KRUGER & MATZ KM00186

Ququłka

Napisy w Filmach

Post autor: Ququłka »

Witam
Pewien sklep internetowy sprzedaje ten dekoder twierdząć że po zakupie i kontakcie z nimi prześle instrukcję i oprogramowanie dzieki któremu będzie możliwym formatowanie napisów w filmach. Czy ktoś kupował od nich i mogłby zdradzić na czym polega ten ich patent? Formatują napisy w plikach z tekstem czy ta regulacja pochodzi z softu który opracowali do tego dekodera?? Czy formaty plików z napisami jakie obsługuje K&M00186 obsługują jakieś formatowanie? nieopisane w instrukcji?
Nazwy sklepu nie podaje celowo żeby nie robić reklamy ale w google łatwo ich znaleźć;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

Po prostu chodzi o konwersje napisów do VobSub (czyli format napisów stosowany w DVD).
Było to opisywane na forum, przykładowy program do konwersji to TXT2VobSub.

Ququłka

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Ququłka »

Ok dziekuję
Niestety po zastosowaniu tego programu kolory wyświetlanych czcionek są całkiem inne niż ustawiłem. w Txt2Vobsub jest uwaga o edycji jakiegoś pliku colors.ifo ale nic to nie dało nadal żółte napisy w czarnej obwódce są jakię takie różowe... ale to juz coś przynajmniej mogę zwiększyć rozmiar czcionki

RX4

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: RX4 »

Witam.

Mam poważny problem z nagrawaniem na HDD i chciałem prosić o pomoc:
przy próbie nagrywania (któregoś z kolei) wyskakuje mi taki komunikat: Limit: CAN not recording!
Na dysku jest miejsce na ponad 100 godzin nagrań ale nie pozwala mi nagrywać, zmieniłem dysk na inny i było OK ale boję się, że po kilku nagraniach bądzie ten sam problem.
Jeżeli ktoś wie jak temu zaradzić i co może być powodem tego problemu będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, RX4

/kolor czerwony tylko dla Admina. zaznaczenie usunięto

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Jaki dysk? Jaki format systemu plików? Ile nagrań już masz? Jaki soft w tunerze?

RX4

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: RX4 »

biprotek pisze:Jaki dysk? Jaki format systemu plików? Ile nagrań już masz? Jaki soft w tunerze?
Już odpowiadam: dysk Toshiba 640 GB NTFS, Nagrań było około 7 ale wolnego miejsca było jeszcze na ponad 100 godzin, soft w tunerze najnowszy tj. v 1.1.1.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Sprawdź system plików na tym dysku w Windows, ewentualnie sformatuj dysk przez tuner i sprawdź czy pomogło, ja mam dysk 750GB i nie zauważyłem takich problemów...

DonPedros

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: DonPedros »

Witam
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ;)
Czytam różne wątki dotyczące poszczególnych dekoderów i staram się połapać w tej masie informacji technicznych. W końcu uwagę moją zwrócił KM00186. Na początku tego wątku można było przeczytać raczej o wadach niż o zaletach tego dekodera, nie licząc jednej rzeczy tz. możliwości jednoczesnego oglądania/nagrywania z rożnych multipleksów. Krytykowaliście tutaj mało intuicyjne menu, oraz kiepskie napisy (mało czytelne i nie edytowalne), a także kiepską "multimedialność" KM00186 jeśli tak można się wyrazić, a w każdym razie gorszą niż na przykład KM00188.

W związku z tym, że zaczynam tracić jasność w tym co czytam od kilku dni, mam prośbę.
Czy można by było pokusić się o jakieś nieduże podsumowanie tego co udało się producentowi/dystrybutorowi w KM00186 poprawić a co jeszcze jest problemem ?
A może użytkownicy tego dekodera mają jakieś nowe ogólne przemyślenia na jego temat ?

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

Jako nośnik nagrań używam SanDiska cruzer fit 32gb. System plików to fat32, ale niedługo muszę zmienić na ntfs bo teraz już pobieram filmy tylko w 1080p więc przekraczają dopuszczalne 4gb na jeden plik. Pojawił się problem, czasem przerywa nagrywanie po 5 minutach, czasem zdarzy się, że wgl nie zacznie nagrywać, a niestety bardzo często nagrywam np. tvn7 i nagle po 5min nagrywania kanał się zmienia na eskę tv i tak zostaje do końca nagrania, oczywiście jakiekolwiek tego efekty są widoczne dopiero po odtworzeniu nagrania, podczas nagrywania wszystko jest ok i niby nagrywa się ciągle tvn7. Dotyczy to większości kanałów. Wcześniej nie było wyżej wymienionych problemów.
Pozdrawiam!

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Sandisk jest kapryśny, sprawdź na ntfs czy będzie to samo ale może nie pomóc, bo to dysk z dwukanałowym zapisem i tunery mogą mieć problemy z jego obsługą. Co zmiany SID strumienia w czasie nagrywania to dziwna sprawa, ale powodem może być sygnał (zakłócenia) lub też typ pendrive'a. Przetestuj tuner na innym nośniku, najlepiej standardowym, nie musi być szybki lub hdd.

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

Ja też tak czasem mam, przy nagrywaniu programowanym, że nagrywa mi inny kanał niż był zaplanowany. Znacznik nagrywania (czerwona kropa) jest przy właściwym kanale, a po nagraniu okazuje się, że nagrało inny kanał (raz miałem 2 kanały nagrane w jednym nagraniu). Dzieje się to chyba wtedy, kiedy tuner jest włączony i oglądam inny kanał lub przeglądam co na kanałach. Wczoraj też miałem taki przypadek. Zdziwiłem się, że nie przełączyło mnie na nagrywany kanał, ale uznałem że to bardzo dobrze. A tu się okazało, że to była oznaka błędu.
Co do nośnika raz był to pendrive, a wczoraj dysk zewnętrzny, więc nie ma reguły.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Może K&M ma jakiś błąd w firmware, na Cabletechu zawsze mnie przełączało żeby rozpocząć nagranie. Zgłoście to do dystrybutora.

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

Do tego czasem lubi się wyłączyć nagle i włączyć lub nie nagrywa wgl, ale jak zauważyłem ten problem występuje gdy w epg nie ma tego programu, jednak podczas ustawienia nagrywania, jest w epg, jednak gdy już ma zacząć on znika i się nic nie nagrywa :/

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

Czy KM00186 ma możliwość równoczesnego nagrywania materiału (z 1 lub 2 głowic) oraz odtwarzania w tym samym czasie materiału dostępnego na USB (czy to nagranego wcześniej z głowicy czy też pliku np. AVI skopiowanego z komputera).

Testuję T65 i jestem wielce zaskoczony , że czegoś takiego nie ma - a posiadam to w swojej starej nagrywarce Manta DVD-029.

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

Podczas nagrywania można obejrzeć wcześniejsze nagrania. Jednak nie można przeglądać plików z USB innych niż nagrania.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

lesz pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Czyli rozumiem że avi divx nie odtworzy w czasie nagrywania - ale to co zostało nagrane wcześniej zostanie odtworzone. To super.

Czy nagrany materiał jest w 1 pliku - czy jest dzielony na kawałki???
A jak jest rozwiązana sprawa nawigacji po nagranym materiale - czy tylko można przyspieszać do przodu i do tył. Czy też może tak jak jest w T65 naciskając 1 skaczę do 10% nagranego materiału i analogicznie do 20%, 30%,... 90%

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

Na liście nagrań w tunerze jest pokazany jeden plik na jedno nagranie. Fizycznie na dysku większe materiały są ponoć dzielone na pliki o wielkości 4GB.

Przesuwanie tak jak napisałeś - albo po 10% albo przyspieszenie od 2x do 24x.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

A czy można dodawać do harmonogramu pozycje z programu stacji ale w taki sposób aby było dodane automatycznie 5 minut do końca. Widzę ze stacje nie przestrzegają swoich programów - i często ucina końcówki nagranego programu.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: keminona »

I czy masz doświadczenie aby porównać KM00186 z T65 - bo tylko T65 miałem kilka dni w ręku - a myślę o kupnie KM00186

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

K&M to mój pierwszy tuner. Nie mam porównania do innych.
Po wyborze programu do nagrania z EPG pojawia się planowany czas danej audycji oraz godzina rozpoczęcia audycji/nagrywania. Można je ręcznie zmienić, nie da się automatycznie.

Zablokowany