DVB-T2 UKRAINA

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: DanielK »

Przy okazji warto zobaczyć jaka jest oferta bezpłatnych kanałów z Ukrainy :arrow: http://www.lyngsat.com/freetv/Ukraine.html

marek_g
Posty: 43
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 02:05
Odbiornik: Samsung LE37D550
Instalacja antenowa: "antena siatkowa" + symetryzator/ 10 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżąjsk: RTCN *Giedlarowa*

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: marek_g »

No to możemy się pożegnać z odbiorem ukraińskiego DVB-T w Polsce. MUX-y 1,2,3,5 zostaną zakodowane. Wszystko po to aby inne odbiorniki niż te rozprowadzane przez rząd nie mogły działać na terenie Ukrainy.
Kurcze no ta sytuacja przypomina Koreę Północną.

Awatar użytkownika
eXte77
Posty: 272
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:44
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Dipol 11/21-60 (symetryzator)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła Skrzyczne

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: eXte77 »

Gdzie tam w Korei DVB-T ?! Oni nawet sieci Internet nie mają. To sytuacja typowa dla Ukrainy. To co wydaje się dla Polaka absurdem, tam jest standardem. Ciesz się, że mieszkasz w mierę cywilizowanej Polsce. Chodź patrząc na naszą cyfryzację to trudno to nazwac cywilizacją.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: a.d. »

Na Ukrainie juz wystartowaly testowe emisje przekazu w systemie DVB-T2
  • Ze Lwowa sa nadawane 4 multipleksy z nadajnika Lwow-Wysoki Zamek,moce nadajnikow przeznaczonych na emisje tych multipleksow to 1KW
  • (nadajnik o takiej mocy moze wypromieniowaс od 20-25KW ERP)
  • Parametry Emisji:
  • K22 DVB-T2 / H.264/MPEG-4 AVC 1-ий мультиплекс 1KW Львів Високий замок 9, вежа ЛФКРРТ тестове мовлення Інтер / Україна / 1+1 / НТН / К1 / Перший Національний / ictv / Enter-фільм
  • K28 DVB-T2 / H.264/MPEG-4 AVC 2-ий мультиплекс 1KW Львів Високий замок 9, вежа ЛФКРРТ тестове мовлення MTV-Україна / Кіноточка / СТБ / ТЕТ / К2 / Новий канал / М1 / 5-й канал
  • K33 DVB-T2 / H.264/MPEG-4 AVC 5-ий мультиплекс 1KW Львів Високий замок 9, вежа ЛФКРРТ тестове мовлення Тоніс / Банк-ТВ / Вінтаж ТВ / Ескулап-ТВ / 12-й канал / ТВ Вибір
  • K40 DVB-T2 / H.264/MPEG-4 AVC 3-ій мультиплекс 1KW Львів Високий замок 9, вежа ЛФКРРТ тестове мовлення Мега / Enter-music / Хокей / НЛО-ТБ / Real Estate TV / Star TV / Goldberry /
Obrazek

SenatorOL

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: SenatorOL »

Jak w tej chwili ma się sytuacja z DVB-T na Ukrainie?? W jakim standardzie nadawane są multipleksy?? Jakie najbliższe naszej granicy stacje nadają w standardzie DVB-T i jaka jest ich zawartość programowa??

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Max van Org »

Są przecież już telewizory z DVB-T 2 na rynku, więc warto zważać przy kupnie uwagę nie tylko na MPEG-4, ale też na DVB-T2. Taniej niż kupując nowy telewizor można kupić odbiornik USB: np. Hauppauge PCTV Nanostick T2 290e

http://translate.googleusercontent.com/ ... yXw1rbs3ug

http://translate.googleusercontent.com/ ... XIU7UwMH7A

http://translate.googleusercontent.com/ ... guZmI9XJLA

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Martinez1989 »

Witam, wiem, że to nie forum o telewizji analogowej, ale właśnie odebrałem zaśnieżony analog na kanale 8. Antenę mam ustawioną w stronę Krosna, i mówią w podobnym języku do rosyjskiego więc chyba odebrałem jakąś stacje Ukraińską. Czy ktoś wie skąd to mogłem odebrać?

ps. logo tej stacji to literka e.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Max van Org »

Może na radiopolska.pl ktoś ci udzieli informacji
http://forum.radiopolska.pl/index.php?showforum=16

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Martinez1989 »

Martinez1989 pisze:Witam, wiem, że to nie forum o telewizji analogowej, ale właśnie odebrałem zaśnieżony analog na kanale 8. Antenę mam ustawioną w stronę Krosna, i mówią w podobnym języku do rosyjskiego więc chyba odebrałem jakąś stacje Ukraińską. Czy ktoś wie skąd to mogłem odebrać?

ps. logo tej stacji to literka e.

Pozdrawiam.

Już wiem jaki program odebrałem wtedy w nocy. Jest to Perszyj Kanał (Dawniej UT-1), tylko, że to było późno w nocy dlatego była literka e. Ponieważ Perszyj Kanał dzieli nadawanie z kanałem TRK Era.
Teraz pytanie skąd mogłem odebrać? kanał 8.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: a.d. »

  • K8 secam Перший Національний 25KW(500-800KW ERP) Львів-Високий замок 9(вежа ЛФКРРТ) 09:00-23:00, 01:18-06:00
  • K8 secam ТРК "Ера" 25KW(500-800KW ERP) Львів-Високий замок 9(вежа ЛФКРРТ) 23:00-01:18, 06:00-09:00

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Martinez1989 »

Dzięki wielkie a.d. :D :D

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: a.d. »

SenatorOL pisze:W jakim standardzie nadawane są multipleksy?? Jakie najbliższe naszej granicy stacje nadają w standardzie DVB-T i jaka jest ich zawartość programowa??
  • Emisja jest prowadzona w standardzie DVB-T2, żeby odebrac całą oferte programową nadawaną z Ukrainy niezbedny jest bezkartowy odbiornik DVB-T2 z wbudowanym integrowanym softwerem IRDETO.
  • Ceny tunerow DVB-T2 zaczynają sie już od 530UAH(1UAH=0.38PLN) czyli w przeliczeniu 210PLN(zł.)
  • Poniżej wykaz kilku dobrych tanich modeli tunerow T2:
  • (wiecej o tym modelu tutaj)
  • (prezentacja video tunera Trimax TR-2012HD)
  • Wykaz multipleksow emitujących ze Lwowa i cała ich zawartość programowa znajduje sie tutaj
  • P.S.
  • W najbliższym czasie dodam kolejne obiekty z ktorych są możliwości odbioru w Polsce.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: Tomasz Berezowski »

Dla zainteresowanych mapy pokrycia w formacie Google Earth:

http://www.ukrtvr.org/karti-pokrittya.html

WschodniaGwiazdka

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: WschodniaGwiazdka »

Witam, czy jest gdzieś jeszcze na forum poruszany temat analogowej Tv z Ukrainy ? Nie chciałbym niepotrzebnie zaśmiecać serwera ;)

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: mathome »

Podczas wczorajszego tropo udało mi się po raz pierwszy w życiu odebrać DVB-T2 z Ukrainy. Oto krótki raport:

Nadajnik: DVB-T2 Lwów (Wysoki Zamek)
MUX / Częstotliwość: MX-2 / 530 MHz - k.28
Lokalizacja: ok. Radomyśla Wielkiego (podkarpackie)
Odległość od nadajnika: 202 km
Azymut: 100.6°
Umiejscowienie anteny: maszt na elewacji - 5m nad ziemią
Najbliższe przeszkody na drodze do nadajnika: brak
Antena: Antena szerokopasmowa
Symetryzator / Wzmacniacz: PAE-65TS
Zasilacz: regulowany 12V
Kabel antenowy / długość: Triset 113PE - 20 m
Zwrotnica/Sumator: brak
Odbiornik: Ferguson Ariva 252 Combo
Data i godzina skanowania: 03.II.2014 godz. 19:30
Siła i jakość sygnału: siła/jakość: 69/90% - odbiór stabilny

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

marek_g
Posty: 43
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 02:05
Odbiornik: Samsung LE37D550
Instalacja antenowa: "antena siatkowa" + symetryzator/ 10 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżąjsk: RTCN *Giedlarowa*

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: marek_g »

Łał nieźle. Sam się zastanawiam czy nie kupić jakiegoś tunera na DVB-T2 bo mam stały odbiór Perszego nacjonalnego więc DVB-T też powinno działać.
Na razie się wstrzymuję bo wciąż nie wiem jak to jest. Czy to DVB-T2 działa na zwykłych odbiornikach czy jednak jak było napisane kiedyś trzeba mieć specjalny odbiornik z kartą żeby odkodować te darmowe kanały (Free-to-view?).

tgvb
Posty: 13
Rejestracja: 20 czerwca 2014, o 11:19

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: tgvb »

I co tam nowego na ukraińskich MUXach i możliwości ich odbioru w Polsce? Bardzo często odbierałem analogowe tropo kanałów Pierszyj i 1+1, więc może odbiorę też i tropo cyfrowe?

emiOG
Posty: 1
Rejestracja: 20 czerwca 2014, o 20:43

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: emiOG »

no nieźle

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Też się zastanawiam nad kupnem dekodera DVB-T2, sądząc po zdjęciach wyżej, DVB-T2 na Ukrainie jest kodowane(przy kanałach jest literka Euro), a akurat ten kanał ZOOM co widać go w tle jest FTA(może są i inne). Ale nie jestem pewny jak to jest. Może ktoś coś więcej wie na ten temat i nam powie.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T UKRAINA

Post autor: belzebiusz »

Koniec kodowania kanałów NTC na Ukrainie
http://satkurier.pl/news/103143/koniec- ... ainie.html
Ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia (odpowiednik polskiej KRRiTV) anulowała obowiązek szyfrowania krajowych kanałów telewizyjnych, nadawanych przez operatora Zeonbud w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Proces przejścia na FTA ma potrwać miesiąc. Jurij Artiemienko z Narodowej Rady zaznaczył, że szyfrowanie kanałów było bezpodstawne, tym bardziej, że w licencji Zeonbud ma zapisane, że dostęp powinien być otwarty. Cała oferta była kodowana w Irdeto, ale niebawem to ulegnie zmianie.


Zniesienie szyfrowania przede wszystkim zburzy monopol na abonencki sprzęt do odbioru. Przypomnijmy, wcześniej władze Ukrainy wybrały dwóch kluczowych dostawców odbiorników dla ukraińskiej NTC. Są to Strong i Romsat. Obie firmy sztucznie ograniczały konkurencję w branży i sprzedawały urządzenia za 535-700 hrywien. W tym samym czasie podobne odbiorniki można było kupić prawie dwa razy taniej, zaznaczają eksperci.

Szef firmy Dune HD, jednocześnie wydawca branżowego pisma i portalu Mediasat, Aleksander Głuszczenko, powiedział, że teraz najprostszy odbiornik do odbioru sygnału cyfrowego w DVB-T2 będzie kosztował nawet od 250 hrywien. Kolejna korzyść - wszystkie firmy będą mogły oferować swoje produkty na rynku ukraińskim, a Ukrainiec będzie mógł sam zdecydować, jakiej marki tuner wybierze.

Aleksander Głuszczenko ujawnił, że po zniesieniu szyfrowania jego firma wprowadzi na rynek hybrydowe urządzenia do odbioru sygnału telewizyjnego. - Zaoferujemy urządzenia, które będą miały dostęp do Internetu. Za ich pomocą, użytkownik, oprócz naziemnej telewizji cyfrowej (32 kanały), otrzyma dostęp do dodatkowych ukraińskich i międzynarodowych materiałów audio i wideo, powiedział. Taki odbiornik ma kosztować około 700 hrywien.

Bez płatnego pakietu

W czasie posiedzenia Narodowej Rady, przedstawicielka oddziału Zeonbud, Irina Alabjewa, wystąpiła przeciwko zniesieniu kodowania. Według niej, odkodowanie kanałów telewizyjnych spowoduje zalanie rynku tanim i kiepskiej jakości sprzętem. Powiedziała też, że operatorowi po zniesieniu szyfrowania nie uda się wprowadzić płatnego pakietu. Przypomnijmy, że Zeonbud pracował nad udostępnieniem takich kanałów jak Discovery, Eurosport czy National Geographic.

31 mln hrywien kosztowało szyfrowanie kanałów. Teraz szyfrowanie należy usunąć

Całkowite anulowanie kodowania na zawsze pozbawi Ukraińców możliwości oglądania płatnych pakietów tematycznych, wskazała przedstawicielka Zeonbud i zaproponowała regulatorowi rozpatrzenie możliwości przeniesienia podstawowych kanałów do multipleksu MX-1 i odkodowania ich. Pozostałe zaś kanały zasugerowała pozostawić kodowanymi. Taka propozycja w Narodowej Radzie nie przeszła. - Niczego wam nie zabraniamy. Chcemy tylko, abyście pracowali zgodnie z licencją.

A nadawcom się podoba

Irina Alabjewa zawiadomiła, że zdjęcie kodowania może kosztować Zeonbud 28 mln hrywien. Stwierdziła, że jej firma nie ma takich pieniędzy. Aleksander Głuszczenko zapewnił, że szyfrowanie można wyłączyć bezpłatnie w ciągu kilku godzin.

Uczestnicy rynku pozytywnie odebrali decyzję regulatora. - Myślę, że ta decyzja, przyjęta już na pierwszym posiedzeniu to dobry znak, który daje nadzieję na zwycięstwo rozumu i obiektywność nowego składu, powiedział dyrektor generalny kanału muzycznego M1, Walentin Kowal.

Zablokowany