Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

KM00186 oraz URZ0086 to zupełnie inny chip niż w T65.

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

Który z poniżej wyienionych modeli ma możliwość równoczesnego nagrywania materiału (z 1 lub 2 głowic) oraz odtwarzania w tym samym czasie materiału dostępnego na USB (czy to nagranego wcześniej z głowicy czy też pliku np. AVI skopiowanego z komputera).

Testuję T65 i jestem wielce zaskoczony , że czegoś takiego nie ma - a posiadam to w swojej starej nagrywarce Manta DVD-029.

Oto lista modeli:
  • - URZ0086
    - KM00188
    - KM00186
    - DVBT05

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

@GUTEK@ pisze:KM00186 oraz URZ0086 to zupełnie inny chip niż w T65.
Rzeczywiście - przeczytałem tylko nazwę producenta chipa

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

keminona pisze:Testuję T65 i jestem wielce zaskoczony , że czegoś takiego nie ma - a posiadam to w swojej starej nagrywarce Manta DVD-029.
a przypadkiem T65 nie jest tunerem do odbioru NTC? :?
przecież to nie "centrum multimedialne" aby wymagać od tych tunerów takich funkcji :oops:
na dobrą sprawę mogło w ogóle nie być obsługi pamięci zew - i też by spełniało swoją rolę ;)

boniface

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: boniface »

Witam

Co sądzicie o tym tunerze GoCLever 200, ma ktoś z nim jakieś doświadczenia?

Oraz 2 laickie pytanie, czy jeśli podłączę tuner pod telewizor i do gniazda, niepotrzebne już będą żadne anteny i inne kable?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

boniface pisze:podłączę tuner pod telewizor i do gniazda, niepotrzebne już będą żadne anteny i inne kable?
no jeżeli kupisz tego typu (obudowa "scart") to kabli nie potrzebujesz ale antenę MUSISZ podłączyć do tunera ;) (a czy będzie sygnał NTC...? :? )
boniface pisze:Co sądzicie o tym tunerze GoCLever 200
jedyne co mogę o nim sądzić to to że mimo ceny 89,95 (jeżeli mam rację :roll: ) - nie warto (moja osobista ocena)
jeżeli jesteś zainteresowany takim typem to "szedł" bym raczej w kierunku wiwy HD50 lub fergusona T65 mini
jeżeli chcesz tylko oglądać tv to raczej każdy tuner spełnia swoje zadanie pod tym względem ;)
HD50 np:
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/r63w lub tu: http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/r63x

boniface

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: boniface »

m@rtops pisze: no jeżeli kupisz tego typu (obudowa "scart") to kabli nie potrzebujesz ale antenę MUSISZ podłączyć do tunera ;) (a czy będzie sygnał NTC...? :? )
wprowadziłem się tydzień temu do wynajętego mieszkania, na parapecie jest zwinięta antena ale z zakończeniem żeńskim, wejście do mojego tv samsunga le19b450 też jest żeńskie, nie mam jak podłączyć.

Czy te tunery, które proponujesz mają wejście męskie? a może oba?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Zawsze wejście antenowe jest żeńskie. Większość tunerów co prawda ma przelotkę antenową, ale nie wiem jak się tuner zachowa gdy tak podłączysz antenę.

Nie prościej Ci kupić kawałek przejściówki, albo nawet zrobić samemu - dwa wtyki i kawałek kabla.

EDIT: dzięki DVBManiak, pomyliło mi się.
Ostatnio zmieniony 19 września 2012, o 06:57 przez @GUTEK@, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: Odp: Który z dekoderów wybrać

Post autor: DVBManiak »

Wejście antenowe jest żeńskie nie męskie. Męskie jest wyjście RF LOOP.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

boniface pisze: jest zwinięta antena ale z zakończeniem żeńskim
jeżeli kabla ci starczy to po prostu zmień tę końcówkę na zwykły wtyk antenowy (najlepiej typu "F") ;)
dobrze by było sprawdzić co jest na drugim końcu tego kabla :roll:

Mutango

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Mutango »

No właśnie, najważniejsze pytanie co jest po drugiej stronie kabla. Czy aby na pewno jest tam antena? Bo stwierdzenie "antena zwinięta na parapecie" to raczej jakaś metafora albo uproszczenie. Na parapecie jest zapewne zwinięty kabel antenowy, a nie antena jako taka. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić zwiniętą antenę :D

boniface

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: boniface »

no właśnie to jest dziwne, kabel z zakończeniem żeńskim jest zwinięty na parapecie w dużym pokoju. Kabel wchodzi po balkonie w ścianę w stronę małego pokoju, w którym z kolei na parapecie jest zwinięty kabel z męską końcówką.
Może to tylko kabel z dużego do małego pokoju a nie ma żadnej anteny, bo podłączyłem telewizor do kabla z męską i nie wyszukało żadnych kanałów na analogu.
Dziwne, bo nie wiem jak oglądali tv poprzedni lokatorzy, jeśli nie ma anteny.

I druga sprawa, jeśli kupię sobie taką mniejszą antenę pokojową i dokupię do tego tuner dvb-t to nie będzie żadnego problemu ze złapaniem sygnału NTC ?

mieszkam jakiś 1km po prostej od pałacu kultury.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

No to masz po prostu przedłużkę kabla antenowego.

Bardzo możliwe, że przy tej odległości odbierzesz sygnał na antenie pokojowej. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że w warszawie w centrum jest dużo przeszkód dla sygnału. Inaczej mówiąc, nie sprawdzisz nie będziesz wiedział.

Newbie

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Newbie »

Witam,

Widzę, że temat ma ponad 4 lata i ciężko będzie mi przebrnąć przez wszystko dlatego zapytam w skrócie.

Jaki dekoder stacjonarny niedrogi, na czasie i dobry . Na internecie dużo jest produktu Wiva za około 100zł czy taki będzie odpowiedni?

Jaki dekoder mobilny wraz z anteną pod złącze USB, pytanie jak wyżej.

Ewentualnie czego się wystrzegać przy wyborze tych urządzeń.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Wiwy są popularne, tanie i moim zdaniem jedne z bardziej udanych obecnie modeli.

Ogólnie to przeleć pierwsze dwie strony tego działu i zobacz o jakich modelach się najwięcej dyskutuje i coś sobie z tego poszukaj.
W większości tematów w pierwszym poście masz specyfikację techniczną. Jak któryś tuner Cię zainteresuje to czytasz dalej.

Ja akurat używam Wiwa HD90 i jestem z tego tunera zadowolony.

Z tunerów USB to w większości to samo, po prostu traf na jakąś promocję w markecie. Popularne są Media-Techy MT4161, swego czasu były w marketach poniżej 50zł.
Ja niedawno widziałem Omega T900 za 40zł. To ten sam chip co w MT i też działa ok.
Z odbiorem na dołączonej antence, to jeśli nie mieszkasz w pobliżu nadajnika to z dużym prawdopodobieństwem możesz zapomnieć. Pozostaje podłączenie lepszej anteny.

Newbie

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Newbie »

dzięki za odpowiedź. Nie orientujesz się czy ta Wiwa 90 może podać mi dzwięk przez kabel COAXIAL w do zdekodowania przez głośniki? Moje głośniki mają dekoder Dolby Digital i się zastanawiam czy jest taka opcja by podać "czysty" dzwiek do zdekowania przez COAXIAL. W specyfikacji zdekodowany tylko po HDMI, ale mnie chodzi własnie o COAXIAL:)

DVBManiak

Re: Odp: Który z dekoderów wybrać

Post autor: DVBManiak »

Może. Ustaw RAW w tunerze i poleci surowy strumień na głośniki.

Newbie

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Newbie »

Moje głośniki to komputerowe Z-5500.

Czyli kupię dekoder Wiwa 90 dołączę do telewizora obraz przez HDMI a do głośników dźwięk przez COAX. Rozumiem, że normalnie będzie leciało stereo do głośników a na kanałach HD z dzwiękiem w DD poleci strumien czysty do przetworzenia przez głośniki? Czy np. dźwięk stereo pójdzie przez HDMI do telewizora a DD przez COAX do zdekowania przez głosniki?

wiem, że dużo pytań, ale Wasze odpowiedzi są dla mnie bardzo cenne:)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Jedna uwaga.
W TV masz oprócz DD również DD+ - docelowo ma zostać te drugie.

Jeśli Twoje głośniki nie obsługują DD+ to po puszczeniu z tunera oryginalnego strumienia audio nic nie usłyszysz.

Mutango

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Mutango »

boniface pisze: Może to tylko kabel z dużego do małego pokoju a nie ma żadnej anteny, bo podłączyłem telewizor do kabla z męską i nie wyszukało żadnych kanałów na analogu.
No dokładnie. Ktoś kto mieszkał przed Tobą zostawił tylko przejście kabla z jednego pokoju do drugiego, nic poza tym.

Zablokowany