgledu jak ustawiona jest antena,pasek jak zaczarowany-nic nie wskazuje:)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: m@rtops »

a według linku ta antena ma wzmacniacz :?
był do niej zasilacz?

piotrgdynia

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: piotrgdynia »

zasilacz oczywiscie byl.tylko co z nim zrobic?bo w instrukcji nic nie jest napisane:)prosze sie tylko nie smiac ze mnie:)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: m@rtops »

to teraz wiemy wszystko :D
a więc - w puszce anteny jest płytka wzmacniacza która jeśli jest niezasilona działa jako "tłumik" sygnału - przy dodanym zasilaczu jest wtyczka z separatorem gdzie podłączasz kabel a następnie wtyczkę do tv a zasilacz do gniazdka (z tej odległości to powinieneś zamiast wzmacniacza mieć symetryzator którego się nie zasila)
ale na razie zrób jak napisałem

piotrgdynia

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: piotrgdynia »

dzieki za checi,ale jestem zupelnym laikiem technicznym:)moze jeszcze raz,powoli jak do dziecka?:) z gory dziekuje za wyrozumialosc:)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: m@rtops »

m@rtops pisze: przy dodanym zasilaczu jest wtyczka z separatorem gdzie podłączasz kabel a następnie wtyczkę do tv a zasilacz do gniazdka
otwórz tę wtyczkę (idzie do niej też kabelek od zasilacza) i tam podłącz kabel wymontowany z tej wtyczki którą masz teraz założoną ;)

piotrgdynia

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: piotrgdynia »

teraz rozumiem:)dzieki za wyrozumialosc i pomoc:)mysle ze bedzie juz ok:) w razie czego znow tu zajrze:)jeszcze raz dzieki:)

angisan

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: angisan »

Witam. Od wczoraj jestem użytkownikiem tuner wiwa HD-80. Kupiłem go tylko dla jednego celu: "czyta wszystkie pliki". Oczytany wszędzie na pewniaka kupiłem i wrzuciłem na penie krótki film HD nagrany z mojego aparatu Panasonic. Plik jest MOV wiec powinien czytać bez problemu. Niestety pojawia sie komunikat " NIEOBSŁUGIWANY PLIK". Ktoś wcześniej opisywał że zmieniał kodeki czy coś takiego w pliku.
- jak to zrobić?
- czy wiwa hd 80 w ogóle czyta pliki mov czy to tylko błąd producenta

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Dodaje że posiadam PS3, próby konwersji na inne pliki za pomocą setki programów zawsze kończyły się jakością telefonu komórkowego lub najwyżej 3 razy mniejszą. W końcu znalazłem urządzenie które to odczyta i również nic. ( tuner do kosza ) Swoją drogą materiał nagrany jest na kartę pamięci SDHC na jaką nagrywają wszystkie dostępne kamery FullHD. Musi byc sposób na odczyt tego po za komputerem. Męczę się z tym już rok i ręce opadają
dziękuje za góry za każde wskazówki.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Z mojego aparatu Kodak pliki MOV czyta bez problemów.
Jednak było kilkakrotnie na forum to poruszane, że pliki MOV z niektórych aparatów/kamer nie są obsługiwane przez tego typu tunery.

MOV to tylko kontener, w którym mogą być zastosowane różne kodeki i ich odmiany. Jeśli producent aparatu nie trzymał się specyfikacji to potem tuner może tego nie odtwarzać.

Pozostaje jedynie rekompresja pliku np. w programie Pazera mov2avi, gdzie można ustawiać jakość filmów.

angisan

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: angisan »

dzięki serdeczne za szybką odpowiedź. Testowałem ten program i pliki wychodzą o połowę mniejsze lub więcej. Gdzie i czy jest opcja otrzymania zmiany bez strat?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

W programie masz możliwość ustawiania kodeka i bitrate. Zalecam też zaznaczenie kompresji dwu-przebiegowej.

Ja przykładowo używam kodeka x264. Bitrate musisz dobrać sobie sam.

Co do jakości to każda rekompresja to pogorszenie jakości. Jedynie od zastosowanych parametrów zależy jak duże to pogorszenie będzie.

Mutango

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: Mutango »

U mnie Wiwa też czyta filmy MOV z aparatu. Przy czym aparat jest dość wiekowy, jeszcze marki Minolta (marka dawno już przejęta przez Sony).

gamus

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: gamus »

Ten tekst że obsługuje wszystkie pliki to tak w połowie prawda, niby wszystkie formaty działają ale nigdzie nie masz napisane że bedą działać wszystkie kodeki a to różnica dość duża.

Ja mam taki fajny programik, nazywa się Format Factory (darmowy). Przerabia wszystko na wszystko, dość szybko i jest po polsku. Wybierasz format, klikasz przycisk jakość i masz wszystkie opcje. jeśli ci zależy aby plik był taki sam jak wejściowy to ustaw wszędzie standardowe, to zostawia z pliku wejściowego (oprócz bitrate który sobie wylicza jakoś) a kodek ustaw ten co działa na Wiwie.

Mogę ci jeszcze polecić program KMplayer który jest odtwarzaczem plików (bardzo dobrym), jak zrobisz prawoklik na włączonym pliku to na dole listy masz info o mediach. Tam możesz sobie sprawdzić jakie parametry ma Twój film.

Ogólnie dla plików avi to trzeba bitrate sobie wyliczyć jeśli chcesz uzyskać konkretny rozmiar pliku ale niewiem czy dla mov są takie kalkulatory online.

zumi77

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: zumi77 »

Czy u was też wystepuje problem tego typu, że podczas nagrywania jakiegoś kanału z mux1 niewidoczne są kanały z mux2 (albo odwrotnie)? Widać tylko napis NAGRYWANIE.

P.S.: Mux3 na razie u mnie niedostępny.

Mutango

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: Mutango »

To normalne zjawisko. Technicznie nie jest możliwe żeby tuner (z pojedynczą głowicą) odebrał dwa muxy w tym samym momencie.

towo79

Brak dźwięku po podłączeniu WIWA hd80new do telewizora

Post autor: towo79 »

Witam !!! czy ktoś, może mi pomóc. Otóż zakupiłem dekoder WIWA HD80 new i po podłączeniu go za pomocą kabla EURO scart do telewizora starego typu , znalazł wszystkie programy jednak brak jest dźwięku. Czym to może być spowodowane? podłączałem go rowniez do nowego typu tv i problem sie powtarza. Co zrobiłem źle?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Brak dźwięku po podłączeniu WIWA hd80new do telewizora

Post autor: qwerty »

Zwiększ głośność w STB

Zablokowany