DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Zulus_JG

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Zulus_JG »

Poszukiwany sygnał podobno już nadawanego MUX-2 ze Śnieżnych Kotłów. Czy ktoś namierzył poszukiwanego?

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Em. cyfrowa pr.: MUX-ie 2. MPEG-4, 64QAM, 3/4, 1/8 MFN.

:D BRAWO emitel :D

Niski kanał k.37 CZĘSTOTLIWOŚĆ 602 MHz i moc: 100, MFN

:idea: Może wreszcie dotrze do mnie stały sygnał :)

Miłej pracy dla dobra odbiorców :mrgreen:

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: belliash »

o ile w ogole dojdzie, bo na razie go nie widac ani nie slychac ;)

arom1

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: arom1 »

U mnie też cisza, MUX-a 2 ni widu ni słychu.

Matteo87

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Matteo87 »

Po prostu dostali koncesję na nadawanie. Jeżeli obiekt jest przygotowany technicznie to emisja może ruszyć w każdej chwili, tj. po wyłączeniu emisji analogowej na tej częstotliwości

Bartt

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Bartt »

A przecież TVP analogowej Dwójki z Nowej Karczmy nie wyłączy ;). Musi się dla niej znaleźć jakiś inny kanał. O ile takowy w ogóle istnieje :?

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Istnieje
Skoro UKE wydał pozwolenie i TVP zgodziła się na zmianę kanału trzech emisji,
Emitel wykonał remont systemu antenowego JG/ŚK, to wszystko idzie w dobrym kierunku,
Trzeba zaznaczyć, że emisja MUX2 na tym obszarze planowana była do 31.12.2013 (etap 6).
Nie udało mi się wyszukać inwestycji, którą zakończono rok przed czasem.

vari107

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: vari107 »

ntcdvb pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj regulamin forum.
Pewnie szybko TVP nie wyłączy nadajnika.
To tak jak z TPSA.
Zlewała fakt iż używane przez siebie pasmo 300 MHz przez system RSŁA już było wojskowe.
Mniejsze firmy szybko wyłączyły urządzenia a TP to UKE (URT/URTiP) mogło skoczyć.
TVP też pewnie nie wyłączy analogu tylko dlatego, że ten kanał jest potrzebny.
UKE swego czasu planowało przenieść kanał 21 po wyłączeniu analogu w Wichowie do ŚK.
A może udało się uzgodnić kanał 37 z ŚK a analogowa dwójka od 7 listopada pójdzie z NK na kanale 21 ?
vari

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Kolego
Dla mnie bardziej prawdopodobna jest wersja uruchomienia MUX2 na k.37 ale dalszym nadawaniu analogowym z RTON Lubań/Nowa Karczma i 2 TRSór na „nowych” kanałach jak całkowite wyłączenie TVP2.
Planowane wyłączenie analogowe jest na lipiec 2013.
Dlatego jestem spokojny i wiem, że emitel coś wymyślił i teraz mozolnie walczy w naszym interesie.

telepol
Posty: 9
Rejestracja: 20 września 2012, o 19:09

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: telepol »

mam pytanie do znawców, a co się stanie z przekaźnikami w Karpaczu na Pohulance, czy w Kowarach na Rudniku ??? czy do lipca 2013 będzie nadawany z nich MUX??? Pytam, bo mieszkam w Karpaczu w takim miejscu, gdzie sygnał ze ŚK do mnie nie dociera

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: SAT-COM »

Tego akurat nawet najstarsi górale nie wiedzą !

olgierd

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: olgierd »

ntcdvb pisze:Kolego
Dla mnie bardziej prawdopodobna jest wersja uruchomienia MUX2 na k.37 ale dalszym nadawaniu analogowym z RTON Lubań/Nowa Karczma i 2 TRSór na „nowych” kanałach jak całkowite wyłączenie TVP2.
Jeśli nawet nie zostaną dobrane na krótko kanały dla TSR-ów, to obszary obsługiwane przez nie i tak znajdują się w cieniu radiowym od zasięgu RTON Śnieżne Kotły. W innym przypadku nie byłoby potrzeby uruchamiania TSR dla TVP1/2. Stąd uruchomienie MUX-2 na ŚK nie powinno podciąć zasięgów tych dwóch TSR-ów.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: apk »

Mogli by nadawać z kopy silnie kierunkowo ( ewentualnie Śnieżki ) na teren od Karpacza do Lubawki zaklejając białe plamy.
Kiedyś testowali nadajnik na Śnieżce i ja osobiście ten test odebrałem tylko że moc nadajnika podobno była bardzo mała i moim zdaniem warto rozważyć tą lokalizację .

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: eter »

Czy opóźnienie startu MUXU-2 ze Śnieżnych Kotłów jest spowodowane komplikacjami natury technicznej czy administracyjnej? Proszę o odpowiedź osobę kompetetną.

Wiking

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Wiking »

Oczywiście nie jestem osobą kompetentną, ale mogę Ci powiedzieć, że nie ma żadnego opóźnienia. :) Drugi multipleks ze Śnieżnych Kotłów ma ruszyć do końca przyszłego roku. :) A że jest szansa na dużo wcześniejszą emisję, nawet ze wskazanym terminem, nie oznacza to, że można mówić o jakichkolwiek opóźnieniach, gdy wskazany termin już minął. :)

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: eter »

Ale sobie żartujesz......wiadomo, że chodzi o poślizg w emisji (przyspieszonej). Więc pytam się tak delikatnie, bez nerwowości.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Wiadomo, że Emitel nie ujawnia szczegółów przed uruchomieniem
Musimy oczekiwać wpisu pana Jarosława o emisji
Lub ktoś z kolegów złapie "poszukiwanego" i nas poinformuje

DVBManiak

Re: Odp: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: DVBManiak »

Pozostaje też wierzyć w to co napisał kolega a.d.
a.d. pisze:
  • Pozwolenie radiowe na emisje Mux-2 K37(S.K.) jak procedury beda przebiegac w miare sprawnie(krazenie dokumentow miedzy KRRiT,TVP,UKE) zostanie wydane dopiero w pierwszej dekadzie Pazdziernika,
  • wiec planowany start najwczesniej w polowie przyszlego miesiaca.

ntcdvb

Re: Mux 2 dla Jeleniej góry i okolic

Post autor: ntcdvb »

Tomasz Berezowski pisze: MUX-2 ze Śnieżnych Kotłów zostanie uruchomiony do końca września 2012.
To właśnie wiara w te słowa powoduje pytania o opóźnieniu.
Wiadomości o MUX2 z JG/ŚK nikt nie dementuje i raczej oczekujemy finalizacji … sygnału :)

Wiking

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Wiking »

Tak czy inaczej nie ma żadnego opóźnienia. Harmonogram mówi o końcu przyszłego roku. :)
eter pisze:wiadomo, że chodzi o poślizg w emisji (przyspieszonej)
Emitel nie zapowiadał przyspieszonej emisji. :) Jakby co to możesz skrobnąć do Tomasza Berezowskiego albo poczekać, aż pojawi się na foum. :)

Zablokowany