CANVA T710

Ziomal

Re: CANVA T710

Post autor: Ziomal »

Marcin czyli spokojnie mogę wgrać tą ostatnią poprawkę z 2012 do signala na Canve T710 ?

pozdrawiam

Marcin 11
Posty: 36
Rejestracja: 23 lipca 2010, o 17:22
Miejscowość: Stary Wiśnicz
Odbiornik: Panasonic Plazma/Wiwa HD50/Panasonic LED/
Instalacja antenowa: Antena pasywna Dipol 28/5-12/21-60 DVBT (H/V)/,rozdzielnik na 2 telewizory.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica/Kraków

Re: CANVA T710

Post autor: Marcin 11 »

Tak ja wgrałem ten ostatni soft ze strony Dipola, on jest stworzony do chipsetu 7818(nowszego), jest także starszy soft do 7828, ale i tak go nie wgrasz jak masz nowszy, bo mi go nie rozpoznał, inne oznaczenie pliku. Musisz go oczywiście rozpakować nagrać na pendrive i wgrać(około 30 sekund to trwa). Ten sam masz problem z dzwiękiem co ja miałem? Ja jestem bardzo zadowolony z nowego softu .
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2012, o 22:52 przez Marcin 11, łącznie zmieniany 1 raz.

Ziomal

Re: CANVA T710

Post autor: Ziomal »

szczerze to jeszcze nie wiem :) bo to jest tuner który ktoś z mojej rodziny dostał do szpitala żeby podczas pobytu oglądać Euro ;) jutro mu go podłączę i z racji tego, że od zawsze jestem zwolennikiem najnowszych softów to nie patrząc na gwarancję wgrałbym ten z dipola właśnie najnowszy soft z 2012 roku ;)

neblyn

Re: CANVA T710

Post autor: neblyn »

najpierw to sprawdz, czy czasem nie masz nowszego softu, niz ten na stronie

Marcin 11
Posty: 36
Rejestracja: 23 lipca 2010, o 17:22
Miejscowość: Stary Wiśnicz
Odbiornik: Panasonic Plazma/Wiwa HD50/Panasonic LED/
Instalacja antenowa: Antena pasywna Dipol 28/5-12/21-60 DVBT (H/V)/,rozdzielnik na 2 telewizory.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica/Kraków

Re: CANVA T710

Post autor: Marcin 11 »

Tak tylko nie ma wogóle strony producenta!!. Podobno jest to Sonic co się zna na grach a nie tunerach DVB T!!! A canvy jako producenta nie ma.

jugo499

Problem z Canva T710

Post autor: jugo499 »

Witam, od bardzo dawna borykam się z problemem, ale może zacznę od początku.
Pewien czas temu chciałem zaktualizować oprogramowanie w moim tunerze, pobrałem potrzebny soft i postępowałem zgodnie z instrukcją. Po zakończeniu aktualizacji wyświetlił mi się ekran powitalny "WIWA" (ktoś zrobił sobie głupi dowcip wrzucając oprogramowanie WIWY jako CANVY) orginalny pilot ma teraz trzy funkcję. żeby jak kolwiek wejść w menu lub inne miejsca wykorzystuję 2 piloty uniwersalne. Bardzo bym prosił o pomoc. Potrzebuje orginalny soft do CANVY T710 o chipsecie 7818 (rozszerzenie softu .bin) lub jeżeli ktoś wie jak zresetować tuner tak aby orginalny pilot działał poprawnie będę bardzo wdzięczny. Dodam że sprzęt jest po gwarancji, był wysyłany do serwisu lecz odmówili naprawy.

JEŻELI NAPISAŁEM W ZŁYM MIEJSCU PROSZĘ O PRZENIESIENIE

edit/ Przeniesiono.
BTW użycie funkcji forum 'Szukaj' http://forum.emitel.pl/search.php nie jest trudne do opanowania...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Problem z Canva T710

Post autor: @GUTEK@ »

Softu do Canvy raczej nie znajdziesz, ale wrzuć zdjęcie pilota i tunera to może się dobierze z jakiegoś klona.

jugo499

Re: Problem z Canva T710

Post autor: jugo499 »

@GUTEK@ pisze:Softu do Canvy raczej nie znajdziesz, ale wrzuć zdjęcie pilota i tunera to może się dobierze z jakiegoś klona.
Proszę bardzo oto zdjęcie pilota i samego tunera. Próbowałem już z oprogramowaniem orginalnym od Signala HD-507 lecz gdy klikam aktualizuj tuner się wyłącza a następnie z powrotem włącza :(
Obrazek

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CANVA T710

Post autor: @GUTEK@ »

Ok, podaj maila na pw, wyśle odpowiedni soft.

jugo499

Re: CANVA T710

Post autor: jugo499 »

@GUTEK@ pisze:Ok, podaj maila na pw, wyśle odpowiedni soft.
Nie mogłem znaleźć "pw" więc podaję ci mój e-mail tutaj: cj@wp.pl

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: CANVA T710

Post autor: m@rtops »

ikonka "pw" (prywatna wiadomość) jest pod każdym postem danego użytkownika ;)

jugo499

Re: CANVA T710

Post autor: jugo499 »

m@rtops pisze:ikonka "pw" (prywatna wiadomość) jest pod każdym postem danego użytkownika ;)
Może to wyda się śmieszne ale u mnie nie ma :( może dla tego że dopiero się zarejestrowałem :D

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: CANVA T710

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nowi użytkownicy nie mają możliwości wysyłania wiadomości prywatnych.
PW pojawi się po wysłaniu 5 postów.

demis

Re: CANVA T710

Post autor: demis »

Witajcie
Ktory dekoder jest nowszy Canva dvbt-t710 czy dvbt-t111 ?
Czy one sie czyms w ogole roznia?

kamil92
Posty: 2
Rejestracja: 23 stycznia 2012, o 08:42
Miejscowość: Kutno
Odbiornik: Ariva Combo 153, Samsung UE32EH4003W
Instalacja antenowa: Instalacja: antena UHF+VHF+FM, zwrotnica, wzmacniacz, gniazda pokojowe TV+FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź

Re: CANVA T710

Post autor: kamil92 »

Witam,
potwierdzam działanie softu z Signala HD-507 w Canvie T710 z chipsetem 7818 (soft .bin pobrany z http://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/A99250/0712_7818.rar -soft jest z dnia 21.06.2012). Wgrałem to oprogramowanie i wreszcie naprawił się problem z przesunięciem czasowym dźwięku i obrazu. Oprócz tego zmieniła się szata graficzna i doszła funkcja ustawiania czasu wyświetlania info i przezroczystości menu.

pitzybi

Re: CANVA T710

Post autor: pitzybi »

Witam,
przez przypadek ( nie dopatrzenie) zainstalowałem soft Signala HD-507 7828 zamiast 7818 na mojej Canvie T710. Teraz nie mogę włączyć dekodera czy mogę coś z ty zrobić jakoś wgrać poprzedni soft (oryginalny z 2011 dla T710 lub ten dla 7818 z HD-507) Dzięki wielkie za jakąkolwiek pomoc.

tomcio94
Posty: 13
Rejestracja: 31 października 2016, o 12:14

Re: Jaka antena do MUX-8?

Post autor: tomcio94 »

Witam
posiadam tuner canva cn-dvb-t710 niestety jest brak dźwięku na MUX 8 można to jakoś naprawić wgraniem innego softa ? Czy pozostaje wymiana tunera na inny ?

Zablokowany